Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Alkoholos májzsugor

csibelány*
Létrehozva: 2011. december 21. 09:52

sziasztok

 

nem egy szívderítő karácsonyi téma, de sajnos nagyon aktuális nálunk. :(

apunál márciusban alkoholos májzsugort állapítottak meg. most éppen 3. hete van kórházban, sárga a bőre, vizes a hasa-lába. csütörtökön kiengedik. és nem csak az ünnepekre. nagyon rossz bőrben van. :(

mindenki csak annyit mond, hogy készüljek a legrosszabbra, lassan fog leépülni, aztán mégis azt mondják, hogy hirtelen elmehet.

borzasztó ez az egész, készüljek fel. de hogyan??????????? hiszen az apám!!!

sorstársakat keresek, aki beszélgetnének velem erről az állapotról, hogy mi vár rám és esetleg egy kis erőt is meríthetnék, ha van sikersztori.

tudom, hogy ő akarta és tudatos volt és egy büdös alkoholista, de akkoris az apám és vannak (jó mélyen az igaz) jó emlékeim vele.

 

köszönöm, ha megosztjátok a történeteteket, akkoris ha jó vagy rossz.

 

csibe

  1. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. december 21. 13:2651.

    Ebben is nagy igazság van, az alkoholizmus családi betegség, mindenkit érint, aki a közelében van. Még akkor is kell az együttgyógyulás, ha az érintett maga akar gyógyulni.

    Én két linket tennék be, hátha segít valakinek.

     

    http://www.anonimalkoholistak.hu/

     

    és

     

    http://www.al-anon.hu/

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-12-21  13:18
  2. 2011. december 21. 13:2550.

    Szia!

     

    Ne haragudj én sajnos rosszat tudok megosztani veled..APukám júliusban halt meg ebben a betegségben. 3 hónapig volt beteg, az állapotát úgy fogalmazhatnám meg, hogy hétfőről-keddre a teljes tudatzavar állapotába került, pedig addig a napig nem volt semmi jele, mennyire súlyos az állapota.Kórházba vittük, meghalt volna 1-2 napon belül ha nem kezelik. Így kaptunk még 3 hónapot, amit alatt nagyon közelt kerültünk egymáshoz, rengeteg szeretetet adtunk és kaptunk tőle, függetlenül attól, hogy az utolsó 1 hétben már nem tudott beszélni.. A mája már nem tudott regenerálódni, fokozatosan leálltak a szervei és elaludt. Fájdalmai nem voltak (illetve néha a lába fájt mert már nem tudott mozogni, de erre kapott fájdalomcsillapítót.)

    Nagyon sajnálom. Adj neki annyi szeretetet amennyit tudsz, beszélgess vele sokat!

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2011-12-21  09:52
  3. 2011. december 21. 13:1449.

    Egyetértek. 

     

    És itt be is fejeztem, mert csak felhúzom magam.

    Egyszer próbáltam kihúzni a kakiból, egy jó kis verés volt a köszönet, innentől kezdve befejeztem én is, azt csinál amit akar.

     

     

    A topic indítónak sok sikert, de szépet nem tudok mondani, tanácsot meg pláne.

     

     

     

    Sziasztok, boldog karit :D 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (44)
    2011-12-21  12:55
  4. 2011. december 21. 13:0848.

    Amennyire egy szenvedelybeteget meg lehet/kell erteni,ugy a hozzatartozojat is.A negativ dolgokat,a serüleseket ö szenvedi el.Ezert volt altalaban az egyedüli terapia hatastalan,a csaladterapiat pedig nem mindenki vallalta be.Erthetö.Az alkohol/drog/gyogyszer olyan szemelyisegvaltozasokat okoz,amik gyakran visszafordithatatlanok.Az aggresziorol ne is beszeljünk.En teljesen megertem,ha valaki,aki aldozat lett a sajat hozzatartozojatol nem akar mar mit kezdeni a masikkal.

    A lenyeg,hogy ezt önmagaban is helyre tudja tenni,utalat,gyülölet,harag nelkül-mert ez az ö eletet mergezi tovabb.

     

    Szemelyes resz:az en anyam es mostohaapam is alkesz+pszichogyogyszereket szednek ra.Olyan terrort kepesek csinalni,hogy honapokkal ezelött ugy kellett döntenem,megszakitok velük minden kapcsolatot.A magam es a gyerekeim erdekeben.

