Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Német munka-átverés ?

amanndi
Létrehozva: 2012. szeptember 6. 12:25

                  Sziasztok!

 

A férjem hosszas vívódások után Németországba ment dolgozni.

Múlt héten szombaton ment el,esténként beszélünk,hogy mi újság vele.

Már kedden jelezte nekem,hogy konfliktus van a német és a magyar főnökök között a bérükről,a németek teljesítménybért akarnak adni olyan szintű minősségellenőrzéssel,hogy a hazai béreket nem keresnék meg, a magyar főnök pedig harcolni próbál az órabérért,hogy ki tudja nekik fizetni a beígért bért ..

 

Azt ígérték kiutazás előtt,hogy 8 eurós órabér,minimum havi 1400 euró + a hazai kártyára minimálbéres utalás ,nagyon messze van a hely ahová dolgozni ment dolgozni teljesen észak-kelet Németország,jelentős volt az üzemanyagköltség is amit nem állnak,csak a szállást .

 

Nagyon sajnálom a férjem ,hogy ilyen messzire van tőlünk és ilyen bizonytalanságban kell elkezdeni a munkát,napi 10-12 órát dolgoznak,még szombaton is melóznak és csak 6 hét múlva jönnek először haza.

 

Rákérdeztem a szerződésre és csupán a hazai minimálbérről van szerződésük,folyamatos munkaviszonnyal.

 

A kollégák már zúgolódtak,hogy ők hazajönnek,ha nem fognak fele annyit sem keresni mint amiről eredetileg szó volt,nem is tudják ,hogy mennyiért dolgoznak ,de azért még dolgoznak.

 

Várjon a férjem még egy kicsit,vagy tanácsoljam neki,hogy azonnal jöjjön haza,hagyja az egészet ott ?

  1. Torolt_felhasznalo_720723
    Torolt_felhasznalo_720723
    2012. szeptember 27. 20:46103.
    Tévedsz. MOst se jó minden. A 22-es csapdájában vagyok, komplex és bonyolult a problémánk. Elég annyi ide, hogy a barátnőmnek és a fiának szüksége lenne rám. A gyerek érdekétől függ, hogy hol fogok hosszútávon dolgozni.  MOst vagy ők jönnek ki oda hozzám bizonyos idő elteltével, vagy én megyek haza hozzájuk. Mert a barátnőm anyját nem lehet egyedül magára hagyni. MInt irtam valahol hogy az anyja cukorbeteg. Szeptemberben, egy héttel azután, hogy otthon jártam olyan súlyos rohamot kapott, hogy kórházba kellett vinni, s így ezáltal nem tudta senkire rábízni a kisgyereket, hogy elvigye az iskolába.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (102)
    2012-09-26  23:46
  2. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. szeptember 26. 23:46102.

    Egyébként nem tudom miért kell mindenbe origós módra belekötni?

     

    Aztán ki köt bele kibe!

    Mert részemről nem is tudom mi az az origó.

    Igaz matekból még van ilyen irányú megmaradt ismeretem.

     

    Amúgy nem igazán érdekel, hogy mi van veled, csak egész nyáron itt adtad a blattot a fórumon, hogy rohadt szemetek ezek a németek és  sajog a szíved mert annyira vágyol vissza.

    Érdekes, hogy most meg milyen jó minden.

    Nem, ne válaszolj, mert a fenét sem érdekli mi van veled.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_720723 (101)
    2012-09-26  17:45
  3. Torolt_felhasznalo_720723
    Torolt_felhasznalo_720723
    2012. szeptember 26. 17:45101.

    Lehet mögis ök jönnek ki ide, vagyis oda hozzám, ahová költözöm. Már szó volt erről. A gyerek érdeke az elsődleges. Beszéltük a barátnőmmel, hogy ausztria nincs messze tőlünk, ott is dolgozhatok.

    Igen, eddig erről volt szó. Tudod hány ilyen irányú pályázatot adtam be az évek során? Több százat. Ja és nem mondtam, h hessenből bajorokhoz kerülök, kis szerencsével regensburg, vagy passau környékére.

     

    Egyébként nem tudom miért kell mindenbe origós módra belekötni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (100)
    2012-09-26  16:47
  4. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. szeptember 26. 16:47100.

    Idáig arról meséltél, hogy megőrülsz ott és mindenképpen hazajössz most ősszel.

    Különös tekintettel a barátnőd gyerekére is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_720723 (99)
    2012-09-26  16:38
  5. Torolt_felhasznalo_720723
    Torolt_felhasznalo_720723
    2012. szeptember 26. 16:3899.

