Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba - saját ágyban alvás

Seheresezádé
Létrehozva: 2012. február 8. 11:49

Sziasztok!

Lehet, hogy bután fog hangzani a kérdés, de három hónapos kisfiam eddig mindig (este és nap közben is) cicin aludt el a nagy ágyban mellettem, és mikor elaludt, utána tettem a saját kiságyába, ami kb. két lépésre van tőlem.

Saját ágyában eddig soha nem aludt el magától.

Tegnap délután betettem mikor már álmos volt, kicsit sírdogált, akkor kivettem, megnyugodott, és kb. két három ilyen után simán elaludt a kiságyában.

Este szintén így aludt el, most délelőtt is. Mondjuk ma nagyon sírt, 3-4-szer vettem ki és tettem vissza, de kb. már egy órája alszik.

Egyrészt nagyon örülök, hogy ilyen könnyen vette a dolgot, sokat olvastam, hogy másfél, két éves gyerekeket már milyen nehéz átszoktatni, ugyanakkor kicsit aggódom is, hogy nem-e kicsi még ehhez, nem igényelné-e többet a közelségemet, mert eddig kb. este 8-tól 10-ig lógott a cicin, néha félálomban csak komfortszopizott.

Bevallom, így hirtelen nekem is hiányzik a több összebújás, viszont nem tudom, hogy mivel teszek jobbat. Azzal, ha mostantól így altatom és örülök, hogy nem kell később sokat szenvedni vele, vagy még kicsi ehhez, és többet kéne a közelében lennem?

Úgy gondoltam, ha még nem akarja ezt a dolgot, akkor mindenképpen kiveszem és marad a régi megoldás, de úgy tűnik, hogy egyáltalán nincs ellenére.

Szerintetek?

 

  1. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. február 10. 08:3067.
    Én azt a kevéske órát, amit éjjel ágyban töltök, most már szeretem alvásra használni , itt nem az étvágy nagyságáról van szó. De azt hiszem, téma lezárva, neked úgy jó, nekünk pedig így tökéletes. 
    előzmény:
    Zemanek (66)
    2012-02-09  19:32
  2. 2012. február 9. 19:3266.
    Hát nálunk van, mivel elég nagy igényűek vagyunk ezen a téren, így elképzelhetetlen, hogy ott aludjon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (63)
    2012-02-09  13:48
  3. 2012. február 9. 19:2065.
    Igen, ez igaz, gyerek mellett a szexuális élet mindenképpen szervezést igényel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (63)
    2012-02-09  13:48
  4. 2012. február 9. 19:1964.

    Nem gondolom, hogy egy topicban egy másikat felhozni nem lenne egyenes dolog.... De ha te ezt gondolod, az a szíved joga.

     

    Egy dolgot viszont nagyon érdekesnek tartok: elég sok topichoz hozzászóltam már (korábban más nicknévvel, de az megszűnt, mert egy jó darabig nem léptem be) eddig sose támadtak nekem, csak azokban a topicokban, ahol a gyerekkel együttalvásról volt szó. Ráadásul nem is hiszem, hogy szélsőségesen fogalmaztam volna, vagy ledorongoltam volna valaha is azokat, akik a gyerekkel alszanak....

    előzmény:
    bucimanci (62)
    2012-02-09  13:38
  5. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. február 9. 13:4863.

    Annyira nem akarok belemerülni a témába, mert nem ez a topik lényege, de: igen, természetesen a spontán szex a legjobb. Nálunk azonban a sürgető vágy a legritkább esetben támad éjszaka, tehát ez kipipálva. És mivel van 3 gyerekünk (közülük a kicsi szokott nálunk landolni, a nagyobbak a saját szobáikban alszanak már), az egyéb időpontokban jelentkező fellángolást sajnos sokszor féken kell tartani, elvégre a már felébredt gyerekeim mellől furcsa volna elvonulni a hitvesi ágyba, ha reggel jön az ihlet. Ilyen értelemben sok esetben némi szervezkedést, előregondolkodást igényel, nem csupán a helyszín megválasztása, hanem az időponté is. :)) De már így is többet beszéltem erről a kelleténél. A lényeg, hogy minden megoldható. 

