Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lego társasjátékok

Radírpók
Létrehozva: 2011. szeptember 8. 13:29

Sziasztok!

 

Melyik van meg nektek? mi a véleményetek róla?

 

 

a fiaim 7 és 4 évesek, van olyan, amivel már mindketten tudnának játszani?

(egyszerű, áttekinthető szabályok, rövidebb játékidő)

 

 Melyiket ajánljátok?

 

Köszi  

  1. 2011. szeptember 8. 16:039.

    Köszi a választ. :-)

     

    mi is nagy legósok vagyunk, dupló is szintén, és ugyanúgy mint nálatok, ömlesztve az egész, mindenfélét építgetnek belőle, s ugyanígy az aprólegóból is, ebből még a gyerekkori készleteim egy része is megvan 

     

    de mivel társasjátékokat is szeretjük, gondoltam, összekötöm a kellemest a kellemessel, és kipróbáljuk a legós társasokat. 

    megnézem minotaurust. :-) 

    előzmény:
    ScanAlex (8)
    2011-09-08  15:27
  2. 2011. szeptember 8. 15:278.

    Sziasztok!

    Hűű, mi nagy Lego rajongók vagyunk. 

     

    Nekünk bejött a társasok közül a Minotaurus. Karácsonyra  érkezett, akkor 4 és 6 évesek voltak, vagy 2-en játszották, akkor hamarabb kitört a balhé, de ha vmelyikünk is beszállt, vagy neadjisten mindketten, hát négyesben órákig képesek voltak játszani vele. 

     

    Feladat: eljutni  a sarokból  középre a Mino-hoz, de úgy, hogy a többiek ezt mindig megakadályozzák: eltorlaszolják az utat, minotaurus visszaküld a pálya elejére, stb. Mondom, nálunk úgy sikeres igazán, ha pl. ellenem össze tudnak fogni.

     

    Az építősből lehet kapni a nagy dobozos kiszerelést 650 db-os, abban mindenféle elemek vannak, továbbá különböző szettekkel lehet kiegészíteni, pl: házépítős szett (ajtók ablakok tetők) , autós szett (kerekek).

    De nálunk még nagy sikernek örvendenek az 3 in 1 szettek is, de azok valahogy mindig összekavarodnak:-) és egészen más lesz belőlük: pl. űrhajó a repülősből-mozdonyosbólé silyesmik. 

     

    Mi nem igazán veszünk előre összerakható dolgokat, nálunk ezekből áll össze a rendszer.

    De az igazi nagy kedvenc még mindig a duplo, mert abból nagyobb űrállomás kalózvár  tűzoltóközpont építhető, mert nagyobbak az elemek. Ezek sem az előre készített dobozokból vannak, hanem ők csinálják.  

     

    Remélem, érthető voltam. 

     

     

    előzmény:
    Radírpók (1)
    2011-09-08  13:29
  3. 2011. szeptember 8. 14:477.
    Én nem ismerem ezeket, de ez olyan jópofának tűnik. Ha a farkas nem gond egy 4 évesnek.
    előzmény:
    Radírpók (5)
    2011-09-08  14:36
  4. 2011. szeptember 8. 14:436.
    Ilyenből van társasjáték is?? El nem tudom képzelni..Azért figyelek én is, később még jól jöhet.
    előzmény:
    Radírpók (5)
    2011-09-08  14:36
  5. 2011. szeptember 8. 14:365.

    nincsmit :-))

     

    legalább volt haszna a topiknak :-D

     

    de hátha jár még erre olyan is, akinek társasjáték-ügyben van tapasztalata. :-)) 

    előzmény:
    bellezza (4)
    2011-09-08  14:31
  6. 2011. szeptember 8. 14:314.

    Na ez az!! Köszi! Én a kreativitást többre értékelem, mintha meghatározott dolgot kell kirakni.

     

    Na fiam szülinapi ajándéka már megvan! Köszi

    előzmény:
    Radírpók (3)
    2011-09-08  14:28
  7. 2011. szeptember 8. 14:283.

    ilyenre gondolsz?

     

     http://www.kockaaruhaz.hu/elso-lego-keszle tem-5932-2549.html/hun/

     

    ezen az oldalon sok hasonló is van, a creator kategóriában, meg a cityben is, itt nézelődj :-))

     

     

    előzmény:
    bellezza (2)
    2011-09-08  14:22
  8. 2011. szeptember 8. 14:222.
    De jó, hogy nyílt ilyen legos topik. Én olyat keresek, ahol nem egy dolgot lehet összeállítani, henem pl. házat, kocsit, egyebet. Régen lehetett kapni nagyobb kiszerelésben. Mondjuk voltak benne igen apró darabok is, de vhogy jobbnak találom azt, mint amiket mostanság játékboltokban látok. Ilyet nem tudtok esetleg???
    előzmény:
    Radírpók (1)
    2011-09-08  13:29

Címlap

top