Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Letenném a babám....

Vacilus
Létrehozva: 2012. február 9. 11:00

Sziasztok!

Gyakorló anyukák tanácsát kérem: hogy tegyem le a babám aludni? 1 hónapos, de már ott tartunk, hogy amint kiengedem a kezemből, hogy lefektessem, sírni kezd. (10 cm-re távolodva sír, 25-től zokog, 50 cm távolságtól kezdve ordít......) Ha cumit rakok a szájába, elvan, de amint elszenderedik, kipottyan a szájából, és jön a visítás... HELP! Nem elméleti tanácsot várok, hanem gyakorlatit... (1 hónappal ezelöttig király tanácsokat osztottam gyermekes barátoknak, de azóta megváltoztak a dolgok...) :-D

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2012. február 18. 12:3586.

    Nalatok nagyon paras a levego. Amikor par eve Sydneyben voltam januarban 28 fok volt es olyan paras hogy allandoan ragadtam.

     

    Brisbanebe pont ezert nem megyek el mert ott meg parasabb a levego az esos evszakban.

     

    Nekem Tasmania tetszett a legjobban, sajnos nem ott elunk , pedig ott a legjobb a klima szerintem .

     

    Mi faval futunk telen, azt viszont nagyon szeretem, az egesz hazban finom meleg van tole . Nincs kalyhatok sem?

    előzmény:
    *sam** (74)
    2012-02-09  14:24
  2. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2012. február 18. 12:3285.

    Szia Sam!

    Regen  lattalak

    Hogy birjatok ki legkondi nelkul?

    Mi amikor kijottunk  (25 eve) az elso lakasunkban nem volt es azon a nyaron februarban 3 hetig nappal 40 fok korul volt allandoan.

    Akkor megfogadtam hogy sem autonk se lakasunk nem lesz legkondi nelkul.

     

    Mi SA -ban elunk itt rohadt meleg tud lenni. Utalom, nagyon szenvedek a nyarban, ma is 37 fok volt De a babak eleg jol viselik sokszor csak nezem oket, izzad a fejuk es alszanak gond nelkul amig a mama vasarol vagy rakja be oket a kocsiba.

     

    Van egy web a "merinokids" a nevuk, ott lattam ilyen babatakarokat amibe becsavarjak oket, jopofa dolog , nekunk szokatlan de nekik tetszik.

    előzmény:
    *sam** (69)
    2012-02-09  13:32
  3. 2012. február 10. 22:1384.
    Hát látod, nem:) Mondjuk én sem láttam még más gyereket, aki ezt csinálná:)
    előzmény:
    krisztina914 (83)
    2012-02-10  22:11
  4. 2012. február 10. 22:1183.

    azt hittem csak az én gyerekem használja morzsinak a cumit

    ugyanezt csináljuk mi is.

     egy a szájba egyet meg pattogtat szagolgat és nyomkodja a homlokához.fura ízlés azt hittem egyedülálló

    ja és természetesen ki be rakosgatja cserélgeti.. 

    előzmény:
    hanbari (82)
    2012-02-10  22:05
  5. 2012. február 10. 22:0582.

    Nem olvastam a hozzászólásokat, csak elmondom, hogy nekünk mi vált be.

     

    Az én fiam legalább 2, de inkább 3 cumival alszik (most 18 hónapos), egy a szájában, a többit pedig morzsolgatja, cserélgeti őket. Nincs alvós állatkája, neki a több cumi kell. És így, ha cumihiány lép fel éjjel, nagy eséllyel talál maga körül egyet, amit betömhet:)

    előzmény:
    Vacilus (1)
    2012-02-09  11:00
  6. 2012. február 10. 21:5681.

    szia!

    nem olvastam el a hozzászolásokat lehet h mr írtak hasonlót.

    én az első időben (pontosan nem emlékszem 3,4 hónapig)ott voltam a kiságy mellett és amikor kiesett a cumi mindig visszatettem.volt h egy órát ezt játszottuk cumi ki sírás vissza nyugi.idegörlő volt de én ezt az utat választottam nem szerettem volna ringatva elaltani.és a kislányom nagyon szerette amikor becsavartam takaróba  (pólyába)mert ki volt támasztva  a keze meg a lába.hú lehet h ez érthetetlen..szóval állítólag jó érzés nekik h ha van támaszték a kezüknek meg a lábuknak mert ez olyan érzés mintha ölben lennének hasonlít az anyaméhben lévő állapothoz.

    nálunk bevált mindkettő.

    sok sikert! 

    előzmény:
    Vacilus (1)
    2012-02-09  11:00
  7. 2012. február 9. 19:3480.

