Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nőgyógyászat - Te fizetsz?

Hialin
Létrehozva: 2011. május 28. 16:48

Magánrendelőbe járok, jó orvosom van. Meg vagyok vele elégedve, nagyon normális. Egy ami kicsit nyugtalanító, hogy soha nem kapok tőle leleteket, eredményeket, pedig megnézném. Magánrendelőben (miért) nem adnak eredményt?! Mindig csak azt mondja, hogy felhív telefonon, ha gond lesz az eredményekkel.

Sajnos úgy alakult, hogy nem engedhettem meg magamnak a magánrendelőt, és a helyi kórházba jelentkeztem be a panaszommal. Számomra idegen orvos volt az ambulancián. Iszonyú lekezelő volt, (csak úgy mint az asszisztense) és durván vizsgált. Ráadásul nem voltak leleteim, (fent említettem) így még ezért is lehordott. Nem mertem mondtam neki, hogy van orvosom, mert akkor azt mondja menjek oda, és még lekezelőbben bánnak az emberrel. De úgy látszik, ha nem (neki) fizetsz, akkor meg nem is érdemelsz jobb modort. Mostantól akárhogy is állok anyagilag, soha nem megyek idegen orvoshoz. Nem akarom azt hinni, hogy csak a pénz miatt rendesek, bár valahol tudom. De mégis azt kell mondjam, nekem hatalmas lelki nyugalom, hogy magánrendelőben tudom mire számítsak az orvostól, és még az asszisztens is nagyon kedves. Ti hogy vagytok ezzel?

  1. 2011. május 30. 14:2351.
    Bocsáss meg, nem nekem írtam!
    előzmény:
    ezisen (36)
    2011-05-28  22:09
  2. 2011. május 29. 13:3950.
    Szia, havi 300 ezer Tb-re havonta?? Az rengeteg! Miért vonnak ennyit??
    előzmény:
    Cowi (47)
    2011-05-29  13:03
  3. 2011. május 29. 13:3549.

    Érdekes..ahova én járok SZTK-ba,telefonon kérem az időpontot,ahhoz a dokihoz akihez akarom. Eddig,a legtöbb amit vártam,az  fél óra,amiből én mentem 10 perccel hamarabb,másik 20 perc meg onnan jött össze,hogy utolsó pillanatban esett be valaki az ajtón,bő vérzéssel,az utcán érte a baj, és magam elé engedtem .

    Lehet,nekem van szerencsém ?

    Felszerelés is van uh-tól elkezdve minden,tehát minden vizsgálatot meg tud csinálni ott helyben. Annyi,hgy kb. két héttel azelőtt mielőtt szeretnék menni,telefonon időpontot kell egyeztessek.De,ha pl. aznapra mikor én szeretném,épp szülése van kiírva,szól előre,szóval nincs olyan,hogy órákat kell várni rá.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2011. május 29. 13:1648.
    Elmehetsz mondjuk az I-es Női Klinikára (Baross utca), ott a nőgyógyászati ambulanciára. Fogadnak és megvizsgálnak.
    előzmény:
    cicasziv (40)
    2011-05-28  23:31
  5. 2011. május 29. 13:0347.

    Amikor havi 300 ezer Ft-ot fizetek TB-re, akkor nem igazán izgat az adjonisten-fogadjisten színészkedés.

    Megjegyzem magánorvoshoz járok (amióta dolgozom) pont ezek miatt - csak azt sajnálom, hogy minden hónapban feleslegesen levonják a fizetésem felét - és se nyugdíjam nem lesz, se normális egészségügyi ellátás nincs.

    előzmény:
    gyo67 (24)
    2011-05-28  18:11
  6. 2011. május 29. 07:4446.

    NEkem is kiküldik postán az eredményt a rákszürésről. Most, hogy gond volt a rákszűréssel hívott is rögtön a doki. 

    Olyannal nem találkoztatok, hogy sztk-ban esetleg nem olyan a felszerelés,mint a magán dokinál?

    NEkem sajnos nem volt jó tapasztalatom. Mikor kiderült a cisztám beküldtek a kórházba ahol nem fogadtak, menjek a sztk rendelőbe. Ott megnéztek uh-al,de vissza küldtek ak órházba, hogy ezzel az uh-al nem tud úgy megnézni mint a kórházival. Na akkor mentem el magánorvoshoz 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_999207 (45)
    2011-05-29  07:04
  7. Torolt_felhasznalo_999207
    Torolt_felhasznalo_999207
    2011. május 29. 07:0445.