     

    10 év alatt soha nem feküdt rá senki a gyerekre, le sem esett, bár a mi hálónk elrendezése olyan, hogy az egyik oldalon, ahol a kicsi van, nem is eshet le.  

    előzmény:
    Zemanek (58)
    2012-02-09  13:05
  6. 2012. február 9. 13:3862.
    Még valami; nem másik topikban kibeszélni kell mást, hanem ami érdekel, arra rá kell kérdezni. Ha cikinek érzed, akkor privátban. Az sokkal cikibb, ha akit kibeszélsz, azt gondolja rólad, nem vagy egyenes (mert ez a magatartás semmiképpen nem az).
    előzmény:
    Brucknersigfried (56)
    2012-02-09  08:38
  7. 2012. február 9. 13:3661.

    Nos, a kislány nem taperolja az apját, az sem simul a gyerekhez, és pizsama van rajta, nem biciklisgatya. Honnan venné észre? És az apja nem rohangál kivont karddal regglente, hanem felkel, elmegy WC-re, mosakodni és mire bejön, megintcsak nincs mit látni. Egyébként most hogy így mondod; eddig még sosem stírölte a lányka az apját, ahogy a felnőtt bátyjait sem.

    Különben kicsit piszkos a fantáziád. 

    előzmény:
    Brucknersigfried (56)
    2012-02-09  08:38
  8. 2012. február 9. 13:3160.
    Az enyém mikor egy éves volt, igényelte, hogy elaltassam. Ezt azt jelentette, hogy hasra feküdt, a rongyiát az arcához húzta, én simogattam a hátát, míg elaludt. Ez olyan tíz perc lehetett. Ha elhangzott, hogy "anyasimi", akkor tudtam, álmos. Így volt ez napközben is, ugyanúgy ledőltem mellé, majd mentem a dolgomra.
    előzmény:
    Brucknersigfried (51)
    2012-02-08  22:54
  9. 2012. február 9. 13:2759.
    Szexelni nem csak egy helyen lehet.
    előzmény:
    Zemanek (49)
    2012-02-08  21:44
  10. 2012. február 9. 13:0558.

    Nyilvén nem cska ott szoktunk, de ha éjjel felébredünk és megkivánnyuk a másikat akkor nem fogunk kimászni az ágyból kivándolrolni a nappaliba, ert addigra el i vész az ihlet. Meg körbepárnázni a gyereket stb. Nálunk a szex az spontán jön és akkor ott akarunk együtt lenni, nem félórát szervezkedni elötte.

    Meg egyáltalán nem tudnám elképzelni, hogy a gyerek ott aludjon éjjel ráfekszünk, hogy bújok össze a párommal ha köztünk van, mert az ágyszélére nyilván nem.

    Mindegy nekem fura, de nyilván mindenki úgy alszik ahogy ő gondolja, nyilván ha már nagyo bb lesz és éjjel megilyed a vihartól és átjön az más, de hogy minden éjjel ott legyen....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (55)
    2012-02-09  08:02
  11. 2012. február 9. 08:5257.

    Lehet, hogy félreérthető voltam, bocsi. Mi nem alszunk egy ágyban a babával, csak amíg elalszik, addig van az ágyunkban.

    Fürdés után 8 óra körül lefekszünk, kisebb nagyobb megszakításokkal szopizik olyan 9-ig vagy 10-ig (ebben vannak szünetek, pl. mikor közben büfizik, fölébred, kicsit játszunk, pelust cserélünk, stb.), aztán mikor elaludt, kell várni még kb. fél órát, hogy ne ébredjen fel mikor kiteszem az ágyába, és ott alszik éjszaka. Egyszer vagy kétszer fölkel szopizni, akkor ugyanúgy elalvás után várok egy kicsit, és visszateszem az ágyába. Mondjuk tény, hogy előfordult már, hogy én is elaludtam, és csak órák múlva tettem ki, vagy egy időben nagyon féltem, hogy visszabüfizi a tejet álmában, és volt olyan éjszaka (talán kétszer fordult elő), hogy egész éjjel mellettem aludt, de az nekem elég kényelmetlen volt, mert kb. vigyázállásban aludtam .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. február 9. 08:3856.

