Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felnőttnek városba roller

powerpuff
Létrehozva: 2012. január 12. 21:06

Sziasztok!

Tudom hogy vannak már rolleres topikok, de ahogy elnéztem ott jobbára szülők kérdezik, hogy csemetéiknek milyen rollert vegyenek. :)

Az én kérdésem az, hogy magamnak városi közlekedéshez milyen rollert vegyek. 

Valószínűleg rendszeresen fogom használni, de előreláthatólag csak aszfalton. Szeretném ha minél könnyebb és összecsukható lenne, bár úgy látom, hogy a legtöbb ilyen. Olvastam olyasmit, hogy jó ha a kerék inkább nagyobb, mondjuk 200 mm, egyrészt a sebesség/energiatakarékosság, másrészt az utcák göröngyössége, úthibák miatt. (Ha kicsi a kerék, pici repedést is érezni...) És legyen garanciális. A maximum amit rá tudok/akarok költeni az 20 ezer Ft. (Hacsak egy profi azt nem mondja, hogy ennyiből nem jön ki olyan darab ami félévnél tovább bírja...) Ahogy elnéztem az árakat, ennyiből már kijöhet egy korrekt darab.

Esetleg ötlet típusra tapasztalattal (vagy akár anélkül)? (És a keréknagyság-úthibák közötti összefüggés fennáll?) 

Előre is köszi. 

  1. 2012. augusztus 23. 13:488.

    Sziasztok!

    Élesszük újra a topicot! A rollerezés jó dolog!

    Ami engem illet 4 éve (akkor voltam 15 éves) vettem magamnak egy rollert, de évekig a szekrényben állt. Nyár elején olyan helyi buszjáratok változások mentek végbe, hogy egyszerűen nem lehet sehova sem eljutni, így előkaptam a rollert és szinte majdnem minden nap azzal mentem-jöttem. Jó sport, erősíti a lábcombot, gyors eszköz, és mivel összecsukható, felvihető a buszra, vagy én például be tudom tenni suliba a szekrényünkbe is. Mivel ennyire komolyan vettem, gondoltam én is, hogy cserélni kellene egy nagyobb, felnőttesebb méretre (főként a teherbírás miatt, igaz, csak 3 kilóval vagyok több a "megengedettnél"). Nekem a jelenleginek 120 mm-s kereke van, ami tény, hogy a térköveken zötyög, de nem vészes, a méreteit illetve pedig majd lemérem :) A rollerezéssel ugyan sok kinevetést és beszólást kapok, de sok embernek kedves mosolyt csal az arcára és iskolában a fiúk is ezzel randalíroznak a folyosón :))) Még a tanáraimnak is tetszik.

     

    És a kedvencem egy kislány és nagymama párbeszéde, amikor rollereztem (barátnőm mesélte, ő fültanúja volt):

    Kislány: -Rollerezik a néni!

    Nagymama: - Nem kislány volt az inkább?

    Kislány: - Nem, néni volt!

    :D 

    előzmény:
    mgalagony1 (7)
    2012-06-27  14:50
  2. 2012. június 27. 14:507.

    Sziasztok! Látom, itt ez a jó kis topic, pont ilyesmit akartam kérdezni én is...

    De úgy látom, januárban nem sok konkrétumot sikerült összeszedni a topic nyitónak.

    Hátha most éppen olyanok fórumoznak, akiknek van rolleres tapasztalata / jótanácsai!!!

    ???

    :)

    Írjatok!!!

    Köszi,

    mgalagony1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2012. január 13. 22:276.

    Én azt sem tudom, mire gondolsz, nem láttam még ilyet...

     

    Ha bringát nem akarsz, annál miért jobb egy ülős roller? A rollerben szerintem pont az a jó, hogy állsz, de mégsem olyan mereven...

     

    mondjuk hátránya, hogy szállítani nem nagyon lehet vele semmit, tényleg a gyors haladás a fő erénye...

    előzmény:
    csakcsokis (5)
    2012-01-13  10:43
  4. 2012. január 13. 10:435.
    Ha már ez a téma, a komolyabb rollerekről valakinek van tapasztalata? Nálunk a bkv nem jön szóba, a bringa szintén, robogó ellen én tiltakozom, viszont vannak ezek a komolyabb 2 kerekű kis ülős rollerek, azt használja valaki napi szinten? 
    előzmény:
    powerpuff (1)
    2012-01-12  21:06
  5. 2012. január 13. 07:584.

    Decatlonos oxelom van,napi 5 km-t gurultam vele,hónapokon át, igaz nem télen

    a nagyfiaim is el szokták vinni,min.feleidőt megspórolsz vele és nagyon jó gurulni vele! 

    előzmény:
    powerpuff (1)
    2012-01-12  21:06
  6. 2012. január 12. 23:153.

    Köszi. Nem hiszem hogy én sokat fogok ugratni. :)

    A legtöbb helynél ami weben is árul azt hiányolom, hogy a használók nem véleményezik. Tény hogy ez a Decathlonnál megvan, de ott csak 3 fajtát láttam, jobbára 18 és 29 ezer között. Bár a vélemények jók a honlapjukon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (2)
    2012-01-12  21:38
  7. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2012. január 12. 21:382.

    én a lányomét szoktam kölcsöncsórni, ha elfárad vele séta alatt... tök jó, mert addigra én a sétába fáradok el, mármint úgy értem, hogy a roller egy teljesen másfajta mozgás, így jól lelazít séta végén... nekem is úgy tűnik, hogy számít a kerékméret - ez logikus is, mivel pl. egy bringával szinte bármin átrepülsz, míg egy rollert tényleg emelgetni kell úthibáknál... bár mostanában látok néhány kiscsákót, egészen pici kerekű rollerrel, ők átugratják a hézagokat!

     

    Márkát nem tudok, de a Decathlon honlapján közvetlenül meg tudod nézni, náluk milyen a kínálat, és mi van készleten...

    előzmény:
    powerpuff (1)
    2012-01-12  21:06

Címlap

top