    Szia!

    Én magánorvoshoz járok, és mindig kapok leletet. A rákszűrésről, hormonvizsgálatról is megkapom, ő csak rögzíti a kartonomon az eredményt. Csak arra kér, hogy egy évig mindig őrizzem meg őket. 

    Ha nincs időm visszamenni, akkor postázza, tértivevényesen. Azt mondja, hogy ez benne van a vizsgálat díjában. 

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  8. 2011. május 29. 04:3844.

    szia. en ugy hiszem azert nem adnak ki leletet, m

    mer akarja, hogy hozza menjel vissza. egyebkent a hala penz:  TI MAGATOK RONTJATOK EL.  mar nincsen komcsi rendszer, mint anno en voltam terhes, mier kel adni? ha en adnek itt a dokinak , hivnak a mentoket es a dilihazba kotnek ki. gondoljatok meg. joccakat nektek.

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  9. 2011. május 29. 02:3743.

    Olvasom, hogy kaposvari a tortenet. Nem tudom, hogy a Bardos dr. rendel-e meg az ambulancian, de probalj meg hozza menni ha ki tudod deriteni, hogy mikor rendel. O mindig kedves, aranyos, mindegy, hogy hol rendel.

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  10. 2011. május 28. 23:5942.

    ilyenkor nyugodtan mond oda, ha lehpord, hogy

    "Maga meg majd ezek után abból NEM vesz kenyeret amit utánam kap..."

     

    hiszen hiába is játsza a felsőbbrendűt, Ő abból él, hogy utánad felveszi a vizsgálat árát... 

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  11. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. május 28. 23:5241.

    szia, én fizetek. iletve voltam már rohamban, beesve sztkba, csak legyen doki alapon egyszer, akkor nem fizettem. amúgy magán. de avval értek egyet, aki azt írja a jódoki az jódoki államiban is, magánban is. a tényleges különbség a helyszínben, meg az időtényezőben van. magánban van időpont ugye, és ha nagy csúszás van, akkor tuti kap az ember telefont. tehát ez az ülök két órát a rendelőben tuti nincs. nekem ez volt a fontos terhesen is, én mindkettőt végigdolgoztam. nekem az sztks rendelés a keresetkiesés miatt drágábbra jött volna ki, mint a magán, ahogy direkt rendes uhsvizsgás dokit válaszottam, hogy avval se kelljen máshova menni, meg más időben.

    úgyhogy rákszűrésre is ide megyek vissza megint. pedig a helyi sztk közel. de bemenni kevesebb idő, mint itt kivárni a hosszú sort. mondjuk itt ráadásul van egy két elég fura doki is, akikhez nem mennék... csak ugye sztk nem lehet válogatni nagyon. zsebbe meg nem fizetnék...

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  12. 2011. május 28. 23:3140.

    sziasztok!

    bocsánat, hogy bepofátlankodom, ma délután szerettem volna topikot nyitni.

    vidékre szól a lakcímkártyám, de most a fővárosban lakom. nőgyógyászhoz kellene mennem, de a vidéki dokihoz, akihez szoktam, most nem tudok.

    tudnátok olyan budapesti nem fizetős, sztk-s nőgyógyászt ajánlani, ahol esetleg tudnak így fogadni?

    köszönöm a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_916820
    Torolt_felhasznalo_916820
    2011. május 28. 22:4939.

    szerencsés vagy!

     

    akinek nem volt gond a teherbeeséssel, sem a terhessége alatt, annak ez jó megoldás

    akinek volt valaha komlikácio, annak sajnos bizony többe van pl 10év várakozás a csodababára /inszem, lombik/, végül egy olyan orvos, aki végig kisérte a 10évet, és "sajnos" drága is, hogy különös figyelmet kapjon a kismama

    előzmény:
    Moen (37)
    2011-05-28  22:33
  14. 2011. május 28. 22:3538.
    Még annyi, hogy pont az Ő hozzáállása miatt, a szülésért fizetett pénzt nem éreztem tehernek, hanem azt éreztem, hogy abszolút megérdemli és teljesen más volt így fizetni.
    előzmény:
    Moen (37)
    2011-05-28  22:33
  15. 2011. május 28. 22:3337.

