Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ócsai rezervátum

ardian
Létrehozva: 2011. augusztus 11. 09:30

 Biztosan hallottátok, mit tervez a kormány a devizahitelesek "megmentésére". Aki nem:

 

A kormány kijelölte a beruházás során eljáró hatóságok körét is. Egy másik, szintén a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint a kormány a devizahitelesek megsegítése érdekében szociális családiház-építési program megvalósítását hirdeti meg, amely családmérettől függő, differenciált alapterületű családi házak építéséből áll, alapvetően ezer négyzetméter területű telkeken házikerti növénytermesztésre biztosít lehetőséget, teljes, korszerű és energiatakarékos közműellátást valósít meg, alacsony rezsiköltséggel működtethető, energiahatékony technológiákkal valósul meg, közfoglalkoztatás és saját munka igénybevételét is lehetővé teszi, s annak részeként felkérik a karitatív szervezeteket, hogy szükség szerint mentorálással segítsék a családok önfenntartóvá válását.

 

Csak én érzem úgy, hogy ennek a "megoldásnak" semmi köze a valósághoz? Hogy lehetnek a devizahitelek között munkahellyel rendelkező, szakképzett, diplomás emberek is, akiknek teszem azt Győrben van biztos munkahelye, a gyereknek iskolája, ezért nem igazán segít rajta, ha Ócsán házat, közmunkát és kiskertet kap?

  1. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2011. augusztus 21. 17:43469.

    Mondjuk nem vagyok képben, de lehet, hogy Ócsából egy új Metropolisz lesz? Csak zöldebb.

     

    Komolyabban: Nyilvánvalóan ez maximum részmegoldás lehet. Biztosan ez tűnik olcsónak a kormány számára a jelenlegi helyzet szerint.

     

    én egyébként a Jobbik javaslatát támogatnám: forintosítani a devizahiteleket egy méltányolható árfolyamon, tehát mondjuk 200 ft-nál, vagy hasonló... nem vagyok devizaszakértő.

     

    Igazából csalódtam a Fideszb-kormányban, mert azt hittem, nagyobb tárgyalóerejük van a multikkal és a bankokkal szemben, de valamiért mégsincs akkora... 

    Ma hallgattam Ghymest, és hát nagyon igazak a soraik:

     

    "Te vagy a határ - kit nézel?

    Te vagy a szabály - mit nézel?

    Kicsi a király, hinnéd el!"

     

    (bár a kérdőjeleket én raktam önkényesen vesszők helyére, de szerintem így gondolta a szerző)

    előzmény:
    ardian (1)
    2011-08-11  09:30
  2. 2011. augusztus 19. 15:16468.

    Akkor veszem úgy, hogy helyben mintha azt hallottad volna, hogy...

     

    Nos, akkor erről ennyit.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-08-19  09:51
  3. 2011. augusztus 19. 09:45467.

    Nem,nem kötelező.

    Abban a helyettben,ha a saját önkormányzata nem tud segiteni,és a lassacskán működni is képes Eszközkezelő sem ,csak akkor lesz megoldás.

     

    De ,szerintem(és nem pampogok) ez nem megoldás.

    Vagy nem jó megoldás.

    Szükségből sem mert ettől jobb lenne szerintem ,..ha már az állam közbelép,akkor  ...a saját lakást,a helybenmaradást segítené,az önkormik,(akik nyakig el vannak adósodva,ergó nincs pénzük erre!) és az Eszközkezelő MELLETT.

     

    Véleményem szerint, s ha "pampognék"ezt szerettem volna"elpampogni" .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199170 (464)
    2011-08-18  21:06
  4. 2011. augusztus 19. 09:39466.

    Igazad van,eltévesztetettem,az összeg 500 millió.Bocs.

