Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kábítószert keverhettek két lány italába, egyikük meghalt

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. március 30. 13:04
A rendőrség feltételezése szerint kábítószert kevertek két 17 éves lány italába, majd egy budapesti, belvárosi hotelben valószínűleg megerőszakoltak őket március 22-én; egyikük két napja meghalt.

Tovább a cikkre...
  1. 2012. Április 2. 08:08144.

    és bármennyire is ringatják magukat itt sokan tévhitekbe.. ki is lehet mutatni. 

    persze csak akkor ha orvoshoz megy azonnal az illető.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (143)
    2012-04-02  08:01
  2. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. Április 2. 08:01143.
    Így van. A védekezésre képtelen emberrel létesített szexuális aktus mindenképpen erőszak. Tudniillik a megerőszakolt NEM EGYEZETT BELE!
    előzmény:
    Lillaréka (141)
    2012-04-02  07:20
  3. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. Április 2. 07:53142.
    Talán nem kellene kihegyezni a témát az afrikaiakra. Ugyanez megtörténik naponta fehérekkel is.
    előzmény:
    dani zsuzsanna (128)
    2012-03-31  11:04
  4. 2012. Április 2. 07:20141.

    Ha magatehetetlen az ember és igy létesitenek vele szexuális kapcsolatot, az nemi erőszaknak hivják. 

    Nem értem, miért nem tudják ezt sokan.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_787710 (140)
    2012-04-01  22:53
  5. Torolt_felhasznalo_787710
    Torolt_felhasznalo_787710
    2012. Április 1. 22:53140.

    Rosszul tudod semmi szaga nincsen, se íze:

    Van egy GHB nevű szer,színtelen, szagtalan, íztelen, festéklemosó szer, 3000 Ft-ba kerül egy üveg, bárki szabadon megvásárolhatja boltban illetve rendelheti a neten.
    Pár csepp italba csöppentve kb. 10 perc leforgása alatt teljes tudatkiesést okoz, néhány mp szédülés után ájulást.Hétvégi diszkókban a kiszemelt áldozat poharába cseppentik, amikor nem figyel oda.Miután összeesik,a "segítőkész" szemtanúk kiviszik és elrabolják végleg,vagy a nemi erőszak idejére,ami nem erőszak, hisz magatehetetlen az ember.
    A szer gyorsan kiürül a szervezetből:az illető hamarosan magához tér,legfeljebb nem érti,hogyan került az adott helyszínre.Gyakorlatilag embert lopnak a szer segítségével.
    Előfordul hogy bontatlan (vagy annak tűnő) üvegbe előre beteszik.
    Pld.:a játékbarlangban a nyertest meghívják egy üveg italra,azután az illető a toxikológián ébred ruházat, pénz, nyeremény, mobiltelefon nélkül.
    Védekezni nem lehet ellene,csak megelőzni,azzal ha nem hagyja az ember a poharát felügyelet nélkül,illetve,ha üvegből iszik,a hüvelykujját az üveg száján tartja. Fontos hogy a társasággal érkezők/társaságban levők ne hagyják magukra soha egyik társukat se.
    Kérem, adják tovább minél több embernek! Dr. Zacher Gábor toxikológus orvos"

     

    előzmény:
    kismanci (5)
    2012-03-30  13:27
  6. 2012. Április 1. 15:52139.

    http://www.borsonline.hu/news.php?mamaja-vegignezte-niki-halaltusajat&op&hid=55491

     

     "Aznap nagyon kevés pénzzel indult el, úgy volt, hogy majd hívjuk egymást. Beszéltünk is, akkor még minden rendben volt. Legközelebb másnap hívtam a lányom, de már Lilla vette fel, és azt mondta, nagy baj van."

     

    Nem érdekelte, hogy éjjelre nem ment haza ??? Hogy az éjszakában van, mert az nyilván triviális volt, hogy nem a barátnőjénél van, hisz az se volt otthon. Na és a másik lány szüleinek is ez normális, hogy egy 17 éves GYEREK egész éjjelre kimarad, és nem tudják, hogy merre, kivel járkálnak ??

     

    Hétközben, amikor másnap suli van ??

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-03-30  13:04
  7. 2012. március 31. 18:17138.
    Pont ezt nem értettem,hogy miért mentek el két jóval idősebb négerrel,miért nem a saját korosztályukból valóval.Elolvastam a hozzászólásokat,ezután már a mekiből sem veszek üdítőt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-03-31  15:01
  8. 2012. március 31. 16:26137.

