Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Viszketés-ok nélkül

mipmopmip
Létrehozva: 2011. március 14. 21:43

Sziasztok!

 

Az a problémám, hogy viszketek, és nem tudok rájönni az okára.

Viszket az egész hátam, a vállaim, és a derekam fenéktájig.

Főleg mikor fürdök,akkor aztán őrjítően. Kb 2 hete tart a dolog

De ugyanazt a :

-tusfürdőt

-sampont

-mosóport

-öblítőt

haszn álom, mint eddig is, mint évek óta , egyikből se nyitottam mostanában még új flakont se.

Gondoltam kivan száradva a bőröm.

vettem hippoallgergén puccos testápolót, és kisbabáknak való extraápoló tusfürdőt. semmi változás . amúgy látszólag semmi nem változottt a hátamon,se a többi vizskető részemen, semmi elváltozás. és száraznak se tűnt eddig se.

 

egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mitől viszketek. főleg este szokott fürdéskor rámjönni(még tusfürdőzés előtt!) .

próbáltam tusfürdő nélkül, próbáltam más tusfürdővel is, ahogy beállok a víz alá, egyből viszketek. napjában 4-5 alkalommal máskor is észre szoktam venni, hogy vakarózok.

 

minden nap fürdök, minden nap cserélek ruhát. 

 

egyszerűen nem tudok rájönni mi lehet, mostam ágyneműt, cserélgetem a pizsit...

 

kértem bőrgyógyászhoz időpontot, kaptam 2hét múlvára...

szedek extra magnéziumot kalciumot, de semmi, viszketek tovább...

 

volt esetleg valakinek már ilyen?

csak a 'hátuljam' viszket, ami azért is fura, mert ott ugye annyira nem is szokta mostni az ember, el se érem rendesen:DD

 

Meg nekem nem is nagyon szokott bőrproblémám lenni, annyira átlagos a bőröm, hogy még télen se kell krémeznem a kezem se, és pattanásos se nagyon szoktam lenni, teljesen 'pont jó' szokott lenni a bőröm.

 

gondoltam lehet elkéne menni allergiavizsgálatra,de gondolom oda is a bőrdoki utal be.. esetleg nem tudtok ingyenes normális allergiavizsgálatos helyet? (google nem nagoyn segít)

 

megőrülök, minden este már félve megyek fürdeni...egyik este pl sikerült elvakarnom egy anyajegyem, de csak reggel vettük észre, hogy véres lett a pizsi.. na akkor kértem időpontot a bőrdokihoz..jófejek,azt mondták, nem baj hogy nem tudnak azonnal fogadni, úgyse tudnak egy vérző anyajegyet megvizsgálni...

 

 

légyszi akinek volt már ilyen különös viszketése, ossza már meg velem, hogy hogy, mitől múlt el, mert már nem tudok mit kitalálni...

 

köszi

 

 

  1. 2021. február 6. 22:20111.

    Elvileg hormonháztartás változás miatt is lehet. De a legtisztább, ha megkérdezel egy bőrgyógyászt. Ha debreceni vagy, vagy a környéki, akkor én odajárok dr. Bálint Ágneshez és elégedett vagyok vele. 

  2. 2020. október 6. 05:08110.

    Elnézést itt idegen vagyok. Most olvastam bele a topikba.




    Én legelőször kora reggel a csapból vizet vennék és egy biztonságos helyen víz analízist készitettnék.  Lehet, hogy a közműveket jó minőségű víz hagyta el, de nem biztos, hogy ez érkezik hozzám. A föld alatt a csövek régiek, néha megsérülhetnek, így a vízbe különböző kórokozók és vegyszerek kerülhetnek. Azért biztonságos helyen lenne jó az analízist készíttetni, mert az nem mindenkinek jó, hogyha kitudódik, hogy a vízzel nincs minden rendbe.
    Tudom ez pénzbe kerül, de egyben viszont biztonsági érzés tudni, hogy milyen vízzel készítem el az ételem és milyen vízzel tisztálkodom ami csak az én csapomból kapok. Nem bíznám ezt (ilyen esetben) kizárólag, csak az erre felelősökre.
     
    Mert lehet, hogy nem is bennem van a hiba.
     
    Ha az analízisből az derül ki, hogy minden rendbe van, akkor föltétlenül felkeresnék egy orvost, s akkor költeném a pénzem orvosságra.


    Von

  3. 2020. október 3. 20:15109.

    Esetleg másik bőrgyógyász? Én dr. Bálint Ágneshez járok és elégedett vagyok vele. De az nem lehet, hogy pszichés alapon viszketsz? 

  4. 2018. augusztus 14. 17:06108.

    szia Anna nekem is ugyan ezek a panaszaim vannak mar 5 hónapja  ha tudsz valamit ami segít í írj köszönöm 

    előzmény:
    olh.anna8@gmail.com (106)
    2018-08-03  12:05
  5. 2018. augusztus 3. 23:19107.