    Aljas,sunyi,betegagyu modszerekkel környekeztek a gyerekeimet es fröcsögtek magukbol kikelve.Ezt teszi a gyogyszer,az alkohol....de van egy hatar,ahol en ebben nem veszek reszt.Es ezt is el kell fogadni. 

    előzmény:
    rockcica (42)
    2011-12-21  12:50
  5. 2011. december 21. 13:0847.
    én nem tudok ilyen karakán lenni. :( nem bírnék elszámolni magammal, még úgy sem, hogy mélyen megértelek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (44)
    2011-12-21  12:55
  6. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. december 21. 13:0346.
    Én a másik másik:-)
    előzmény:
    Toffancs (30)
    2011-12-21  12:26
  7. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. december 21. 12:5845.

    nem terrorizalt. 10 napos voltam amikor kijott velem a korhazbol aztan otthagyott a nagyinal hogy csinaljon velem amit akar. Ha o nincs akkor lehet hogy a kukaban vegzem vagy jobb esetben egy intezetben.

     

    legkozelebb 6 ev mulva lattam kb fel orara. Aztan meg parszor az elmult evtizedek alatt. Semmi kozom hozza. Amit foz maganak meg is eszi.

    előzmény:
    rockcica (43)
    2011-12-21  12:53
  8. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. december 21. 12:5544.

    Ja, ertem mar az anyamrol van szo.

     

    Eszemben sincs semmifele nyitas. nekem o csak biologialag az anyam, az eg vilagon semmi kozunk nincs egymashoz.

     

    Az elso ferjem is alkoholista volt, 3 evig eltem vele, ezalatt olyan dolgokat muvelt amitol maradando testi karosodast szenvedtem. Ugyhogy nagyon remelem azota mar kimult valahol a szenvedelyenek koszonhetoen.

     

    Tudod en ugy gondolom aki ezt az utat valasztja az jarja vegig szepen egyedul. En ehhez nem vagyok partnere senkinek.

    előzmény:
    rockcica (39)
    2011-12-21  12:46
  9. 2011. december 21. 12:5343.
    Pont ezt mondom,hogy nem tudom hogy Anyud bántott -e téged,és azért nem szereted,azt mondom,az más,ha fizikailag,lelkileg terrorizál,akkor persze hogy nem akarod látni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (41)
    2011-12-21  12:50
  10. 2011. december 21. 12:5042.
    Én pl.pont együtt éltem a három legdurvább függőségben szenvedővel,mégsem mondom azt hogy utáltam őket.Az veszi könnyen akinek minden ok a háza táján,és van annyira önző,hogy meg sem próbál másokon segíteni,csak hogy ne kavarja fel senki és semmi az ő nyugis kis életét.Nem azt mondom hogy örökké bajlódjon az ember,de a létező összes segítségformát meg kell adni nekik,és ha nem megy,akkor fel lehet adni,de nem ÍTÉLKEZNI hiszen lehet egy teljesen absztinens ember is gusztustalan,kötekedő,alpári ,hazug ember....
    előzmény:
    Toffancs (31)
    2011-12-21  12:27
  11. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. december 21. 12:5041.
    Kirol beszelsz? Ki nem bantott engem?
    előzmény:
    rockcica (39)
    2011-12-21  12:46
  12. 2011. december 21. 12:4740.

    Szia,

     

    szemelyes peldam is van,a nagyapam,vele eltem.Napi 3-5 lityo bort ivott,fel vesevel....egyik naprol a masikra lerobbant,ket  het mulva meghalt.Zavart volt mar nagyon,engem sem ismert mar fel.:-(

     

    A sajat apam,ö nem velünk elt,mert elvaltak-ö is iszogatott naponta,de nem olyan brutalisan,mint a papa,hiszen taxizott.Ö 44 evesen hasnyalmirigyrakot kapott,harom het alatt ment el.:-(

     

    En magam dolgoztam a Lipoton,az Addiktologian,sok alkoholfüggö beteggel talalkoztam (sajnos szinte mindig visszatertek a regiek),sokan meghaltam.Nagyon ronda egy veg ez a majzsugor,eleg büntetes ez nekik...