    Na pont erre, a reggeli merevedésre gondoltam én is, amikor az általad említett topikban megütköztem azon, hogy hét éves lány az anyjával-apjával alszik, csak nem akartam részletezni! Az addig rendben van, hogy szexuális életet nem csak az ágyban lehet élni (általában mi sem ott szoktunk egyébként ), de az ilyen dolgok, mint pl. a reggeli merevedés nem biztos, hogy egy 7 éves kislánynak való!

    Egyébként a tv-vel kapcsolatban: szerintem is nagyon rossz egy kisbaba idegrendszerének a villogás, ne adj Isten egy krimi idegesítő aláfestő zenéje. Nekünk amíg egy szobában laktunk a kislányommal (fél éves koráig- ja és külön ágyban) nagyon haragudtam, ha anyósom ott volt és bekapcsolta a tvt.

    Na mennem kell, mert felébredt a kis manóm a reggeli visszaszunyókálásból.

    előzmény:
    Lillaréka (53)
    2012-02-09  07:16
  13. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. február 9. 08:0255.

    Pedig nagyon egyszerű a dolog: a leggyakoribb, hogy a saját ágyában alszik el a gyerek, aztán éjjel valamikor, ki korábban, ki később, átvándorol. Ha a szülőpár kizárólag a hitvesi ágyban tudja élni a szexuális életét, erre bőven van idő.

     

    Ha eleve a hitvesi ágyban alszik el a gyerek, egész egyszerűen körbepárnázza a gyereket. Az pedig a fantáziájára van bízva, hogy hol szexel. 

     

    Igen, mi alszunk gyerekkel, nem titok. Baromira nem érdekel, más hogyan csinálja, ki mit gondol erről. Ettől nem vagyok szuperanyu,sem több annál, aki nem alszik vele, csak más megoldás jött be.

     

    Nálunk egy tévé van, a nappaliban, tehát ha a hálóban is aludna el a kicsi, ez a veszély nem fenyegetné. A gyerek meg sem moccan, ha kikelünk mellőle. Ami pedig a reggeli merevedést illeti: speciel nálunk nem középen van a kicsi, hanem mellettem, míg a férjem van a másik oldalamon.

    előzmény:
    Lillaréka (53)
    2012-02-09  07:16
  14. 2012. február 9. 07:1954.

    "betömött szájjal" is észleli a gyerek, hogy mit müveltek... 

    már persze, ha ott van mellettetek.  

    előzmény:
    Zemanek (46)
    2012-02-08  20:47
  15. 2012. február 9. 07:1653.

    Én is arra gondoltam éppen, hogy kisgyereknek este 8kor ágyban a helye. A szülő meg ugye nem fekszik le, még ilyenkor. 

    jön- megy- tévézik- netezik- olvas.

    én "pacsirta" vagyok a  párom meg "bagoly"...

    Amig nem volt  hálónk, hanem a nappali kihuzott kanapéján aludtunk  nagyon zavart, hogy ő tévézett vagy olvasott, számitógépezett éjjel.  és megébredek most is, amikor éjfél körül bebotorkál a hálóba.

    Jó az egy már alvó gyereknek ha a szülők akkor fekszenek be mellé amikor ő már alszik?  Vagy akkor kelnek ki mellőle amikor még alszik?

    Nem is beszélve egyéb intim dolgokról... hm? meg a férfiak.. reggeli merevedeséről?? Jó az egy gyereknek, hogy ilyenkor apuhoz bújik? Hát én nem hiszem!

    De hallottam olyat is, hogy együtt nézik a hálóban a tévét ágyból. Az esti filmek is tuti jót tesznek a kicsinek, még akkor is ha alszik. Biztos jó a fény- a villodzás a hangok.... a lényeg.. szuperanyu vagyok mert a gyerekem velem alszik.  