     

    Mondjuk ez is nagyon sok ebben a helyzettben,viszont jó üzlet lehet a cégnek amelyik ezt is megkapta(MüPa,Nemzeti..stb..) mellé !

    előzmény:
    pamutto (465)
    2011-08-18  21:22
  5. 2011. augusztus 18. 21:22465.
    Ugyebár eltévesztetted a számot? Az az 500 millió sem kevés pénz, de mégsem 500 ezer millió, ami 500 milliárd..
    előzmény:
    Dapazso (462)
    2011-08-18  17:11
  6. Torolt_felhasznalo_199170
    Torolt_felhasznalo_199170
    2011. augusztus 18. 21:06464.
    Kötelező lesz bárkinek is oda költöznie???Ha nem, akkor nem értem, miért pampogtok!
    előzmény:
    Dapazso (457)
    2011-08-18  16:44
  7. 2011. augusztus 18. 17:42463.

    A diszkivilágitásban teljesen igazad van neked is, meg mindenkinek, aki ellene szól!! A kormány pedig megérdemli azt, amit ez ötlete miatt kap. Nem cask agyament ötle voltt, akárkitől is eredezett, és akármit is hoznak fel érdekében, hanem minden normális embernél kihúzták emiatt a gyufát. De megérdemlik, legyenek felelősek a tetteikért.

     

    Tegnap olvastam, hogy az önkormányzatokkal, azok fizetésével  nincs baj. Ezzel együtt, akik ész nélkül épitettek költségeiket vissza nem téritő wellneszeneked akármiket, azok szintén megérdemlik amit azért kapnak. Bár ezzel én óvatos lennék, mert egy normalizálódott országban akár majd profitot is termelhetnek belőlük...

     

    Sorold fel, hogy milyen állami, vagyis mindenki vagyonát adtak el? Tételesen, mindegyiket!

     

    Mert ahogy én innét látom, inkább szednek vissza minden egyes forintot, amit vissza lehet menteni a 10 millió magyarnak, hogy annyival kevesebb teher legyen rajtuk. Lásd épp a  PPP-k felülvizsgálata, és új, a beruházás valóságának megfelelő árral, az ország lakóinak érdekében elkészitett új szerződések elkészitése. Csak a PP programokban 40-50 %-kal költöttek a kelleténél többet az előzőek néhány magánzseb érdekében, 10 millió magyar minusz néhány magánzseb ellenében! És igy tovább.

     

    Én NEM a kormány védelmében irogatok, -nem úgy mint mások, akik csak a kormányba akarnak rugdosni…- hanem a puszta igazság érdekében! Egyébként, ez tényleg  nem politikai topic, úgyhogy ne gyere elő ilyennekkel, mert még választ fogsz kapni :-DDDD

     

    De hogy chf hitellel is szóljak:

     

    A napokban olvastam valahol –még az is lehet, hogy egy angol újságban, hogy a VILÁG összlakoságának összes chf-ben felvett kölcsönéből a magyarok 10%-ot vettek fel!!! Na erre varrjál gombot!! Meg arra is, hogy ilyen agyament mennyiségű chf kölcsönt felvételét miért is nem akadályozták meg?? A világon az összesen felvett chf kölcsönéből 10 %-ot a magyarok vettek fel… Hiába no... aki  mer, az...

     

    -------------------------

     

    Tényleg megőrülök attól, hogy tudtam kinai nyelvre állitani a szerkesztés ablakot, s Wordözhetek….  De  most tényleg eltüntettem magam, úgyis mint OZ a nagy varázsló :-DDD

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Dapazso (462)
    2011-08-18  17:11
  8. 2011. augusztus 18. 17:11462.

    Ha egy komoly bajban lévő ország kormányának  arra  futja,hogy 500 ezer millió ft-ért díszkivilágitást csináltasson(a rezsijéről még nincs is szó ez csak a projekt!),....szóval,akkor nem kell sok ész,hogy tudjuk valóban komoly bajban vagyunk!

    Mennyi "devizahiteles védelemre" futná ebből!!

    Mondjuk a devizahitelből adóssághegyeket maguk előtt görgető önkormikat hová" telepítik"??

    Csak azért ,mert sok-sok már bedőlt közöttük is??!!

    Sorra adják át-,el a "vagyonukat" ,ami pedig a miénk.

     

    előzmény:
    ancsa21 (458)
    2011-08-18  16:52
  9. 2011. augusztus 18. 16:59461.

    HELP!!!

