Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tanítási szünet:-(

Basszkulcs
Létrehozva: 2012. augusztus 19. 10:51

Sziasztok!

 

Nem érint mostanában, csak kíváncsi lettem - én vagyok a hülye, vagy "állambácsi"?

 

Megjelent a kerületi újságban a jövő évi tanrend: szept. 2- jún. 14-ig tart a suli, közben okt. 29- nov. 4-ig 7 napos őszi, dec. 24- jan. 2-ig 10 napos téli végül márc. 28- ápr. 2-ig 6 napos tavaszi szünet. Ha el is tekintek a beleeső hétvégéktől és ünnepnapoktól, ez 23 nap.

 

Amit itthon sikerült fellelnem: 1991-92-es tanév. Eleje-vége hasonló, őszi szünet még nem volt, de: téli szünet dec. 20- jan. 6-ig 18 nap + tavaszi ápr. 10- 21-ig 12 nap, ez 30 nap. Hová tűnt egy hét lazulás a gyerekek életéből?

 

Ha valakinek van emléke /ellenőrző.../ a 80-as évekből, idézze már fel, hogy jól emlékszem-e pl. két hetes tavaszi szünetre?

  1. 2012. augusztus 20. 22:3177.

    nekem egy tipp topp

    amerikai tipusu suliban tetszene a dél után négyig maradás

    ahol kultúrált környezetben,különböző foglalkozásokat tartanak a gyerekeknek..van kis előadó vagy színházterem,tanmedence,sport pálya,igazi jó kis játszótér persze ez már nagyobbacskáknak

    és bennt végzik a tanulást..nem pedig otthon házi feladatként

    szuper lenne..lenne kézműves foglalkozástól,a barkácsolás tanulásig..mindenféle szakkör

    egy ilyen suliba én is szívesen visszamennék az időben

    ehez modell és jól felszerelt sulik kellenek,és kiváló tipp topp modern pedagogusok-és foglalkozást vezetők

     

    hajrá magyarország

    én eddig két szupi sulit láttam.az egyik veresegyházon,a másik gödöllőn új iskola..aztán hogy valóban pontosan mi megy iskola keretein belül,nem tudom..de az egyikbe jártam úszni szaunázni,és mindíg látom hogy nyüzsi van bent..meg van aerobick oktatás felnőtteknek,a környezet is igényes

    gondolom,van pénz az önkormányzatnak ezt finanszírozni

    mert ahol nincs..ott még fűtés sincs,nemhogy foglalkozások

    előzmény:
    zeneovi (61)
    2012-08-19  22:39
  2. 2012. augusztus 20. 22:0176.

    Ezt lefelejtettem:

    Igaz, hogy az már nem általános suli, hanem középsuli, de mondjuk az általánosban is meg lehetne oldani. 

    előzmény:
    maszi (75)
    2012-08-20  22:00
  3. 2012. augusztus 20. 22:0075.

    A lányom középiskolájában minden osztály saját termében vannak ilyen szekrények, amit a suliba beiratkozáskor kell kibérelni, kaptak hozzá kulcsot a gyerekek és a lányom 5 évre béreli, évi kb. két ezer forintért. Még nem hallottunk olyanról, hogy tönkre tették volna.

     

     

    előzmény:
    Basszkulcs (72)
    2012-08-20  18:46
  4. 2012. augusztus 20. 21:5574.

    Mi kb. 12 éve egy Pest megyei, Budapest közvetlen közelében lévő kisvárosban élünk.  A gyerek kijárta a 8. osztályt és nem volt olyan év, hogy lett volna normális napközis tábor. Kb. 2 évről tudok, amikor napközis tábort indítottak, de a hátrányos helyzetű, illetve problémás gyerekek voltak beiratva. A többi évben egyszerűen nem volt rá igény, mondták a suliban, mondjuk nem csodálom, hogy a normális szülők és családok ezek közé a gyerekek közé nem engedték a gyerekeiket, ahogy én sem.

    Innentől kezdve a napközis tábor sorsa meg volt pecsételve, egyszerűen nem indítottak. 

    előzmény:
    kivi39 (62)
    2012-08-19  22:51
  5. 2012. augusztus 20. 21:5073.