    Én SZTK-ba járok  nőgyógyászatra. Mikor terhes lettem, akkor döntöttem el, hogy miután évek óta fizetem a TB-t, nem fogok havonta súlyos tízezreket kifizetni a terhesgondozásért és még közel százezret a szülésért.

    Sikerült megtalálnom a világ legjobb orvosát, akihez a mai napig járok és imádom. Több, mint 3 éve szültem. Végig kedves volt a terhesség alatt, figyelt rám, érdekelte mi van velem és nem fizettem neki soha egy fillért sem. A szülésért igen, de még azért is "baráti" árat kért, a többi kismama, aki végig tejelt a terhesség alatt, a szülésért is többet fizetett, mint én és a dokijuk le sem szarta. Az enyém akkor is bejött megnézni, amikor nem kellett volna, mert nem volt bent egész nap a kórházban. Azóta van magánrendelője, de én továbbra is sztk-zom. Mindig nagyon kedves, örül, hogy lát. (Legutóbb azt is észrevette, hogy új a frizurám. )

    Nem cserélném le semmi pénzért. Szülésnél is feltétlen és korlátlan bizalommal voltam iránta és ez továbbra is áll. 

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  16. 2011. május 28. 22:0936.
    én nem egy szóval sem írtam, hogy tehetelen vagy
    előzmény:
    Hialin (18)
    2011-05-28  17:31
  17. 2011. május 28. 20:5635.
    Nem járok magánrendelésre. Nőgyógyászhoz SZTK-ba jártam. Egy olyan orvoshoz, akinek magánrendelője van és egy volt osztálytársam apja. Egy nagyon jó fogorvost találtam SZTK-ban, úgyhogy arra sem kell fizetnem magánba. Ugyanolyan rendes, mintha fizetnék neki. Proktológusnál is voltam SZTK-ba, hozzá magánba fogok majd visszamenni szülés után, mert már nem rendel az SZTK rendelőnkben. Más orvoshoz meg nem járok.
    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  18. 2011. május 28. 20:5134.

    én is magánrendelésre járok, úgy bő 5 éve. Előtte SZTK-ba jártam, nem volt pénzem magánorvosra - soha többet.... Belefutottam mindenféle orvosba ott - sajnos sok problémám volt -, rendes kivizsgálást egyik se indított, az egyik felelőtlen cafkának nézett, hogy gyakran járogatok azzal, hogy nem jött meg, a vén kecske főorvos reggel 7re hívott - amikor még soha senki nem volt -, és eléggé félre nem érthetően "vizsgált", stb, stb. Évekig utána nem is jártam, csak amikor már a magándokit megengedhettem magamnak.

     

    Lelet: mindenhol kell adniuk, kérd ki.

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  19. 2011. május 28. 20:2633.

    Sziasztok!

    Én is csak magánrendelésre megyek, sztk-s, ingyenes rendelésre nem is mennék, nem is voltam soha, amilyen jókat hallok róla. Nekem is megterhelő olykor kifizetni, de inkább kifizetem, és bánjanak velem normálisan, mert a lekezelést, bunkóságot nem tűröm el és biztos nem fognám be a szám, ha szemétkedne a doki. 

     

    Egyébként nekem sem ad kézbe semmit a dokim magánrendelésen, csak felhív és szól, hogy minden rendben van.  

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  20. Torolt_felhasznalo_842243
    Torolt_felhasznalo_842243
    2011. május 28. 20:1732.
    Én először sztk-ba jártam egy nagyon rendes dokihoz. Alapos volt, csomó olyan vizsgálatot elvégzett, amiért a magándokinál fizetni kell, pl. időnként csak úgy csinált hasi ultrahangot, hogy minden rendben van-e... De egy baj volt vele: ha volt valami komplikáció a kórház szülészetén, felállt rendelés közben, és elment oda. megértem, de ha már 1,5 órája vársz, hogy bekerülj a vizsgálatra, és előtted pattan fel a doki és elmegy, az több, mint kellemetlen. Úgyhogy magándokira váltottam, mert ott ha 3-ra kérek időpontot, akkor 3-kor is fogadnak. Persze itt mindenért fizetni kell, de nincs benne az a kiszámíthatatlanság, mint az sztk-ban. Az sztk-ban volt, hogy 4 órát vártam, pedig a rendelés elején jöttem - annyian voltak.
    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  21. 2011. május 28. 19:4831.
    Én is zömmel államiba járok, ha időpont nincsen és kellene doki akkor keresek magánt, de nem nagyon szoktam. Egyedül ruszkiknál kellett fizetnem, de hát ott nem vagyok állampolgár, az más. Amúgy ha kórházban vagyok nincs is értelme fizetni, mert a VIP szobában se kapok több ellátást, jobb kaját, csak egyedül fekszem annyi, azért meg minek fizessek.
    előzmény:
    white.angel (23)
    2011-05-28  17:57
  22. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2011. május 28. 19:1130.