     

    Ttudja valaki  hogy lehet az nlc szerkesztőablakában KINAI nyelvre állitani az alapnyelvet??? Mert nekem valahogy sikerült, és gőzöm sincs, hogy szabaduljak meg tőle…

     

    Ardian… te lennél mögötte??? :-DDDDD

     

    -------------------------

     

    Képtelen vagyok visszaállitani magyar nyelvre… Nemcsak főgonosz vagyok, hanem még Oz is :-DDD Csak piszok unalmas, hogy most mindent Wordben kell először megirnom…

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. augusztus 18. 16:53460.

    El fogom olvasni, találtam ott érdekes dolgokat!

     

     

    előzmény:
    ardian (455)
    2011-08-18  16:15
  11. 2011. augusztus 18. 16:52459.

    szerintem mindegy, hogy Ócsa, vagy nem, hogy minek hivjuk, a lényeg az, hogy szerintem újat épiteni teljes infrastrukturával- nem is tudom honnan jön mint ötlet, ill. tudom, annak a költségvetése sok mindent elbir. Mignem egy használt ingatlan megvétele x forint, mögötte értékbecslés, bank, tehát sumizni nem lehet. Az is biztos, hogy az állam minek tartaná meg??? ha megveszi 50 %-on biztos lehetsz benne eladja 60 %-on egy már ugrásra kész befektető csoportnak. Dehogy akarja megtartani... hisz igy lehet csak gazdagodni. :)

     

    Végrehajtáson ugyebár 70 %-ig lehet lemenni ( második körben 50 % )

     

     és kérem szépen ki fogja itt venni azoknak az ingatlanát, akiknek semmi tartozásuk nincs, eddig kihuzták magukat, látjátok én milyen ügyes voltam! ??? a fenéket - mindenki háza jelentem egyből 40 %-al kevesebbet ér, mert az a pár szem vevő, aki maradt az bőven mazsolázik az eladósodott ingatlanokból. Ez a bődületes baj. és ez nem a devizahiteles baja, ez mindannyiunk baja.  

     

    és amikor a forint alapu hitel törlesztőrészlete 2x annyi volt akkor el tudta dönteni, hogy neki az nem kell, most amikor kijött az "olcsó" részlet rizikója, akkor segitsen mindenki???? aki o forinttal vásárolt annak idején, annak akkor sem volt semmije, hát most sem lesz, a döntése követezményét meg viselni kell.... ez tudom, hogy rosszul hangzik, de ez van- vagy ez kéne hgy legyen.  Aki nem vett fel hitelt és az elmúlt években nem élvezte a szép ház, a szép autó a plazma tv stb. előnyeit- mert nem vett, mert nem futotta rá, annak most vesznek kárpótlásul egy új konyhabútort???? csak úgy kérdezem.... 

    előzmény:
    ancsa21 (456)
    2011-08-18  16:32
  12. 2011. augusztus 18. 16:52458.

    Még csak ezt:

     

    Ha egy, amúgy is komoly anyagi bajban lévő országnak arra futja, hogy eltart állami hivatalnokokat, azoknak legalább legyen annyi vér legyen a pucájukban, hogy nem munkaidőben szidják azokat, akik munkát biztositottak számára. Semmi kifogásom az ellen, ha otthonról, saját idejükben irják be véleményeiket. Illetve ha nem tetszik, mellé teszem a magamét is.

     

    Azt is valami borzasztónak találom, hogy az itt irogató bedőlt hitelesek legtöbbje is munkaidőben kesereg, és zömében szidja azt a kormányt, amelyik nem előidézte a helyzetüket, de legalább próbál valamit rajtuk segiteni! Benéztem a hétvégén, egy-két beirás született meg. 

     

    Menjen ki a szabadpiacra mindenki, aki napközben akar fórumozni, és élvezze annak minden örömét, vállalkozásban. 

     

    Akire ez nem vonatkozik, az ne vegye magára. Tudom, én vagyok a főgonosz!

     

    ----------------

     

    Mentem is aludni. Majd holnap visszanézek.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-08-18  16:11
  13. 2011. augusztus 18. 16:44457.

    Azt teszem ancsa.

    Most ez a dolgom,mert "megérdemlem", és ráérek.

     

    Ez nem pol.gumiszoba.