    Szia!Ez nekem is volt,es az orvosom elkuldott majfunkcio vizsgalatra,kiderult hogy semmi veszely,de a majam miatt viszkedek,a -szilimarin- hatoanyagot ajanlotatta,lehet kapni mindenhol,es az segitett,ki gondolta volna?


    Ajanlom kerj az orvosodtol egy maj-verkepet,talan mast ad,de nem kell tovabb szenvedned,akarmilyen maj erosito jo,foleg ha zsiros,vagy fuszereset ettel...nekem hasznalt,hala az egnek!!!!

  6. 2018. augusztus 3. 12:05106.

    Szia én már több éve viszketek minden hol,különösen a tusoláskor.Ezért ki találtam h fürdeni fogok,sok olajban,ez bevált.de mamár csak úgy is viszketek.szinte egésznap.szörnyü,nem tudom az okát én sem,sok mindenröl lehet olvasni.Én most teljes kivizsgálást kérek.Mondjuk szóba jöhet,máj,vese,vércukor problámák,liszt érzékenység ,sok minden.Meg kell figyelni,mikorvált ki nagyobb irritációt.Bocs már nem birom szét vakarom magam :(


     

  7. 2017. május 27. 16:49105.

    Van egy külön weboldal a viszketésről: www.viszketes.hu


    Hátha segít

  8. 2016. március 28. 01:15104.

    Szia megtudnad írni a krém nevét, mert a lányomnak is viszket az egész teste!! 


     

    előzmény:
    Évi305 (99)
    2011-03-28  13:36
  9. 2016. február 9. 10:02103.

    Kedves Evi!


    Megkerdezhetnem mi volt a neve annak a draga kremnek ruhessegre?


    Es azota visszatertek a panaszok? Hanyszor hasznaltad a kremet?


    Valaszodat koszonom elore is,


    Judit

    előzmény:
    Évi305 (99)
    2011-03-28  13:36
  10. 2013. március 5. 13:16102.

    Szia!

     

    Nem vagyok orvos, de egyvalamit megtanultam a pszihiáteremtől.

    Bármilyen fizikai tünetet okozhat, ill. a legsúlyosabb betegségeket is képes száz százalékosan leutánozni, tüneteket produkálva a depresszió.

    1. A vérző anyajegyeddel ahogy lehet, menj vissza bőrgyógyászhoz.

    2. Amennyiben semmi oka a viszketésednek, vedd fontolóra a fentieket.

     

    A depresszió nagyon sokszor nem lelki és hangulati, hanem csak fizikai tünetekkel jelentkezik!
    Üdvözlettel:

     

    Gábor

    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2011-03-14  21:43
  11. 2012. január 10. 19:43101.

    Na, viszketsz még? :))

    Mi lett az eredmény, mit mondott a bőrgyogyi és milyen szert ajánlott, írt rá? Biztos másnak is hasznos lenne az infó...

     

    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2011-03-14  21:43
  12. 2011. március 28. 13:53100.
    És még annyit ide tennék(mert tudom mire gondolnak az emberek ha ez hallják/olvassák).Nem vagyok koszos sem én sem a lakás.Sebes sem lettem,ezek mind nagyon picike kis pöttyök voltak.Nem egyforma a rüh a koszos és az ápolt emberen.És sajna nem lehet védekezni ellene, én sem szoktam koszosakhoz menni,mégis jött valahonnan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. március 28. 13:3699.
    Szia!Bocsi,hogy idekontárkodok.Leírnám neked az én történetemet a viszketéssel.Tavaly augusztusban amikor nyaralni voltunk eggyik este szörnyem elkeztem viszketni,nem múlt semmitől csak terjedt.(főleg este fürdés után,nem tudtam aludni sem olyan szörnyen viszketett.)Aztán amikor a derekam és a fenekem tele lett vele elkezdtem orvoshoz járkálni.Több orvost is felkerestem,cukorbetegségtől,daganatig mindent rámhordtak.Szörnyű idők voltak.Amikor teljesen kivizsgáltak és semmit nem találtak azt mondták ekcéma.Aztán miután hónapokig járkáltam a bőrgyógyászhoz,egyszer azt mondta elküld allergia vizsgálatra.Másik héten elmentem,rámnézett az allergológus,és azt mondta "de hát maga rühes"Na én akkor azt hittem ott süllyedek el,másrészről meg megörültem hogy akkor ennek vége.Visszamentem az előző dokihoz(őt egyszer megkérdeztem hogy nem lehete hogy rühes vagyok)erre ő azt mondta hogy ááá az nem ilyen.Biztos ami biztos,irány egy patika,megvettem a legdrágább krémet amit erre találtak ki,és elmúlt.Azóta még egy adagot felkentem,hogy biztos legyen a dolog.Utánna olvastam töbször a rüh jeleinek,illettek rám,de az orvosok azt mondták az nem ilyen.Hát mégis.Csak azt bánom,hogy 7 hónapig szenvedtem,ahelyett hogy már akkor ki kellett volna próbáljam,nem kellett volna hallgassak a dokikra.
    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2011-03-14  21:43
  14. 2011. március 28. 09:4198.
    Nekem 3 éve nem múlik el a viszketés. Naponta megkeserít ez a dolog. Voltam teszten, minden negatív, szedjem a gyógyszert, ezzel el lettem intézve. Folyamatosan küzdök, hogy ne kelljen bevenni, de egyszerűen elviselhetetlen a viszketés nélküle.
    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2011-03-14  21:43
  15. 2011. március 28. 08:1197.