    Sziasztok!

    Nem minden orvos egyforma:6 évig jártam egy orvoshoz(nem nőgyógyász),havonta,kórházba.Sohasem fogadott el pénzt,egy-egy alkalommal desszertet naptárt kapott.2 éve már csak magánrendelése van,utolsó kórházi találkozásunkkor mondta,hogy csak annyi lesz a változás,hogy messzebb kell mennem,az árlistát megse nézzem,minden megy tovább,mint eddig.Ez így is van a műszeres vizsgálatért,ill. a vérvételért sem kell fizetnem,pedig a laborért Ő is fizet.

     

    Nőgyógyász,szerencsére csak évente:onkológiára járok(SZTK) pénzt sohase adtam,rendesen alaposan megvizsgál,kérdez,2 évente mammográfiára küld.

    Szerencsém van az orvosokkal

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. május 28. 18:4929.
    Köszi, Velem ez Kaposváron törént
    előzmény:
    gyo67 (28)
    2011-05-28  18:40
  24. 2011. május 28. 18:4028.
    Igem,persze.Bp.-en élek de Marosvásárhelyi volnék,vagyis ott születtem egyszer csak :-)
    előzmény:
    Hialin (27)
    2011-05-28  18:26
  25. 2011. május 28. 18:2627.
    megkérdezhetem, hova valósi vagy?
    előzmény:
    gyo67 (24)
    2011-05-28  18:11
  26. 2011. május 28. 18:2526.
    és írtam korábbi hozzászólásomban, hogy jártam rendes kórházi szakrendelésre, ahol nagyon kedves orvos volt, és nem fizettem egy vasat se, csak sajnos elköltöztünk. Itt a másik megyében pedig ilyen tapasztalatom volt.
    előzmény:
    white.angel (19)
    2011-05-28  17:33
  27. 2011. május 28. 18:2125.
    Állj, állj, állj! Egy szóval sem mondtam azt, hogy MINDEN doki!!!
    előzmény:
    white.angel (19)
    2011-05-28  17:33
  28. 2011. május 28. 18:1124.

    Nem tudom,mondhatom-e egy dokira azt,hogy az orvosom,ha egyszer én csak az SZTK rendelőbe járok hozzá ?

    Három éve annak,hogy teherbe estem,oda küldtek mivel oda tartozom. Elmentem oda normálisan ,kedvesen (nem alázat,nem nyálasság) viselkedett,emberhez méltóan. Végig oda jártam a szülésig az SZTK-ba hozzá.Majd szülés előtt megkérdezte,hogy akkor nála akarok szülni a SOTE-n magán úton  vagy a korházat választom ahova tartozok lakcím szerint .Megkérdeztem,mennyibe kerülne a szülés ,elmondta,majd kerek perec,tök normális hangon elmondtam,sajnálom,de nem tudom azt az összeget megengedni magamnak,remélem,nem haragszik a nemleges válasz miatt..Nem haragudott,elfogadta,megértette.

    Szülés után a 6 hetes vizsgálatra visszavár,azt mondta,és kívánt minden jót. Hozzá mentem vissza 6 hét után, sőt utána,azóta is hozzá járok az SZTK rendeléseire,volt egy alkalom amikor időpontom volt és ő személyesen hívott,ne haragudjak,ne menjek fölöslegesen a rendelésre,mert szüléshez hívták. Olyan is volt,hogy a kisfiamat nem volt kire hagyjam,vittem magammal,ott gügyögött a gyereknek,és vigyorogva mondta,hogy :"Na végre nemcsak ultrahangon láthattam a lurkót !"