    Ebben a topikban EDDIG elmondta ki-ki a véleményét a tervezett intézkedéssel kapcsolatban.

    Kinek elfogadható,kinek nem, de  a "gettó"  terve , a többségnek nem szimpatikus.

    Talán ha egy Somogyból Ócsára telepitetttel beszélgetnél.

     

    Egyébbként ha a hangnem,szóhasználat  nem megfelelő neked,..,nyiss te is egy topikot ebben a témában és adj ennek az intézkedésnek olyan nevet ami neked megfelel,aztán várd a beszólogatókat.

     

    Mindenki abban a témában ,és olyan topikinditóval enged útjára egy topikot ahogy azt megteheti.

    Ha neked nem tetszik ,miért foglalkozol vele??

     

    Nekem tetszik és el is mondtam a véleményemet ,inkább tedd ezt te is és ne "ismerlekezz" mert nem ez a téma.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-08-18  16:22
  14. 2011. augusztus 18. 16:32456.

    Továbbra is az érdekel, hogy mit szólsz ahhoz, ha majd a kormány, vagyis a 10 millió magyar képviseletével és annak lehetőségeivel megbizott egység majd a bankok által magas árra felnyomott tulajdonokat, azok "értékének" kb 50%-án akarja majd megvenni? Nem tudom, de kb ennyit kéne fizetniük, ha ugyanolyan szabadpiaci gondolkodásúak, mint a közgazdászok. S tetejébe teszi majd ezt a 10 millió érdekében, 10 millió.

     

    Mégis, közgazdász létedre hogy gondoltad, hogy majd az érték 90%-át fogják kifizetni? Ha egy autót kiviszel a boltból, annak ára már a kapuban 50%-kal csökken. Akkor miért eteted itt a jónépet azzal, hogy az államnak, vagyis kb 10 millió embernek annyira hülyének kell lennie, hogy értékét veszitett, eladhatatlan lakásokat, házakat vegyenek meg 90%-os áron???

     

    Az országot  nem szegényiteni kell, hanem gazdagitani! Nemde??

     

     

     

     

    előzmény:
    ardian (455)
    2011-08-18  16:15
  15. 2011. augusztus 18. 16:15455.

    nem kell a hvg-nek hinned, ha a piros "jelentés" szóra rákattintasz, megjelenik a Nemzetgazdasági Minisztérium saját jelentése. 9. oldal.

     

     

    előzmény:
    ancsa21 (454)
    2011-08-18  16:07
  16. 2011. augusztus 18. 16:07454.

    Mióta hiszel az esti mesékben? Hát még a politikailag korrekt esti hvg mesékben?

     

    Jah... persze! Hiszel te mindenben, csak neked legyen igazad :-DDDD

     

    ----------------------

     

    Már előre tudom, hogy mit össze fogsz rendezni, mikor kiderül, hogy az állam a bankok által magasra értékelt lakásokat, házakat kb azok 50 %-ért akarja majd megvenni a bedőltektől... Tudod, szabadpiac az szabadpiac, és szent és sérthetetlen a közgazdászok szerint. Ezért mindent az éppen adott értéken adnak. Meg vesznek ;)) 

     

    Egyébként pedig sehol a világban, senkinek nem segitenek, akik túlvállalták magukat, és olyan pénzügyi tranzakcióba mentek bele, ahol vesziteni is lehet. Hogy ez a kormány mégis próbál valamit tenni, azért inkább hálásak azok, akik szintjén látják azt, milyen is az, mikor bajban segitségükre lesz valaki. 