     

    Szóval szerintem gyereknek hitvesi ágyban helye nincs. A nyügösségre -betegségre- megvan a normális megoldás. Matrac a gyerekszobába a kiságy- gyerekágy mellé, aztán ha gond van, akkor anyu- vagy apu átmegy és megnyugtatja a csemetét.  Ha kell ott alszik...


    Így nincs a gyerek a hitvesi ágyban és ridegtartásban sincs része, mert nem hagyják sírni.

    Na, lehet kövezni...  

    előzmény:
    Brucknersigfried (51)
    2012-02-08  22:54
  16. 2012. február 8. 23:0652.

    Nalunk pl mindenki a sajat agyaban alszik el, a migracio ejjel kezdodik :)

     

    De el tudom kepzelni, hogyha a egy kingsize agy kozepere teszel egy alvo egy evest 8-kor, az 11-12-ig meg nem er el az agy szeleig. Nekem pl van egy gyerekem, aki ugyan olyan pozban kel fel reggel ahogy elaludt (kiveve persze, hogy migral..)

    előzmény:
    Brucknersigfried (51)
    2012-02-08  22:54
  17. 2012. február 8. 22:5451.

    Igen, most meg azt magyarázzák, hogy nem is arra értették a ridegtartást....

    Egyébként én gyakorlatban sem tudom, hogy ezt hogyan lehet (az együttalvást) kivetelezni pl. egy egyévessel! Az enyém este 8-tól reggel fél 7-ig alszik. Mi meg este 8kor még nem fekszünk le. Akkor hova teszed a gyereket? egyedül még nem alhat a nagyágyban, mert leesik!! 

    előzmény:
    Lillaréka (31)
    2012-02-08  14:32
  18. 2012. február 8. 22:2250.

    A megoldas tenyleg az amit mar tobben leirtak: szabaly nincs, csaladok vannak, es mindenkinek mas jon be. Van aki imad a gyerekekkel aludni, van aki el sem tudja kepzelni. Van akinek nem gond tobbszor kelni ejjel, van aki ettol zombi es ezt ugy oldja meg, hogy egyutt alszik. van gyerek aki nem is kel fel, plane ha egyutt alszanak vele. Van aki valtogat :)

     

    Amit en meg hozzatennek, hogy a gyerek valtozik, vagyis lehet, hogy most jol elvan az agyaban, de jon majd uj taplalek, uj fog, uj fejlodesi fazis es akkor majd nem alszik jol egyedul. A lenyeg, hogy akkor majd ne ess ketsegbe, es gondolkodj rugalmasan :)

     

    3 gyerekem van, az elejen mind jo ejszakai alvo volt, az elso kettonel 5-6 honapos orukban szunt ez meg, mikor kinyilt elottuk a vilag (masztak, felalltak, fogzottak, almaztak stb..),  a harmadik 2 honapos egyelore o is jol alszik egyedul az agyaban, altalaban 10-5ig - kivancsi vagyok mit tartogat

     

     

    előzmény:
    Seheresezádé (1)
    2012-02-08  11:49
  19. 2012. február 8. 21:4449.
    A fiunk mióta hazahoztuk a kórházból nem csak saját ágyban hanem a sajátszobájában is alszik, nem is tudom elképzelni, hogy hogy lennénk a párommal ha nem szexelhetnénk mert itt alszik a gyerek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. február 8. 21:3848.
    miért ne lennétek normális eset? Nektek így volt a jó/kényelmes:-) miért lenne ez baj??? Én is ismerek több csládot, akik egy ágyban alszanak, akár több gyerekkel is. (vettek egy jó nagy ágyat) Előbb utóbb ez, úgyis megoldodóik, általában magától, hogy a gyerekek külön mennek:-) szerintem kár ebből az alvás dolgoból akkora dolgot kreálni, mindenki tegse azt, ami neki jó.
    előzmény:
    esass (37)
    2012-02-08  15:51
  21. 2012. február 8. 21:2647.

    szia! Egyet értek azokkal, akik azt mondják, hogy csináld úgy, ahogy Nektek a legjobb! Ne hallgass senkire! Hallgass csak az ösztöneidre+ ahogy TI kényelmesnek találjátok. Nem érdemes bedőlni egyik nevelési irányzatnak sem, ugyanis a gyerek lelke nem sérül a külön alvástó, főleg ha láthatóan semmi baja ezzel. Ha ez így volna, pl. a húgom és én is pszichológushoz járhatnánk, meg még a fél ország kb.