    Engem pl. az is érdekelne, hogy mi van azokkal a diákokkal, akik amúgy versenyszerűen sportolnak, azoknak is kell a napi 1 tesi óra??

    A középiskolás osztályban ahol a lányom tanul, a 28 gyerekből kb. 8-10 gyerek versenyszerűen sportol. Mondjuk ezt egy igazolás az egyesülettől ki tudja váltani? 

    előzmény:
    abak (68)
    2012-08-20  10:40
  6. 2012. augusztus 20. 18:4672.
    Erről még egy apróság beugrott: hol a bánatban tudják tartani /biztonságban/ a méregdrága könyveket, egyebeket? Mert nem nagyon láttam még olyan szekrénysorokat, mint az amerikai filmekben, de szerintem ott is csak a középiskolától. Elvileg csak hétvégén kell/lehet majd hazavinni a cuccot, de addig ki felel érte??? Ha ezt megoldanák, akkor legalább a tornacuccot sem kéne állandóan cűgölni Ha viszont ez is úgy lesz megoldva, mint a kórházi zárható szekrények, akkor mindenki monnnyon le!
    előzmény:
    abak (68)
    2012-08-20  10:40
  7. 2012. augusztus 20. 10:4871.
    Ja, az úszást kihagytam...
    előzmény:
    kivi39 (70)
    2012-08-20  10:45
  8. 2012. augusztus 20. 10:4570.
    Az enyémet meg lelőni nem lehet. MÁr most azon gondolkodom, hogyan fog iskola időben is annyi mindent csinálni, amit most, mert semmit nem akar abbahagyni. Fuvolázik, most az egyik barátjától gitározni kezdett tanulni, zenekarba jár, hittanra jár, közben lesz majd a felvételi előkészítő, a suli, tanulni kéne... Hogy mikor fog aludni, azt még ő sem tudja.
    előzmény:
    abak (69)
    2012-08-20  10:41
  9. 2012. augusztus 20. 10:4169.

    Igazad van.

    A tavaszi és a téli szünet is egyre rövidebb.

     

    A nyári 13 hetes meg hosszú. Nekem már nem a gyerek felügyelete a gond, mivel 13 éves, hanem, hogy mostmár csak a nyüglődés megy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (40)
    2012-08-19  14:18
  10. 2012. augusztus 20. 10:4068.

    Nem eszik ezt olyan forrón.

    Rájönnek, hogy kivitelezhetetlen.

     

    Pl. nincs annyi terem, ahol délután mindenki elférne.

    Fiamék iskolájában az alsósoknak (egy évfolyamon 3 osztály) van napközi.

    Ötödikeseknek egy összevont csoport.

    Hatodiktól pedig tanulószoba. (egy a három évfolyamnak).

     

    Ez ugyanolyan remekül átgondolt, mint a mindennapos testnevelés.

    Ahhoz is csak két dolog hiányzik: tornaterem és testnevelő tanár.

     

    előzmény:
    Emke64 (41)
    2012-08-19  15:18
  11. 2012. augusztus 20. 10:2567.
    Kérdezd meg az önkormányzatot, mert törvényi kötelezettség, tehát nem hinném. Az, hogy nincs rá igény és ezért nem tartanak, az elképzelhető.
    előzmény:
    Angyallány (65)
    2012-08-20  09:15
  12. 2012. augusztus 20. 09:1966.
    na neee!!!! 
    előzmény:
    Angyallány (64)
    2012-08-20  09:14
  13. 2012. augusztus 20. 09:1565.
    Nálunk sajnos megszüntették!
    előzmény:
    kivi39 (62)
    2012-08-19  22:51
  14. 2012. augusztus 20. 09:1464.

    Így van. Majd este 7-re mehet a kicsi, mert agyorsabbja már lefoglalta az 5 órás időpontot.

     

    NINCS ez átgondolva! 

    előzmény:
    Kristine (44)
    2012-08-19  16:42
  15. 2012. augusztus 20. 07:2263.

    Ez egy lakótelepi ovi volt, lepukkant környéken, tele problémás gyerekkel.

     

     

    De ez volt az ügyeletes 3 vagy 4 hétig míg a sajátunk zárva volt. 

    előzmény:
    dani zsuzsanna (59)
    2012-08-19  21:57
  16. 2012. augusztus 19. 22:5162.
    Most is vannak napközis táborok. KÖtelező minden kerületben, minden községben.
    előzmény:
    maszi (60)
    2012-08-19  22:19
  17. 2012. augusztus 19. 22:3961.