     

    De ha már, szerinted meg KELL vennie az államnak, vagyis mind a 10 millió embernek azok házát lakását, akik bedőltek, akkor ilyen alapon azoknak, akik pl, a tőzsdén veszitik el beruházásaikat -baromi okos közgazdászoknak köszönhetően ők is  bedőltek és elveszitik házaikat, lakásaikat...-, őket miért is nem segitik meg?  Szerinted? Hisz ők is csak beruházni akartak... 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ardian (453)
    2011-08-18  15:45
  17. 2011. augusztus 18. 15:45453.

    igazad van, elő is kotorták a számokat:

     

    Harmincmillió forint is lehet az Ócsa mellett felépülő lakáshiteles telep egy házra eső összköltsége – olvasható ki abból a jelentésből, amit a kormány az Európai Bizottságnak küldött júliusban, a túlzott hiány-eljárás keretében. A kabinet augusztus elején döntött arról, hogy Ócsa-Alsópakonyon, 132 hektáros egybefüggő állami földterületen ötszáz darab, 40-80 négyzetméteres házat épít fel azoknak a lakáshiteleseknek, akiket kilakoltatnak otthonukból. Mint az uniónak küldött beszámolóból kiderül, a szociális családiház-építés költségvetési terhe a kormány számításai szerint 15 milliárd forint lehet. Az 500 házra leosztva a magyar állam 30 millió forint közpénzt költ el házanként a magyar lakosság túlzott eladósodottságát szemléltető „látványtelepülésre”.

     (..)

    Ugyanis még akkor is negyedennyi lenne az egy ingatlanra jutó költség, ha a kormány – a „látványtelepülés” megépítése helyett – az 500 lakáshiteles családnak piaci áron vásárolna házakat Pest megyében (a kormány azért tartja fontosnak, hogy itt helyezze el a bajbajutottakat, mert itt lakik a legtöbb bajba jutott adós). A megyében a Duna House június-júliusi adatai szerint átlag 150-200 ezer forintos négyzetméteráron cserélt gazdát a legtöbb ingatlan, de nagyon jó eséllyel kaphatunk 100-150 ezer forintos négyzetméteráron is. Eszerint tehát egy 40 négyzetméteres lakás 6-8 millió, egy 50 négyzetméteres 7,5-10 millió forintba kerülne, az infrastruktúra pedig adott lenne.

    Csakhogy a kormánynak még ennyit sem kellene költenie: az egy ingatlanra jutó kiadás kijöhetne az ócsai összeg tizedére, vagy még kevesebbre is. Nemsokára feláll ugyanis a Nemzeti Eszközkezelő, ami a bankokkal kötött megállapodás szerint a fővárosban és a megyei jogú városokban 55, városokban 50, kisebb településeken pedig 35 százalékos diszkonttal vásárolhatja majd meg a fizetésképtelen adósok ingatlanjait. Ez azt jelenti, hogy a költségvetésből legfeljebb 3-4 millió forintot kellene elköltenünk egy 40 négyzetméteres városi lakásra vidéken, kisebb településen még kevesebbet, 2-3 millió forintot kellene fizetnünk.

     

    hvg.hu

    előzmény:
    ed67 (449)
    2011-08-18  11:32
  18. 2011. augusztus 18. 11:50452.

    Nem a "vidék" alényeg,csak nem értem,hogy mire megoldás ez?????

    A hajléktalanok problémáját ismerem,régota .

    De ha nem helyben segítünk ahol dolgozni tudna,eki sem megoldás egy olyan kégli aminek se lakbérét,se rezsijét nem tudja fizetni..

    Mert szerintem is sok esetben lehet megoldás egy lakás,de nem mindegy hogy hol ???

     

    Nem idetartozik ,de elmondom.Jó kezdeményezés volt a "Minden gyermek lakjon jól" alapítvány ,támogattam is,..csakhogy..

    Magam is gazdálkodok,és még olyan tyúkot nem láttam amelyik kapirgálásból tojik,és megél hónapokig.A többiről állatról nem is beszélve..

    Okos gondolat ,és támogatandó,csak jó lenne ha olyanok vezetnék akik értenek is hozzá..

    Nem csoda,ha eladták,vagy megették az állatok zömét..ugyanis érteni is kéne hozzájuk.

    Itt is attól tartok,hogy a jószándék kevés lesz..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401818 (448)
    2011-08-18  11:31
  19. 2011. augusztus 18. 11:36451.
    úgy látszik, nem ismersz, imádok vitázni! :-)
    előzmény:
    akarkivagyok (443)
    2011-08-18  11:16
  20. 2011. augusztus 18. 11:36450.

