Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Melyik hordozókendő jó?

Dorki
Létrehozva: 2011. május 9. 11:07

Sziasztok!

 

A tapasztalataitokra lennék kiváncsi hordozókendővel kapcsolatban.

Kinek melyik vált be? Mei tei, Manduca ...???

 

Van egy 5 hónapos kislányom (6,5 kg), aki nem nagyon szeret ébren a babakocsiban lenni. Ezért gondoltam vmi ilyen megoldásra, és a kengurukról mostanában nem hallottam jókat. 

Nem tudom hogy számít-e a méretem :). 165 cm és 50 kg vagyok.

 

Lenne még egy kérdésem: ezekben lehet úgy hordani a babát, hogy elém kötöm és ő is előre nézzen?

 

Most nem leszek gépközelben, de várom a hozzászólásaitokat.

 

Előre is köszönöm.

 

Dóri

  1. 2011. május 9. 17:2334.
    Ott is van hordozó klub, biztos segítenek, meg kipróbáhatsz hordozókat.
    előzmény:
    Dorki (32)
    2011-05-09  15:55
  2. 2011. május 9. 17:1833.

    Szia!

     

    Még egy szavazat a Liliputi csatos hordozóra! Imádjuk. És osztom a korábbi hozzászólok véleményét, hogy kifelé ne hordozd a babát.

     

    A csatos hordozó használatát viszont csak három hónapos kortól ajánlják, amikor már tudja tartani a fejét a baba. Én addig kétféle hordozókendőt használtam: 

     

    1. Dydymos - nagyon jó, azt mondják, ez a hordozókendők Mercedese. :) Viszont az ára is épp ilyen borsos (le sem merem írni), én kölcsön kaptam.

    2. Amíg nagyon picúr volt a kislányom, a Liliputi rugalmas kendőjét használtuk - ennek az ára is nagyon baráti, és előre meg tudod kötni, utána teszed bele a babát, a rugalmas anyag ezt lehetővé teszi, szóval tudom ajánlani.

    De három hónapos kora óta már csak a csatos hordozót használjuk, mert hipp-hopp fel tudom csatolni, gyorsabb, mint a kendőt megkötni. 

     

     

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  3. 2011. május 9. 15:5532.

    Köszönöm Mindenkinek!

     

    Győri vagyok, megpróbálok utána járni, van-e itt lehetőség kölcsönzésre.

     

    Dóri

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  4. 2011. május 9. 15:2431.

    A kifelé hordozásról: http://celesztina.blogspot.com/2008/09/kifele-ne.html

    Bo cs, nem tudom linkelni.

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  5. 2011. május 9. 15:1330.

    Nekem Liliputi csatosom van és imádom. A kendő is jó, én most akarok elmenni hordozóházba megtanulni hátra kötni. A lényeg, hogy jó hordozóeszközt vegyél, sajnos sok nem megfelelő van a piacon. Mint már előttem írták: kifelé ne és kengurut se!!! Illetve a hordozó megfelelően nagy terpeszt biztosítson a babának és neked is kényelmes legyen. A jó hordozó lényege, hogy a babának se ártson és a hordozó személynek se!

    A mamami.hu-n tényleg megtalálsz minden fontos infót és a fórumon is nagyon rendesek a csajok. Én először félve kérdeztem, mert azt hittem ott is az megy mint az nlc-s vagy BA-s fórumon, hogy ignorálják az újakat, de kellemeset csalódtam.

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  6. 2011. május 9. 15:0429.
    Egyáltalán nem bántasz meg, de nem értünk egyet. Miért lenne káros? Harmadik gyerekem, a másik kettőt is vittem kenguruban, semmi bajuk. (Persze ezzel nem szeretnék általánosítani, csak mondom, hogy nekik nincs bajuk.) Természetesen nem újszülött kortól, és nem órákon keresztül. De egy-egy félóra kenguru kizárt, hogy ártson.
    előzmény:
    angyalborka (24)
    2011-05-09  14:06
  7. 2011. május 9. 14:5128.

    Szia! Nincs időm visszaolvasni, mert két gyerek lóg rajtam, az egyik a hátamon kendőben :-))

    menj fel a www.mamami.hu-ra, hordozással kapcsolatban ott kapsz igazán jó tippeket. KIFELÉ SOHA! nem jó a gerincüknek, bármelyik hordozó is ajánlja ezt,, ne hidd el! erre legjobb a háton hordozás, egy nagyobb gyereknél már jobb neked is, nem annyira megterhelő, meg ő is látja a világot, és nem kell kifelé fordítani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_765740
    Torolt_felhasznalo_765740
    2011. május 9. 14:2227.

    Szia Dóri!

     

    Nekem gremese megkötős mei tai-om van, de már nagyon ritkán (heti 1) használom 10 hós a kiscsaj és nem marad meg kézben/hordozóban, mert minden ezerszer érdekesebb. (Ezzel meg is döntöttük a téveszmét, hogy a hordozókendős gyerekek rászoknak az anyjukon való lógásra, bár mi amúgy is napi max fél-1 órát használtuk). Ennek ellenére sem volt kidobott pénz, nagyon szerettük mindketten és a használatával gyorsan megszűntek az esti sírások. Kb 8 kg-ig nem terheli a Te gerincedet annyira elöl hordozva, utána már hátra kösd.  

