Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ebadó

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2011. október 13. 12:39
Évi 3500 forint. Ennyi ebadót, pontosabban ebrendészeti hozzájárulást kell fizetniük 2012-től a gazdáknak. Az állam a kutyatartási morál javulására, az önkormányzatok plusz bevételekre, a menhelyek az ebek tömeges utcára kerülésére, az egyszerű kutyatulajdonos pedig a macskaadó megjelenésére számítanak az új rendelettől.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. december 16. 23:01459.
    akarom mondani kutyafuttató  
    előzmény:
    martiking (458)
    2011-12-16  21:53
  2. 2011. december 16. 21:53458.
    Nem olvastam végig a topikot, de kikivánkozik a véleményem. Egyszerűen nem értem miért kell ebből ekkora felháborodást csinálni. Véleményem szerint, ha valaki havi 300!!! forintot sajnál a kutyájától, az ne is tartson állatot, mert nem tud felelősen gondoskodni róla. Mert mi van akkor ha jön egy betegség? Ha havi 300 nincs, akkor miből oltatja, miből fizeti egy esetleges műtét vagy kezelés költségeit. Ha pedig valaki 300 forint miatt dob ki egy már nála élő állatot az utcára, az az én szememben egy nulla. Mert azt azért nem hiszem el, hogy bármilyen nagy a szegénység 300 forintot havonta nem tud félretenni valaki. Ha pedig tényleg nem, akkor ott tényleg jobb ha nincs állat.
    idézet:
    Titutka (453)
    2011-12-16 20:33:21

    Én sem olvastam végig a topikot, mert az ilyen, és ehhez hasonló hozzászólások(ÁgicaT-435.) kiverték a biztosítékot nálam.

    Nem elsősorban az összegről van szó, hanem az elvről, hogy már megint itt egy újabb adó!!! Húzzunk le még egy bőrt az emberekről. Igaz, hogy cserébe nem biztosítunk érte semmit. Ha már adóztatnak, akkor legyen ellenszolgáltatás. Pl. nálunk 1, azaz egy db kutyafutattó van az egész városban, és az ország második legnagyobb városáról beszélek!!Eddig 1, azaz egy db kutyakakis szemetest láttam úgy kb. az egész városban, de mondjuk egy 3km sugarú körben, ahol sétálni szoktunk, kakis zacskóról már ne is beszéljünk... Mert ha tudnám, hogy ilyenekre fogják költeni ezt a pénzt, akkor OK, nem háborgok,sőt... de efelől kétségeim vannak. Majd elúszik szépen ez is, mint a többi ...

    Én spec. kimaradok belőle(ha minden igaz), mert mind a 3 feltétel teljesül a kutyámnál(chip, menhely, ivartalanított), de még így is dühít a dolog. A kutya tápját, orvosi költségét, kutyasuli bérletét, stb. én fizetem, szedem utána az piszkot, így azt gondolom semmivel nem terhelem az államot!Bár, ha jobban meggondolom, sétáltatásnál koptatjuk a járdát, sőt ő a 4 lábával pláne..., de akkor ilyen alapon jöhet a gyalogos adó is, meg a levegő adó stb. Csak luxusadót ne, mert az még véletlenül a kedves honatyákat is érintené!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Titutka (453)
    2011-12-16  20:33
  3. 2011. december 16. 20:59457.
    Erről ugrott be: szó nincs arról, hogy megspórolni akarom ezt a pénzt - éppenhogy inkább a kutyára költeném, nem a feneketlen állami zsebbe tölteném - úgysem nyújtanak érte semmit
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-13  12:39
  4. 2011. december 16. 20:55456.
    Szerintem elég súlyos elmaradásaink vannak a kutyatartás terén: egy csomó ember haszonállatként tekint a kutyára, láncra verve tartja stb. Lehet, hogy sokaknak nem teszik, hogy adóznia kell a kutyája után, én meg azzal nem szimpatizálok, hogy egyesek sanyargatnak ártatlan állatokat. Nem, aki kutyát tart, tartsa felelősséggel, ha erre képtelen, mondjon le róla! Ez ennyire egyszerű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. december 16. 20:54455.