    B+ hol íram én olyat, h számítana valamit a műszaki rajzolói végzettségem

    egy tehenészeti telepnél? Sehol. Egész életemben kétféle munkakörben dolgoztam. Vagy mg-ban, műszaki rajzolóként. Sikerült váltanom. Most újítom fel az inventoros ismereteimet. November elsejével kezdek műszaki rajzolóként, bruttó 2200 euro kezdeti bérért+plusz fizetik a szállást is.

    előzmény:
    eda-1952 (61)
    2012-09-06  16:24
  6. 2012. szeptember 8. 11:1198.

    Szia!

     

    Már miért jönnének a felháborodások ,hiszen teljesen igazat írtál,ott aztán nagyon precízen ,nagy munkabírással kell dolgozni,nem lehet lazsálni és visszabeszélni sem.

     

    Jó ezt tudatosítani .

    előzmény:
    Sarapod2 (97)
    2012-09-07  21:09
  7. 2012. szeptember 7. 21:0997.

    Tudod kint se kolbászból lóg a kerítés és sokat kell dolgoni. Ettől itthon el vannak szokva sajnos.

     

    Én is teljesítménybérbe dolgoztatom az embereket, de meg is fizetem őket rendesen. Nem kell a teljesítmény bértől félni. Mi is dolgozunk szombaton is meg vasárnap is ha az időjárás engedi. Mikor esik akkor viszont hiába akarunk kimenni, nem lehet. 

     

    Azt hiszem sok munkavállalót ki kéne küldeni külföldre dolgozni, hogy tudjon különbséget tenni az itthoni és a külhoni munka között.

     

    No és most jöhetnek a felháborodások. 

     

     

    előzmény:
    amanndi (1)
    2012-09-06  12:25
  8. 2012. szeptember 7. 16:5696.

    Szia Kedves!

     

    Hát, ezért kell nyelvet ismerni, mielőtt az ember nekiindul a nagyvilágnak. Én úgy gondolom, az dolgozzon külföldön, aki legalább középfokon elboldogul ... MIINIMUM KÖZÉPFOK!!! És ez áll a takarítónőkre, a kubikusokra, mindenkire. Pontosan azért, mert éppen eléggé kiszolgáltatott a helyzete, a hazájától távol, ismeretlen területen, senki nem nemzetközi munkajogász meg szociális munkás, hogy terepismerete lenne, és ha erre még az is rárakódik, hogy az alapvető őt érintő információkat sem érti, hát ... így nem szabad.

     

    Azért majd mesélj, hogy hogyan alakul a dolog, mi volt ...

     

    Remélem, hamar találtok valamit ehelyett ...

     

    Sok sikert!!!

    előzmény:
    amanndi (92)
    2012-09-07  10:10
  9. Torolt_felhasznalo_339032
    Torolt_felhasznalo_339032
    2012. szeptember 7. 16:4395.

    O, nagyon sajnalom! Öröm az ürömben: legalabb anyagi kar nem ert titeket!

     

    Töröltesd gyorsan a 79. hozzaszolasod!

  10. 2012. szeptember 7. 11:2594.
    Nem tud esetleg valahol mashol munkat a ferjednek?
    előzmény:
    amanndi (93)
    2012-09-07  10:17
  11. 2012. szeptember 7. 10:1793.
    Mindenki hazajött ,a csapatból mindenkivel ellenségesen bántak,pár nap haladékot sem kaptak,hogy belejöhessenek a munkába és a férjem főnöke sem fog soha többet itt munkát vállalni,évek óta kint dolgoztat ,de ilyen helyzetbe még sohasem került .
    előzmény:
    amanndi (92)
    2012-09-07  10:10
  12. 2012. szeptember 7. 10:1092.

    Elnézést,hogy indulatokat generáltam és meggondolatlanul írkáltam.

     

    Mint kiderült a férjem főnöke felett orosz vállakozó volt és már több nemzet munkásait elküldték pár nap alatt,a férjemék előtt a lengyeleket küldték el ugyanerre hivatkozva,hogy nem felelnek meg,igazándiból 2 nap alatt eldölt,hogy lehetetlen velük együttműködni .

     

    Voltak ott a hajógyárban kábelszerelő magyar munkások másik cégtől akik nagyon panaszkodtak,hogy semmibe vannak véve,akik mikor találkoztak a honfitársaikkal így fogadták a férjeméket "Ó jaj minek jöttetek ti ide?" .

     

    Bocsánatot kért a főnök ,térítette bőségesen az üzemanyagköltséget és még a kártyánkra is utal pénzt,azt mondta ,hogy nagyon sajnálja ,mert tudja ,hogy mindenki az utolsó fillérjével jött el és nagy reményekkel,egyszerűen képtelenség volt kijönni és megeggyezni az orosz vállalkozóval aki a férjem főnöke felett volt,tehát mégcsak nem is a németekkel volt a gond.