     

    Ezt én nyitottam anno: Kenguru babának ez alapján választottam.

     

    Vannak hordozókendős klubok, ha találsz a közelben egyet, nézd meg milyenek vannak. 

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  9. 2011. május 9. 14:1826.

    A nagyobbik lányomnál kengurut használtam, mert gyűlölte a kendőt, bárhogyan kötöttem sírt benne...így én is utáltam. A kenguruban is csak kifelé szeretett lenni. Szerintem, ha nem órákig van benne hanem  csak rövid ideig akkor nem árt. Vagyis nyilván nem használ neki, de ha nincs más akkor nincs és kész.

     

    A kisebbik lányom viszont az a klasszikus hordozható gyerek. Így rajta kiélhettem a hordozási szenvedélyemet. Mei tai-t és babazsákot vettem (az utóbbi akkor jó, ha már jól tartja magát..ha érdekel , hogy mi is az gugglizz rá :)) A mei taiban még mindig magam felé kötve hordozom (8 hónapos), de szereti. Mostanában kacérkodom a háti hordozással :)

    Mondjuk ő szeret babakocsizni is. Aludni ugyan nem nagyon alszik benne olyan 5 hónapos kora óta, de nézelődni imád.

     

    Kényelem szempontjából a mei tai jobb, mert a lassan 8 kg gyerek súlyát meg sem érzem, viszont szerintem mielőtt nagyobb beruházásba kezdenél próbálj ki 1-2 hordozót, mert mint mondtam nem minden gyerek szereti. Azt hiszem van olyan hely ahonnan bérelni lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. május 9. 14:1125.

    Én írnék egy "vegyes"-véleményt: Nekem nagyon tetszett a hordozás elméleti szinten, vettem mei tai-t, nagyrészt elöl hordoztam, de hacsak nem aludt be benne a fiam, akkor kinlódott, bőgött, neki nem tetszett 

    Lehet az is oka volt ennek, hogy nem rendszeresen hordoztam (átlag heti 1-2szer), tehát nem volt nagyon hozzászokva.

     

    Aztán vettem egy karikás kendőt, az arra jó h. beugrassz a boltba és beleteszed gyorsban a gyereket, hát én annak láttam a legnagyobb hasznát!

     

    Ezt csak azért írom, mert én pont a fenti okok miatt egy olcsóbb (gremese) meitai-jal kezdtem, hogyha mégsem jön be, ne sok pénzt költsek el egy felesleges dologra.

    Esetleg ha van lehetőséged, próbáld ki a hordozót (legyen az akármelyik), mielőtt megvennéd! Sztem! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. május 9. 14:0624.
    Mindenfele rosszindulat nelkul irom, tenyleg nem akarlak megbantani.... DE lehet, hogy neked jo es kenyelmes, de sajnos a babanak karos. Akkor is ha befele van forditva, ha kifele akkor meg kulonosen.
    előzmény:
    catharina (20)
    2011-05-09  13:36
  12. 2011. május 9. 13:5123.
    A mereted nem szamit :) En is 168cm es 50kg vagyok.
    előzmény:
    angyalborka (21)
    2011-05-09  13:47
  13. 2011. május 9. 13:5122.

    Szia,

    nekem a nagyobbikkal lilipuis hátihordozóm volt, nagyon bevált, a manducához képest az ára is baráti, de érdemes teszveszen vaterán böngészni olcsóbban. kb 4 hónapos korában kezdtük el használni. Most a kicsinek szintén a liliputitól lesz rugalmas kendője, de az max 7-8 kgig jó állítólag.

     

    Kengurunál azért jobb, mert a kenguruban lóg a gyerek lába, ami a gerincet rettenetesen megterheli, míg a hordozóban/mei.taiban egészen a térdéig alátámasztod. Írd be szerintem gugliba, és kidobja a képeket, ott pontosan látszik, mi a különbség. 

     

    Méreted nem számít, nem a hátadat terheled, hanem válltól derékig mindenhova egyenletesen oszlik el a súly akár háton akár hason viszed a gyerkőcöt. 

     

    Ahogy előttem is írták, sose fordítsd kifelé, megnyered neki a gerincferdülést egyből.

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  14. 2011. május 9. 13:4721.

    Mi Nandu kendovel kezdtunk az elejen, de miota nehezebb es mar nem birom elol vinni, meg mar o is nezelodik, Manducat hasznalunk. Mindkettot szeretjuk nagyon a fiam is es en is!

    Csak en nem vagyok jo a hati kendo kotozesben, ezert valtottunk Manducara. Egyszeru es nagyszeru! Konnyen felkapom a hatamra vele. O meg mar mikor meglatja hogy kotom magamra a Manducat, mar vigyorog, mert tudja, hogy jo dolga lesz:) Ez ugyanigy volt mar par honapos koraban is amikor a Nandut kotottem megfele. Szoval az enyem tenyleg nagyon szerette mindkettot!

