Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kavitációs zsírbontás?!

Torolt_felhasznalo_511611
Torolt_felhasznalo_511611
Létrehozva: 2012. Április 10. 19:02

Sziasztok!

 

Járt valaki kavitációs zsírbontáson?

Milyen tapasztalatokról(+/-) tudtok beszámolni?

 

Köszi a válaszokat!

  1. 2018. május 3. 11:5320.

    Sziasztok! Erről a helyről eclectica szalon van bármilyen infótok, véleményetek?! Szeretném kipróbálni ezt a kavitációs zsírbontást!

  2. 2013. Április 24. 12:4019.

    engem már régóta érdekelt a kavitációs zsírbontás, külföldi fórumokon is utánanéztem, és persze nagyon eltérő véleményeket találtam, mégis meggyőztek a pozitív szavak. viszont a kozmetikai kezeléseket én túl drágának találtam, kiszámolva hogy mennyi lenne a teljes ráfordított összeg a teljes kezelés végén, nem érte volna meg nekem. viszont találtam egy másik megoldást, és beruháztam egy otthon használható kavitációs zsírbontó készülékbe, a CavitaCellbe, ami sokkal olcsóbb volt, mintha kozmetikushoz jártam volna. még csak pár alkalmon vagyok túl, de már most meg vagyok elégedve, a változás már szemmel látható. persze szigorúan betartom a javaslatokat, rendszeresen mozgok és sok folyadékot fogyasztom, valamint a tabunak számító dolgokat kerülöm. nagyon ideális, esténként mindig tudok egy kis időt szakítani rá, nem vagyok időponthoz kötve, mindenkinek ajánlom, aki kényelmes körülmények között szeretne lefogyni. 

  3. 2012. Április 12. 18:0718.

    Kedves Amy!

     

    A szövetközti (intercelluláris) folyadékban, -ami szinte víz- történik meg a kavitációs jelenség, melynek lökéshulláma ennél a módszernél igen intenzív, ez az, amit kihasznál ez a kezelés. Természetesen ugyanez a lökéshullám, ami "nyírja" a hajócsavart adott esetben, uh nélkül.:-)

    Az ultrahang minden frekvenciáján megtörténik a kavitációs jelenség (még a diagnosztikai uh-n is), de minél magasabb a frekvencia, annál gyengébb a kavitációs lökéshullám.

     

    Kavitációs zsírbontás:25-45kHz frekvenciájú gépekkel történik.  Legbiztonságosabbnak a 40kHz körüli frekvencia bizonyult,( ez alacsony frekvencia) épp ezért a legtöbb gép ezen a frekin működik. Nem ez a leghatékonyabb, de a legbiztonságosabb. Természetesen a gép nem tudja, mely szövetben jár az általa kibocsájtott uh( bár láttam már leírva ilyesmit), intercelluláris folyadék majd minden szövetben található. Ez a frekvencia nagy biztonsággal a bőr alatti (subcutan) zsírszövetben nyelődik el leginkább, így itt alakul ki a kavitációs hatás, melynek lökéshulláma elég erős ahhoz, hogy megrepessze a zsírsejt falát, és abból kifolyjon a zsír. Tehát nem tesz mást ez a kezelés, mint megszünteti a zsírsejt egységét....ami nem elhanyagolandó, mert a zsírsejtek nem szaporodnak, csak a térfogatuk változik. A megrepesztett zsírsejtből kiürülő testzsírt (ami nem gőzölög, és nem gáz halmazállapotú) a nyirokrendszer szállítja el, ezért fontos stimulálni kezelés után a nyirokrendszert, és sokat inni.

    A leírtakból következik, hogy cellulitra nem a legjobb (hisz ott más a probléma), és a bőr rugalmasságát sem javítja. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_771704 (13)
    2012-04-10  23:56
  4. 2012. Április 12. 17:4517.

    Kedves Dete!

     

    Narancsbőrre nem jó a kavitációs Uh kezelés, lógó bőrre sem. Ezekre a rádiófrekvenciás kezelés lehet gyógyír, nyirokmasszázzsal vagy nyomásterápiás kezeléssel. Árban olcsóbb is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (6)
    2012-04-10  22:33
  5. 2012. Április 11. 16:3816.

    Na akkor egy tapasztalat: szintén kuponnal voltam 6 alkalmat. 2 centit fogytam a hasamból, de szerintem ez annak (is) köszönhető, hogy a kezelési időszakban tudat alatt is jobban figyeltem az egészségesebb táplálkozásra, több mozgásra. Szóval nem mondanám túl hatásosnak. Narancsbőrre a sport gyógyír szerintem, aerob, zsírégető mozgásformák.

    Lógó hasbőrön sajnos egyik sem fog segíteni, tényleg csak a plasztika a megoldás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (1)
    2012-04-10  19:02
  6. 2012. Április 11. 00:2415.

    igazad van, menjél és add a pénzed nekik, megérdemled pont az ilyenekre vadásznak, mint te. 

