Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Eszperanto diplomához

smithbetty
Létrehozva: 2011. február 28. 16:47
Sziasztok !

 

A következőben szeretném a segitségeteket kérni :

A diplomámhoz alapfokú C nyelvvizsga kellene.

 

Olyan nyelvet szeretnék tanulni amit itthon tudnák tanár nélkül és nem venne igénybe sok időt ( évet, éveket) Nyelvtanárhoz jelenleg nem tudok járni mert a kislányommal itthon vagyok gyesen és nincs őt kire bizni , arról nem is beszélve hogy nem tudnék sok pénzt beleinvesztálni .

 

Az eszperantóvak kapcsolatban azt hallottam hogy egyedül elsajátitható , és viszonylag gyorsan meg lehet tanulni . Valóban így van ?

 

Miből érdemes tanulni ? ( milyen könyv az ami hatékony )

Valahol vizsgatipusú feladatok vannak a neten ?

Mennyire nehéz a vizsga belöle ?? ( úgy hallottam hogy van ahol 70 % os a bukási arány )

Mennyi idő alatt lehet felkészülni a nyelvvizsgára ha rendszeressen foglalkoznék vele ?

Helyileg hol érdemes vizsgázni belölle ??? Rigó utca vagy máshol ???

 

Bármilyen információt szivessen veszek !

BEtty 
  1. 2011. június 11. 16:4043.
    Szia! Pár hónap eltelt a fórum indítása óta,hogy haladsz a nyelvvel? Vagy lehet már túl is vagy rajta...
    előzmény:
    smithbetty (42)
    2011-03-01  09:08
  2. 2011. március 1. 09:0842.

    Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok hasznos információt!

     

     

     

    előzmény:
    eventoj (41)
    2011-03-01  00:22
  3. 2011. március 1. 00:2241.

    Az én tapasztalatom szerint azok szokták az eszperantót leszólni, akik sem a nyelvet magát nem ismerik, sem a mögötte álló hasznosítási lehetőségeket.

     

    Én több nyelven beszélek, de az eszperantónak is nagyon jó hasznát veszem, és több esetben (mint például külföldi személyes kapcsolataim rendszerének kialakítása) sokkal jobban tudtam használni, mint az angol vagy orosz nyelvtudásomat...

     

    Az eszperantóban sokkal gyorsabban lehet eredményt elérni, de tanulni bizony ezt is kell... és nem mindegy hogy miből tanulsz.

     

    A http://www.eszperanto.hu/tanfolyam/ oldalon található interaktív tanfolyam olyanok számára készült, akiknek a környékén nincs tanár/tanfolyam, vagy ezek időbeosztása nem megfelelő. Minden lecke végén házi feladat van, egy élő tanár kijavítja, vannak ingyenes személyes konzultációs lehetőségek,  és már sok százan vizsgáztak le sikeresen a tanfolyam segítségével.

     

    Tanuláshoz a "Sikeresen az eszperantó nyelvvizsgáig" című csomagot javaslom (tankönyv, munkafüzet, hanganyag), ebből készült a netes tanfolyam is. A csomag megvehető például a Kulturális Eszperantó Szövetség könyvküldő szolgálatánál, a http://www.eszperanto-konyvesbolt.hu címen.

     

    Mielőtt bármit döntenél, akár pro akár kontra, javaslom bogarászd át a http://www.eszperanto.hu oldal információit, szerintem nagyon hasznos és tanulságos...

     

    Jó tanulást, majd sikeres vizsgát neked!

     

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  4. 2011. február 28. 22:5840.

    Két diplomám van-és nincs nyelvvizsgám.(és nem vettem a papírjaimat)

    Beszélek ugyan angolul, de a nyelvvizsga nem volt kötelező. 

    előzmény:
    fitospanni (30)
    2011-02-28  20:22
  5. 2011. február 28. 22:2539.

    Szia !

     

    Nekem 2 középfokú nyelvizsga kellett a diplomához, amit mellesleg az utolsó évben jelntettek be, ami nekünk szakmai gyakorlat volt (tehát dolgoztam)...angol nyelvizsgám volt, németül tanultam, de olyan szinten utálom, hogy biztos nem bírtam volna lenyelvizsgázni belőle, DE ez még nem jelenti azt, hogy nem értem vagy értetem meg magam. Mivel nálunk tényleg akkor derült ki, hogy 2 kell, így csakis abban az évben megengedték, hogy eszperantó legyen a 2. de abból is középfok kellett.