    A du.4-ig tartó tanitási napot nem úgy képzelik,mint a most működő iskolaotthonokat.Délelőtt tanitás,délután tehetséggondozás.Ahogy valaki lentebb irta:és vajon miből????Az oktatás bugyrait tanitóként,szülőként is van szerencsém ismerni-Semmire nincs pénz államilag.Év elején és félévkor tisztasági dijat fizetünk,hogy legyen szappan és wc-papir,szalvétát,zsepit vinni kell.Nem lehet fénymásolni,nincs irólap(vagyis,ha bevisszük azt is,akkor igen).Hogyan lesz akkor a sportszakkörnek,a kézművesnek,a zenének és még ki tudja minek létjogosultsága?És hol?Csúcsra járatott az iskola kihasználtsága 30 fölötti osztálylétszámokkal!Ha egész nap a suliban lesz mindenki,akkor pl. az étkezés is kötelező lesz?Mert mondjuk a tizórait,uzsonnát elviszi itthonról a gyerek,de azért délben csak főtt ételt kellene ennie.Fizethet mindenki,mikor nyugodtan hazajöhetne ebédelni?Nálunk már most rumlis az étkezés,mikor töredéke a tanulóknak az étkező,mit kezdünk egy egész iskolányi gyerekkel?

    És mindezeken kivül szerintem a tudatos elnyomása,tönkretétele ez a családoknak.Kerüljön ki a gyerek már 3 évesen kötelezően a családból,ha iskolás,legyen a "dolgozóban" napi 8 órát,akkor is,ha nyugodt körülmények között,a saját otthonában tanulhatna.Mért baj az,hogy nagymamák-nagypapák vigyáznak rájuk,ha tehetik?Mert megvan még a generációk közötti kapocs néhány családban?Mert esetleg tőlük is tanulhatnak valamit,ami értékes,ahelyett,hogy az egész napjukat tölthetik olyan gyerekek társaságában,ahol ugyan van barátjuk,de rengeteg olyan is,akit a számitógép,a tévé nevel,sőt még sokkal rosszabbak is?

    Mindezek után elképzelhetetlennek tartom,hogy otthonra ne maradjon lecke.Verset, szabályokat, egyáltalán nekiülős tanulnivalót kizárt dolognak tartom,hogy maradéktalanul megtanuljanak.

  18. 2012. augusztus 19. 22:1960.

    Igen, kerületeknek meg volt a napközis tábora.És napközis árban - vagyis abban az időben fillérekért - vigyáztak a gyerekre hetekig.

    Hogy hogy oldják meg a szülők manapság.

    Hát én már iszonyúan fellélegeztem, amikor a lányom elég nagy lett, most 10-es középsulis lesz. 

    Mi a férjemmel éveken keresztül nem voltunk együtt nyáron, mert én eljöttem egyszer két hétre, egyszer egyhétre, és ha kellett akkor plusz egy hét betegállománya,a férjem két hetet volt a gyerekkel. Majd elment a gyerek egy ott alvós táborba á: 30 ezer forint, és egy-két napközis táborba. Úgyhogy a gyerek nyári tábora 60-80 ezer forint, mert nem volt nagyszülő aki vigyázzon rá. 

    előzmény:
    dani zsuzsanna (57)
    2012-08-19  18:48
  19. 2012. augusztus 19. 21:5759.

    úristen..

    ez a gáz

    de azok is akik óvónők,meg pedagogusok.és hagynak ilyesmit

    előzmény:
    KN18 (58)
    2012-08-19  19:16
  20. 2012. augusztus 19. 19:1658.

    Ott nincs mese az egyiknek fel kell adni a munkáját, míg el nem érik a gyerekek azt a kort, hogy otthon lehet őket hagyni egyedül.

     

    Nálunk is ez volt.

     

    A nyári szünet egy részét egy ügyeletes oviba kellett volna tölteniük ahol az első nap megverték a második nap meg széttörték a 6 dioptriás szemüvegét. Éjszaka felsírtak, mert azt álmodták, hogy újra bántják őket. 