     

    Probald meg elengedni magadban,csak igy mehetsz tovabb....nagyon tisztesseges töled,amit teszel,hogy gondoskodsz rola,hiszen az apad.Maradjon meg benned majd egy esendö,kedves embernek,gondolj a jo emlekekre,megha melyen is vannak azok-valamiert ö is elindult ezen az uton (biztosan nem tervezte,hiszen nem igy tervezik az eletüket az emberek).A haragtol probalj meg megszabadulni,öleld at,amig teheted,akarmilyen is.

    Nagyon sok eröt kivanok neked. 

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2011-12-21  09:52
  13. 2011. december 21. 12:4639.
    Ezt majd akkor fogod bánni,ha nem lesz.Nem tudom mit követett el ellened,nincs is jogom ítélkezni,ahogy senkinek sem más felett,de ha Téged konkrétan nem bántott (bánt)akkor szerintem próbálj meg nyitni felé,amíg nem késő!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (29)
    2011-12-21  12:22
  14. 2011. december 21. 12:4438.
    Veled értek egyet.Nekem sajnos Apám amikor 17 éves voltam ,akkor halt meg,Anyu akkor amikor huszonhét lettem.Mindkettő alkoholista volt,de nem utáltam őket ezért.Engem sosem bántottak,és én sem tudtam rájuk hatni,pedig szerettem volna.Sajnos az ember egyedül dönti el mihez kezd az életével,és ezt SENKI sem tudja megváltoztatni,bármennyire is szereti az illetőt.Nem lehet valakirt eldobni csak azért mert szenvedélybeteg,hacsak nem veszélyezteti már a testi épségét is a vele lakónak,a végsőkig ki kell tartani.Ha az ember mindent megtesz,és nem sikerül,vagy elhagyja az illetőt,v.nem foglalkozik vele,de utálni nem lehet.Általában aki alkoholista,v.drogos,v.játékszenvedélyben szenved,az utálja saját magát is.Sajnos nekem mindháromba volt részem,a szüleim alkoholisták,az öcsém játékfüggő,a volt férjem gyógyszer-és alkoholfüggő volt.De mellette is kitartottam a végsőkik(konkrétan 12 évig volt beteg)és csak azért hagytam ott,mert már én is rámentem idegileg,és a jelenlegi férjemmel akkor megismerkedtem,rájöttem hogy milyen,amikor nem csak én szeretek.De nem tudtam utálni őt sem,szánalmat éreztem iránta,és igyekeztem békében elválni,próbáltunk neki segíteni.De nem akarta.Innentől kezdve mondhatom,hogy én megtettem mindent h.kihozzam,nem sikerült,ő más utat választott.
    előzmény:
    viharos (17)
    2011-12-21  11:17
  15. 2011. december 21. 12:4137.

    Neked sok erőt kívánok mindenhez! Sem megérteni, sem végigcsinálni, sem elengedni nem egyszerű, de ha azt tartod szem előtt, hogy ő is csak egy szeretetre vágyó, bűntudattal teli ember, aki lehetőséget adott Neked az életre (és egy példát, hogy hogy ne csináld), akkor talán könnyebb lesz.

     

     

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2011-12-21  09:52
  16. 2011. december 21. 12:3736.
    Ha rám céloztál, Kedves, akkor ki kell, hogy ábrándítsalak, kiskorom óta életem része az alkoholizmus. Nekem is vannak hajmeresztő emlékeim. Csak utálkozás és elutasítás helyett inkább tanultam. Bocsi :)
    előzmény:
    Toffancs (31)
    2011-12-21  12:27
  17. 2011. december 21. 12:3335.

    hát köszi lányok.

     

    furdalásom nincs, mindent megteszek érte, amit lehet. gyeden vagyok itthon a 2. gyerekkel, bábiszitter vigyáz rájuk heti 2-3x, hogy elmehessek a kórházba. szóval anyagilag is megterhelő kicsit, nem csak lelkileg.

     

    ő már akkor vert engem, mikor még nem ivott ennyire, szóval ezt nem lehet az alkohol számlájára írni. :(

     

    most egyébként nagyon jó kórházban van, emberként bánnak vele. sajnos ez nem annyira jellemző...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. december 21. 12:3334.
    Én nem érzem magam Teréz anyának azért, mert tudok olyan embert elfogadni/szeretni/tisztelni, aki nem úgy működik, ahogy az nekem kényelmes. Ellenben tanultam családállítást, és tudom, hogy a hozzátartozóink kirekesztése mivel jár hosszútávon. Továbbá nekem is van/volt alkoholista családtagom, és amelyik nincs, az hiányzik, amelyik meg van, azt meg emberként kezelem, és nem egy szemét állatként. Asszem nincs szüksége arra, hogy még én is utáljam. Elég, hogy saját magát utálja, amiért elcseszte az életét. Arról nem beszélve, hogy csomó mindent szeretnék csak feleannyira jól csinálni, mint Ő. Mert van benne érték bőven. Mindenkiben. Az utolsó szemét alkoholistában. Mert nem úgy született, csak valahol valami rohadtul félrement...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. december 21. 12:3033.

