Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bologna városlátogatás

pasztamagi
Létrehozva: 2010. december 6. 19:01

Sziasztok,

 

szombaton elrepülünk 3 napra Bolognába de sajnos nem sok infót találtam a városkáról mit érdemes megnézni, merre érdemes kóborolni, mit nem szabad kihagyni, van-e piac vasárnap (merthogy szombat késő este érkezünk), milyen árak vannak, lehet-e olcsóbban kapni ruházatot ott mint itthon, milyen a tömegközlekedés, milyen jegyet (bérletet) érdemes váltani az utazáshoz, milyen helyeken érdemes enni. stb.

 

Ha jártatok már Bolognában és bármi hasznos infóval, tippel tudtok szolgálni, azt örömmel veszem. :)
  1. 2010. december 17. 22:3216.

    Hogy ereztetek magatokat Bolognaban?

     

    Milyen repulojaratot hasznaltatok es hol kellett atszallni?

    előzmény:
    pasztamagi (1)
    2010-12-06  19:01
  2. 2010. december 6. 23:5315.

    Szia!

    A Mercure egy modern stilusu szalloda, a vasutallomassal szemben van egy eleg forgalmas uton. A piac onnan kb. 200 meter, a kozpont (Piazza Maggiore) kb. 600 meter.

    Bolognara szerintem boven eleg 3 nap, mivel a latnivalokat egy nap alatt meg tudjatok nezni. Az unnepi idoszakban minden vasarnap van piac, nem olyan nagy, mint a penteki/szombati, de azert lehet korozni a sorok kozott.

    Ha olcson akartok meleget enni, akkor ajanlom a Camst nevu onkiszolgalot, a piac mellett van (vasarnap zarva)...a sarkon isteni a Nutelleria! Ha eleg egy pizzaszelet, akkor a legjobb megoldas az Altero halozat, egyik a via Indipendenzan van, a masik a via Ugo Bassin(1,50 korul kerulnek a pizzaszeletek). 

    A San Lucahoz el lehet erni az arkadok alatt, de eleg kemeny seta, foleg, hogy most jo hideg van.

    Nagyobb elelmiszeraruhazat (PAM) a via Marconin talaltok, esetleg erdemes megnezni az elelmiszer piacot a piazza Maggiore mellett. Hangulatos seta a regi stilusu standok kozott.

    Nagggyon vigyazzatok a zsebesekre, rengeteg van beloluk!!!! Az allomas kornyeke nem egy biztos zona, este ne lengjetek ki sokaig...jopar drogost fogtok latni.  

    Firenze nekem a szivem csucske, 1 nap alatt csak egy gyors varosnezest tudtok tenni a kozpontban. A frecciarossa nevu gyorsvonattal az ut kb. 40 perc, az ar 50 euro korul mozog.

     

    Jo szorakozast!

    előzmény:
    pasztamagi (1)
    2010-12-06  19:01
  3. 2010. december 6. 23:2114.

    Nagyon jó helyen van a szállás, megnéztem google-ban. Onnan szerintem gyalog is közlekedhettek a belvárosba. Ha esik az eső, akkor is jó város, mert tele van árkádokkal, gyakorlatilag csak zebránál kell előbújni alóluk. Toronyba gyalog lehet felmenni, falépcsőn, de megéri.;)

    Napközbeni étkezésre legjobb venni egy-egy pizzaszeletet frissen az utcán. Étel szerintem drága, ha spórolni akarsz, akkor ajánlom a nemzetközi láncokat (pl. Lidl- vasút túloldalán a via Stalingrado bal felén volt egy tőletek nem messze, ahogy nézem;)

    előzmény:
    pasztamagi (13)
    2010-12-06  22:26
  4. 2010. december 6. 22:2613.

    Igen, nagyon kevés az info.

    Az előbb vettem Vaterán egy Bologna térképet 500 Ft-ért, az lesz a támaszunk. :))

    Igazából nem tudom még mennyi pénzt váltsunk, fogalmam sincs az árakról. Az biztos, hogy azért szeretnénk minél többször helyi ételeket fogyasztani, tehát nem készülünk három napi hidegélelemmel. Belépőkkel én nem nagyon számolok, inkább a piacokra vagyok rákattanva. :) 

    előzmény:
    *reynolds* (12)
    2010-12-06  21:32
  5. 2010. december 6. 21:3212.

    Szia,

     

    az élménybeszámolót megköszönném! :)) Bolognáról úgy látom, kevesebb infó van a neten, legutóbbi utamhoz, Rómához viszonyítva pláne... de így nagyobb a kihívás.

