Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Almaecet terhesség alatt

angyalka007
Létrehozva: 2010. december 8. 10:28
Szeretnék tanácsot kérni, hogy a terhesség ideje alatt lehet -e almaecetet fogyasztani.
  1. 2010. december 9. 18:4510.

    köszönöm én is így gondolom,és nekem nagyon az emésztésem tőle.

    A jövő hétre kaptam időpontot ha bejutunk a dokihoz, majd őt is megkérdezem.

    előzmény:
    Hesperide (9)
    2010-12-08  13:56
  2. 2010. december 8. 13:569.
    Így biztos hogy semmi bajod nem lesz tőle, egy salátaöntetben is van ennyi ecet.   Gratulálok a babához!
    előzmény:
    angyalka007 (8)
    2010-12-08  13:30
  3. 2010. december 8. 13:308.

    köszönöm a segítséget.

    Az almaecetet nem fogyókúrához használom hanem nekem javítja az emésztésemet,eléggé le van lassulva.

    mivel csak most derült ki hogy babát várok még korai orvoshoz mennem, ezért kértem tanácsot a fórumon.

    2 dl vízbe szoktem belekeverni egy kanál almaecetet és ezt meginni étkezés elött.

    Persze gondolom a savanyúság is jó hatással van, de én a bio almaecetet is szeretem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2010. december 8. 11:517.

    Na én fórumokon nem gyűjtök be infót terhességgel kapcsolatban mert hülyeségnek tartom, van nődokim meg több doki a családomban is, sajnos GDM miatt dietetikushoz is járok a terhesség alatt, inkább őket kérdezem ha valamire kíváncsi vagyok, fórumban ilyen témában max. válaszolok ha tudok valamit segíteni.

    Persze hogy van egy normál méregtelenítési folyamata a szervezetnek "rendes" táplálkozás mellet is, de én itt nem egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozásról beszéltem (ami a normális lenne egyébként, főleg terhesen) hanem a kifejezett fogyókúráról/méregtelenítő kúráról, amely során rengeteg méreganyag kerülhet rövid idő alatt a vérbe, még a felnőtt szervezetét is megviseli, pl. fejfájást okoz, acetonos lesz a vizelet. El lehet képzelni hogy akkor a magzatban mit okozhat ez. Mert hogy átjut az 100%, ugyanúgy ahogy a tápanyagok is, a méreganyagok is, az anya véréből minden átjut kisebb-nagyobb százalékban. (Az anyatej más téma.)

    De tényleg mindenki maga dönt mit hisz el, mit nem, és mit kockáztat meg.

     

    előzmény:
    Milu (6)
    2010-12-08  11:16
  5. 2010. december 8. 11:166.
    Ez így van. De én még orvostól nem hallottam ilyet, csak fórumokon. Meg, ha igaz is lenne, akkor bármilyen egészséges életmód, egészséges táplálkozás is káros lenne a babára, hiszen akkor is történhet méregtelenítés a szervezetünkben.
    előzmény:
    Hesperide (5)
    2010-12-08  11:13
  6. 2010. december 8. 11:135.

    Akkor a dokik tévednek.:)

    Amúgy nem a magzatba választja ki. A méregtelenítés ugye a májon és vesén keresztül történik nagyrészt, oda viszont a vér szállítja a méreganyagokat a szervezet többi részéből. Ami viszont az anya vérében van az nagyrészt átkerül a magzatba a placentán keresztül. Akinek egy icipici is árthat főleg a terhesség korai szakaszában.

    Persze mindenkinek magának kell eldöntenie mit kockáztat meg egy babával a hasában és mit nem, felnőtt ember maga szelektál a sok információ között és aztán saját felelősségére dönt valahogy.

    előzmény:
    Milu (4)
    2010-12-08  11:05
  7. 2010. december 8. 11:054.
    Ez szerintem akkora tévhit. Mármint, hogy az anya szervezete a magzathoz választaná ki a méreganyagokat. Meg az is, hogy az anyatejbe. Ennél azért profibban működik az emberi szervezet.
    előzmény:
    Hesperide (3)
    2010-12-08  10:42
  8. 2010. december 8. 10:423.
    Milyen célból szeretnéd fogyasztani? Mert ételekben teljesen rendben van, de ha pl. fogyókúrázni vagy méregteleníteni akarsz így, hát azt terhesség alatt felejtsd el, a zsírégetés vagy méregtelenítés során felszabaduló méreganyagok a te véredből bekerülnek a placentába és így a magzatba is, neki pedig árt.
    előzmény:
    angyalka007 (1)
    2010-12-08  10:28
  9. 2010. december 8. 10:362.
    Miert ne lehetne? En fogyasztottam.
    előzmény:
    angyalka007 (1)
    2010-12-08  10:28

Címlap

top