    Először is:

     

    attól, ha ócsán kap kéglit, amiért lakbért kell fizetnie, attól nem árverezik el a lakását és nem marad fenn további hiteltartozása, nem lesz munkanélküli stb. stb? Ettől semmi nem fog megoldódni az életében, csak annyival lesz nehezebb, hogy kirakják a placcra.

     

    A megoldást már sokan leírtuk: vegye meg az állam a saját kéglijét, azt bérelhesse vissza, AHOGY ÍGÉRTÉK.

     

    Másodszor: mint adófizetőnek nem tetszik, hogy kétszeresen áron oldják meg (?) ezt a problémát, mint lehetne.

     

    Ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401818 (444)
    2011-08-18  11:17
  21. 2011. augusztus 18. 11:32449.

    Szerintem sokkal olcsóbb lenne, ha az eszközkezelő megvenné az eladósodott lakását és abban maradna bérbe. mert újat épiteni sokkal drágább, mindenkinek nem is lehet, ahol most lakik ott már van közmű stb. Attól, hogy nem fizet, lehet hogy ott van a munkahelye- nekem van olyan ismerősöm, aki nem tud fizetni, de ettől még van munkahelye, csak nem telik rá.

     

    Elvileg ott is van kert, de ha nincs, egy panelből ki telepitett nem fog tudni paradicsomot termeszteni..... ez úgy hülyeség ahogy van! 

    előzmény:
    Dapazso (445)
    2011-08-18  11:19
  22. Torolt_felhasznalo_401818
    Torolt_felhasznalo_401818
    2011. augusztus 18. 11:31448.

    Igen tudom, hogy egyesek szerint ez már vidék. De kb 35 km a táv , az meg manapság nem távolság szerintem.

     

    Valahol igazad van. De viszont ez egy folyamat. Van munkád, oda tisztán ápoltan kipihenten kell menned. De ha nincs lakásod, nincs hol aludnod mész pl hajléktlaan szállóra. Akkor megindulsz a lejtőn, mert ott nem tudsz tisztálkodni, hova zárod a ruháidat, viszed egy böröndbe a munkahelyedre? ( most arról ne is beszéljünk, hogy hova teszed addig a családodat, gyerekeidet). Tehát lazán előbb utóbb elveszted a melohelyedet:-(. És akkor szinte alig van esély a talpra állásra.

     

    De ha lakásodból egy másikba költözöl sanszosabb hogy tartani tudod magad a víz felett.

     

    Én akiket említettem, a gyerekek kész roncsok, egymástól is elszakítva meg a szülöktől is . De ez még mindig jobb mintha elvinnék őket gyerekotthonba, vagy állami gondozásba, vagy a közeli erdőbe sátraznának.

    előzmény:
    Dapazso (447)
    2011-08-18  11:23
  23. 2011. augusztus 18. 11:23447.

    Lehet,hogy se lakbért,se rezsit nem kell fizetnie annak aki megfelelően "rászorult"??

    De akkor ki fizeti mindezeket??

    Vagy megéri 90 napig nem fizertni és csupán leköltözni vidékre a panelből??

    Csak jelzem,hogy probvokatív a kérdésem,és csupán érzékeltetni akartam,hogy ez a kitelepités ugyanúgy nem megoldás,mint amikor a kisebbséget akarták egy telepre tenni..

    Az se vált be..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_401818 (444)
    2011-08-18  11:17
  24. 2011. augusztus 18. 11:20446.

    Van, akinek van autója, van, akinek nincs és tömegközlekedéssel jár dolgozni busszal, vonattal.

     

    A középiskolások sem autóval mennek a legközelebbi középiskolába (50 km).

     

    Ha tudnád, felénk milyen iszonyatos a menetrend, hogy a leglehetetlenebb időpontokban vannak a kivett járatok...

     

    Hogy van olyan dolgozó, aki kénytelen egy órával előbb jönni, mert ha a busz bevárja a vonatot, márpedig bevárja, a vonat meg rendszerint késik, akkor nem ér időben a munkahelyére. És sorolhatnám. 

     

    Aki fedél nélkül marad, az marhára tojik rá, hogy szívhat a tömegközlekedéssel.

    előzmény:
    ardian (434)
    2011-08-18  09:36

Címlap

top