Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babaház sk - hogyan?

frühling
Létrehozva: 2012. augusztus 9. 18:21

sziasztok!

 

most nagyon belemélyedtem ebbe a babaház témába és el is határoztam, hogy a nemsoká 6 éves lányomnak karácsonyra csinálok 1 babaházat. Eszméletlen ötleteket találtam már, amiket úgy érzem én is meg tudok csinálni, szeretek szöszölni egyébként, szóval ez nem akadály.

Kérdésem az lenne, hogy hogyan induljak el? Gondolom először a ház, hogy a méret meglegyen, de pl. nincs dekopírfűrészem, bútorokat, nem drágán, honnan lehet beszerezni? Tartósság miatt gondoltam, hogy legyen fából, mert kartonból is rengeteg dolgot láttam, de mivel egy nem egész egy éves is van a családban, nem akarom, hogy ha rátalál, akkor megegye a papírt.

Igazából a bútorokat, 1-2 kivétellel azt hiszem venném, natúrban, és lefesteném, és minden mást, mint pl. váza, függöny, terítő, lámpa, ennivalók, stb azokat gondoltam megcsinálom. Vagy kis bútorokat pl gyufás skatulyából meg tudom csinálni, papírral befedve, de nagyobbakat nem.

 

ilyesmit gondoltam a háznak magának, persze fogalmam sincs honnan szerezzek ilyen klassz kisszekrényt :)

 

megköszönnék minden javaslatot, főleg képeseknek örülnék, hogy el is tudjam képzelni a dolgokat!!!  

  1. 2012. október 2. 15:5913.
      További sok örömöt kívánok e kedves alkotómunkában!
    előzmény:
    Hemiola (11)
    2012-10-02  14:52
  2. 2012. október 2. 15:5712.
      Gratulálok, Veronka! Gyermekeid öröméhez is.
    előzmény:
    Veronka_ (5)
    2012-08-10  06:36
  3. 2012. október 2. 14:5211.

    Sziasztok! Én nemrég kezdtem el babaházat csinálni. Nem olyan nehéz. Lapszabászatban tudtok vágatni 6 mm vastag rétegelt lemezt, bútorragasztóval össze tudjátok ragasztani. Kreatív boltban lehet venni mintás kartonokat, a Tilda típusú különösen szép (bár a többihez képest drága), és hobbiragasztóval ragasztható gond nélkül. Némi csipkével lehet feldobni.

    Mint ahogy ő csinálja:

    http://bypippa.blogspot.hu/

    Jó tanács, hogy először a bútorokat és a babát szerezzétek be (legalábbis nézzétek ki), mert én először a babaházat csináltam meg, és csak 15 cm a szintek magassága, és most nagyon nehezen találok elég kicsi bútorokat.

    Tényérokat, poharakat tudtok venni a Karácsonyi vásárban a Vörösmarty téren cserépből, de csinálhattok levegőn száradó gyurmából vagy sütőben süthetőből, amit festeni is lehet. Ez utóbbi olcsóbb megoldás.

    Magyar leírás egyébként kevés van a neten, inkább angolul keressétek (dollhouse).

    előzmény:
    klára13 (2)
    2012-08-09  18:50
  4. 2012. augusztus 20. 17:1910.
    Szia! Nagyon klassz lett a babaház! Esetleg meg tudnád mondani, hogy a neten hol lehet ilyen jó tapéta mintákat találni? Előre is köszi!
    előzmény:
    Veronka_ (6)
    2012-08-10  06:42
  5. 2012. augusztus 10. 14:199.

    jajj, de lüke vagyok! pont a meska az egyik nagy kedvencem, sok mindenük tetszik! köszi a tippet!! 

     

    Veronka, állati ügyes vagy! klassz lett a ház! köszi a képet! :) 

    előzmény:
    Nyafficica (8)
    2012-08-10  07:36
  6. 2012. augusztus 10. 07:368.
    Én  a meskán láttam nagyon cuki bababutorokat.
    előzmény:
    frühling (1)
    2012-08-09  18:21
  7. 2012. augusztus 10. 06:457.

    Ugyanez elkészithető egy jó kis szekrényből is. Nézelődj a vaterán, én is sokáig keresgéltem (kisszekrényt akartam én is venni, s közben nézegettem a babaházakat is ötleteket gyüjteni), s akkor találtam rá erre.

    Ott bútorokat is találsz akár használtan is, amit csak fel kell kicsit ujitani.

    előzmény:
    Veronka_ (6)
    2012-08-10  06:42
  8. 2012. augusztus 10. 06:426.

    Tapéta mintát a neten kerestem. Kinyomtattam, s ragasztólakkal (szalvétatecnikánál használt) felraktam, s igy mosható. Ugyanigy a járólapokat, padlókat, szönyegeket.

     

    Függönykarnist pl. két nagy fagyöngyöt ragasztottam fel a falra ugy, hogy oldalra nézzenek a lyukjaik, s hurkapálcát füztem bele, igy a függönyök is levehetők, tisztithatók.

    előzmény:
    frühling (1)
    2012-08-09  18:21
  9. 2012. augusztus 10. 06:365.

    Szia!

     

    Én a vaterán találtam egy jó kis babaházat, ami régebbi, s még jó massziv, nem a mostani vékony kis vacakok. Mert ami tartósabb, az horibilis összegekért ment.

     

    Szóval ez egy régi, összefirkált, össze-vissza festegetett darab volt. A bútorokból hiányzott alkatrész, de a lényeg, hogy megvettem olcsón, s aztán felujitottam karácsonyra a gyereknek. Letapétáztam, lefestettem falakat bútorokat. Pótoltam a hiányzó részakat. Készitettem ágynemüt, függönyt.

     

    Ilyen lett:

    előzmény:
    frühling (4)
    2012-08-09  20:40
  10. 2012. augusztus 9. 20:404.
    köszi az eddigieket, várom a többi ötletet még :) a szekrényeket megnézem még én is, köszi! 
    előzmény:
    frühling (1)
    2012-08-09  18:21
  11. 2012. augusztus 9. 19:023.

    Van egy kedves ismerősöm,aki innét aktivkodik:

     

     http://szinesotletek.blog.hu/2012/07/16/ 25_nagyszeru_otlet_kartondobozbol_gyerekeknek

     

     

    Ezek inkább kartonosak-én is azt pártolnám-de hátha ötletet adónak jók...

    előzmény:
    frühling (1)
    2012-08-09  18:21
  12. 2012. augusztus 9. 18:502.

      Ebből a kisszekrényből négyemeletes babházat tudsz készíteni. Egyelőre egy forint az ára a Vaterán.

       A másikat a startaprón találtam, kisszekrény címszó alatt. 2000 forint.

     

      Tudnám ajánlani a lombfűrészt, bár nem könnyű bánni vele,  de megtanulható, és olcsó szerszám. Farostlemezt pedig sok helyen árulnak.

      Örömteli, sikeres munkát kívánok!

    előzmény:
    frühling (1)
    2012-08-09  18:21

Címlap

top