    De jó neked.

    Ez a szerencsétlen össze vissza vert mind ak ettőnket, sőt még a macskát is.  

    Elb@szott vagy 8 karácsonyt, és az összes szülinapomat. Lejáratott az oszt.társaim előtt, a barinőim előtt.

    Később pasit nem vihettem fel.

     

    És még én segítsek neki. A nagy büdös lóf@szt 

    előzmény:
    hanbari (32)
    2011-12-21  12:28
  20. 2011. december 21. 12:2832.

    Nálunk ennyire durva szerencséresosem volt a helyzet, hogy ne ismertek volna meg, vagy erőszakos lett volna bármelyik.

     

    Ebben az egészben tényleg az a durva, hogy tétlenül kell végignézni, hogy valaki saját magát pusztítja el....:(

    előzmény:
    Toffancs (30)
    2011-12-21  12:26
  21. 2011. december 21. 12:2731.
    Különben meg megfigyeltétek, hogy mindíg azok az okosok, akik nem élnek együtt ezekkel a problémákkal? 
    előzmény:
    csibelány* (1)
    2011-12-21  09:52
  22. 2011. december 21. 12:2630.

    Manna,  én is a másik oldal vagyok. 

    Köszönöm,hogy nem tartasz szemét dögnek  

    Ez tényleg Teréz anyaság.

    Értem Én, hogy vki mondjuk bánatában kezd el inni, de basszus, akkor lassan mindenki lehetne alkoholista.

     

    Bandiné a csoki meg mit tudom én miket magyaráztál, azt meg össze se lehet hasonlítani az alkohollal.  

     

     

    Amúgy 24-én találkozom vele sajnos. Fogadjunk hogy már amikor megyünk érte 10-re addigra legurított pár pohárral..... 

    A szülinapomon nem ismert meg 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (26)
    2011-12-21  11:57
  23. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. december 21. 12:2229.

    Reszemrol elhatarolodom az ilyenektol, ugyhogy nem kell sehogyan se neznem rajuk.

     

    Az anyammal kb. 2 havonta valtok 10 mondatot, es tobb mint 10 eve lattam utoljara, tobbszor nem is fogom.

     

    Igaza van mannanak nem mindenki tud irgalmas noverkent viselkedni vagy erezni. mondjuk en nem is akarok.

    előzmény:
    Bandiné (28)
    2011-12-21  12:05
  24. 2011. december 21. 12:0528.

    Én megengedem. Egy lehetőséget ajánlottam fel, hogy másképp is lehet rájuk nézni. Az már a ti választásotok, hogy éltek -e vele, vagy sem. Lehet őket utálni, kérdés, hogy ilyenkor az ember valóban őket utálja -e vagy csak a viselkedésüket?! De ez már csak költői kérdés...

     

    A topikindítónak: ha nem tudtok beszélgetni, akkor csak néha köszönj meg neki olyan dolgokat, amit őszintén meg tudsz. Mondd el neki, ha tudod, hogy jó, hogy még itt van - mert ezt csak addig tudod megtenni, amíg él.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (24)
    2011-12-21  11:50
  25. 2011. december 21. 12:0027.

    Nálam sajna két ember is van így, mostanában mindkettő volt kórházban. Én felkészültem mindkét esetben a legrosszabbra. Ez csak úgy sikerült, hogy tudom, hogy én mindent megtettem, minden tőlem telhető segítséget felajánlottam, de emellett tudom, hogy senki helyett nem tudom élni az életét és megoldani a gondjait.

    Kórház után: mindkettő éli az életét tovább, amennyire lehet. Már nem isznak, de az eddigi hatása azért megvan, mindkettő baromi gyenge és beteges:( 

    Beszélgetni az egyikkel szoktam, bár értelme sok nincs. El is mondom mindig, hogy szerintem ez nem megoldás, ezer más viszont az lenne, ő elmondja a saját "de nem úgy van" mondókáját, és innentől működik nálam az, amit írtam: más helyett nem élhetek, nem oldhatok meg problémákat. 

    előzmény:
    csibelány* (8)
    2011-12-21  10:39
  26. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. december 21. 11:5726.

