Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tb fizetés saját magam

d.panka
Létrehozva: 2012. május 20. 10:34
Sziasztok! A férjem tartós munkanélküli, már nem kap segélyt. Egy időben én fizettem a tb-jét, majd beiskolázták. Most ugyanúgy nekem kellene fizetni, mert nem tudott elhelyezkedni. Először el kellett menni az APEH kirendeltséghez, személyesen kitölteni az adatlapot. Nem tudjátok véletlenül, hogy le lehet tölteni, és postán elküldeni, vagy megint útra kell kelni, mert csak személyesen lehet? Ha igen, légyszi írjátok meg, hogy pontosan hol találom meg a letöltést, mert kerestem a NAV honlapján, és a MÁK honlapján, de sehol sem találtam.
  1. 2012. május 21. 11:1213.
    Köszi. Nem olyan vészes a helyzet, mert áprilisban fejezte be a tanfolyamot. Nehéz megállapítanom, hogy mióta nincs támogatás, ugyanis a munkaügyi központ semmiről sem értesített, csak küldött egy papírt, hogy a szerződést felbontották vele. Nulla információ ezen kívül. De gondoltam, hogy megküldöm ezt a szerződést is a nyomtatvány mellé, meg a munkaügyi központ is biztosan jelez hivatalból a TB-nek. AMikor beiskolázták őt, akor jeleztek, mert a NAV ezt megírta (én akkor is külön jelzéssel éltem, és azt írták, hogy nem szükséges, mert a munkaügyi kp hivatalból tájékoztatta őket. Ehhez képest a munkaügyi központban azt mondták, hogy nekem kell jeleznem, ők nem fognak). Az a problémám, hogy mire a NAV-nál átfut az ügyünk, a férjemet vihetik tepsiben. Amikor személyesen mentünk be intézkedni, azt mondták, hogy fizessek be egy csekket, mert egy hónap is lehet, mire kiértesítenek. Ezt a csekket aztán mutassa be az orvosnál, ha sürgős a helyzet. Persze most az a gond, hogy föladom a pénzt, és nincs hová könyvelniük, értem. CSak nem tudom, mi a megoldás.
    előzmény:
    gezemici (10)
    2012-05-20  15:24
  2. 2012. május 20. 21:0612.
    Köszi! Sejtettem, hogy így van sajnos...
    előzmény:
    andi*1970 (11)
    2012-05-20  16:55
  3. 2012. május 20. 16:5511.
    Rossz hírem van! 6 éve vagyok álláskereső és holt szakmával rendelkeztem. Egyszerűen be sem jutottam támogatott képzésre, pedig a szakmámban már az országban sem lehet elhelyezkedni. Végűl meguntam és kerestem magamnak képzést. Kérvényeztem, hogy vállalja át a képzés díját és hogy kaphassak arra az időre képzési támogatást. Szépen elutasították, az ok- hogy nem ők ajánlották ezt a képzést és nekik nincs pénzük ilyenekre. Végül saját magamnak fizettem havonta a tandíjat 2 évig. Sikeres szakvizsgát tettem saját erőből. A munkagyi központ meg nálunk Borsodban csak a halmozottan hátrányosaknak támogat bármit is.
    előzmény:
    zimmezumma (2)
    2012-05-20  10:59
  4. 2012. május 20. 15:2410.

    Szia!

     

    Előbb legyen java programod, majd töltsd le az apehos keretprogramot.

    http://nav.gov.hu/magyar_oldalak/nav/leto ltesek/nyomtatvanykitolto_programok

     

    Ha ez is megvan akkor jöhet a nyomtatvány bele, innen

    http://www.apeh.hu/magyar_oldalak/nav/letoltesek/ny omtatvanykitolto_programok/nyomtatvanykitolto_programok_nav/ adatbejelentok_adatmodositok/12t1011.html

     

    Csekket ne küldj be a navnak, mert nem tudnak vele mit csinálni, látják, ha rendezitek a biztosítást.