     

    A tolmács is kikészült,földhözvágta a munkássapkát mérgében,hogy miért csinálják ezt a honfitársaival .

    előzmény:
    szillvorium (91)
    2012-09-07  09:50
  13. 2012. szeptember 7. 09:5091.

    Miert kell bujtogatni az embereket amikor meg a közvetlenül erintetteknek sem vilagos mi törtent????  MEg az sem, megkapjak-e a berüket, mennyit stb?! Miert rögtön az jut eszedbe, hogy egy kizsakmanyolo, tisztessegtelen munkaltatoval van dolguk?

    Es miert ne mondhatna a munkaltato hogy nem felelnek meg az emberek a munkara??? Talan mindenki alkalmas mindenre?

    Prekoncepcioid vannak, infod meg annyi, amit egy ketsegbeesett feleseg felindultsagaban el tud mondani!

    Vki egyebkent pont ugy akar penzhez jutni, hogy vmi fogast keres a munkaltatojan!  Ha nem hiszed, üdv a valo vilagban!

     

    Akik kiküldetesben szabalyosan dolgoznak, azok nem munkaerö kölcsönzö cegen keresztül mennek ki, arra nem lehet engedelyt kapni! A minimalber+no-i euros juttatas is teljesen korrekt a szabalyoza szerint, nem adocsalas! A kiutazasokat a nemet megrendelö nem teriti, gyakorlatilag semmit sem terit!A legtöbb hozzaszolonak sajnos semmi infoja, tapasztalata nincs ez ügyben, megis velemenyt nyilvanit pillanatnyi ezesei alapjan es teljesen felesleges indulatokat general!

    előzmény:
    semiramis (89)
    2012-09-06  22:13
  14. 2012. szeptember 6. 22:2590.

    ertem en, amit mondasz es aterzem, amit erzel. tenyleg.

     

    de gondolj arra, hogy az alvallalkozo jogilag (es etikailag) elitelendö modon viselkedett (vagy nagyon ostoban). ezert - remelhetöleg - felelössegre is vonja majd egy birosag.

     

    az adatainak kiadasa teljesen mas kategoria, de ugyancsak a jogilag elitelendö targykörön belül. tehat - a masik ügytöl tökeletesen függetlenül - (teged is) kerdöre vonhat  a birosag, mert (te is) jogellenesen cselekedtel.

     

    nem erdemes jogtalansagot jogtalansaggal torolni (meg ha erthetö is az inditek), csak mindket fel jogi elmarasztalasa lesz belöle. raadasul azzal semmi nem fog megoldodni.

     

     

    feljelenteni, azt kell. ne ussza meg, hogy ennyi ember johiszemüsegevel jatszott. (a johiszemüek meg tanuljanak tajekozodni.)

     

     

    igen, a nyelvek nagyon kellenek. ha mas tolmacsol, MINDIG ki lesz szolgaltatva. csaladja biztonsagat akkor tudja megteremteni (ugy erzem, erre vagyik legjobban), ha sajat tevekenysegevel kapcsolatban sajat kezebe veszi a döntes lehetöseget es felelösseget. ez pedig csak akkor lehetseges, ha direkt kontaktust tud teremteni a munkaadojaval.

     

    es fel a fejjel. fog talalni mast.

     

     

    (a többiröl: ez a hivatasom. de köszönöm a pozitiv visszajelzest. :-) 

     

     

    előzmény:
    amanndi (87)
    2012-09-06  22:02
  15. 2012. szeptember 6. 22:1389.

    egyebkent NEMZETKÖZI jogaszhoz forduljanak, csoportosan.

     

    a nemet vallalkozotol ki lehet kerni (mostmar csak jogi uton, persze) az alvallalkozoval kötött szerzödes masolatat, abbol kiderül, milyen feltetelekkel dolgoztatott a magyarokkal. ha ezek a feltetelek nem egyeznek a magyar alvallalkozo altal a szerzödtetett munkasoknak megadott feltetelekkel (pl. probaidö, ami alatt magyarazat nelkül kirughat barmely percben barkit, oradij/teljesitmenyber, stb), siman megnyerik a pert es igen komoly karteritest akaszthatnak le az alvallalkozorol.

     

    fogjanak össze es alljanak ki az igazukert. 

  16. 2012. szeptember 6. 22:0688.

    Mindig csodáltalak az itteni válaszaidért,már sok témámhoz szóltál hozzá ,nagyon sokrétű és tájékozott vagy és jól tudod segíteni a pszichés folyamatok megemésztését is !

