Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.o.s. szülinapi torta

iszt
Létrehozva: 2011. Április 15. 11:26

Sziasztok !

 

Küldene nekem valaki ( priviben is jó) jól bevált finom nem túl bonyulult szülinapi tortareceptet. ( férjemnek lesz 38. szülinap )

 

 

Köszi

 

iszt

  1. 2011. Április 15. 12:246.

    Legegyszerűbb:

    veszel egy brownie alapot 439ft.+3 tojás+100gr.margarin+50ml víz.

    Megsütöd.

    Kettévágod,a felső legyen kisebb kocka,pudinggal összerakod,egymásra teszed.Puding helyett lehet baracklekvár is a kettő rész közé.

    Csokis tortabevonot megmelegítesz,rácsurgatod.

    ennyi :-)

    és egy 38as gyertyát rá.

    félóra alatt minden megvan 1000ft.ból.

    És ez olyan férfias torta szerintem.

    előzmény:
    iszt (1)
    2011-04-15  11:26
  2. 2011. Április 15. 11:475.

    Nagyon nehéz úgy tanácsot adni, hogy semmilyen támpontot ne írtál. Biztosan van kedvence a férjednek.

     

    Nézz kürül itt: TORTA RECEPTEK

     

    Ötletadónak néhány nagyon könnyen elkészíthető torta.  ------------------>

    Isten éltesse az ünnepeltet sokáig!

    előzmény:
    iszt (1)
    2011-04-15  11:26
  3. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. Április 15. 11:424.

    Az epres tortát eszerint csináltam. Itt a piskóta receptjét is megtalálod. Garantálom, hogy egyszerű, és finom. De a piskótát kevesebből is lehet csinálni, mert a krém sok lesz, elég a két szelet a piskótából. Illetve a krémbe több eper kell.

    http://www.desszert.eu/tejszines_epertorta

     

    A csokisat itt kaptam a fórumon. Vanília helyett mandulaaromával készítettem, így, mint csokitorta ellenesnek is ízlett. 

    Egyszerü csokoládétorta 

    6 tojás

    12dkg cukor

    10dkg liszt

    2-3dkg kakaópor

    (nem muszáj, de én adok egy fél sütőport hozzá)

    Szokásos: tojássárgákat a cukorral habosra verni, apránként mehet bele a liszt és a kakaó, majd a felvert hab. Sütőpapírral bélelt tortaformában előmelegített sütőben 180 fok. 

    krém: 

    4dl tejszín

    15dkg étcsokoládé

    15dkg cukor

    vanilia eszencia/vaniliás cukor

    10 dkg vaj

    A tejszín felét felfőzöm a cukorral, és a beletört magas kakaótartalmú csokoládéval. Ha kihült, add hozzá a vaniliával habosra vert vajat, és a tejszín maradék felét habosra verve. 

    A külsejét bevonhatod olvasztott csokival.

     

    A gyümölcsös túrósban piskóta alapra kell tenni tejszínes-túrós krémet, amibe belekevered a gyümit, és zselatinfixet keversz hozzá, hogy egyben maradjon. Tetejére jöhet színes zselé.

     

    Feketeerdő pedig kakaós piskóta lapból, majd meggyvefőttel főzött vaníliás pudingporból, megint piskótából, felvert kakaós tejszínből, megint piskótából és sima tejszínből áll. Körbe sok-sok csokireszelékkel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (2)
    2011-04-15  11:31
  4. 2011. Április 15. 11:353.

    Szia,

     

    Én tavaly csináltam a páromnak ezt a tortát (a 38. szülinapjára). A csokitortát szereti, igaz ennek kinézetre nem sok köze van egy szülinapi tortához, de isteni finom, és ő is imádta. Épp ma is ezt sütöttem, a gyereknek, és drazsékkal, gumicukrokkal fogom nekik díszíteni.

     

    http://www.mindmegette.hu/legcsokisabb-csok itorta.recept

     

     

    melegen, langyosan kell enni, persze tejszínhabbal, másnap mikróban megmelegítve ugyanolyan finom

     

     

    nagyon könnyű megcsinálni, és nem kell sok minden hozzá

    előzmény:
    iszt (1)
    2011-04-15  11:26
  5. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. Április 15. 11:312.

    Esetleg azt lehet tudni, mit szeret?

    Az egyszerű torták híve vagyok. Van egy epres, egy gyümölcsös-túrós, egy csokis, és egy feketeerdős tippem. 

    előzmény:
    iszt (1)
    2011-04-15  11:26

Címlap

top