Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szemkörnyék ápolása

zsofi8601
Létrehozva: 2012. október 1. 15:07

Sziasztok!

 

Elég karikásak a szemeim. Erre próbáltam a fórumon keresni. Kidobott pár topicot, igaz nem voltak túl frissek, de azért átnéztem őket, hátha..

Sok ötlet felmerült, amikre én is már gondoltam, és szerencsére nem ez a gond. Pl hogy vese elégtelenség vagy vérszegénysék okozná. Ezeknek utána jártam és szerencsére nincs ilyen gondom.

Alváshiány, stressz és alvászavar sem jellemző szerencsére.

A topicokban ezeket a problémákat kilőve arra jutottak a fórumozók, hogy öröklött dolog lehet, ami nálam is előfordulhat. Hogy nincs semmi bajom, egyszerűen csak ilyen.

 

Na de ha ez már ilyen akkor is csak lehet valamit tenni hogy kevésbbé legyen ilyen. :) Szintén a topicikban olvastam, hogy valaki szemkörnyék ápolóval tudott javítani a helyzeten valamennyit. Ebben szeretném a segítségetek kérni, hogy Ti milyet használtok?

 

Olyanra lenne szükségem, ami ha van rá lehetőség akkor nem valamelyik állatokon tesztelő, minden multiban ész nélkül kapható nagy vállalat terméke és nem is katalógusos termék. Nem szeretnék cégnevet írni és megbántani vagy minőséteni egy céget és terméket se, de én nem nagyon használok ilyet. Nem vagyok fanatikus bio,öko, natur stb de tény, hogy előnyben részesítem a tartósítószer mentes arc-, test-, haj-, stb ápoló szereket.

 

Sokat használom Tulasi, Hauschka és Ilcsi termékeit pl. De a dm-nek van saját márkája, ami nautrkozmetikumnak mondja magát és bár ott se minden összetevőbel értek egyet, de azért sokkal jobb, mint a nagy márkák kőolajszármazékoktól hemzsegő termékei. És még az árai elfogadható.

 

Szóval van olyan, aki használ ilyen szemkörnyék ápolót, és esetleg még az natúrkozmetikum is?  

  1. 2012. október 15. 14:5355.

    Pár napig nem tudtam jönni, csak most volt időm végig olvasgatni a hozzászólásokat.

     

    Köszönöm szépen az ötleteket és tapasztalatokat. Jó sok dolgot mondtatok, érdemes szép sorjában kipróbálgatni, hogy melyik használ melyik nem.

     

    Nyilván az is együtt jár a dologgal, hogy öröklött és punktum. Ha így van ezt is elfogadom, de attól még teljesen beletörődni nem kell szerintem. Lehet javítani a helyzeten talán.

     

    Nálam vannak jobb és rosszabb napok, és ahogy többen írtátok sok műlik a fényviszonyokon is. Táskás kevésbbé, inkább csak karikás. Hol nem annyira, hol sötétebben.

     

    Amit talán elsőre meg kéne próbálni amit többen is megközelítettek csak más módon, az a szem alatti terület hűtése. Hideg teafilte, vagy vatta, de hallottam már hűtőbe tett kávéskanálról is.

     

    Gondolom ezek is és a krémezés is olyan dolgok, amit rendszeresen kéne csinálni hogy karban tartsa az ember a dolgot.  Ez se lesz ki feladat, hogy rendszeresség legyen a dologban.

     

    Ivás része rendben van részemről. Mármint a vízivás része. És a Biolát is ismerem, szeretem is, lehet még arra is így elsőre beruházok és meglátjuk.

     

    Ha van, aki most a fórum kapsán kezdett ez dolgozni az ügyön és vannak pozitív eredményei azt nagyon szívesen olvasnám. 

  2. 2012. október 11. 15:4254.
    csúcs!
    előzmény:
    Télapó*** (53)
    2012-10-11  14:14
  3. 2012. október 11. 14:1453.
    Ezt most találtam! Karikás-táskás szemű Barbie:-)))))))))))))))))))
  4. 2012. október 11. 14:0652.
    Ahogy nézegettem a képeket, bevillant nekem is, hogyha ezt mind használnám, egész egyszerűen totál hülyének nézne a férjem, és szerintem igaza is lenne. A fiam az csak simán sírva röhögne:-)
    előzmény:
    lopiciG (50)
    2012-10-10  15:10
  5. 2012. október 10. 16:2051.

    csillaghal: nem voltam orvosnál, de félévente járok általános kivizsgálásra de eddig semmit nem vettek észre ami probléma lenne. A Neostrata-ról még nem hallottam, de majd utána nézek, köszönöm a tippet!

     

    annácska: a zöld tea filtert gondolom a duzzanatra írtad, ugye?

  6. 2012. október 10. 15:1050.
    ez alapján ki kéne fejleszteni egy táska lezorító maszkot is...lehet, hogy már van is ilyen :D
    előzmény:
    lopiciG (49)
    2012-10-10  15:09
  7. 2012. október 10. 15:0949.
    mondjuk ha ezt mind magamra aggatnám lefekvéshez+ a fogszabályzó..tuti válás lenne a vége
    előzmény:
    lopiciG (48)
    2012-10-10  15:05
  8. 2012. október 10. 15:0548.