    Akkor vittem neki az asztalára egy kézzel dekorált szettet,amibe a recepteket,írószereket,pecsétjét egy helyen tarthatja,teljesen meghatódott. Múlt héten csak egy eredmény miatt ugrottam be,de vittem nekik (nővérkéknek is) egy két litres üveg házi bodzapezsgőt,saját gyártmányt és egy-egy sütit. Annyira örültek neki,pedig tényleg pár száz ft-os tétel volt.

     

    Itt nincs olyan,hogy fizetsz,itt nincs olyan,hogy nem áll szóba veled,olyan se,hogy ne adja a kezedbe a leletedet.Igaz,aki úgy megy oda,hogy ő sz@rta a spanyolviaszt és úgy beszél a személyzettel mintha a gatyájából rángatta volna ki,akkor számíthat is az ugyanolyan reakcióra.Láttam,tudom. Én akkor is mosolyogva mentem és vidáman köszöntem mikor tudtam,hogy a szövettani eredményem ramaty és műtét vár rám,akkor is mikor műtét után kontrollra mentem,szóval viselkedni is kell,és őszíntén beszélni,nem köntörfalazni,nagyon jó emberismerők,nem hülyék,de náluk is amilyen az adjonisten,olyan a fogadjisten.

     

    Elmondanám,ebben az SZTK-ban az ÖSSZES ORVOS ILYEN !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  29. 2011. május 28. 17:5723.

    Mondjuk en elvböl sem mennek magändokihoz. 

     

    1: az ällami sem ingyenes, hiszen fizetsz erte (bar nem szemelyesen nyomod a kezükbe a zset)

     

    2:Tudom ertelmesebbre is költeni azt az 5ezret, vagy tudja fene mennyit.

     

    Viszont van itt egy kerdes amire sajnos nem tudom a välaszt: Vajon a magändoki azt az embert is ugyanazzal a tarifäval vällalja el akinek nincs TB-je mint a biztositässal rendelkezöt? Vagy hogy van ez? 

    előzmény:
    Kirill-a (20)
    2011-05-28  17:40
  30. 2011. május 28. 17:5422.
    Barátod az internet Szinte biztos, hogy a városod szakrendelőjének is fent van minden szakterületre a rendelési ideje, (dokikkal együtt) a neten. Onnan meg már csak keresgélni kell a fórumokban az egyes dokik nevére. A nőgyógyászokról pláne sok vélemény van.
    előzmény:
    Hialin (17)
    2011-05-28  17:28
  31. 2011. május 28. 17:4421.

    Mindenre van példa, az orvos is ember. De valahogy a nőgyógyászok közt sok ilyen van, én magánrendelésre járok, de az én dokim a kórházban is ismeretlenekkel tüneményes. A gasztrós dokimmal meg tb alapon találkoztam először, tündér volt és a magánrendelésén is az.

    Szóval aki az életben is bunkó.....az itt és ott is az.

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  32. 2011. május 28. 17:4020.
    Egyetértek az állami kózházakban, nem fizetős dokikban is vannak nagyon jók, akik hihetetlen alázattal végzik a munkájukat és maximálisan törődnek a beteggel, éjjel nappal. Persze van sok trehány, lekezelő stb is. Én már sültem fel magán gasztroenterológussal, hiába virítottam a zsét halomra.
    előzmény:
    white.angel (19)
    2011-05-28  17:33
  33. 2011. május 28. 17:3319.

    Gondolod az összes magändoki(Fizetös) kedves-aranyos, az összes ällami (ingyen) doki bunko paraszt??  Ezt a hülyeseget...

     

    Megsugom ällami dokibol is van nem 1, nem 2 kedves, joindulatu.Csak utäna kell erdeklödni, pl barätnöknel, ismerösöknel, vagy pl itt az Nlc-n....

     

    (szenteg, ezt egy nönek magyaräzni kell?