    Elaltatod (ringatással, énekléssel..... ) és amikor letennéd felébred? Mert ha ez a helyzet, akkor csak valami konkrét - komfort érzetét zavaró - oka van. Persze tudom, hogy ezt könnyű mondani, nehéz megtalálni... Én mindenesetre próbálnám kevésbé felöltöztetni - jobban felöltöztetni, többet etetni-kevesebbet etetni, többet büfiztetni, itatni ha távhős lakásban laktok és száraz a levegő... nem tudom, végszükségből én még az ágyát is áthelyezném. Tudom, hülyeség, de én pl. csak K-Ny irányban tudom elképzelni az alvást. De lehet, hogy azért, mert így volt az első kiságyam....

    Az, hogy ringatva kell elaltatni néha, szerintem nem olyan nagy baj, ha pár perc alatt elalszik, leteszed és alszik tovább. Biztos minden gyerek más, de nálunk is volt, amikor ringatni kellett és énekelni neki, mondta is mindenki, hogy nem fogom tudni leszoktati róla, de nem így lett. Időszakai vannak: legtöbbször elalszik magától, de néha van pár nap, amikor ringatni kell és énekelni neki. 

    előzmény:
    Vacilus (1)
    2012-02-09  11:00
  8. 2012. február 9. 19:0279.

    DE ZAVARJA. akkor is zavarja, ha tud aludni mellette.

     

    nem, dinka nem lesz. de az idegrendszere gyengebb lesz. ingerlekenyebb, faradekonyabb, stresszerzekenyebb es pszichesen labilis lesz. ez epp eleg. ha ezt maga a szülö okozza...  

     

    NE, NE, NE ZAJBAN ELJEN!!! NAGYON_NAGYON_NAGYON ARTALMAS!!! 

     

     

    es NE beszelj hozza egyfolytaban. sajat idöre, csendes nezelödesre IS szüksege van. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (32)
    2012-02-09  11:42
  9. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. február 9. 16:3278.

    Az enyém meg tőlem, hogy a meleget szereti.

     

    Sosem felejtem el, néhány éve, augusztus, kánikula, 35 fok árnyékban,  nemtudommilyenszínű riadó, televizió nyomja, hogy ha nem  muszáj, ne menj ki a házból, hogy ne kapj hőguttát,  enyémgyermek meg ült mellettem takaróba burkolózva.  

    előzmény:
    *sam** (76)
    2012-02-09  14:31
  10. 2012. február 9. 14:3177.
    Simán :DDD
    előzmény:
    Dike (70)
    2012-02-09  13:44
  11. 2012. február 9. 14:3176.

    Melegvízes palack itt is van, meg flannelpizsi és bundás mamusz .

    Egyébként nekem is meggyőződésem, hogy genetikus is lehet a dolog, és a lányom a skót apjától örökölte, hogy ilyen jól bírja a hideget.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (75)
    2012-02-09  14:24
  12. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. február 9. 14:2475.

    Így van, látod, hogy mondod, nekem is eszembejut. A melegvizes palackok, amik az ágyamat melegítették. Totál elfeledkeztem róluk. Meg a pizsamámat a kályhára tették melegedni. És volt nekem olyan flanell mellényem éjszakára a pizsama alá. Ez is csak most ugrik be. 

     

    És amikor kimentem hógolyózni, olyan sötétkék "mackónadrág" volt rajtam.

     

    Csak az a baj, tudod, hogy én ennek ellenére sem szoktam hozzá a hideghez.  A mai napig fázom novembertől áprilisig. Ezért mondom, hogy ez valahol genetika is. 

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (72)
    2012-02-09  14:07
  13. 2012. február 9. 14:2474.

    Sydney mellett élünk, télen éjjel kint 7-10 fok, bent 13 fok (és igen, még ilyen hidegben sem fűtenek). Nappal mondjuk 15 kint, meg bent is :-))) Természetesen én a babának betettem egy hősugárzót, így lett nála 17 fok :-).

    Nyáron kint is bent is hőség néha (bent 30 fok is akár, knit meg még több). Ma (most nyár van) pl. kint 26 volt, meg bent is.

    Az itteni emberek valamilyen oknál fokva nem hajlandóak tudomásul venni, hogy náluk is van tél. Nem hordanak kabátot, és strandpapucsban járnak télen is. Azzal a jelszóval, hogy csak két hónapig tart, arra minek. Én utálom, úgy ahogy van. Hiányzik a kint hideg-bent meleg tél. Az itteni tél kint meleg-bent hideg. Blaaaaah.

     

    Egyébként van abban valami, amit mondasz, értem is én. Nyáron a nagy melegből bemegyünk a jó lehűtött légkondis helyre, és már örülünk egy lenge kardigánnak. Télen ugyanebben a hőmérsékletben vastag pulcsi van rajtunk.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (73)
    2012-02-09  14:10
  14. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. február 9. 14:1073.

