Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szégyenfal- felirat!

anita222
Létrehozva: 2011. Április 28. 13:40

Kedves Topictársak!

 

Hallássérült és siket társaim nevében a tv műsorok feliratozásával kapcsolatban van kérésem.

 

A tavaly életbe lépett feliratozási törvényt, a műsor adók nem tartják be.

 

Mivel az egyetlen hivatalos szerv, a Sinosz, aki érdemben tudna ebben segíteni , semmit nem tesz, így egy sorstársunk szeretne ez ügyben eljárni, de ez csak megfelelő számú reklamáció esetén sikerülhet.

 

Kérek mindenkit,aki feliratos műsort néz, amennyiben hibát tapasztal,azt itt jelezze ezen a szégyenfalon.

 

Az eddig tapasztalt hibák: Felirat teljes vagy részleges hiánya! Elcsúszás! Szinte alig van olyan műsor,amin van felirat,vagy nagyjából hibátlan.

 

Kérjük megjelölni, az adót, a műsor nevét, idejét és a hibát!

 

Pl: 2011.04.27.-én TV2 18.30-kor-Híradó- Hiba:A londoni tudosító felirata hiányzott!

 

A törvény jelenleg 5 tv csatornát érint: M1, M2, Duna TV, Rtl Klub, TV2.

 

Előre is köszönöm mindenki segítségét!

Anita

  1. 2011. november 9. 11:0213.

    Aktivista csapatunk várja a segítőket,csatlakozókat,megpróbálunk tenni az ügy érdekében!

    http://www.hallasserultek.hu/

    Kérlek csatlakozzatok hozzánk!

    előzmény:
    milla55 (8)
    2011-05-01  14:24
  2. 2011. május 29. 20:4112.

    Sziasztok!

     

    Nem nagyon tolongunk itt sajnos!

     

    Nagyon szomorú vagyok,mert sem tegnap,se ma este nem tudok tévézni.Hiába van jelezve a felirat,mégsincs.

     

    Szombat este csak az M1-en volt jelezve 21.05-kor felirat,mégsem volt rajta.

     

    Ma este a TV2-n már nagyon vártam a Rumlis vakációt,de 5 perc után eltűnt a felirat és a reklám után sem kapcsolták vissza.

     

    Hétközben is csak ezért tudok tévézni,mert a bbc entertainment adón vannak feliratos műsorok.Sajna 7végén ismétlés van.Érdekes,hogy Ők megtudják oldani a feliratot hiba nélkül,csak itt nem lehet? Ja,persze akarni is kellene!

     

    Annyira utálom már!!!!!!!!!

     

    Mikor lesz végre valami előrelépés ez ügyben?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. május 2. 19:3311.

    Sziasztok!

     

    Ma az M1-en  17.30-kor az India-Az álmok útján megint nem volt felirat.Ihazán eldönthetnék már,hogy ez a sorozat most feliratos-e vagy sem,mert a guta üt meg tőle,hogy egyik nap van rajta, a másikon meg nincs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. május 2. 18:2410.

    Sajnálom, hogy nem kaptál választ. Pedig ez egy igazán fontos kérdés lett volna!

    Kíváncsi lettem volna, mit válaszol. Remélem sikerül az összefogás és jutottok valamire! 

    előzmény:
    anita222 (1)
    2011-04-28  13:40
  5. 2011. május 1. 14:409.

    Tegnap (2011. 04.30.) az M1-esen a 19,30-s híradójában volt egy riport, és egyáltalán nem feliratozták! de különben is sokszor lemaradnak, illetve csúsznak  a feliratok más adó híradásai közben!

     

    A fejhallgatóval is követem a hangalámondást , de a felirattal jobban tudnám érteni is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. május 1. 14:248.

    Sziasztok!

    Csak az angol BBC entertainment adón jó a felirat.Én már belefárardtam,

    filmet csak ott nézek.