    Az ember azt hinne, hogy az orvosin legalabb erto olvasas raragad az emberre:

     

    "Horváth Katalin Fanni, a BRFK sajtószóvivője... A szóvivő közölte: arra gyanakszanak, hogy valamilyen ópiátszármazék lehetett a gyilkos szer... Több toxikológust megkérdeztünk, mindannyian a GHB-re, vagyis a szlengben Ginának nevezett dizájner drogra gyanakszanak... A Gina igen hamar lebomlik, ezért utólag nehezen kimutatható."

     

    Kell magyarazat, vagy igy mar ertheto? 

    előzmény:
    div (30)
    2012-03-30  14:05
  9. 2012. március 31. 16:16136.
    Nem, nincs ra irva, es nem is ezt allapitjak meg. De ha nem remlik az, hogy milyen jelek utalnak ra, akkor te nagyon nem figyeltel az eloadasokon. Mar ha egyaltalan bejartal. A gyakorlatok viszont kotelezoek voltak, ott valaminek rad kellett volna ragadnia.
    előzmény:
    div (65)
    2012-03-30  14:44
  10. 2012. március 31. 16:10135.

    Mondjuk eleve gaznak tartom az itteni hsz.-ok nagyreszet.

     

    Marha unalmasnak talaltam volna az eletem, ha 17 evesen nem bulizom. Es ez a kor valo pont arra, hogy az ember megtanulja mennyit ihat, es ne huszonevesen jojjon ra, hogy hoppa, most kiutottem magam. Nyilvan nem a mertektelen pialasra gondolok, vagy egyaltalan a droghasznalatra. 

     

    Pia, ja persze, folyton sasolom. Meghivast emlekeim szerint csak pultnal fogadtam el, es piat se nagyon hagytam magara, nehogy baja essek egymagaban (:)), de a legnagyobb elovigyazatossag mellett is tortenhet baj. Mint a nemieroszaknal. Vagy barmi mas. Sosem hegyeznem ki az aldozatra a dolgot, mert ez mintegy suggalja azt, hogy o is hibas (nem hibas, max. hulye, de legalabb joszandeku hulye, ellentetben azzal, aki ilyeneket ir :x), masreszt azt, hogy elkerulheto. Nem, nem minden elkerulheto. 

     

    Es tegyuk hozza, hogy regen azert ezek a partidrogok egyaltalan nem voltak elterjedtek. Azert, mert nalam, vagy egyeb matuzsalemeknel nem tortent ilyen, meg nem lesznek rogton hulyek a fiatalok. Csak mi oregek :x

     

    Ehh, nagyon felhaboritonak tartok itt igen sok hsz.-t. Es valahol nagyon szomoru. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. március 31. 14:55134.
    A két férfit nem menti fel semmi a tettei alól, de nem feltétlen csak afrikaiak csinálják meg....De egyet értünk, 17 éves lányoknak semmi keresni valójuk két idegennel az éjszakában.
    előzmény:
    Nemo (133)
    2012-03-31  13:52
  12. 2012. március 31. 13:52133.
     Két tizenéves minek ismerkedik és alkoholizál idősebb afrikaikkal?? Nem vagyok rasszista, de akinek nincs annyi esze, hogy felmérje ennek a veszélyeit, azt nem tudom sajnálni..
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-03-30  13:04
  13. 2012. március 31. 12:15132.

    jaja azt így is kell

    amúgy szerintem ennyiből az a gyerkőc jár jól akinek már oviből felépített baráti köre van

    nekem is úgy volt,utána egy álltalános,egy szakmunkás ba is jöttek páran,utána még tini diszkóba is jártak páran volt osztálytársak közül.egy zenét szerettünk,álltalában ugye régen még kevesebb hely volt ahová járhattunk..tudtad mindíg azok lesznek ott

    aztán mindíg lettek új ismerősök

    külföldön is mi egy baráti kör voltunk,együtt bulizgattunk,vagy mentünk pl tóhoz,tengerpartra

    nagyon fontos hogy legyen egy kialakult baráti kör,még akkor is ha nem mindenki tökéletes.mi sem vagyunk azok..de baj esetén.egyből szaladt segíteni

    pl házibuliban is ha ott alvás lesz,lesz fiú,lány..de azok haverok,nincs szex,molesztálás.mindenki tiszteletben tartja a másikat.