    Nézdd, én nem tudom, nálatok, ahol te élsz, milyen a hőmérséklet télen, és milyen nyáron. Mert sosem jártam ott. 

     

    Viszont jártam egy picit arrébb, nem olyan messze tőletek, ahol néha meglepődtem....hogy abban a nyári hőmérsékletben, ahol nekem egy szál polóban melegem volt - pedig azért én bírom a meleget - , az őslakos ilyen pufi mellényt viselt... és ugyanolyan jól érezte magát, mint  a légkondis autóbuszon is, ahol nekem lefagyott a fél vállam. Pedig akkor már én is felvettem a pulóvert.  

     

    Én csak arra akartam rámutatni, hogy a hőérzékelésünk nagyban függ a külső hőmérséklettől. Hiában van bent konstans 23 fok télen-nyáron, mert télen úgyis jobban felöltözünk, és nyáron levetközünk. Mint mondtam, tényleg én sem értem. 

    előzmény:
    *sam** (69)
    2012-02-09  13:32
  15. 2012. február 9. 14:0772.

    Mert nálatok telente tényleg mindig és hosszabban van kemény hideg, mint nálunk. Gyerekkoromban nem azért nem fűtöttek itt sem, mert egészséges, hanem nem volt elég tüzelő és kész. Esténként forraltak vizet és egy csatos üvegben bedugták az ágyakba a takaró alá, hogy mire mentünk lefeküdni a hideg szobába, az ágy már bemelegedett. Fázni meg fáztunk, naná...((( Hanem épp a napokban beszélgettem róla valahol, hogy annak a fázásnak a ruháink is okai lehettek: gondolj bele, mi volt rajtad, amikor kimentél rohangálni vagy hógolyózni? És most miket adunk a kicsikre?...)))) Szívrohamot kapnék, ha egy szál macinadrágban meglátnám az unokámat a hóban...))))

    Na most ha ezeket a családom olvasná, akkor bölcsen bólogatnának, hogy tudjuk, anyu hibernálja magát és talán -ha nem hallom-azt is, mi a véleményük a jóanyjukról..))) A pici hálóban ahol alszom, 25 éve nem volt bekapcsolva a radiátor. Most sem, de mivel nagyon hideg van, nem egész nap  van nyitva az ablak, csak este nyitom ki szellőzni. Szerintem valóban azért tudok csak jéghidegben aludni, mert így szoktam meg. Amúgy meg fázós vagyok, a jó idő nappal nekem 35 foknál kezdődik...)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (71)
    2012-02-09  13:47
  16. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. február 9. 13:4771.

    Most nem értek veled egyet.  

     

    Olyan helyen születtem, ahol télen hosszan tartó, nagy hidegek voltak, és olyan korban, amikor képtelenség volt kifűteni 20 fok fölé az akkoriban szokásos,  túl magas lakásokat.  Így nőttem fel, de a télről mindig az jut az eszembe, hogy fázom. Gyerekkoromban is fáztam, ma is fázom. És, bizony a gyerekem is örökölte ezt. 

     

    Tudod, mindketten akkor érezzük magunkat a legjobban, amikor a tv aszongya, hogy "ki ne menj a házból, mert hőguttát kapsz ". 

     

    És hogy a tárgynál maradjak...ha 22-23 fok alá esik a hőmérséklet a hálóban, felébredek arra, hogy fázom, és jéghideg orrom!  

    előzmény:
    eda-1952 (53)
    2012-02-09  12:23
  17. 2012. február 9. 13:4470.
    Bagatell de praktikus kérdésem van a hordozással kapcsolatban. Amikor wc-re mész akkor is rajtad van? (én pl min. óránként járok pisilni) Vagy hogy lehet pl leülni, míg rád van kötve a gyerek?
    előzmény:
    lizavank (52)
    2012-02-09  12:20
  18. 2012. február 9. 13:3269.

    "Ezt cáfolom.

    Én Ausztráliában élek, itt 17-20 fokot javasolnak éjszakára, újszülött kortól.

    A lányom (10 hónapos) istenien alszik a hűvösben. Ez csak szoktatás kérdése."

     

    Ott!  Tudod, nem mindegy, hogy azért 20 fokos a benti hőmérséklet, mert kint 35 van, és lehűtöd, vagy azért, mert kint minusz 15 van, és felfűtöd. (Habár én a trópusokon is dideregtem a 20 fokos buszokban.)

     

    Ne kérdezd a magyarázatát, mert én sem értem. De azt tapasztaltam, hogy itt minálunk, télen, mikor kint röpködnek a minuszok, a benti 23-24 foknál gyapjuzokniban, meleg, bolyhos szabadidőruhában ugyancsak fázom, ha leülök olvasni, tv-zni, gépezni.