     

    amúgy látszik, hogy még az általánost sem sikerült rendesen elvégezned, különben nem írnál ilyen hülyeséget

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403394 (9)
    2012-04-10  23:30
  7. Torolt_felhasznalo_771704
    Torolt_felhasznalo_771704
    2012. Április 11. 00:2214.

    Azt még hozzátenném, szigorúan természettudományos szempontból, hogy a kavitáció - azokon az eseteken kívül, mikor a kavitációval felszabaduló hőenergiát hasznosítják - NAGYON NEM kívánt jelenség, például szivattyúk bronz (ami eléggé kopásálló, valamint nyilván különböző ötvözőanyagokkal rásegítenek a kopásállóságra) járókerekét lyukacsosra veri. 

    Tegyük fel, hogy a testzsír kavitálható (ez számomra teljesen nonszensz, bár anatómiából nem vagyok túl jó), és eltekintünk attől, hogy a keletkező gőz hol távozik a szervezetből (egyáltalán, akkor mondja már meg nekem valaki, hogy a testzsír mekkora nyomáson hány °C-nál forr fel, csak hogy tisztábban lássak), akkor is érdekes lenne, amit a testzsír kavitációja a környező szövetekkel művel.

     

    Az a baj, hogy az emberek nagy részét meg lehet szédíteni olyan szavakkal, amiket nem ismernek, valamint olyan bűvös kifejezésekkel, mint a "speciális frekvencia".

     

    De akinek ez kell, az kajálja :D 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_771704
    Torolt_felhasznalo_771704
    2012. Április 10. 23:5613.

    Na akkor itt meg egy másik természettudományos végzettségű, jelen. Rákerestem erre a kavitációs zsírbontásra, ráklikkoltam az első találatra, ez van leírva róla:

     

     "A kavitációs zsírbontás alapja a kavitáció, egy fizikai jelenség, mely akkor következik be, ha egy anyag folyadék fázisból, nyomás esése következtében, hirtelen gáz fázisba megy át. A kozmetikai és orvosi kezeléseknél a kavitáció egy az ultrahang hullámok által kifejtett hatás, mely hullámok speciális frekvencián kerülnek kibocsátásra."

     

    Kezit csókolom, a gázfázisú "zsír" hogyan fog távozni a szervezetből?

    Egyrészt.

    Másrészt a kavitáció víznél mondjuk kiválóan működik, nade TESTZSÍRNÁL???

    Megint egy irtózatos nagy átverés, kegyetlen sok pénzért cserébe. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403394 (9)
    2012-04-10  23:30
  9. Torolt_felhasznalo_403394
    Torolt_felhasznalo_403394
    2012. Április 10. 23:5512.

    Neked még annyit mondanék, hogy olvasgatok itt pár éve, de csak pár hete regisztráltam.

    Gondoltam hogy ez lesz. Értelemes társalgást igen nehéz folytatni.

     

    Egyszer volt életemben pszihés gondom, amit gondoltam szakemberrel oldok meg. A sokadik után már röhögtem és egy életre kigyógyultam. Ennél nagyobb szemfényvesztés nem létezik mint a ti áltudományotok. Sajnos kicsit sok volt a tanulópénz. Úgyhogy pézről talán NEKED hallgatnod kéne. 

    előzmény:
    semiramis (10)
    2012-04-10  23:40
  10. Torolt_felhasznalo_403394
    Torolt_felhasznalo_403394
    2012. Április 10. 23:5011.

    A helyesírási hibákért elnézést, tényleg nem figyeltem.

     

    A világ nem fekete-fehér. A vesekövet 30 éve úgy vették ki az emberből, hogy 30 cm-es metszést ejtettek a hasfalon és két hétig nem bírt lábra állni a beteg. 

    Ma laparoszkóppal (vagy hogy írják) egy délután megcsinálják és mehetsz haza.

     

    Nincs több hozzáfűznivalóm.

    előzmény:
    semiramis (10)
    2012-04-10  23:40
  11. 2012. Április 10. 23:4010.

    1. baromsagokat fogadsz "le" (te beszelni magyar???).

     

    2. term. tud. vegzettseggel nem tudod, hogy nem gondolkodoK, hanem gondolkodom. nem A vago istvannal, hanem vago istvannal, nevelö nelkül.

     

    3. az, hogy egyre többet olvasol rola, a vilagon semmit nem jelent.

     

    4. az. hogy AKARKIK lelkesednek erte, meg ennel is kevesebbet. 

     

     

    ettöl függetlenül nyugodtan probald ki.

    egy dolog garantaltan karcsubb lesz: a penztarcad.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403394 (9)
    2012-04-10  23:30
  12. Torolt_felhasznalo_403394
    Torolt_felhasznalo_403394
    2012. Április 10. 23:309.