    pl az is jó ha még csak mondjuk korai sötétedés van,és mondjuk a gyerkőc lány elindul haza korábban mint a többiek,legyen egy fiu aki hazakiséri,a csapatból.vagy induljanak el együtt ketten,hárman

    vagy a két három gyerkőc egyik szülője apa,vagy anya várja meg őket,és hozza el őket együtt.a szülők is kapcsolatban lehetnek ma már,ugyebár ott a mobil telefon.vannak térfigyelő kamerák

    szerintem ma már amúgy a kidobók is szak képzettebbek mint régen.  amúgy miért pont a zöld pardont záratták be én se értem?!én nem voltam még ott soha,de ha bevezettek ilyen biztonsági dolgokat..miért zárták be?!

     

    szerintem a másik nagy dolog még a hazajutás a szórakozó helyekröl..magyarán a vezetés piával.mert ez nemcsak fiatalokra igaz hanem világszerte mindenkire.ennyiből jó volna ha robot pilota program létezne a kocsikban.ha iszol a kocsit beprogramoznád és ő hazavinne baleset mentesen :-)

    előzmény:
    Gerty (131)
    2012-03-31  11:48
  14. 2012. március 31. 11:48131.

    Emlékszem, lehettem úgy 13 éves,  elmentem Bonanza koncertre a Budapest Sportcsarnokba. Barátnőmmel mentünk, anyámék kísértek minket. A lelkünkre kötöttek mindent, semmit el nem fogadni senkitől, nem szóba állni idegenekkel. A koncert végén pedig ott vártak minket a kijáratnál. Már akkoriban is volt, aki úgy gondolta, milyen óvodás dolog ez már, mekkora égő, hogy anyám apám elkísér? A másik beszólás, mi van félsz, hogy elrabolnak? Akkoriban nem tudtam mit felelni nekik, ma már visszakérdeznék a te szüleidnek nem számít, hogy épségben odaérsz meg haza? Szerintem nem egy buta dolog ellenőrizni, kivel hol, merre bulizik a gyerekünk.  Nekem fiam van, még messze a bulizós korszak, de én is ellenőrizni fogom,  természetesen nem arra gondolok, hogy nyomulok vele a diszkóban, vagy a házibuliban, de bizonyos dolgokat előre fogunk tisztázni. 

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (130)
    2012-03-31  11:20
  15. 2012. március 31. 11:20130.

    aha ez jó ötlet

    nekem anno a házibuli film azért tetszett..mert a kiscsajért elmentek a szülők

    tök jó fejek voltak

     

    nekem volt hogy szilveszterkor a sportcsarnokba volt nagy össznépi buli.ugye az olyan családi szilveszter volt..nem tudom,valaki volt-e akkoriban..

    anyámék tudták hogy ott leszünk..egyszer csak ők is ott álltak mellettünk :-))

    meg én koncertre is velük mentem először..

     

    azt hiszem ha a lányom eléri a tinikort,akkor tuti utána fogunk mászkálni mi is..meg ha buliba indul én akár éjszaka is érte fogok menni.úgyis ráérek szombat éjjel,vagy pénteken..ha gond lesz én inkább elhozom kocsival,minthogy valami baja legyen

    a szórakozó helyek totális betiltása szerintem hülyeség

    alkoholt nem kéne fiataloknak adni ennyi,se a közértesnek,se a pultosnak

    amúgy kár egyeseknek jönni a fellengzős szöveggel hogy mert az egyetem meg ez meg az..mert akiket láttam egyetemisták pontosan ugyanúgy lerészegednek hétvégenként..ha nem szórakozóhelyen akkor kis kocsmában,vagy házibuliban

    az már lényegtelen hogy tömény,energiaital,bor,vagy sör..a vége a lényeg

    szállodába pedig 17 éveseket nem kéne be engedni..lehet hogy először is ott néznék körbe és keresném elő a felelőst..csak egy kis csúszópénzért valószínű behunyta a szemét

    előzmény:
    Aithra (108)
    2012-03-30  19:27
  16. 2012. március 31. 11:19129.

    Ma reggel olvastam az újságban (nem blikk-szintűben, hanem a magyarnemzetben), hogy a lány szervezetében ópium-származékot találtak, ALKOHOLT NEM!

    Na ez megint átszínezi a történetet....