    Szia, 

    ha voltál dokinál, megírnád, mi lett Veled? De csak, ha gondolod...

     

    Én voltam bőrgyogyinál, ajánlott mosakodó krémet, testápolót (patikait), meg felírt egy krémet, ami lassan ugyan, de használ. Azt mondta, ha két hét múlva nem múlik az ekcémám, vérvétel lesz meg stb.

     

    (Egyébként én most pont méregtelenítő kúrát tartok, rákerestem, és írják, hogy ez is okozhat bőrpanaszokat. Ki tudja...remélem, hamarosan elmúlik és elfelejtem az egész vakarózást.) 

    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2011-03-14  21:43
  16. 2011. március 16. 00:4996.

    Májad rendben van?

    Pajzsmirigy?

    Candida teszt? 

    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2011-03-14  21:43
  17. 2011. március 15. 21:0895.
    durvátt az durvább akart lenni
    előzmény:
    gemefütyüjke (94)
    2011-03-15  21:06
  18. 2011. március 15. 21:0694.

    Nem fogod elhinni, nekem pont ugyanez a bajom, megőrülök, annyira viszket a hátam, a vállam, a derekamnál, csípőmnél, de még a két felkaromon meg a lábam szárán is egy-egy tenyérnyi rész. Nem lehet nem vakarni. A zuhanyozástól még rosszabb, a víz szabályosan ártalmas neki... :)) Ha megizzadok, az meg csípi... őrület...

    Én már kenegettem Neogranormonnal, Elocom-mal, Elobase krémmel, rázókeverékkel, sőt még aloe vera növényből kinyomott trutyit is raktam rá, és nem hat egyik se. Alig várom, hogy dokihoz mehessek...

    Nekem sincs semmi változás az életemben, ami okozhatná... (tavaly is kijött, télen, és csak nyár elejére múlt el, de most durvátt a helyzet).

    Ha sikerült dokihoz hamar időpontot kapnom, majd megírom, mit mondtak, jó?  

    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2011-03-14  21:43
  19. 2011. március 15. 10:5693.
    Vizsgáltasd meg a vércukrodat. A magas vércukor esetén jellemző tünet a hátviszketés.
    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2011-03-14  21:43
  20. 2011. március 15. 10:2992.

     Szia!!

     

      Nallunk anyu is viszketos es en is. Foleg nyaron jon elo , olyankor furdes utan veresre vakarom magam, neha kinomba mar sirok mert egyszeruen semmi sem hasznal. Anyu jart orvosokhoz, verkep, allergia tesztek stb, de nem derult ki mitol van. Van egy draga francia krem ami hasznal, de az se mindig. Ami olcsobb es hasznal az mentolos olaj mert husit. Nyaron mikor a labaim nagyon viszketnek hideg vizbe rakom , de addig amig kipirosodik es mar semmit sem erzek. Csak ettol mulik el.

     

      Szoval nagyon aterzem a helyzeted , de remelem neked is csak periodusos es majd elmulik!

    előzmény:
    mipmopmip (1)
    2011-03-14  21:43
  21. 2011. március 15. 09:5291.

    És törölközöl vagy csak becsavarod magad és felitatod vele a vizet?

     

    Én sosem törölközöm meg, csak becsavarom magam és kényelmesen megszáradok, az egyik doki szerint ez okozhatta és vizköves lehetett a bőröm. Valahogy ezt a mai napig nem tudom elhinni 

     

    Több ötletem nincs, remélem megoldódik a problémád.

    előzmény:
    mipmopmip (89)
    2011-03-15  09:48
  22. 2011. március 15. 09:4990.

    köszi itt jósok minenről írnak

    egyik nap alaposan tetőtől talpig megvizsgáltunk, de semmi

    sehol semmi!

    előzmény:
    csutak51 (86)
    2011-03-15  09:14
  23. 2011. március 15. 09:4889.
    köszi a tanácsot, most7végén anyuéknál voltam,2x ott fürödtem, ott is viszkettem sajnos:(
    előzmény:
    Zalina (87)
    2011-03-15  09:42
  24. 2011. március 15. 09:4688.

    a 78-80 hozzászólásban a 79 is benne van

    néztek vérképet és SEMMI nem volt benne ami csillagos lett volna, még a bilirubin se

    (sárga se vagyok)

    előzmény:
    dunakanyar (85)
    2011-03-15  08:52

Címlap

top