Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te miből merítesz erőt?

Szembeszel
Létrehozva: 2012. szeptember 7. 15:14

Ti miből merítetek erőt a hétköznapokban? Hogyan viselitek el a monotonitást, a nemszeretem feladatokat?

Képzeljétek, én vettem négy japán fürjet. Az erkélyen gondozom őket. Este tojással várnak haza, reggel meg korábban kelek, hogy enni-inni adjak nekik. Aranyos madarak. Ha átjönnek a barátnőim, mindenki kap az ölébe egyet, lehet simogatni, gondozni.
Aztá előfizetést is váltottam a telefonon. Mióta ingyen hívhatom a páromat, minden este, ha messze van, bszélgetünk egy nagyot. Politikáról, történelemről, bármiről...


És nektek mi a túlélési stratégiátok? Mi okoz nektek örömöt?

  1. 2012. október 5. 14:2115.

    Szia!

    Nekem elég nagy az udvarom, tele van fákkal és bokrokkal.

    Mindig látok rajtuk valami érdekeset, főleg évszakváltáskor. Szeretek sétálgatni köztük, figyelni az égen esténként a csillagokat, vagy szürkületkor a denevérek cikázását. Van két cicám, akik mindig a közelemben vannak, annyira érzik, hogy mikor kell a gazdit kicsit felvidítani, felrázni.

    Az udvaron töltött idő nagyon fel tud tölteni, de egy jó kávé, tea, beszélgetés azokkal, akiket kedvelek, szintén.

    Szeretek bringázni is, az erdei bicikliúton...OLykor megállok,semmit sem csinálok, csak vagyok, és élvezem a természetet...

    előzmény:
    Szembeszel (1)
    2012-09-07  15:14
  2. 2012. október 5. 13:4314.
    Igyekszem sokat sportolni, ha stresszes napom volt, akkor ki tudom adni magamból a feszültséget és nyugodtan alszom el. Persze sehol sem lennék a barátaim nélkül! Egy jó baráti találkozó, csevegés segít megoldani a problémákat, ráadásul egész nap várakozással tölt el az esti program! :)
    előzmény:
    Szembeszel (1)
    2012-09-07  15:14
  3. 2012. október 5. 12:1013.

    Minden nap azt várom, hogy végre hazaérjek a munkából a páromhoz. Imádok vele lenni, bármit is csináljunk. A másik az, hogy minden este beszélgetek 1 órát a neten édesapámmal, aki messze lakik tőlem.

    Ezután már csak egy kényesztető masszázs hiányzik a napi 8 óra ülés után.:D Teljesen fel tudok tőle töltődni, imádom.:) 

    előzmény:
    Szembeszel (1)
    2012-09-07  15:14
  4. 2012. szeptember 7. 20:5712.
    Telen mi lesz veluk? (marmint a furjekkel).
    előzmény:
    Szembeszel (1)
    2012-09-07  15:14
  5. 2012. szeptember 7. 19:3311.

    Hát, az attól függ, mi a helyzet. Ha valami felbosszant, de nem tehetek semmit ellene, írok, rajzolok és zenét hallgatok - bár zenét állandóan hallgatok, de olyankor olyan jó belezőset.

    Ha csak unatkozom, vagy monoton dolgot csináltam egész nap, akkor megpróbálok valami őrültséget csinálni, vagy csak valami  polgárpukkasztót. A káoszt amúgy is imádom. Utálom a kapitalizmust és a fogyasztói társadalmat, és az ellene való legkisebb tett is kéjes örömmel tud eltölteni.

    Szeretem továbbá, ha adhatok és segíthetek.

    Meg általában könnyen nevetek minden apróságon és nem stresszelek sokat. Szóval nem olyan nehéz túlélni.

    előzmény:
    Szembeszel (1)
    2012-09-07  15:14
  6. 2012. szeptember 7. 19:2410.

    Magamból.

    Saját energiám.

    Meg van egy rakat hobbim: mind egyszemélyes.

    Meg szeretek egyedül lenni a hobbijaimmal.

    előzmény:
    Szembeszel (1)
    2012-09-07  15:14
  7. Torolt_felhasznalo_841570
    Torolt_felhasznalo_841570
    2012. szeptember 7. 19:049.