     

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (57)
    2012-08-19  18:48
  21. 2012. augusztus 19. 18:4857.

    hát igen

    én is ezt nem értem

    régen mindenhol volt napközis tábor

    én budapesti vagyok..voltam

    összevolt több suli vonva és egy adott területen volt a napközi tábor

    reggel mentünk dél után haza..csak egy nagy területű parkban volt pesten az asztalos jános parkban volt minden évben

    kispesten meg valami kinti terület..pontosan már nem emlékszem csak be ugrik emlék ként hogy ott is mindíg más programok voltak,sport ez az..ugyanúgy tanárok vezették mint a sulit.csak annyi hogy rengeteg gyerek volt mert az összes iskolábol egy helyre vonták a gyerekeket,mindíg paráztam hogy ki jön tőlünk

    mert ugye mindenki máskor ment szülőkkel szabira,így nem volt ott az egész osztály egy időben

    de ezeket gondolom már évközben táblázták be..részletek anyukám tudna mondani

    de pl volt olyan ahol fürödhettünk rendes feltöltős medencében,mint egy starndon.voltak sport versenyek..mindíg más programok

    fogalmam sincs hogy a mai szülők hogy oldják meg a két hónap szünetet,mert oké van szabid,meg nagyi valamennyi időre,de akkor is van olyan aki nem tudja hová tenni a gyereket..az mit csinál??

    előzmény:
    Csirri1 (55)
    2012-08-19  18:17
  22. 2012. augusztus 19. 18:4156.

    Anno /kb. 82 körül - Iskolatévé/ mutattak külföldi iskolákat. Ha jól emlékszem, Finnország volt a téma, ahol az elsősöknek még ugyanúgy van csendespihenő /fektetéssel/, mint az előző évben az óvodában. Ezt is megnézném, hogyan szerveznék meg 2-3 osztálynak pl. hatalmas tornaterem számolatlan matracán Pedig ha egy elsőst délután négyig aszalni akarnak, akkor eldobja magát félúton

    Az meg, hogy egy csepp beleszólásom se legyen a heti beosztásba, az egy vicc. Pl. a népesség boldogabbik fele pénteken korábban végez, menne a telekre, vagy ahová akar. A gyereket meg túszul ejtik a suliban? Egyáltalán el lehet onnan "imádkozni", vagy az majd igazolatlan hiányzás lesz? Tiszta elmebetegek

  23. 2012. augusztus 19. 18:1755.

    Amikor én jártam suliba, őszi szünet nem volt, de a téli -tavaszi sokkal hosszabb volt (a tavaszi legalább 11 nap), és hamarabb ért  véget a tanév. A szülinapom már mindig a szünetre esett, most soha. És régebben 10 nappal rendelkezhettek az általános iskolák, most csak öttel. Szóval ezt beszámítva kb. 10 tanítási nappal több van.

     

    Nekem amúgy nem is ezzel van igazán bajom, hanem amikor megy a hőzöngés a nyári szünet miatt. Ahol most tanítok, ott a tantermekben tavaly év elején 36 fok volt, idén év végén csak 32-33. Folyamatosan tűzi a nap egész délelőtt, hiába van nyitva ablak, a sötétítőt muszáj elhúzni, a levegő a nyitott ajtón jön be valamennyire. És mivel minden tantermi ajtó nyitva, egyszerre több óra anyagát hallgatjuk.  :)  Viccen kívül: kibírhatatlan. Légkondi persze nincs és nem is lesz. És 25-30 test sugározza egymás felé a plusz hőt. 

     

    Amit május elejéig nem tanítunk meg, azt a gyerekek következő év elenyésző számban tudják. Napközis tábort - ingyeneset! - meg minden önkormányzat köteles biztosítani, de kérni kell, és ha ezt a szülők elmulasztják, úgy veszik, nincs jelentkező. 

    előzmény:
    Basszkulcs (1)
    2012-08-19  10:51
  24. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2012. augusztus 19. 18:1554.

    Nekem is ez a kedvencem, hogy 

     

    "Télen nagyon hideg van,

    Nyáron nagyon meleg van,

    Soha sincs jó idő,

    Mindig esik az eső. " 

    előzmény:
    KN18 (53)
    2012-08-19  18:10

Címlap

top