     

    Ugyanakkor nyáron, mikor kint 28-30 van, a benti 25 foknál fürdőruhában élem a napjaim, egy szál lepedővel takarózom, és komolyan gondolkodom a légkondiciónáló beszerzésén.  

     

    idézet:
    pago-pago (66)
    2012-02-09 13:18:13

    Nem, nem, ez télen volt, a kislányom őszi/téli baba.

    Kint is hideg, bent is hideg. Ugyanis itt nincs fűtés télen. Itt télen hideg van kérem.

    Nyáron meg meleg. Bent is. Legalábbis nálunk, mert nincs légkondink. Ugyanis zöldek vagyunk. Óvjuk, védjük a földünket. Amíg meg nem halunk. Hőgutában...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667442 (66)
    2012-02-09  13:18
  19. 2012. február 9. 13:2968.

    Az én (harmadik) babám épp ma 1 hónapos. Ami bejött:

    - melegen betakarni (gyapjúpléden fekszik, be van tekerve egy duplán hajtott plédbe szorosan, plusz egy pléddel betakarva) (a 22 fokos lakásban:);

    - Hason fekteteni (sokkal mélyebben alszik, illetve ha felriad, vissza tud aludni)

    - ébren, de már álmosan teszem le aludni, így megtanul(t) magától is aludni (az elsőt altattam cicin, meg mindenhogy, vele szívtam a  legtöbbet; a másodikat már ilyen "ridegtartásban" tartottam, ő százszor jobb alvó most is.)

    - Én a csendben nem hiszek: nálunk állandó alapzaj van, két nagyobb tesóval, Tv-vel, rádióval, porszívóval. A pocakomban is ezt hallgatta, most se zavarja.

    előzmény:
    Vacilus (1)
    2012-02-09  11:00
  20. 2012. február 9. 13:2167.

    Ki fogom próbálni amiket mondtatok, ez a becsomagolás izgalmasan hangzik! Főleg, mert hozzánk jár a "gonosz kéz szörny", aki elalvás elött orvul kitépi Marci szájából a cumit. :)

    Ha meg le van kötve, nem tud jönni a szörny. :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (65)
    2012-02-09  13:15
  21. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. február 9. 13:1866.

    "Ezt cáfolom.

    Én Ausztráliában élek, itt 17-20 fokot javasolnak éjszakára, újszülött kortól.

    A lányom (10 hónapos) istenien alszik a hűvösben. Ez csak szoktatás kérdése."

     

    Ott!  Tudod, nem mindegy, hogy azért 20 fokos a benti hőmérséklet, mert kint 35 van, és lehűtöd, vagy azért, mert kint minusz 15 van, és felfűtöd. (Habár én a trópusokon is dideregtem a 20 fokos buszokban.)

     

    Ne kérdezd a magyarázatát, mert én sem értem. De azt tapasztaltam, hogy itt minálunk, télen, mikor kint röpködnek a minuszok, a benti 23-24 foknál gyapjuzokniban, meleg, bolyhos szabadidőruhában ugyancsak fázom, ha leülök olvasni, tv-zni, gépezni.

     

    Ugyanakkor nyáron, mikor kint 28-30 van, a benti 25 foknál fürdőruhában élem a napjaim, egy szál lepedővel takarózom, és komolyan gondolkodom a légkondiciónáló beszerzésén.  

     

    előzmény:
    *sam** (17)
    2012-02-09  11:26
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. február 9. 13:1565.

    A babakocsi mózes-része, de levehető. És nagyon kényelmes -legalábbis szerinte. 

    Jaja, az is már a szekrényben figyel.

    előzmény:
    Papagena79 (62)
    2012-02-09  12:55
  23. 2012. február 9. 13:1564.

    És milyen édes ez a baba a videón .

    Persze minden baba édes!  

    előzmény:
    eda-1952 (59)
    2012-02-09  12:42
  24. 2012. február 9. 13:1263.
    Ugyanez volt nálunk is, az még segített egy idő után, hogy egy rövid dallamot találtam ki, csak pár hangból állt azt dúdoltam neki mindig elalvásnál többször egymás után, míg be nem aludt, aztán mikor le akartam tenni, akkor is dúdoltam ha elkezdett sírni vagy mocorogni, nem azonnal, de többszöri próbálkozás után bevált, hogy akkor visszaaludt.Utána is nagyon sokáig ringatva aludt el, aztán le tudtuk tenni, ő ilyen típus, szerintem fokozatosan javulni fog a helyzet, kitartás.
    előzmény:
    Vacilus (14)
    2012-02-09  11:23

Címlap

top