     

    Remélem,hogy beláttja a férjem végre,hogy ideje lenne nyelvet tanulnia !

    előzmény:
    semiramis (85)
    2012-09-06  21:57
  17. 2012. szeptember 6. 22:0287.
    Bármit megtehet és nekem nincsen jogom másokat megvédeni tőle ,merthogy jogai vannak ???
    előzmény:
    semiramis (86)
    2012-09-06  22:00
  18. 2012. szeptember 6. 22:0086.
    a nyilvanos kiirassal egyebkent vigyazz, akarmennyire dühös, elkeseredett es csalodott vagy (ami erthetö). a szemelyes adatok kiadasa törvenyileg büntetendö. ha megtalalja a forumot, feljelenthet erte.
  19. 2012. szeptember 6. 21:5785.

    együtterzek a ferjeddel, de igazat adok Csendikenek: "azt hitte", "remenykedett", "ezt igertek"-re NEM SZABAD kimenni.

     

    MINDENT papirozni KELL, pontos munkaköri leirassal, munkaidövel, probaidövel, berezessel, jarulekos juttatasokkal, baleset-es egezsegbiztositassal, MINDENNEL. különben logva marad az ember. ez tetezve meg a nyelv nem-ismeretevel... teljesen kiszolgaltatott helyzet, aminek csapdajaba maga a delikvens maszik bele önkent s dalolva.

     

    a ferjed keresse meg az alant emlitett forumozot, kerje meg, hogy kerdezzen ra, van-e felvetel olyan munkakörökbe, amihez ö ert.

     

    egyebkent pedig arbeitsagentur-on keresztül, ez allami ceg, nem piti, nyereszkedni vagyo kis maganemberek. 

     

    a magyar uriembert pedig - amennyiben nem kapjak meg lepapirozott juttatasukat (azaz feltehetöen a minimalber egy hetre esö reszet) - csoportosan jelentsek fel. 

    a birosag azert is hasznos, mert a nemet munkaltato valoszinüleg fizette az utaztatast, igy talan az utiköltseget vissza lehet szerezni (max. meltanyossagi alapon)... 

     

    lelkileg: ra kell jönnie arra, hoyg önmaga csapdazta be önmagat. ha levonja a konzekvenciat, hoyg legközelebb maskepp kell csinalnia (es azt is tudja, hogyan!), fel fogja tudni dolgozni.

     

    a ferjed kezdjen el szelsebesen nemetül tanulni es keressen Ö MAGA!! AUSZTRIABAN munkat. mas stilus, jobb segitseg-lehetöseg, kisebb riziko (egyszerüen azert, mert közelebb van)... 

     

    ezt a bekat most sajnos le kell nyelni - legalabb annyi haszna legyen, hogy tanul belöle... 

     

     

  20. 2012. szeptember 6. 21:2784.

    Egyszerűen nem tudom,hogy valakinek hogy van pofája ehez,hogy kirendel munkásokat szombaton mennek és másik héten csütörtökön pedig jönnek és ráadásul nagyon messzire Papenburgba .

     

    És most az ember semmit sem tehet ,hogy anyagilag jól póruljárt,kiutazott,ráköltött,majd megalázva,átverten hazajöhet.

     

    Persze a főnök hangja nagyon kimért és együttérző volt a telefonban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (83)
    2012-09-06  21:23
  21. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2012. szeptember 6. 21:2383.

    DE ez is csak velünk fordulhat elő.

    Bocs, de jó is lenne az ha  ilyen csak veletek történk meg.

     

    De ez ma már itt országon belül is olyan méreteket öltött, hogy kontrolálhatatlan.

    Azért, mert nem is akarják a fennálló helyzetet gatyába rázni.

    Megdöbbentő és elkeserítő.

      

    előzmény:
    amanndi (81)
    2012-09-06  21:15
  22. 2012. szeptember 6. 21:1882.

    "De azt is lehet gondolni, hogy a magyar alvallakozo simliskedik"

     

     

    Igen,így történt.

    HOgy csinálhatta ezt meg másokkal,kíváncsi vagyok a férjem mit mesél ha hazaér majd !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339032 (65)
    2012-09-06  17:09
  23. 2012. szeptember 6. 21:1581.

    "hanem azért hogy a vállalkozó elvégeztesse a munkát és profithoz jusson. "

     

     

    Nem lett volna profit,tehát hazaküldött,átvert sok embert akik az utolsó fillérükből utaztak ki a világvégére .

    DE ez is csak velünk fordulhat elő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325942 (73)
    2012-09-06  18:37
  24. 2012. szeptember 6. 21:1280.
    Ezek szerint nem volt megállapodás :-( .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339032 (75)
    2012-09-06  18:42

Címlap

top