    Azt hiszem /sajnos/ ez pont fordítva működik. Én, ha már méregdrágán megvettem a csivavám, persze, hogy nem fogom kivágni, eladni... Viszont úgy gondolom, hogy az állatorvoson, kaján, ruhákon... lévő áfával éppen eléggé támogatom állambácsit. Mégis rajtam fogják behajtani a pénzt, nem a vidéki bunkón, aki az udvaron, rövid láncon, étlen-szomjan, oltatlanul... tartott kutyát laza mozdulattal fogja kihajítani valahol /esetleg agyonveri-vereti.../, azután ingyen kap egy következő áldozatot.

    Tehát a menhelyek, sintértelepek inkább fullon lesznek, mintsem üresen Ez is ott lett elb@sz@rintva, hogy a már bejáratott adót eltörölték anno

    előzmény:
    Titutka (453)
    2011-12-16  20:33
  6. 2011. december 16. 20:44454.
    Ne tegyünk már úgy, mintha a kutya nem jelentene plusz kiadást a háztartásoknak! Persze, drasztikusak a különbségek a kutyatartók között, van, aki ruhát ad az állatra, van, aki meg sem eteti. Aki viszont nem képes minőségi életet biztosítani a háziállatának, az ne is tartsa. Ha menhelyre kerül, máris kap egy esélyt, hogy valaki olyan fogadja be, aki képes tisztességesen bánni vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. december 16. 20:33453.
    Nem olvastam végig a topikot, de kikivánkozik a véleményem. Egyszerűen nem értem miért kell ebből ekkora felháborodást csinálni. Véleményem szerint, ha valaki havi 300!!! forintot sajnál a kutyájától, az ne is tartson állatot, mert nem tud felelősen gondoskodni róla. Mert mi van akkor ha jön egy betegség? Ha havi 300 nincs, akkor miből oltatja, miből fizeti egy esetleges műtét vagy kezelés költségeit. Ha pedig valaki 300 forint miatt dob ki egy már nála élő állatot az utcára, az az én szememben egy nulla. Mert azt azért nem hiszem el, hogy bármilyen nagy a szegénység 300 forintot havonta nem tud félretenni valaki. Ha pedig tényleg nem, akkor ott tényleg jobb ha nincs állat.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-13  12:39
  8. 2011. december 16. 20:30452.
    Miért ne kellene tudatosítani az emberekben, hogy az állattartás költségekkel és felelősséggel jár? Ha ezt végre sikerülne mindenkivel megértetni, talán nem rettegnék attól, hogy a gyerekemet megharapja egy kóbor kutya, mert lenne ember, aki befogja. Az adót erre kell fordítani és nem rögtön azzal dobálózni, hogy mennyi pénzt emelnek ki a zsebünkből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. december 16. 20:11451.
    Szerintem az elmúlt évek során túlzott trend lett a fajtiszta kutyák vásárlása, pedig a menhelyeken rengeteg gazdátlan kutyus van. Ha ezzel a törvénnyel sikerül elérni, hogy az emberek inkább befogadjanak kutyát, mintsem vásároljanak, már nyert ügyünk van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. november 23. 16:36450.

    Igen, ennyire egyszerű lenne. És szerintem a büntetésként befolyt pénzek bőőőőőven fedeznék a felmerülő költségeket. Illetve valahol már írtam: közmunkában is lehetne ezt végeztetni azokkal, pl. akik a motoros fűkaszálást nem bírják fizikailag.

     

    Ilyenkor csak az az egy kérdés merül fel bennem, hogy akiknek az lenne a feladatuk, hogy rendezzék ezt az áldatlan helyzetet, azok teljesen hülyék, vagy csak tettetik? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (449)
    2011-11-23  12:28
  11. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. november 23. 12:28449.