    Nem elég a megértés, hidd el.

    Nem mindenki Teréz anya, mert ehhez az kell.

    De mindegy, ahogy mondtam, én a másik oldal vagyok. 

    előzmény:
    Bandiné (25)
    2011-12-21  11:54
  27. 2011. december 21. 11:5425.
    Nem olyan nehéz, ha megérted a másikat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (19)
    2011-12-21  11:22
  28. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. december 21. 11:5024.

    Remek. Akkor szeress csak egy embert aki kilopja a penztarcadbol az utolso fillerjeidet fizetesig, elzalogositja a gyereked biciklijet , osszeveri vagy kessel kergeti a csaladjat.

     

    Amikor mar fuggo akkor betegseg. De mire odaig eljut senki se fog pisztolyt a fejehez nap mint nap hogy vedeljen vagy drogozzon. Az elso meg masodik meg meg a sokadik poharnal se alkoholista valaki. Az idot vesz igenybe es az ilyen jellemgyenge alakok kokemenyen dolgoznak rajta  hogy azza legyenek.

    Innentol fogva engem qurvara nem erdekel a lelkivilaguk.

    En rohantam telen , mezitlab haloingben terhesen ugy hogy egy ilyen "beteg" kessel rohant utanam. Ha megengeded en siman sz@rok ra hogy melyik sarkon hol bukik fel az ilyen.

    előzmény:
    Bandiné (16)
    2011-12-21  11:13
  29. 2011. december 21. 11:4723.
    Aki csokievésben "alkoholista", az csak a saját szervezetét teszi tönkre, de a normális alkoholisták a családjukat, környezetüket is.
    előzmény:
    Bandiné (16)
    2011-12-21  11:13
  30. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. december 21. 11:4322.

    Szia!

    az en nagyapam majusban kerult korhazba  1975 ben es 76 februarban halt meg. Neki viszont a maja mar elrakosodott az italozastol. Napi 2-2,5 liter  rumot ivott. 68 eves volt amikor meghalt.

     

    Nem tudok mit mondani, sajnos az en csaladomban tobb alkolholista is volt, en gyulolom az alkoholistakat undorodom toluk akarki az illeto.

     

    Az hogy keszulj fel magyarra forditva szerintem annyit jelent hogy szerintuk hamar meg fog halni. Gondolom ezt a lehetoseget te se zarod ki. Tudomasul kell venni hogy ez fog bekovetkezni es ezt o idezte elo. ne idegesitsd magad rajta az eg vilagon semmin se valtoztat.

     

    Nekem az anyam alkoholista , zugivo vagy 40 eve. Ha a ferje meghal nincs kizarva hogy elissza a feje felol a tetot is. En ugy fogom fel , hogy az o dontese amit csinal, en nem fogok ra egy vasat se kolteni. Ha te torodsz vele az nagyon rendes dolog toled, de abbol hogy meghal nem kell tragediat csinalni. Ezek az emberek onpusztitok az eletformajuk ezzel jar.

    előzmény:
    csibelány* (4)
    2011-12-21  10:32
  31. 2011. december 21. 11:3421.
    na, az én apósom 96 karácsonkyor lelépett a kórházból, papucsban, pizsamában. Egy egész délután bolyongott 20 centis hóban, mínusz egy-két fokban, mire hazaért. Ahogy te nem lettél náthás a sétájától, neki se lett semmi baja. Mindent kibírt.
    előzmény:
    fodi0405 (5)
    2011-12-21  10:34
  32. 2011. december 21. 11:3120.

    Nem tudom, ez most jó hír vagy rossz, de az én apósom 10 évig járt ki-be a kórházba... az utolsó három évben már az idegrendszere is nulla volt a mája mellett. Nem könnyű.

    De nem tudom megszámolni, hányszor készítették fel az anyósom a legrosszabbra, és mindig hazajött. Mai napig rekordot tart májfunkciós értékekben az itteni fertőzőn :S

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2011-12-21  09:52
  33. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. december 21. 11:2219.
    Szerintem meg iszonyatosan nehéz ilyen embert szeretni.
    előzmény:
    Bandiné (16)
    2011-12-21  11:13
  34. 2011. december 21. 11:1718.
    szerintem itt most senki sem ítélkezett. bele meg pláne nem rúgott senki senkibe...
    előzmény:
    Bandiné (16)
    2011-12-21  11:13
  35. 2011. december 21. 11:1717.

