Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bevált cookie recept

Magnolia77
Létrehozva: 2012. Április 22. 16:10

Sziasztok!

 

Bevált, általatok kipróbált cookie receptet keresek. Először neten kerestem és többfélét kipróbáltam, de sajnos egyiknek sem lett olyan a tésztája, mint az általam vélt "igazinak".(vagyis ami olyan, mint amit külföldön ettem). Mind nagyon ropogós, de inkább olyan lett, mintha kiszárítottam volna (habár biztos nem sütöttem túl). A 20dkg liszthez 10dkg vaj, 2 tojás, 15dkc cukor alaptésztájú összetevőkből álló az mind ilyen száraz lett, még csak semmilyen keksz ízt sem közelített meg.

 

ha van jó receptetek, főleg csokis érdekel azt küldjétel el, köszönöm előre is!

 

magna 

  1. 2012. Április 22. 21:479.

    A lééénye: jó omlóóóós legyen e közepe!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. Április 22. 20:588.

    Szia,

     

    Nekem ez a kedvencem :http://www.nosalty.hu/recept/tripla-csokis-cookies

    előzmény:
    Magnolia77 (1)
    2012-04-22  16:10
  3. 2012. Április 22. 20:127.

    Szia, én ezt a receptet használom. Nagyon szeretem, mert gyors, könnyű és nagyon finom. Sajnos nem emlékszem honnan- kitől származik a recept, szinte biztos, hogy innen az nlc-ről. Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megköszönjem a kitalálójának!  

    Csokis cookie

     

    Hozzávalók:

    25dkg barna cukor (én csak 20dkg-t használok, mert túl édesnek találtam ennyivel, valamint ha épp nincs itthon barna cukor fehérrel helyettesítem)

    25 dkg Ráma

    2db tojás

    1 cs sütőpor

    40dkg liszt

    30 dkg étcsoki (de nem esek kétségbe, ha csak 20 dkg van itthon, általában Party tortabevonót használok, mert könnyen lehet apróra vágni)

     

    A barna cukrot a mrgarinnal habosra keverjük. Hozzáadjuk a 2 tojást, elkeverjük.

    1 cs sütőport, 40 dkg lisztet, vmint az apróra vágott étcsokit is beletesszük.

    Kis golyókat formálunk (diónál kisebbet szoktam, kb 48- 60 jön ki belőle), majd 180 fokon 10 perc alatt készre sütjük. Amikor kivesszük még lágy a tészta, de pár perc alatt megdermed, ne süsd tovább, mert akkor kőkeményre szikkad. Ha kakaósra szeretnéd, annyival kevesebb lisztet tegyél bele, amennyi kakaóport teszel bele. Különben túl "poros" íze lesz. 

    előzmény:
    Magnolia77 (1)
    2012-04-22  16:10
  4. 2012. Április 22. 20:046.

    Szia!

     

    Ez egy angol nyelvű recept, nekem ez a kedvencem, már többször elkészítettem: omlós és ropogós is egyben, a cukor mennyiségét csökkentettem, igaz, nem vagyok édesszájú.

    Ha teheted, vajjal és ne margarinnal készítsd. 

    Jó sütögetést!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. Április 22. 19:285.

    Igaz, még nem csináltam, de kóstoltam, és egyből elkértem a receptet. Nagyon finom volt!!! (a hoxa portálról van a recept, de a linket sajna nem tudom beilleszteni)

     

     Amerikai csokis keksz - az igazi!Kategória:Sütemények, édességekHozzávalók:20 dkg liszt
    3 csapott teáskanál sütőpor
    15 dkg kristálycukor
    1 cs vaníliás cukor
    15 dkg puha vaj
    2 tojás
    10 dkg apróra vágott mogyoró
    10 dkg apróra vágott étcsokiElkészítés:A lisztet, sütőport, cukrot, vaníliás cukrot, vajat és a tojásokat robotgéppel összekeverjük, majd hozzá fakanállak a mogyorót és az étcsokit.
    Sütőpapírral kibélelt tepsire 2 teáskanállal inkább magasabb, mint szélesebb halmocskákat teszünk, egymástól azért távolabb, mert a melegtől a vaj miatt kicsit szétterül. 200°-ra előmelegített sütőben 10-12 perc alatt megsütjük, sütőrácson hagyjuk kihűlni!Tanácsok:Én dupla adagot szoktam csinálni (mindenből duplán veszünk, kivéve az étcsoki, abból min. 3 táblával, de van, mikor 4 táblát teszek bele).
    Nem szoktam bele mogyorót tenni, de ízlések és pofonok! :)Elkészítési idő:

    10 perc

     

    előzmény:
    Magnolia77 (1)
    2012-04-22  16:10
  6. seb
    seb
    2012. Április 22. 18:204.

    De ez sokkal egyszerubb,es nagyon-nagyon finom: (ez is chili es vaniliatol) Konnyu elkesziteni,szinte garantalt siker. Fuszerezni meg barhogyan lehet. (narancs,chili...)

     

     

     

     

    Keserűcsokoládés korong




    Recept

    Hozzávalók (kb. 25db)

    22,5dkg jó minőségű keserű csokoládé
    17, 5dkg cukor
    2 tojás
    3dkg vaj, olvasztva
    3,5dkg liszt
    1kk sütőpor
    csipet só
    5dkg durvára vágott mogyoró
    10dkg csokicsipsz (ha nem kapunk, elhagyható)
    2 kk nescafé

     

     

    A csokoládét darabokra töröm, és vízgőz fölött megolvasztom. Közben a két tojást elektromos habverővel fehérre keverem a cukorral. Hozzákeverem az olvasztott csokoládét és az olvasztott vajat, valamint az egy ek forró vízben feloldott nescafé-t, simára keverem. Egy külön edénybe szitálom a lisztet, a sütőport és a sót, végül a durvára vágott mogyoróval és a csokicsipsszel együtt (ha nem kapunk, utóbbi nélkül is ehető) lazán összeforgatom a csokis masszával. Mint a muffinokat, ezt sem kell „túldolgozni”, csak épp összekeverni. Fél órára a hűtőbe teszem. A sütőt előmelegítem 170C-ra. Egy nagy méretű tepsi aljára sütőpapírt fektetek. A csokis masszából 2 púpos tk-nyi kupacokat kanalazok, úgy, hogy közöttük legalább 4-5 cm-nyi hely maradjon (mivel szétterülnek). Bevizezett kézzel korong lapos koronggá nyomogatom. Két adagban kell sütni, amíg az első adag sül, a masszát visszateszem a hűtőbe. Pontosan 11 percig sütöm. Ekkor úgy tűnik, mintha még nem lenne kész, de ez így jó, nem szabad túlsütni, mert akkor száraz. Miközben hűl, még szilárdul.

     

    előzmény:
    Magnolia77 (1)
    2012-04-22  16:10
  7. seb
    seb
    2012. Április 22. 18:153.
  8. 2012. Április 22. 18:052.

    Szia!

     

    Nekem van néhány keksz receptem, de mind közül (emlékeim szerint) ez a "legcookie-sabb". Bár tény, hogy nem csokis, csak csokidarabkás. Viszont nagyon-nagyon finom!

     

    Mogyoróvajas cookies 

    előzmény:
    Magnolia77 (1)
    2012-04-22  16:10

Címlap

top