     

    Én a budapesti Eszperantó Szövetségnél vettem egy kezdő "csomagot" = nyelkönyv, szótár, kazetta és elkezdtem magamtól tanulni. Szeptemberben beirítkoztam egy haladó (!) nyelvtanfolyamra, ami decemberig tartott. JAnuárban megvolt a középfokú C nyelvizsgám!!  Mindez több , mint 10 éve, és akkor még igen ritka volt z eszperantóból vizsgázó, Rigó u.-ban voltam és szinte mindenkit átengedtek !!! Nem mondanám nehéz nyelvnek, igaz tanultam gimibe 4 évig latint, de szerintem nem azért volt könnyebb, hanem akkor még tényleg nem volt divat. Később hallottam, hogy akik május ban vagy még később próbálkoztak, már nem sok esélyt kaptak azzal a tudással, amivel én szerintem megkaptam.

    Sok sikert mindenesetre !! Biztos lézetik még az eszperantó szövetség, keresd meg őket szerintem, ők a legkompetensebbek ebben a témában!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. február 28. 21:1838.
    Írtam privit :)
    előzmény:
    smithbetty (37)
    2011-02-28  21:12
  7. 2011. február 28. 21:1237.

    Sári - Köszi a linket,meg fogom nézni! Erdőkertesen lakom, de az Őrs vezér téren lenne legközelebb eszperantó tanár. De rendes vagy, ha nincs már szükséged a könyvre nagyon megköszönném ha el tudnád küldeni. Természetesen  a postaköltséget állom. Te Pesten laksz ? Ha igen akkor  a bátyám is át tudná venni.

     

    előzmény:
    Sári (36)
    2011-02-28  20:55
  8. 2011. február 28. 20:5536.

    Itt van a netes elérhetőség:

    http://www.eszperanto.hu/tanfolyam/

    Én tanárhoz is jártam, de nem tudom hol laksz és hogy ott van-e?

    A könyvemet ha gondolod megkeresem és elküldöm. Ezt a könyvet a tanárnőm állította össze.

    Ha szorgalmas vagy a fenti tanfolyam is elég lesz. Hajrá!

    előzmény:
    smithbetty (35)
    2011-02-28  20:38
  9. 2011. február 28. 20:3835.
    Köszi Sári! Gratulálok !  És milyen könyvekből tanultál? Vizsga típus feladatok valahol vannak fenn a neten ? És hogy hogy a szóbelivel kezdted?
    előzmény:
    Sári (32)
    2011-02-28  20:31
  10. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 28. 20:3634.
    Az alapfokú nyelvvizsga minden, csak nem nehéz. Komolyan :)
    előzmény:
    smithbetty (33)
    2011-02-28  20:32
  11. 2011. február 28. 20:3233.

    Nagyon szépen köszönöm a sok-sok  észrevételt!

     

    Zsebordog – Köszi a web helyeket. Már egy éve azon agyalok, melyiket válasszam a két nyelv között. Az angol tényleg sokkal jobban hasznosítható, de lényegesen több időt vesz igénybe.

     

    Tym – Nálunk a főiskolán elfogadják az eszperantót, különben szóba se jöhetett volna.

    Egyébként teljesen igazad van, biztos többre megyek az angollal, de nehéz az alapfokú nyelvvizsga és nem szeretnék szenvedni vele. Arra gondoltam, ha az eszperantó valóban könnyebb tanulás és vizsgázás szempontjából, akkor ebbe kéne belekezdeni, mivel nyáron lejár a gyes-em, és ősztől dolgoznom kéne, nem ártana a diploma. Utána meg nekiállnék az angoltanulásnak és az idő nem sürgetne.

     

    Jázmina – De szuper hogy írtál, nagyon jól esett, hogy felajánlottad a segítségedet!

    Én hamarabb szeretném elkezdeni az eszperantót, de azért még tarthatjuk a kapcsolatot.(priviben küld el légszíves a mail címed)

    Milyen könyveket javasolsz? Melyikből érdemes tanulni? Szerinted tanfolyam nélkül is megtanulható?

     

     

    előzmény:
    jázmina (29)
    2011-02-28  20:09
  12. 2011. február 28. 20:3132.

    Szia!

    Én is az eszperantót választottam. A szóbelim megvolt 3 hónap alatt, fél év múlva az írásbeli. Ha szorgalmas vagy meg tudod csinálni egyedül is, de van a neten egy eszperantó tanuló iskola. MOst nem tudom a linkjét, és ott nagyon hamar el tudod sajátítani. El kell küldeni a leckéket és kijavítják, segítenek neked.