    Viszont állapítsátok meg, hogy mikortól nincs biztosítása, mert onnantól kell fizetni a eü. szolg. járulékot, nem akkortól amikortól orvoshoz kell menni. 

    Vigyázz, mert ezért is büntetés jár!

     

     

     

    előzmény:
    d.panka (9)
    2012-05-20  12:03
  5. 2012. május 20. 12:039.

    Köszi a segítségeteket. Holnap ez lesz az első, mert a férjem elég beteges, orvoshoz kéne mennie. A biztonság kedvéért befizetek egy csekket, lemásolom és elküldöm azt is a NAV-nak. Az orvosnak pedig be tudja mutatni, ha sürgősen kell mennie. 

     

    A munkaügyi központot nyugodtan felhívhatod telefonon, ott megmondják. Nem hiszem, hogy fizetnék a tanfolyamot, de inkább kérdezd meg. Már szinte semmi támogatás nincs. A tanfolyamra 3 évet vártunk, minden Pest megyei munkaügyi központból egy embert iskoláztak be. Hosszú ideig semmiféle tanfolyam nem is volt. Semmire nincs pénz. De azért kérdezd meg telefonon, vagy személyesen. 

    előzmény:
    zimmezumma (2)
    2012-05-20  10:59
  6. Torolt_felhasznalo_878458
    Torolt_felhasznalo_878458
    2012. május 20. 11:268.
    Igen, a többi nem változott
    előzmény:
    sayadina (7)
    2012-05-20  11:21
  7. 2012. május 20. 11:217.
    Igazad van.:( Akkor az általad küldött link a frissebb, abból kell kiindulni. De a többi dolog szerintem változatlan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878458 (5)
    2012-05-20  11:10
  8. 2012. május 20. 11:166.

    A jawa-t mindenképpen le kell tölteni hozzá, anélkül nem működik a link.

    Kitöltés után  postán is fel lehet adni, 2 példányt küldj el, és maradjon másolatod is. Mindenképpen ajánlott küldeményként add fel! A címzés a  NAV helyi regionális igazgatósága legyen. Ezt meg kéne keresni valahol, nem tudom, melyik megyében laktok. Küldenek majd egy határozatot, ahol részletesen leírnak mindent.

    Annyi csekket fizetsz be egyszerre, amennyit akarsz, de a lényeg, hogy az aktuális havi mindig be legyen fizetve. De elég a  befizetési határidő napján feladni a pénzt. 

    előzmény:
    d.panka (4)
    2012-05-20  11:06
  9. 2012. május 20. 11:064.
    Nagyon köszönöm. Előbb le kell töltenem a Jawa programot? Mert egyébként nem engedi megnyitni. Nem vagyok egy számítógépzseni, enyhén szólva. De bent a munkahelyemen a rendszergazdát megkérhetem, hogy töltse le, ha másként nem megy. Ha ezt megnyitom (most nem engedi), akkor elég itthon kitölteni, és beküldeni? Leírja vajon, hova kell beküldeni? Még maradt egy pár csekkem, azt szerinted befizethetem addig is? Erre a hónapra ugyanis már nincs tb-je.
    előzmény:
    sayadina (3)
    2012-05-20  11:03
  10. 2012. május 20. 11:033.

    Szia!

     

    Ezen a linken megtalálod a letölthető nyomtatványt. 

     

     

    http://nav.gov.hu/magyar_oldalak/nav/archiv/archiv _prg/nyomtatvanykitolto_2010/10t1011.html

     

     

     

    előzmény:
    d.panka (1)
    2012-05-20  10:34
  11. 2012. május 20. 10:592.

    Szia!

     

    Ez engem is érdekelne.

    Más:  

    Tudod - e esetleg, hogy ha valaki tartósan álláskereső és magának keres számára megfelelő tanfolyamot, akkor az a Munkaügyi Kp- fizeti-e vagy hozzájárul-e valamennyivel ( régen volt ilyen ) v. csak az ő általuk szervezettekre lehet jelentkezni?

    előzmény:
    d.panka (1)
    2012-05-20  10:34

Címlap

top