    Csak néha fel kéne nézni az expressz és társai oldalakra. Tele vannak eladó és ingyen kínált keverékekkel, fajtatisztákkal. Telefonszámot általában a hirdető megad, fel lehetne venni a kapcsolatot vele, mint akit érdekel a kutya, és már lehetne is büntetni, ha megvan a személyes találkozás. De gondolom, pénzügyi keret nem nagyon van erre. Bár ha már szednek ebadót, akkor talán erre is lehetne fordítani.

    Mert van egy olyan érzésem, az ebadó meglétével még nem fog igazán csökkeni a nem kívánt szaporulat.

     

    előzmény:
    ÁgicaT (445)
    2011-11-19  12:20
  12. 2011. november 22. 23:04448.

    Igen, a gyógykezelés luxus. (Nem mintha a kutyatartás nem lenne az.)

     

    Egy egyszerű kisműtét is 10-15000 Ft, a nagyobbak 25-60000.

    Itt van pl. egy árlista:

    http://allatdoki.mindenkilapja.hu/html/17844385/ render/arlista

    előzmény:
    ÁgicaT (431)
    2011-11-18  14:48
  13. 2011. november 19. 12:35447.

    A cicaadó elég macerás szerintem, mert egy házban tartott cica soha nem találkozik/visz tovább fertőzést.

    Egy nem házban tartott cica pedig - ha nincs ivartalanítva - bejárja a fél világot, és a harcokban szerzett sérülései, vagy épp az autós balesetek miatt - tudom, csúnya szó, de - gyorsan fogyó állatok. Ezzel szemben irreális összeget el lehet rájuk költeni oltás, chip, stb. dolgokra, és lehet, hogy holnap már nem is él - és ez totál nem a gazdi felelőtlensége miatt, hanem mert a cicát nem lehet úgy bezárni egy udvarra, mint a kutyát.

    És egy cicáról kevésbé tudod bizonyítani, hogy kié.

    Tételezzük fel, hogy kijönnek összeírni a cicát. Volt olyan, hogy udvarlási  időszakban a kandúrunk 5-6 napig se jött haza. Vagy az akkor még ivaros lánycicánk miatt mindig volt +2-3 kandúr a telken. Vagy a szomszéd cicája ide fialt a mi padlásunkra. Na ilyenkor mit írnának a rubrikába?

    Azért hasonló szituk kutyák esetében ritkábban fordulnak elő. A gazda sokkal inkább tudja korlátozni/befolyásolni a kutyája életét.

    előzmény:
    Nyafficica (446)
    2011-11-19  12:26
  14. 2011. november 19. 12:26446.

    Ez már bagatell összeg a többi emeléshez, lehuzáshoz, baleseti adó (baleset nélkül), EVA , ÁFA,  stb. adóemelések mellé.

     

    A kutyánk nyakörve volt kb. 3 ezer forint, az ételéről, oltásairól, ellopott és szétrágott cipőinkről ne is beszéljünk.

    Mivel huskyféle, max. télen hóesésben elmegy szánhuzónak és ledolgozza:-)

     

    Cicánk is van kettő, utánuk nem lesz adó?

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-13  12:39
  15. 2011. november 19. 12:20445.

    Ja igen, az utcáról mentett ebek helyzete sincsen tisztázva.... így viszont nagyon sok lesz a visszaélés.

     

    Én az ebadóval, mint olyannal maximálisan egyetértek. De jelenlegi formájában (nem az összegre gondolok!!!) kicsit elnagyoltnak érzem magam is.