    Még a M1-en és az RTL klub adóján a hiradó nézhető, ha nem is tökéletes.

    A Spartacus filmet én is szerettem volna nézni.Sajnos nem volt végig felirat

    ahogy Anita írja.

    A SINOSZ beszedi a tagdijjat...

    előzmény:
    anita222 (1)
    2011-04-28  13:40
  7. 2011. Április 28. 18:507.

    Szia, 

    keresd meg dr. Nagy Mariannát, a MADA vezetőjét. Biztosan tudnak segíteni.

    www.mada.hu 

    előzmény:
    anita222 (1)
    2011-04-28  13:40
  8. 2011. Április 28. 16:176.

     Pont itt lesz egy lehetőség felvetni ezeket a problémákat is:

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=279127

     

    Kedves fórumozók!



    Május 2-n, hétfőn délután 1 órától a Fórum vendége Kolosi Péter, az RTL Klub programigazgatója!



    Most itt a lehetőség, hogy feltegyetek a vendégünknek minden olyan kérdést, ami az RTL műsorával kapcsolatban foglalkoztat bennetek!

     

     

    előzmény:
    anita222 (1)
    2011-04-28  13:40
  9. 2011. Április 28. 16:065.

    Nem is akarják és amíg nem lesznek szankciók nem is fogják.

    Én már sokszor írtam a tv-nek, a tv2 -től válaszolni is szoktak,hogy elavult a rendszerük.Hülyének néznek?

     

    Szerintem ennek semmi köze a technikához,inkább emberi mulasztás.

     

    Észreveszik,hogy elfelejtették bekapcsolni és amikor eszükbe jut,elindítják,csak sajnos gőze sincs a feliratnak az éppen elhangzottakhoz.

    Számtalanszor előfordul,hogy az első reklám után már nincs felirat.

    előzmény:
    Bbohar (4)
    2011-04-28  16:03
  10. 2011. Április 28. 16:034.

    Hihetetlen, hogy nem tudják ezt megcsinálni normálisan, még néhány műsornál sem.

    Míkor 2002 körül Skóciában éltem, tapasztaltam, ha reklám alatt, ha élő műsor alatt megnyomom a 888-at a teletexen máris ott a tökéletes felirat.

    előzmény:
    anita222 (1)
    2011-04-28  13:40
  11. 2011. Április 28. 16:013.

    Igen,bízom benne én is.Sajnos kell hozzá egy tömeges megmozdulás.A sinosz honlapján is van fórum,oda szoktunk írni,de sajnos nagyon kevesen.

    Nagyon bosszantó,hogy hoztak egy törvényt,csak épp a betartását nem ellenőrzi senki.Minden adó kiadós büntetést érdemelne.

    Érdekes,ha hanghiba van,kiírják,hogy technikai hiba ,kijavitják és onnan folytatják.Nekünk a felirat a hang és sajnos nagyon sokan vagyunk.

     

    Vasárnap délután szerettem volna nézni a Spartacus című filmet.Az első része jó volt, a második rögtön utána már elcsúszott felirattal ment le végig,ezáltal egyszerűen nem tudtam követni,ki mikor mit mond.

     

    Tegyünk valamit végre!

    előzmény:
    Zsumi45 (2)
    2011-04-28  15:32
  12. 2011. Április 28. 15:322.

    Édesanyám teljesen süket, nincs beszéd értése készülékkel sem!

     

    A közszolgálati csatornák ( M1, M2, Duna,) és az RTL Klub  Híradóinak Képújságon közvetített  felíratát figyelve megállapítottam, teljesen értelmetlenek a felíratok, mert képtelenek egy ép mondatot betenni.

     

    Rendszeresen lemarad a mondat második fele, vagy épp az eleje. 

    Jóformán egyetlen hír sem érthető meg a felíratból! 

     

    Jó, hogy indult ez a topik, remélem lesz eredménye! 

    előzmény:
    anita222 (1)
    2011-04-28  13:40

Címlap

top