    Az alkoholistával együtt élni nagyon nehéz, neki meg az alkoholizmusával.

    Ördögi kör, kilépni belőle szinte lehetetlen.

    A borzasztó, hogy még többnyire kötekedők is.
    Volt egy ismerősöm, aki a halála előtt álló hozzátartozójának oda adta a pálinkát.

    Nagy megrökönyödésemre  azt válaszolta: ha nem adom, akkor egy nappal tovább él, így meg boldogan hal meg.

    Ezen elgondolkoztam és igazat adtam neki.

     

    előzmény:
    Toffancs (3)
    2011-12-21  10:24
  36. 2011. december 21. 11:1316.
    Csak halkan jegyezném meg, hogy egy alkoholista nem poénból iszik. Ha tudna másképp cselekedni, akkor megtenné. Aki itt kőkeményen ítélkezik, az nézzen már magába egy kicsit, hogy a saját élete területén, ő miben "alkoholista"? Csoki, evés, munka, társfüggés stb? Ítélkezni a legkönnyebb. Meg a legkevesebb fájdalommal jár. Nektek. Ellenben annak az embernek semmi másra nincs szüksége, mint hogy szeressék. Ne megmentsék, csak szeressék. Akármilyen. Így is tele van önváddal, valamit rohadtul nem tud (évtizedek óta) megoldani az életében, tudja, hogy nem jó, amit tesz, de nem tudja másképp. És erre még azok az emberek is belerúgnak, akiket szeret. Mint írtam, nem megmenteni kell őket, csak elfogadni és szeretni. Nem olyan nehéz ám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  37. 2011. december 21. 11:0415.
    apu egyszer, egy gyenge pillanatában bevallotta, hogy milyen hálás, hogy én nem veszekszem vele a pia miatt. igazából azért nem, mert úgyse hallgatna rám. :(((
    előzmény:
    Toffancs (12)
    2011-12-21  10:48
  38. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. december 21. 10:5814.

    Elhiszem, hogy ez indulatokat vált ki belőled.

    Teljesen jogos. 

    Nem vagy szemét dög. 

    előzmény:
    Toffancs (12)
    2011-12-21  10:48
  39. 2011. december 21. 10:5113.

    Nem tudsz nem foglalkozni vele, ez igaz. De belerokkanni nem szabad.

    Gondolom, neked is van már családod, felelősséged, ők az elsők. Apád meg magának választotta ezt a sorsot. Amennyire tőled telik - belerokkanás nélkül! -  légy mellette, de megváltani nem tudod.

    előzmény:
    csibelány* (8)
    2011-12-21  10:39
  40. 2011. december 21. 10:4812.

    Tök jó, hogy ez betegségnek számít, de az alapvető különbség, hogy aki beteg, általában küzd azért,hogy meggyógyzuljon. 

    Ez a **** meg se erölteti magát.

    És ha betegség számba megy (ami valóban igaz nem kötekszem) akkor viszont én egy szemét dög vagyok aki leszarja az apját mert nem segít neki.

    De lehetek az mert ott tartok lassan 15 év után,hogy tényleg egyáltalán nem érdekel....  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  41. 2011. december 21. 10:4611.
    :((( jajjj. nem akar hallani ápolóról. pedig szerintem a 2. emeletről se fog tudni lejönni. lift nincs.
    előzmény:
    fodi0405 (10)
    2011-12-21  10:43
  42. 2011. december 21. 10:4310.

    Igen, anyukám ápolta, szerencsére már nyugdíjas volt, én pedig hétvégén mentem haza.

     

    Apukám annyiban volt más esett, hogy addigra Ő letette már az italt, tehát legalább ezzel nem volt gond, illetve szellemileg végig ép volt.

     

    Valahogy mindenképpen meg kell majd oldanotok az ápolását, mert nem figja tudni magát ellátni.

    előzmény:
    csibelány* (7)
    2011-12-21  10:37
  43. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. december 21. 10:409.
    Ezt nagyon el tudom képzelni. Együttérzésem.
    előzmény:
    csibelány* (8)
    2011-12-21  10:39
  44. 2011. december 21. 10:398.
    nagyon rossz nézni, hogy ilyen állapotban van. :((( ezt azért nem lehet félvállról venni, nem foglalkozni vele, nem belerokkanni egy kicsit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (6)
    2011-12-21  10:36
  45. 2011. december 21. 10:377.