    :))

    Hát igen valaki táskával is szép és táska nálkül is ronda, nyilván az összhatás, vonások, bôr ami fontos. Amúgy kifelesztettek már egy olyan párnát, aminek luk van a közepén és nem gyűri meg az arcot alvás közben....lemerem fogadni, hogy a mimikai ráncoknak 30%-át alvás közben szerzi az emeber...

     

    UI: Én kesergek amúgy eleget a világ fájadalmán is

    előzmény:
    Amarynda (43)
    2012-10-10  14:47
  9. 2012. október 10. 14:5947.

    Te egy csucs no vagy.

    meg kell veszni a dumadtol az tuti. 

     

    nekem meggyuri a kepemet a masina amivel alszom, plusz a pofam ala gyurkelem a kisparnat, neha a paplansarkat is, szoval nem csoda ha reggel ugy kelek fel mint akire ravasaltak az osszes rancokat .

     

    A ferjed meg szep sima keppel ebred

    na megyek aludni holnap meg apolhatom a taskaimat

    előzmény:
    Télapó*** (45)
    2012-10-10  14:54
  10. 2012. október 10. 14:5546.
    szerintem tuti hogy igaza van. Vannak ezek a meregdraga ranctalanito es egyeb kremek kozben meg folyton kiderul hogy a sima hidratalo pont annyit er mint a mindenfele holt tengeri algakkal es emuvagdalekkal vegyitett aranyporral higitott 200 dollaros 3 grammos kutyafule.
    előzmény:
    Télapó*** (44)
    2012-10-10  14:50
  11. 2012. október 10. 14:5445.

    Na, hát ha valaki, akkor én aztán gyűröm a pofámat alvás közben. Leginkább hason alszom, és van, hogy reggel barázdás az arcom:-)))) Háton nem is nagyon tudok aludni. A férjem meg leginkább háton alszik (az összes pizsamájának a háta ki van kopva:-))) és neki ugyan olyan arca, ha felébred, mint lefekvéskor. Én le sem tagadhatnám, hogy aludtam, mert úgy nézek ki, mint a mosogatórongy:-)

     

     

    előzmény:
    Amarynda (42)
    2012-10-10  14:45
  12. 2012. október 10. 14:5044.
    :-))) Az én uram azt sosem veszi észre, ha valami hihetetlen szerencse folytán kissé apad a szemem körüli terület, bezzeg, ha duzzad, azt már igen:-) Szerinte ne is próbálkozzak semmivel, úgyis mindig ugyan olyan, parasztvakítás az egész kencevilág. Lehet, hogy neki van igaza?:-)
    előzmény:
    Amarynda (39)
    2012-10-10  14:40
  13. 2012. október 10. 14:4743.

    Es milyen nehez ugy felrakni hogy ne latszodjon de a taskat takarja. Multkor vagy 20 percig szaroztam vele mielott mentunk valahova.

     

    Ott viszont volt ket no akinek sokkal rondabb volt az arca pedig taska se volt de iszonyat ronda boruk volt az enyem meg szep sima. nagyon fel voltam dobva

     

    nem dilis dolog ez hogy ez foglalkoztat bennunket/ Holott a vilagban ......

    előzmény:
    lopiciG (41)
    2012-10-10  14:43
  14. 2012. október 10. 14:4542.

    ugye?

     

    nem fogod elhinni a MACSKAMNAK IS taskas a szeme ha almos vagy nem erzi jol magat. szetrohogtuk magunkat rajta. Csak o jobban viseli mint en.

     

    En amikor elmultam 50 akkor lett jobban taskas, elotte kicsit sotetebb karikas volt ha faradt voltam. Most nem annyira karikas inkabb taskas.

     

    na kesz lszarom a taskat is meg a karikat is megyek aludni, hatha jot tesz.

     

    De en nem birok viz nelkul lefekudni aludni.

     

    Azt mondjak az is baj ha osszegyurod a kepedet alvas kozben. Mindehhez en meg egy maszkot is viselek mert alvas upneam van es muszaj. lehet hogy azert taska....

     

    nyugodtan es hanyatt kellene aludni nem gyurni a fejunket.

    előzmény:
    lopiciG (38)
    2012-10-10  14:37
  15. 2012. október 10. 14:4341.

     

    szerintem a korrektor ráncosít 

    előzmény:
    Amarynda (39)
    2012-10-10  14:40
  16. 2012. október 10. 14:4240.

    áttérzem, én ha várom a buszt beállok egy kirakat ponyvája alá (ha van), mert úgy kedvezôbben esik a fény rám :)

    Egyébként mikor Rogán Antalról lekerült a szemüveg (gondolom a kontaktlencse miatt) sokkal szarabbúl néz ki, jó a szemüveg ápol és eltakar,+ mesterséges intelligencia. Nálunk a családban senik sem ilyen, anyámnak kisebb a táskája 60évesen mint nekem..

    előzmény:
    Télapó*** (37)
    2012-10-10  14:32
  17. 2012. október 10. 14:4039.