    Mint ahogy minden újdonság, ez is ellenérzéseket vált ki mindenkiből. Annak idején pl. az iontoforézis a kozmetikákban ördögtől való eljárásnak származott, ma meg már elavult.

    Ne törődj a rosszindulatúakkal. Az pedig, hogy az amerikai sztárok nem vetnek be mindent, ami csak megjelenik, egyenesen nevetséges. Ők aztán az anyjukat eladnák egy cm mínuszért a csípőjükről.

    Én is egyre többet olvasok róla  (a kav. zsírbontásról). Nem vagyok egy hiszékeny ember, természettudományos végzettségem van, nekem aztán el nem adnak semmi sz@rt, szkeptikusabb vagyok a Vágó Istvánnál.

    Ez az eljárás nagyon ígéretes, normális szakirodalmat lehet találni róla a neten, tessék utanaolvasni. Természetesen nem mennék akárhová, de én is gondolkodom rajta. 

    56 kg vagyok, 25 éve tartom a súlyom, soha nem ingadozik, sportolok, de ha megfeszülök, akkor is van egy ici-pici úszógumim, amitől annnnyira megszabadulnék (alkati adottság).

    Tapasztalatom nincs a kérdésedről, de a véleményemet leírtam. Kb. fél éve

    olvasgatok erről a módszerről (megjegyzem híres magyar színésznők zengenek ódákat róla), erősen gondolkodok, hogy elmenjek én is egy próbára. 

    Lefogadnám, hogy aki itt az edzőtermet javasolja, kb. 87 kg és fánkot majszol a gép előtt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (6)
    2012-04-10  22:33
  13. 2012. Április 10. 23:238.

    a narancsbőrre a sok folyadékfogyasztást és a triggermasszázst tudnám ajánlani. Garantáltan eltünteti. 

    A hasbőr az viszont tényleg csak kés alatt fog eltünni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (6)
    2012-04-10  22:33
  14. 2012. Április 10. 22:487.

    EGYETLEN megoldas van: esztetikai sebesz. 

    minden mas önamitas es penzkidobas. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (6)
    2012-04-10  22:33
  15. Torolt_felhasznalo_511611
    Torolt_felhasznalo_511611
    2012. Április 10. 22:336.

    Sziasztok!

     

    Köszi a válaszokat,bár ha jól sejtem egyik sem személyes élmény..

    Nem nekem a nővéremnek lenne rá szüksége.

    Ő rendszeresen edz,fut,jógázik,egészségesen táplálkozik,a súlyával is minden rendben,csak hát a három szülés miatt narancsbőrös,hasán meg van ereszkedve a bőr.

    Kuponos oldalon nagyon jó akciókat ki lehet fogni,ezért gondolta,hogy vesz egy ilyen bérletet,hátha segítene:)

     

    Ha van személyes tapasztalata valakinek írjon:)Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (1)
    2012-04-10  19:02
  16. Torolt_felhasznalo_771704
    Torolt_felhasznalo_771704
    2012. Április 10. 22:135.

    Ha úgy működik, akkor az igazán fájdalmas lehet... Viszont a zsír az égne. Illetve elpárologna, huss...

    Miután felforrt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-04-10  20:08
  17. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. Április 10. 20:184.

    Még nem tudni mit okoz a szervezeten belül ez, vagy bármilyen új eljárás, hiszen nincsen múltja...Tény azonban, hogy minden olyan eljárás, vagy szintetikus , esetleg gyógynövényes készítmény, ami mellett ugyan annyit ehet valaki , mint addig és mégis fogyni fog, egyértelműen káros mellékhatással járnak....ez gondolom ésszerű ha valaki komolyan belegondol...

     

    Talán nem véletlen, hogy az amerikai sztárvilág , akik aztán mindent megengedhetnek elvileg maguknak, gondolok itt a kozmetikai kezelésekre, szerekre, mégis egyszerűen az étrendjükön változtatnak és mozogni kezdenek, ha formába kell hozni magukat egy-egy forgatás miatt...Pedig egyszerűbb lenne bekapni pár bogyót, vagy befeküdni egy ultrahangos zsírbontásra.....Talán sejted, hogy miért?!Fogyni lehet a csodaszerekkel, meg a csodaeljárásokkal, csak a kérdés, hogy milyen áron!......na meg hogy mennyi idő alatt hízod vissza, hiszen így nem lehet élni, hogy egyik eljárásból, vagy fogyókúrából beesik valaki a másikba...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (1)
    2012-04-10  19:02
  18. 2012. Április 10. 19:423.
    olyan elven működhet, mint a kavitációs kazán :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (1)
    2012-04-10  19:02
  19. 2012. Április 10. 19:352.
    Olyanon nem, de azt tudom, hogy a heti ötszöri edzőterem garantáltan lebontja a zsírt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (1)
    2012-04-10  19:02

Címlap

top