    :( sajnálom.

     

    nálunk nem szívhatták le a vizet, mert oylan rossz állapotban van, hogy nem bírná ki. :( 5 liter lement róla szurival, de ez még nem az igazi.

     

    míg otthon volt, hogy gondoskodtatok róla? nekem ez a legnagyobb parám. majd 40 kilóméterre lakik tőlünk, nem tudok minden nap menni. :(((

    előzmény:
    fodi0405 (5)
    2011-12-21  10:34
  46. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. december 21. 10:366.

    Szerintem ennyi elég is tőled. Úgyis meg fog halni ezek szerint, nem kell már erőltetni semmit. Te ennyit tehettél-tehetsz.

     

    Toffancsnak is:

    Senkinek nem kell együttszenvedni egy alkoholistával (más szenvedélybeteggel sem). Lehet próbálkozni ideig-óráig a segítséggel, de segíteni csak azon lehet, aki maga is akarja. Nem szabad hagyni, hogy a család is rámenjen. 

    előzmény:
    csibelány* (4)
    2011-12-21  10:32
  47. 2011. december 21. 10:345.

    Szia! 

     

    Nálunk 2 hét kórház, leszívták a sok vizet,kiengedték, 3 hét otthon, majd 1 hét kórház után halt meg.

     

    Nagyon gyorsan leépült, kb 2 hét volt, a kórházban pedig lázgörcsöt kapott, utána már nem tudott enni, inni, akkor már tudtuk, hogy nincs vissza. 

     

     

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2011-12-21  09:52
  48. 2011. december 21. 10:324.

    szia

     

    elhiszem, hogy nem érdekel. engem sem érdekelt, nem akartam veszekedni vele, úgysem lett volna értelme.

    a 2 liter/nap stimmel, csak apu pálinkából termelt be ennyit. :(

     

    az utóbbi 2-3 hónapban robbant le ennyire.

    apunál nem beszélhetünk gyógyulásról, elindult egy folyamat, ami akkor lassulhat le minimálisan, ha a májának egy része épen maradt volna. erre nagyon kicsi az esély.

    nálunk már csak az időhúzás van állítólag. :(((

    és ő már eljutott addig, hogy az agya is kezd bomlani. :((( sajnos a máj leállásával egyidőben ez bekövetkezik. :(

     

    nem nagyon tudunk beszélgetni, nem az a fajta. :( megyek, meglátogatom, viszek kaját meg amit kér (bár enni nem tud), beszélünk pár szót és ennyi. :(((

    előzmény:
    Toffancs (3)
    2011-12-21  10:24
  49. 2011. december 21. 10:243.

    Szia!

     

    Nagyon sajnálom.  

     

    Az enyém is a büdös alkoholista csoportba tartozik.

    Ilyen problémája nincsen, de a derekával volt műtve, most kitalálták h cukros, meg mit tudom milyen bajai vannak. Lassan egy éve beteállományban van, mindjárt kirugják.

    Szed ezer féle gyógyszert, két hónapig nem ivott, majd újabban kitalálta,hogy nem árthat napi két liter bor a sok gyógyszerre,így megint ráálllt.

    Az az igazság, hoyg engem nem hat meg, egyszerűen már nem érdekel hogyan öli meg magát.

    Tudom, mindjárt jönnek a kövek, de okoskodásból nem kérek. Lehet,hogy aljas szemét vagyok, blabla de akkor sem hat meg.

    Ha felnőtt létére ennyi esze van, akkor csinálja.

     

    A Te eseted más, de az az igazság, hogy ha már ennyire rossz bőrben van, akkor nem hinném, hogy erölködni fog a gyógyulásán. 

    Beszélgetsz vele? Most milyen, hogy kórházban van? 

    előzmény:
    csibelány* (1)
    2011-12-21  09:52
  50. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. december 21. 10:222.

    Na, nem akartam szóismételni.

     

    Én nem ismerek személyesen olyat, aki ebben halt meg, de az alkoholizmus témában otthon vagyok, személyesen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-12-21  10:21

Címlap

top