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  34. 2011. május 28. 17:3118.
    ...ja és nem vagyok tehetetlen
    előzmény:
    ezisen (12)
    2011-05-28  17:18
  35. 2011. május 28. 17:2817.
    Mivel nem ismerem az orvosokat, nem tudom ki a szimpatikus! Amúgy meg egyszer kérdeztem telefonon, mikor időpontot kértem, gondolván, hogy utánanézek a dokinak, csakhogy a telefonos kisasszony nem volt valami segítőkész-és finoman fogalmaztam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (13)
    2011-05-28  17:18
  36. 2011. május 28. 17:2716.
    Az állami kórház sok esetben elég ramaty, szakterülettől függetlenül. Nem törvényszerű de ez van, sok ellenpélda is akad. Bár én már feküdtem Oroszországban is kórházban, hát ami itt van, Magyarország maga a pardicsom ahhoz képest, szóval relatív minden, azóta megbecsülöm az állami intézményeket.
    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  37. 2011. május 28. 17:2315.

    Hát igen, igazatok van, csak nem jártam ezelőtt magánrendelőbe, nem tudtam hogy megy ez. De látom mindenki kap papírt, vagy kér. El fogom kérni legközelebb, és nem megyek többet ambulanciára, ha nem muszály.

     

    előzmény:
    ezisen (12)
    2011-05-28  17:18
  38. 2011. május 28. 17:1914.
    Igen, hallottam hogy néhány magándoki ebből a szempontból rendes. szeretnék egy ilyet kifogni...
    előzmény:
    frühling (10)
    2011-05-28  17:15
  39. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. május 28. 17:1813.

     "Csak mire odajutottam, nem emrtem elkérni."

     

    Az meg a te bajod hogy nem merted elkérni, nemtudom mit kell ebben merni....

     

    Hívd fel, és kérd meg hogy nyomtassa ki, bemész érte.

     

    "Az szakrendeléskor pedig nem válogathatom meg, be vannak osztva az orvosok, mindig más van."

     

    akkor fel kell írni, vagy telefonon megérdeklődni a beosztásoukat, és akkor kell menii amikor a szimpatikus dokik rendelnek.

     

    Ne légy tehetetlen. 

    előzmény:
    Hialin (9)
    2011-05-28  17:12
  40. 2011. május 28. 17:1812.

    Nekem még mindíg fura , egy magánrendelőben ahol te fizetsz miért félsz elkérni a leleteidet? Nem feltételezésekre kell alapozni, hanem kerek perec fel kell hívni és megkérni hogy szükségem lenne a leleteimre mikor mehetnék be érte?

     

    előzmény:
    Hialin (9)
    2011-05-28  17:12
  41. 2011. május 28. 17:1711.
    Hát én is ezt éreztem, hogy "be nem teszem a lábam" másfél órát várattak az időpontom ellnére, ráadsául átküldtek másik vizsgálóba, mert ahova kaptam az időpontot, ott sokan voltak. A környezetemben tiszta szakadt, ápolatlan nők vártak, hát nem gondoltam bele inkább, hogy előttem fekszik fel az asztalra. Azt hittem mindjárt elszaladok... és akkor még a stílus hátravolt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_511611 (8)
    2011-05-28  17:11
  42. 2011. május 28. 17:1510.

    én olyan dokihoz járok, aki klinikán és magánban is rendel. Terhes vagyok, ugye elég sokszor kell mennem. A legelső 2 vizsgálat volt a magánban, azóta a klinikára járok hozzá. Mindkét helyen kaptam mindig leletet. Fel sem merült, hogy nem ad a magánban, mindig pötyög a gépén, közben mondja mit ír, majd nyomtat, pecsétel, kezembe nyom.

    És őszintén, örülök, hogy nem a magánba kell mennem, ahol állandóan fizethetnék pár ezret. Így igaz, hogy alkalmanként 1-2 órát várnom kell, de viszek könyvet, ráérek, nem mondom, hogy nem lenne jobb dolgom, de inkább kibírom, cserébe nem kell 5-6 ezret leperkálnom. Szülésnél majd behozzuk... Persze én ugyanahhoz a dokihoz járok a klinikára is, ez nagyon bizalmi dolog, benne bízom, nem mennék máshoz.

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  43. 2011. május 28. 17:129.
    Én azt hittem először majd utánamküldi a lelteket. Csak mire odajutottam, nem emrtem elkérni. Bizonyosabbank érezném, ha a kezemben lennének a papírok, pont azért, ha valamiért sürgősen a kórházba kötök ki, tudja az aktuális doki, hogy mim van. Régebben kórházi szakrendelésre jártam, ott nagyon jó orvosom volt pénz nélkül is! csak elköltözünk 2 megyével arrébb. Az szakrendeléskor pedig nem válogathatom meg, be vannak osztva az orvosok, mindig más van.
    előzmény:
    ezisen (5)
    2011-05-28  17:05
  44. Torolt_felhasznalo_511611
    Torolt_felhasznalo_511611
    2011. május 28. 17:118.

    sajnos tényleg így van.Ha nem fizetünk akkor is el kellene hogy lássanak,hiszen azért van a tb.