     

    És a valós problémát csak csekély mértékben fogja megoldani. Nemcsak az ebösszesírást kellene pl. kötelezővé tenni az önkormányzatok számára, hanem vmi állatvédelmi HATÓSÁG létrehozását is. Mert pl. hiába van olyan törvény a 17. kerületben, hogy még kertes házban is tilos a véletlen szaporulaton felül tartani kutyát, és direkt ott a kitétel, hogy két AZONOS FAJTÁJÚ kutya szaporulata nem tekinthető véletlennek, mégsem lépnek semmit. Kellene erre néhány ember, aki a buszmegállókban, állatorvosoknál összegyűjti, felhívogatja az ilyen kiskutyákat kínáló embereket. Csak egyszer kellene megbüntetni őket, utána meggondolnák kétszer is, hogy összeengedjék-e a kert végében a törzskönyv és eü. vizsgálat nélküli kutyáikat. 

    Országos szinten meg lehetne böngészni a hirdetős oldalakat, hasonló metódussal. 

    Nem széttárt karokat lengetni, hogy jajjj, nem lehet mit tenni a kutyaszaporítók ellen. Nem a legnagyobb dolgokra kell rögtön gondolni, lehet, hogy a kamion-szám szaporítók nem lesznek meg első körben, de ha már a 'kiskereskedelmi' szaporítást sikerülne visszaszorítani, nagyon sokkal lennénk előrébb.

    előzmény:
    tmira (441)
    2011-11-18  19:43
  16. 2011. november 19. 12:12444.

    Nagyon elegem lett abból, hogy mindenki a száját húzza csak.

    Tegnap egy olyan ismerős kezdett velem kutyaadó témájában vitatkozni, aki közben többet keres, mint az anyja-apja összesen (ezt is ő mondta). Amikor mondtam neki, hogy akkor kifizetem az övét, akkor "'jaaaa, nem azért mondta...."

    Én meg pont azért. hogy észbe kapjon.

     

    Egyébként nekem ivartalanított kutyám van, bár nem az adó miatt műttettem meg, hanem egyéb okok miatt. De ha kellene fizetnem, szó nélkül fizetnék.

    Viszont van néhány ötletem, mire lehetne költeni, az ebösszeíráson túl.

    előzmény:
    tmira (441)
    2011-11-18  19:43
  17. 2011. november 18. 22:16443.
    előzmény:
    pompom1 (438)
    2011-11-18  16:24
  18. 2011. november 18. 22:11442.

    http://img8.hvg.hu/Tudomany/20100510_kutyahust_keres_hird etesek

     

    Nem kellene mindennek bedőlni!Szerencsére ez csak egy hoax/városi legenda/kacsa, és nem is újkeletű, hanem szakállas.

    előzmény:
    pompom1 (438)
    2011-11-18  16:24
  19. 2011. november 18. 19:43441.
    Kedves Agica, nagyon rendes dolog toled, hogy segiteni szeretnel a barataid koreben. Sajnos nagyon sok - foleg egyedul elo - kisnyugdijasnak, de akar a munkanelkuliekrol is beszelhetnenk, lesz ervagas az a bizonyos ebado. Magaban nem az 500 Ft fogja foldhoz vagni oket, hanem, hogy minden emelkedik, az energiatol kezdve az elelmiszeren at a tomegkozlekedessel befejezve. Ehhez jon meg az a bizonyos 500 Ft is. Valoszinuleg adnak majd valami kedvezmenyt, de szerinted olyan vidam dolog az onkormanyzatnal koldulni, csak mert nehany evvel ezelott esetleg az utcarol mentettel egy ebet? Sokszor amilyen "jolelkuek" es tapintatosak az ugyintezok, az elso kerdesuk lesz, hogy minek maganak kutya, ha nem tudja fenntartani? Es (sicc) sokak meg akkor fogadtak be egy-egy artatlan allatot, amikor meg jobban ment. A problema, hogy ismet lesz egy atlathatatlan adofajta.
    előzmény:
    ÁgicaT (435)
    2011-11-18  15:08
  20. 2011. november 18. 16:34440.

    Döbbenetes és szomorú.