    Sztem mindenképp könnyebb, mint a többi  nyelv. Én két gyerek és munka mellett csináltam meg. Sok sikert!

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  13. 2011. február 28. 20:2331.
    Igen, az igen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (27)
    2011-02-28  20:07
  14. 2011. február 28. 20:2230.

    Komolyan UGY TUDOM, hogy nincs olyan allami felsofoku oktatasi intezmeny, ahol kozep C nelkul adnak diplomat, de ez csak a Felsooktatasi torveny alapkriteriuma, ennél szigorubb kovetelmenyt megallapithat az intezmeny. Nalunk a foiskolan 1 kozep C es egy masik nyelvbol szakmaival kibovitett kozep C nyelvvizsga kellett a diplomahoz. Akinek ez nem volt meg, annak kotelezo volt nyelvre jarni (az iskola biztositotta), és ha nem volt meg a félévi jegyed a nyelvbol (amugy tesibol is!!:)), akkor megbuktal, az egesz felevet ujra kellett csinalni.

     

    http://www.felvi.hu/hallgatoknak/karrier/dip loma_nyelvvizsga_nelkul

    http://www.info-media.hu/hirek/52 217

    http://www.kozszolga.hu/hirek/nyelvvizsga-diploma (legalso hozzaszolas)

     

    előzmény:
    smithbetty (23)
    2011-02-28  19:40
  15. 2011. február 28. 20:0929.

    Szia

    Mikor szeretnél vizsgázni belőle? Mikorra kellene a nyelvvizsga?

    Azért kérdezem,mert én is eszperantóból szeretnék nyelvvizsgázni a közeljövőben. Én tanultam már és tudom az alapokat,csak egészségügyi okok miatt akkoriban felfüggesztettem a tanulását és nem került sor a nyelvvizsgára. Én most vagyok harmadéves és a BA diplomához kellene.

    Én szerintem nyáron fogok foglalkozni vele,ha akkor még Neked nem késő nagyon szívesen segítenék Neked amiben tudok.

    Egyébként 12 leckéből áll az egész, képességtől,időtől,energiától függ,de 2hónap alatt elsajátítható. A tanfolyamok 40 ezer körül szoktak lenni. Nem nehéz megtanulni egyébként,csak a típus feladatokat nem tudom hogy hogyan tudnád begyakorolni,pl a magnóhallgatásos feladatokat. Beszélgetni,társalogni tudsz a neten,vannak eszperantó portálok,ahol nagyon örülnek az új látogatóknak. Meg beszélgetnék én is Veled,segítenék a tételekben és amiben csak tudok....

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  16. Tym
    Tym
    2011. február 28. 20:0928.

    Szia!

     

    Az előttem szóló(k)hoz hasonlóan én is úgy gondolom, hogy többre mész egy angol alapfokkal. Az eszperantónak nagyon olyan "szaga" van, hogy csak a diploma miatt csináltad meg... Ami igaz is, de ha már tanulsz, akkor olyat, ami később hasznos lehet.

    Ha mégis az eszperantó mellett döntesz, akkor pedig mindenképp nézz utána, hogy a Te főiskoládon/egyetemeden elfogadják-e a diplomához. Mert például nálunk az eszperantót és a cigányt nem...

    Sok sikert a nyelvtanuláshoz!

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  17. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2011. február 28. 20:0727.
    Ezt iskola válogatja. Meg szak. Pl. ha a szakod nyelvszak, akkor amellé már tényleg csak 1 alapfokút kell letenned (mivel a nyelvszakos diploma elméletileg felsőfokúnak számít). 
    előzmény:
    fitospanni (15)
    2011-02-28  18:36
  18. 2011. február 28. 20:0226.

    Én is azon a véleményen vagyok, hogy inkább vágj bele az angolba, sokkal könnyebb dolgod lenne vele. Egyszerűbb hozzájutni a tananyaghoz, könnyebb gyakorolni is (mivel az internet tele angol nyelvű zenével, videóval), az ismerőseid közül is biztosan nagyon gyorsan tlálnál olyat, aki egy kis angol nyelvű beszélgetéssel tud segíteni a vizsgához. Eszperantóban mindez nem áll rendelkezésedre...

     

    A szókincs bővítésére és a nyelvtani fordulatok gyakorlására is az a legjobb, ha egyszerűsített nyelvezetű szövegeket olvasol. Ez szórakoztatóbb is, mint bármelyik módszer. :) Itt még meg is tudod őket hallgatni, ami sokat segít! A kiszótárazással pedig bővíted a szókincsedet.