    Amióta engem egy állami klninikán feleslegesen akart műteni a doki(nem mellesleg magánba is jártam hozzá),akkor döntöttem úgy,hogy ha egy mód van rá,többet be nem teszem a lábam

    előzmény:
    Hialin (7)
    2011-05-28  17:08
  45. 2011. május 28. 17:087.
    Mi ebben a provokáció???!!! tényleg így történt. Minden orvosnak el kell, hogy lásson! elvileg pénz nélkül
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (4)
    2011-05-28  17:03
  46. 2011. május 28. 17:066.
    Nekem is magánorvosom van, és odaadja a leleteimet. Kérd el tőlük, ott van náluk a dossziédban lefűzve.
    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  47. 2011. május 28. 17:055.

    Én is magánrendelőbe járok,  a recepción fizetek, számlát kapok,  ezzel együtt, az ismerettségi körömben az én dokimnak a tarifája a legalacsonyabb. Ha szükségem van a leletre csak szólnom kell, elküldi e-mailben, de ha bármi gondom probléméám van vele e-mailben és telefonon is megkereshetem.

    Nem is értem, ha kellenek a leletek, miért nem kérted el őket? SZTK ban meg próbálj meg normálisat keresni, hacsak nem kisvárosban laksz ahol egy szem nőgyogyi van megteheted.

     

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  48. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. május 28. 17:034.

    Hmm. Ez nem provokáció?

    Tényleg így történt?

     

    Ha kiváncsi vagy, elmondom hogy én hogy csinálom.

    Rákszűrésre évente járok egy magán nőgyógyászhoz, akitől a rákszűrés után, elkérem az eredményt kinyomtatva, hogy utána bármelyik mezei orvos akihez beesek, fel tudjon írni receptet.(és hozzám se nyúlnak)

     

    Meg is mondtam neki hogy ezért kell a rákszűrés kinyomtatva.. Igazából nem a receptíráson akarok spórolni, hanem egyszerűbb beugranom a szakrendelőkbe a háromhavi receptekért, mint átutazni a várost.

     

    Egy ideig sztk-ba jártam a bőrproblémámmal, ahol egy nagyonkedves tündéri, fiatal orvosnő volt, aki minden problémámat meghallagatta, imádtam hozá járni, de nem tudott segíteni rajtam.

     Ajánlottak egy nagyonjó magán bőrgyógyászt, aki egy hidegvérű, profi orvos, úgy gyógyított meg hogy hozzám se szólt, csak méregetett a szemüvege mögül.

     

    Orvosa válogatja. A sima szakrendelésen is találhatsz olyat aki kedves és jó orvos.

     

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  49. Torolt_felhasznalo_511611
    Torolt_felhasznalo_511611
    2011. május 28. 16:573.

    Magánklinikára járok.

    Nem drágább,mint ha zsebbe fizetek vagy ha egy orvos magánredenlésére megyek valamelyik bérház hatodik emeletén lakásban kialakított rendelőbe.

    Így kapok számlát,nem a dokinak,hanem a recepciósnak fizetek,megkapok minden leletet,kedves mindenki és nem utolsóban a körülmények(rendelő,wc,kórterem stb) sem olyanok mint egy állami intézményben.

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48
  50. 2011. május 28. 16:542.

    ha a magánrendelőbe visszahívna az orvos, hogy megvan a lelet, elédrakja, és elkér újabb x ezer ft-ot, akkor meg az lenne a baj. Örülj neki, hogy feleslegesen nem fizettet veled.

     

    És biztosan van átmenet a magánrendelés és a nemtörődöm kórházi doktor között, csak meg kell találni. Közleben lakó barátnők, kolléganők biztosan tudnak ajánlani olyan orvost, akiben bízhatsz, magánrendelésen kívül is. 

    előzmény:
    Hialin (1)
    2011-05-28  16:48

Címlap

top