    Viszont vagy totál hülye, aki írta, vagy kamu-levél. 

    Ha kamu levél, nincs mit foglalkozni vele. Ha meg nem kamu, akkor nagyon egyszerű a helyzet: a levél alján lévő webes elérhetőség alapján (ha és amennyiben az valós) utól lehet érni a "céget". Arra is gyorsan rá lehet jönni, ki és milyen IP címről küldte az emailt. 

    Barátnőnek üzenem: rendőrség, feljelentés, állatvédelem. Ha komolyan felháborítja, tegyen komoly lépéseket!

    előzmény:
    pompom1 (438)
    2011-11-18  16:24
  21. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2011. november 18. 16:31439.
    Még szerencse, hogy ez a levél már az ebadó bevezetésének kigondolása előtt is keringett a neten.
    előzmény:
    pompom1 (438)
    2011-11-18  16:24
  22. 2011. november 18. 16:24438.

    Nah mára ezt tette be a kaput, bnőm kapta gmailes email címére, ím az első hatása az ebadónak :

     

     

     

    "Subject: Kutyafelvásárlás â013 élő kutyahúst magas áron átveszünk 

    Kutyafelvásárlás – élő kutyahúst magas áron átveszünk 

    A kutyahús távol-keleti üzletfeleink, barátaink, honfitársaink kedvelt húsétel alapanyaga. A kutyahús finom alapanyagul szolgál változatos ételek elkészítéséhez. 

    Hogy a meglévő gasztronómiai igényeket ki tudjuk elégíteni, felhívással élünk kutyatenyésztők / állatmenhelyek / megunt kutyák tulajdonosai felé: felszaporodott állataikat utcára dobálás, altatás helyett magas kilónkénti áron ajánlják fel konyháink számára! 

    Az évek folyamán számos állatmenhellyel működtünk közre, sok állatvédő szervezettől, tenyésztőtől szállítottunk európai országokban működő konyháinkba a kutyatanyákról feldolgozható alapanyagot. 

    Magyaországon, és az Európai Unióban élő 100.000. távol-keleti barátunk számára üzemeltetett keleti konyhák / éttermek a legmagasabb napi áron várják kutyák felajánlóit! 

    20 EURO / kg felvásárlási ár (kizárólag élő kutya esetén)! 
    5 közepes termetű kutya felett házhoz megyünk, és készpénzben fizetünk. 

    A kutyaevésről: 
    - térségünkben a kutyahús éppoly tiszteletet élvez, és fogyasztása természetes, mint európában a szárnyasok, sertések, lovak, marhák, 
    - a kutyahús energiában gazdag, számtalan formában elkészíthető, 
    - egyes népi hagyomány szerint fogyasztása potencianövelő, egészségre hasznos, 

    Mielőtt a kutyahúsért fizetünk: 
    - saját karanténban élve megfigyeljük, hogy nem e beteg, 

    a felhasználás: ha egészséges a kutya, a vágás a fogyasztás előtt, a fogyasztás helyszínén történik! 

    Felvásárlással kapcsolatban további információk itt kérhetőek: 
    www.keasojoo.ueuo.com  "

     

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-13  12:39
  23. 2011. november 18. 15:24437.

    részben

    részben bárcsak nekem is lenne ilyen gondom!!!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-13  12:39
  24. 2011. november 18. 15:17436.

    Például még az is egy érdekes kérdés, hogy OK, a magyar fajták mentesülnek az adó alól.

    De kérdezem én: mindegyik, amelyik ránézésre puli vagy vizsla, vagy csak a törzskönyvesek? Mert ha igazán tenni akarnak a törvényalkotók a szaporítók ellen, akkor csakis a törzskönyveseknek lenne szabad mentességet adni. Különben akik eddig goldit, yorkit, westit és egyéb sláger-fajtákat gyártottak vagonszám, azok most ráállnak a magyar fajtákra, és ott leszünk, ahol a part szakad...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top