    Milyen aranyos vagy ezekkel a furjekkel :))))

     

    Sok mindenbol tudok erot meriteni szerencsere, 1-2 pelda:

     

    Ha a Nap simogatja az arcom...

    ha a gyerekek atolelnek es belefurjak az arcukat a hasamba (a nagyobbik eggyel feljebb levo reszembe...:)

    ha a ferjemmel este osszebujva, borozgatva megnezunk egy jo filmet...

    az imadott novenyeim gondozasabol, akiknek nagyon hianyoztam, amikor nyaron hetekig tavol voltam toluk... :)

    ha a baratnomnek jol kiboghetem magam... ha a baratnom teszi ugyanezt... :)

    ha a munkamert elismerest kapok...

    a mosolygo, udvarias emberekbol...

    ha jot foztem es kernek meg repetat...

    ha hetvegen lehet sokaig lustalkodni, paplant fejre huzni, agyban reggelizni, mindent osszemorzsazni...

    ha elmegyek futni es befuldugozom a fulem :))), hogy csak a sajat belso hangomat halljam...

    ha arra gondolok, hogy mennyi nehezsegen vagyok/vagyunk mar tul, de meg mindig elunk/elek es epeszu (?) vagyok 

    előzmény:
    Szembeszel (1)
    2012-09-07  15:14
  8. 2012. szeptember 7. 18:468.
    Én is ezekből a dolgokból.Ugynígy ha a Tv-ben látom, hogy mások hogy élnek, elgondolkodom, hogy egy szót sem szólhatok, mert hozzájuk képest minden ok.
    előzmény:
    TiaMaria (2)
    2012-09-07  15:36
  9. 2012. szeptember 7. 17:297.

    Szerintem az a trükk, hogy mindenben a pozitivat kell látni és nem a negatívat. Annak örüljünk, amink van és ne azon sopánkodjunk, amink nincs.

     

    Hnap pl. dolgozom, de nem ezen bosszankodok, hanem örülök neki, h hál'Istennek, h van munkám... Milyen sok embernek nincs és milyen sokan szenvednek emiatt...

     

    Minden éremnek 2 oldala van, meg kell mindenben látni a jót :)

    előzmény:
    Szembeszel (1)
    2012-09-07  15:14
  10. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. szeptember 7. 16:366.

    Te miből merítesz erőt?

     

     Képzeljétek, én vettem négy japán fürjet.

     

    De jó.

    Idáig semmit sem tudtam ezekről a madárkákról.

     

     És nektek mi a túlélési stratégiátok? Mi okoz nektek örömöt?

     

    Nekem az  szerez örömet, ha ilyen jó történeteket olvasok.

     

    előzmény:
    Szembeszel (1)
    2012-09-07  15:14
  11. 2012. szeptember 7. 15:535.
    Család. Hit.
  12. Torolt_felhasznalo_989697
    Torolt_felhasznalo_989697
    2012. szeptember 7. 15:504.

    Ha beindul a topic, lehetett volna a címe: Túlélési tippek. :P

     

    Első helyen a párom áll, nekem ő a legnagyobb energia töltet, azzal, hogy ő velem ellentétben laza, és könnyen veszi az életet, ezáltal kevésbé stresszeli magát, és a körülötte élőket is. 

     

    A kis állatkát megerősítem, bár nem volt könnyű dolgom. Minden szőrös, tollas állatra allergiás vagyok, párom is, de kaptam Tőle pár hónapja egy afrikai fehérhasú törpesünt, akivel szerencsére semmi problémánk ezen a téren. :) Szóval vele foglalkozom esténként.

     

    Meg próbálok romantikus, izgalmas könyveket olvasni, ugyanilyen szempontok szerint valami sorozatot nézni. Mindegy, csak kössön le, várjam a következő fejezetet, epizódot. Illetve humoros műsorokat nézni. A lényeg, hogy a hétköznapi gondokkal, monotóniával teljesen ellentétes vidám, felüdítő, kikapcsoló program legyen.

    előzmény:
    Szembeszel (1)
    2012-09-07  15:14
  13. 2012. szeptember 7. 15:373.

    Szia,

    Nekem is vannak állatkáim, és mikor meló után hazaérek az első dolgom kiengedni őket, és nézni ahogy bohóckodnak, meg játtszani velük!Így az emberről lemegy a napi feszültég legalább arra a kis időre:)

    előzmény:
    Szembeszel (1)
    2012-09-07  15:14
  14. 2012. szeptember 7. 15:362.

    Erőt a családomból merítek, és -bár lehet furán hangzik-   mások nehézségeiből.  

    (ha látok pl. a tévében nehéz sorsú embereket, akkor gyorsan lehűtöm magam h.  ne elégedetlenkedjek és/vagy hőbörögjek, nekem sokkal jobb)

    így értettem.

     

     

    örömet sok minden okoz.

    többségében a családom, a szép új házunk, egy jó film, olvasás, színház, a vásárlás (nem csak magamnak, sőt(!) elsősorban nem magamnak) .........

    és még sok más is.   ez azonban nem publikus 

    előzmény:
    Szembeszel (1)
    2012-09-07  15:14

Címlap

top