     

    Persze az elején nyilván valami egyszerűbbel kell kezdeni :)

    Itt kezdőtől vannak ingyenes nyelvleckék.

     

     

    Hátha valamelyik oldallal el tudsz indulni! Sok sikert!

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  19. 2011. február 28. 19:5825.
    előzmény:
    etilany (24)
    2011-02-28  19:52
  20. 2011. február 28. 19:5224.
    Sajnos én sem tudok abban segíteni, hogy hnnan tanulhatod az eszperantót, de az igaz, hogy viszonylag egyszerű megtanulni. Latin alapú nyelv ami a szavakat illeti, a nyelvtani szerkezete is latin nyelvek logikáját követi, de szerencsére sokkal könnyebb, mint a latin nyelvtan, vagy mint az újlatin nyelvek nyelvtana. Elméletileg pont azért találták ki, hogy legyen egy közös nyelv, aminek egyszerű a nyelvtani szerkezete, és serintem a szókincse sem olyan nagy. Még ált. iskolás koromban volt egy diákújság eszperantó nyelvleckékkel, onnan tudom, amit tudok róla:).
    előzmény:
    smithbetty (1)
    2011-02-28  16:47
  21. 2011. február 28. 19:4023.
    Fitospanni-Ja és mellesleg kitűnőre Államvizsgáztam!

    És ha a piacon akartam volna venni bizonyítványt, akkor lett volna annyi eszem, hogy nyelvvizsgát is vegyek hozzá. Ez nem jutott eszedbe ? 

    előzmény:
    smithbetty (22)
    2011-02-28  19:27
  22. 2011. február 28. 19:2722.

    Először  is  köszönöm szépen az őszinte véleményeket !

     

    Semiramis – Helyesen természetesen tudok írni , de mivel közben a fiammal tanultam és folyamatosan kérdezgetett + a lányomra is figyeltem , így bocsánat ha vétettem hibákat. (ezt nem kifogásként írtam)

     

    Bandi – Köszi hogy megvédtél  és az információt az angollal kapcsolatosan. Az egyik ismerősömnek van már középfokú nyelvvizsgája, és nemrég találkozott egy alapfokú írásbeli feladattal és igencsak gondot okozott neki, pedig nem rossz tanuló . Az a tapasztalat hogy elég sok már a követelmény az angol alapfokhoz is.

     

    Fitospanni- Nem hiszem, hogy egyből támadni kéne, ez nem szép! Arról nem is beszélve, hogy saját magad minősíted. Nem azért nyitottam a fórumot, hogy egymásnak essünk. Másrész korábban írtam, hogy nem nappalin végeztem a közgazdasági szakközépiskolát ahova jártam és ezért nem volt a tantárgyak között idegen nyelv.

    Azt pedig hogy minden főiskolai végzettséghez középfokú nyelvvizsga szükséges azt nem jól tudod, van olyan ismerősöm, aki olyan iskolát választott ahol nem kellett nyelvvizsga.

    Én gazdasági mérnökként végeztem és ehhez csak alapfokú C típusú nyelvvizsga szükséges.

    Ha tudni szeretnéd nem a piacon vettem a bizonyítványaimat, mindig keményen tanultam, (kivéve az általános iskolát, gyerekként nem kötött le) nem csak a szakközépben, hanem mérlegképes képzésen is és a főiskolán is. Az osztálytársnőim rajtam nevettek,mert puska nélkül készültem a vizsgákra , mivel nem a papír megszerzése volt kizárólag a cél.

    Végül én is szívesen tanulnék akár több nyelvet is, de két gyermek mellett, gyes és a férjem fizetése nem teszi ezt lehetővé. A férjem reggeltől estig dolgozik, a gyerekeket nem tudom másra bízni, ezért eljárni tanfolyamra sem olyan könnyű. És szombaton is szokott ügyeletbe lenni, ezért hétvégi tanfolyam is korlátokba ütközik.

    előzmény:
    pbd (21)
    2011-02-28  19:06
  23. pbd
    pbd
    2011. február 28. 19:0621.
    Ráadásul az fikázza, aki minden mondatát kis betűvel kezdi.....
    előzmény:
    *bandi* (12)
    2011-02-28  18:28
  24. 2011. február 28. 18:4920.
    Látom.
    előzmény:
    fitospanni (19)
    2011-02-28  18:46

Címlap

top