     

    GHB-ről nem is beszélnek (bár az enelcé cikkében is csak a neve elhallgatását kérő toxikológus említi = Mucika a szomszéd asztaltól....).

     

    Szóval a lányok ennyi erővel lehet, hogy kóláztak egész este, abba rakták a büntetett előéletű (!) néger pacákok a káb.szert, és jól behúzták a csőbe a kislányokat. 

    Elkeserítő....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2012. március 31. 11:04128.

    jobb discoban 18 a korhatár

    normálisan a társaságok egy adott helyre járnak,vagy ott is mindig lesz ismerős.van aki egyedül lemegy mert tudja hogy lesz ott valaki a csapatából

    itt az volt a baj hogy a csajok ki mentek valahová,méghozzá két afrikaival,meg szállodába..a szállodában pedig már a szálloda felelőssége is bejátszik..

    nálam mikor történt,hogy rosszul lettem..már 37 éves voltam,és igen ketten mentünk csak,meg egy srác aki barátnőmmel volt épp valahol..talán wc-n..nálam akkor történt a dolog,mert egyedül voltam és a piám is le volt rakva

    benne van a mi hülyeségünk is hogy már előtte is sokat ittunk..plussz az illető fogalmam sincs mit tett a piába,de totális képzavart okozott.és mivel ő se tudja mi mit ittunk előtte..így az idióta aki csinálta fogalma sincs róla mit okoz a szar keverése

    amúgy másoktól hallottam később,hogy az adott helyen már nem ez volt az első eset..szóval valószínű ugyanaz csinálja,vagy ugyanazok

    normális szórakozáshoz szokott ember ilyet nem csinál meg egy másikkal,mert tudja mi lehet a vége

    én ibizán is voltam,ott mindenki összetart,ha láttuk mi is hogy egy csaj mellettem hányt,mi támogattuk hogy üljön le,adtunk vizet neki.a pasija bulizott tovább..mi mondtuk neki hogy vigye ki

    pár éve szilveszterezni jöttek emberek külföldről,a végén lemondtam hogy velük legyünk,mert idegeneket is hívtak,meg szállodába kellett volna hozzájuk menni..a végén úgy döntöttem,még ennyi idősen sem kockáztatok..nem mentünk oda

    az a gond hogy nem kell 17 évesnek lenni ahoz hogy bármi történjen

    előzmény:
    Gerty (124)
    2012-03-30  21:40
  18. 2012. március 31. 09:54127.

    Nem tudom,hogyan nevelték ezeket a lányokat,bár az sokat elmond a nevelésről,hogy 17 évesen elengedték őket egész éjszakára.Hiányzott a felvilágosítás,hogy mire figyeljenek,mit ne csináljanak.

     

     

     

    idézet:
    Illangó (22)
    2012-03-30 13:53:24

    Egyaltalan nem biztos hogy elengedtek oket. lehet hogy ugy tudta a szulo hogy a baratnonel alszik a lanya vagy hasonlo.

     

    En 15 eves koromtol aktiv sexualis eletet eltem sosem kertem engedelyt hozza senkitol. Az volt a kulonbseg hogy en tortenetesen nem ittam reszegre magam es akkoriban nem volt kabitoszer szerencsere,bar a fuves cigarettahoz mar akkor is hozza lehetett jutni, en soha nem erdeklodtem iranta. Pontosan tisztaban voltam vele mit csinalok, egy 17 eves lany mar nem annyira gyerek mint amennyire sokan gondoljak.

     

    Nem csak a nevelesen meg  a szulokon mulik hogy egy fiatal mit csinal, rengeteget szamit a baratok , a kornyezet hatasa.

     

    Mondjuk ha ket fiatal lany feketekkel reszegen ismerkedik hotelokban akkor benne van a pakliban hogy baj eri oket .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325436 (22)
    2012-03-30  13:53
  19. 2012. március 30. 23:35126.

    Nincs szó partidrogról. Az esti híradó szerint a lányban morfinszármazékokat találtak. Ez nem úgy hat és nem olyan gyorsan, mint a GINA. Ergo a lányok bizony a saját lábacskáikon mentek fel a szállodába (ezt valószínűsíti az is, hogy a recepción semmi szokatlant nem vettek észre a társaságon), s ott kértek és/vagy kaptak valami "komolyabbat" a fiúktól.