    En mindig szemuveges voltam a mostani eleg jol takarja a kis taskat, de amikor eppen kihuzom a szememet nincs rajtam es akkor latszik.

     

    Bar nem tudom miert varialok ezzel hiszen allandoan szemuveget hordok.

     

    Mas:

    mutatom az uramnak " latsz valami kulonbseget a ket szemem kozott?"

    merthogy probakeppen a korrektort az egyik ala felraktam a masik ala nem.

     

    Erre mit valaszolt?

     

    ja igen a bal kicsit veres

    en meg torom magam a tetves korrektorral

    előzmény:
    Télapó*** (37)
    2012-10-10  14:32
  18. 2012. október 10. 14:3738.

    olyanokat tudsz kérdezni :)

    Hát szerintem igen és nem is. Ez mindekire vonatkozik, ha pang este a folyadék egy kicsit ödémásabb lesz a szeme reggelre, ha van táskáj alapból ha nincs... csak nyílván akinek eleve alkatilag táskásabb annak egy plusz pici duzzanat sem hiányzik még.

     

    Egyébként itt a fórumon olvastam, hogy valaki rászánta magát a plasztikai műtétre 40-50 között (elôte fiatalon is nagyon táskás volt a szeme) és nagyon elégedett volt a végeredménnyel. Majd ha ennyi idôs leszek én is elgondolkozom ezen lehet. szerinetm ezeket az apró kinövéseket simán le lehet szedetni, és inkább táska mint olyan legyen...

    előzmény:
    Amarynda (35)
    2012-10-10  14:19
  19. 2012. október 10. 14:3237.

    Nálunk a "szemesség" családi vonás női vonalon. Anyám is, nővérem is ilyen. A pofánk egyéb részein nincs ránc, se bőrhiba, minden pöpec, de azért, hogy boldogok ne legyünk, kaptunk is brutál szemeket. Rendkívül jól öregít:-) Úgy látszik, nekem ez a gyengém. Ha bármi bajom van, rögtön meglátszik a szememen. Most talán annyi "szerencsém" van, hogy három éve szemüveget kell hordjak, és annak az alsó része frankón épp a táska alsó részénél van és takarja!!!

    Reggelente a krém fölé - mert azért nem adom fel, kenegetem ezzel-azzal - pici púdert teszek, hogy legalább fényes ne legyen, de mindig olyan igazságtalannak érzem, amikor látok egy kb. velem egyidős embert, akinek egy tetves karikája, táskája, ránca, semmije nincs, én meg állok ott mellette, és egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam:-)))))

    előzmény:
    Amarynda (36)
    2012-10-10  14:23
  20. 2012. október 10. 14:2336.

    hat ezen visitva rohogtem

    hogy babakorodban is voltak pici taskaidA pici szemolcs nekem is van.

    nagyon pici es borszinu kis leffentyu az egesz. De pont a taskam szelen van ezert kulon utalom.

     

    Eddig meg nem jutottam el mereszsegben addig hogy leszedessem .

     

    A korrektort en is csak neha hasznalom, egyszerubb ha a puderpamacsot kicsit vegighuzom a taskan akkor kevesbe latszik, mert meg csak kis taska nem borond jellegu

    előzmény:
    Télapó*** (33)
    2012-10-10  14:09
  21. 2012. október 10. 14:1935.

    Tulajdonkeppen az hogy taskas vagy puffedt odema miatt van?

     

    előzmény:
    lopiciG (32)
    2012-10-10  14:07
  22. 2012. október 10. 14:1734.

    ha nagyon zavar akkor meg tudod muttetni, de jo correktorral is eleg jol el lehet maszkirozni. Csak idoigenyes foleg ha reggel messz dolgozni meg erre is kulon idot szanni.

     

    Az enyem nem veszes de nem szeretem en se.

    előzmény:
    lopiciG (30)
    2012-10-10  14:00
  23. 2012. október 10. 14:0933.

    Na, akkor, hogy felülmúljak mindenkit: az én szemem táskás-karikás:-)))

    Próbáltam már elég sok mindent, semmi nem segít igazából, legfeljebb enyhíti a püffedtséget. Sokáig csak táskás volt, aztán, hogy elmúltam 40, jöttek a karikák is. Pihenés jót tesz neki, de elmúlni sosem fog. Nekem már a hat hónapos kori baba képeimen is volt pici táska a szemem alatt. Semmilyen szervi bajom nincs, egyszerűen ilyen. Ja, már ilyen pici szemölcs-szerűségek is jönnek:-)))) Katasztrófa! Azokat most télen szeretném leszedetni. Korrektort sosem használtam, most már nem is fogok. Leszarom!:-)

    előzmény:
    lopiciG (30)
    2012-10-10  14:00
  24. 2012. október 10. 14:0732.

    hát ha bármi hideg dolog tudja apsztani a szöveteket, akkor logikus az is, hogy lefevés elôtt nem iszom és nem lesz ödémás a szemem :)

    Na mindegy, bye

    előzmény:
    Amarynda (29)
    2012-10-10  13:58

Címlap

top