     

    ui: ráadásul az egy ágyban alvás, pici babával igen kockázatos is, pl. bölcsőhalál veszélye! Pont most nyílt erről is egy topic, hogy meghalt 2 baba. Én nem is mertem anno ilyet tenni, pont ettől féltem. Annyira védtelen egy újszülött/csecsemő...

     

    Sajátpéldánk: Egy szobában, mellettünk aludt a fiunk a rácsos ágyban és teljesen jó volt, mindenkinek, vagyis nálunk ez vált be. Aztán 1,5 éves kora óta meg velünk alszik, egyelőre. Most 3,5 éves, lassan át fogjuk/szeretnénk szoktatni külön alvásra, de majd nyáron. Addig, ugyanis megszületik a kistesó. A terv egyelőre az, hogy a két gyerek majd együtt, mi végre külön aludjunk. Remélem, sikerül. Nem egyszerű dolog, de dolgozunk a megoldáson. Egyébként én pl. nem tartom jónak, hogy ennyi idősen még szülőkkel alszik, de ezt mi szúrtuk el anno, nekünk kell helyre hozni is...

    No meg mindenkinél más a recept:-)van, akinek pl, semmi gondja ezzel, hogy együtt alszanak, akár  a gyerek nagyobb koráig is, meg van, aki külön szobában is altatja kezdetektől a babát. Szerintem egyik sem rosszabb vagy jobb a másiknál, csak MÁS. Viszont egyik gyerek sem lesz ettől kiegyensúlyozottabb lelkileg meg okosabb, ugyanmár, ekkora butaságot! Ez aztán tényleg nem ettől függ.

    Hanem a lényeg, hogy mindenki találja meg a Nekik megfelelő módot, ami mindkét félnek (anya, baba) megfelel.  

    előzmény:
    Seheresezádé (1)
    2012-02-08  11:49
  22. 2012. február 8. 20:4746.
    Mindenki magatudja. De el nem tudnám képzelni, hogy velünk aludjon és hogy szexel az ember éjjle mikor arra ébred hogy kivánja a párját az alvó gyerek mellett minden éjjel betömött szájjal, hogy fel ne ébredjen.
    előzmény:
    esass (37)
    2012-02-08  15:51
  23. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2012. február 8. 17:5445.

    " Kb. száz éve szokás a babát külön ágyban sőt külön szobában altatni, így sztem nem ez tekinthető normálisnak (az más kérdés, hogy ez a szokás az ún. civilizált országokban...)."

     

     

    Tehát ami csak kb. száz éve szokás, az nem tekinthető normálisnak? 

     

    Arról nem is beszélve, hogy ez nem így van. Bölcső ugyanis már az ókorban is létezett. És kimondottan az volt a rendeltetése, hogy a csecsemő abban aludjon. Folyamatosan létezett és tökéletesedett a középkor folyamán, és nemcsak Európában. És továbbra is csecsemők aludtak benne. Gyerekkoromban jártam olyan szegény falusi házban, ahol a nagyobb gyerekek a szülőkkel aludtak télen, mert csak egy helyiséget fűtöttek, fűthettek, de az újszülöttnek külön bölcsője volt, ami generációk óta öröklődött. 

    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (43)
    2012-02-08  17:00
  24. 2012. február 8. 17:3144.

    Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat, mint arra számítottam is, volt ilyen is, olyan is.

    Ami teljesen érthető, mert minden ember és baba más, más igényekkel.

    Sajna ma délután nem sikerült az ágyában altatni, mert nagyon sírt, hiába vettem ki négyszer-ötször, tovább nem volt szívem hallgatni, így megint a cicin aludt el.

    Majd meglátom, hogy sikerül ez az ágyban altatás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top