    Ennyit az "ártatlan" tizenévesek szórakozásáról, akik vadidegenek szállodaszobájában tervezik az éjszakát kellemesen eltölteni.:-(((

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. március 30. 21:49125.
    "Itt is ez kéne, véleményem szerint. 

    és nem is 18ban szabnám meg a korhatárt... kitolnám 21-re."

     

    Na ne röhögtessetek már...  21 évesen némelyek már dolgozó, sőt - nem jellemző, az igaz, de nem is példanélküli - családos emberek. 

    Ne essünk túlzásokba.

     

    Ráadásul volt róla szó, hogy leszállítják a tankötelezettség határát, és akkor az a röhejes helyzet állna fenn, hogy egy 16-17 éves elé felnőttnek számítana a munkához, de ahhoz, hogy betegye a lábát egy szórakozóhelyre, nem.

     

    Egyébként Amerikában, ahol 21 éves korukig nem szolgálják ki alkohollal a fiatalokat, és éjszakai szórakohóhelyekre sem mehetnek be, nem jobb a helyzet, éppen csak 21 évesen kezdik szétcsapni magukat, és nem 16 évesen... már aki ezt teszi, és a kulcs ez: hogy aki nem teszi, miért nem teszi, míg mások miért igen.

     

    Mi is jártunk 16-17 évesen házibuliba és éjszakai szórakozóhelyekre.

    Sosem volt célunk, hogy lerészegedjünk, és drogokat sem próbáltunk ki.

    További fontos tény, hogy baráti társasággal voltunk, amelynek fiú tagjai is voltak - nem egy szál vagy "két szál" magunkban. Valószínűleg ezért engedtek el minket a szüleink, és azért, mert tudták, hogy nem szándékozunk lealjasulni. Ha pedig valamelyikünkre kivetette volna a hálóját egy ilyen rohadék, mint aki a lány halálát okozta, a barátok megvédték volna. Továbbá volt annyi eszünk, hogy ne menjünk sehová vadidegenekkel. 

     

    Elismerem, így sem volt egészen veszélytelen a dolog. Lehetséges, hogy a mi városunk sem volt annyira veszélyes hely akkoriban, mint amilyen veszélyes "az éjszaka" manapság. 

    De nem a korhatárban látom a probléma megoldását. Oké, tiltsuk ki a 18 alattiakat a szórakozóhelyekről. És ha valaki 19 évesen van olyan naiv, hogy elmenjen egy vadidegennel?

    előzmény:
    Lillaréka (107)
    2012-03-30  19:23
  21. 2012. március 30. 21:40124.
    Emlékszem, a West Balkános eset után egy fórumon megkérdeztem, egyáltalán hogyan is szolgálható ki egy kiskorú személy alkohollal? Miért nem ellenőrzik a szórakozóhelyeken ha a pultnál italt rendel? Jött a válasz hát ott túl nagy pörgés van az ilyesmihez. Én meg azt mondom, igen is és férjen bele mindenkinek aki pénztáros, pultos, hogy veszi a fáradtságot és elkéri az igazolványt. Bár van egy olyan gyanúm, hogy a velük tartózkodó felnőtt korú vásárolja meg és adja át. 
    előzmény:
    bababetű (111)
    2012-03-30  19:49
  22. 2012. március 30. 21:12123.
    ó,akkor sok sikert a lányodnak,sajnos nem fogunk találkozni:(
    a BME egy nagyon jó iskola,Apukám is oda járt,színvonalas,ahogy az ELTE is(a nővérem meg oda járt:D)
    Ha a lányod is ezzel foglalkozik,hogy bejusson,akkor nincs előtte akadály!csak erre kell fókuszálni,és ne zavarja meg a sok hülye!főleg ne érettségi előtt!és tudja,hogy nincs egyedül:)
    az egyetem sokkal jobb lesz!sok sikert Neki!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2012. március 30. 20:55122.

    Az ELTEre készül... lehetőleg bölcsésznek. 

    Van egy fiam is a BME-ne, másodéves.

    Egy fiúnál ez más...  ő is nagyon eltökélt volt, hogy bejusson az egyetemre, és nem zavarta az osztály egy részének stilusa.  

    előzmény:
    minous (121)
    2012-03-30  20:53
  24. 2012. március 30. 20:53121.
    igen,az egyetem az egy másabb világ.többen vagyunk,több a lehetőség:D
    hol szeretne tovább tanulni?:)
    hátha találkozunk:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top