     

    Mei-tei tapasztalatom nincs.

     

    Csatlakozom a tobbiekhez, kifele nem szabad hordozni!

    A kenguru sem egeszseges a babanak!

     

    Jo hordozast kivanok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. május 9. 13:3620.
    Látom, itt mindenki szidja a kengurukat, de ettől függetlenül én nagyon szeretem. Nekünk Baby Björn van, kényelmes, pillanatok alatt egyedül fel tudom venni, kifelé is fordítható. Fél éves a kislányom, ő is nagyon szereti.
    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  16. 2011. május 9. 13:3419.

    Szia!

     

    A kenguru tényleg nagyon rossz és kényelmetlen. Nekem a derekam szakadt le, a gyerek meg lógott benne.Nem vittem el kendöt egy nyaralásra, és csak ezt lehetett kapni. Bár nekem a kendö sem igazán jött be.

     

    Mei-tai/háti hordozó: mindkettö van, ezeket szeretem.

     

    Sose rakd a babádat arccal elöre a hordozóba (már amikor elöl hordozod).

     

    www.liliputi.hu-n vettem a háti hordozót, a vateran pedig a mei-tai-t.:)

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  17. 2011. május 9. 13:3018.

    Nálunk így van: anyának mei tai (nekünk liliputi-s van, de ha még egyszer vennék, bamberoot vennék)

    Apának csatos hordozó (SSC), ő nem hajlandó kötözgetni. A márkája Babbinka, a mamamin lehet rendelni, és szuperjó.

     

    Ha nincs kedved kötögetni sokat, akkor ne vegyél kendőt, ilyen korú gyereknek már simán jó a mei tai és az ssc.

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  18. 2011. május 9. 13:1717.
    Nekem egy barátnőm varrta és kötős, így nem tudom, milyen a csatos. A Gremesétől derékmelegítőt rendeltem, az bevált! :)
    előzmény:
    Dorki (13)
    2011-05-09  12:42
  19. 2011. május 9. 13:1616.

    Szia! Nekünk Liliputi csatos hordozónk van, nagyon szeretjük. Sokkal kényelmesebb benne hordozni, mint a kenguruban és azt látom, h. a babának is jobb. Egyszerűbb felvenni, mint a kendőt, én ezért-is választottam ezt. Elöl és háton is viheted benne.

     

    http://www.liliputi.hu/index.php?m=product&a=productInfo&i=953&size=&catId=13 

     

     

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  20. 2011. május 9. 13:1415.

    Szia,

     

    Nekem Nandum volt és most a második gyerkőcnél is az van. Imádjuk. Nagyon könnyű megkötni. Én soha nem tenném hátihordozóba. Nem látod, éppen, mi repül szemébe-szájába, mikor csapódik hozzá egy faág, stb. És kifelé sem szabad ültetni ha előtted van. Egyikőtöknek sem tesz jót.

    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  21. 2011. május 9. 12:4314.
    A nagyobbnál kendőztem, az tetszett, neki is kényelmes volt, de most egy Manducát vettem. Nem akartam a kendőt a városban, bkv-n a földön húzni és a Mei-tai-jal is ugyanez volt a gondom. Már alig várom, hogy kipróbáljam (augusztusig várnom kell rá), mert nagyon profi szerkezetnek tűnik. Próbából feltettem a hátamra a 15 kilós fiamat és meg se kottyant a súlya.
    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  22. 2011. május 9. 12:4213.

    Néztem a Gremese mei tei-t. Van kötős és csatos.

     Melyik jobb? Vagy csak annyi hogy a csatos az egyszerűbb?

     

    De láttam nagyon sok "márkájú" mei tei-t? Mindegy melyik, vagy azért van köztük különbség?

    előzmény:
    Hóemberke (12)
    2011-05-09  12:37
  23. 2011. május 9. 12:3712.
    Én Mei Tai párti vagyok :) Kendőt nem próbáltam, a kengurut igen, az nem jött be. A Mei Tai elől és hátul is kényelmes nekem!
    előzmény:
    Dorki (1)
    2011-05-09  11:07
  24. Torolt_felhasznalo_909081
    Torolt_felhasznalo_909081
    2011. május 9. 12:3711.

    A Meinek 4 kötője van-kettőt összekötsz hátul a derekadon, kettőt a baba háta / popója mögött elöl és kész.

     

    Lehet már kapni alvócsukláyval és szűkitővel felszereltet is (nekem babakozelben.hu-s van de ők már sajna nem gyártanak, nagyon örülük,h tudtam még készíttetni Náluk).

     

    A kendőt sokkal nehezebb megkötni, biztos van aki jópár próba után belejön és imádja-én pl.nem próbálkozni akartam hanem hordozni a gyereket kényelmesen,földön húzott vagy rosszul megkötött kendő nélkül,igy 1 hét után adtam el a nandumat anno az első gyereknél.

     

    A Manduca csatos hordozó,nem kengurunak minősül,nagyon szokták szeretni-nálunk a gyerek utálta pl.

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Dorki (9)
    2011-05-09  12:13

Címlap

top