     

    25 ezer szerintem nem is olyan sok, persze jó lenne minél olcsóbban kifogni, de ennyiért nekem is jó lehet, ha központi helyen van. Meg is nézem, köszi.

    Nekünk is annyi a repjegy, amit kinéztünk, pár napon belül le is kéne foglaljam, csak gondoltam még körbenézek. :)

     

    Mennyit szántok amúgy a 3 napra? (kaja, utazás, belépők, stb.)

    előzmény:
    pasztamagi (11)
    2010-12-06  21:24
  6. 2010. december 6. 21:2411.

    Szijjja :)

    Készítek majd élménybeszámolót! :)

     

    A Mercure hotelben szállunk meg, mivel baromi olcsó volt a repjegy (5000 Ft a retúr) úgy gondoltunk rászánunk kicsit többet a szállásra. Három éjszaka 25 ezer Ft fejenként és a központban van, a vonat a reptérről a hotel előtt (legalábbis a közelben) tesz le. Négy csillagos egyébként. Nekem jó lett volna egy totál egyszerű szállás, de ez tűnt a legésszerűbbnek. Amúgy a www.hrs.com oldalon foglaltuk.

    előzmény:
    *reynolds* (10)
    2010-12-06  21:09
  7. 2010. december 6. 21:0910.

    Szia,

     

    micsoda meglepetés...  

    Pont indítani akartam egy Bologna topikot, mikor megláttam a tiédet.

     

    Mi tavasszal megyünk (remélem) a barátnőmmel, így egy idehe a netet bújom.

     

    Hol fogtok megszállni? (Másoktól is kérdezem, ki hol-merre volt?) Még nem találtam olcsó és jó hotelt. Vagy sokat akarok?

     

    Elvileg mi is 3 napra megyünk, de én szeretném megnézni Firenzét is, ha már arra járok... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  8. 2010. december 6. 20:579.
    Jujjjj de. Meg van. :))))))))
    előzmény:
    pasztamagi (8)
    2010-12-06  20:54
  9. 2010. december 6. 20:548.
    Hm. Valamiért az angol nyelvű verzióban nem bukkanok rá a piacokra, nem értem. Csak olaszul. Bár ez is elég, ott vannak a buszok is.
    előzmény:
    pasztamagi (7)
    2010-12-06  20:44
  10. 2010. december 6. 20:447.

    Igen,én is úgy gondolom, hogy rövid az idő.

    Köszönöm, máris nézem a linket!

    előzmény:
    Zol32 (6)
    2010-12-06  20:24
  11. 2010. december 6. 20:246.

    Piacról hirtelen ezt találtam. Itt minden piac, minden időpontja, odajutással, angolul is.;)

    Firenzébe én csak akkor mennék át, ha nagyon kultúrmókusok vagytok...;):)) Nagyon szép, talán szebb is mintBologna, de rövid az idő.

    előzmény:
    pasztamagi (5)
    2010-12-06  19:55
  12. 2010. december 6. 19:555.

    Hú, köszönöm a hasznos információkat!

    A ferdetoronyba hogy tuduk feljutni?

    A San Lucához, jól értem gyalogosan? Eltéveszhetetlen vagy vigyünk inkább térképet? :)

    Piacról tudsz valamit esetleg? Van a városban?

    Mit gondolsz 3 napot érdemes végig a városban tölteni vagy kiránduljunk l egyik nap Firenzébe? (én nem vagyok róla meggyőződve hogy érdemes ilyen rövid idő alatt ingázni de hátha te jobban tudod) :)

    előzmény:
    Zol32 (4)
    2010-12-06  19:48
  13. 2010. december 6. 19:484.

    Egyik kedvenc városom Bologna. Tömegközlekedés (autóbusz) szerintem kiváló. Pár éve 1 euró körül volt a menetjegy. Belvárosban mindenképpen érdemes megnézni a Basilica di San Petronio-t a főtéren, nem messze a Basilica di Santo Stefano-t, ami egy különleges templomegyüttes - hívják "sette chiese"-nek is, hét templomnak. Az első részének altemplomában van egy oszlop jobb oldalt, állítólag olyan magas, mint Jézus volt. Érdemes szétnézni a kolostor boltjában is (különleges olajak, szappanok, csokoládék, kegytárgyak stb.) Bologna jelképe a két ferdetorony, a magasabbikba (Asinelli) érdemes felmenni, ha jó idő van. Majdnem 100 méter magas. Szépek a megmaradt városkapuk. Falakat lebontották a századelőn. Érdemes megnézni a domonkos és a ferences templomot, ha van idő és ambíció, akkor felmenni a város fölötti dombon található San Lucá-hoz, ahova egy árkádsor vezet fel, esetleg van ott fönt egy jó, hangulatos pizzeria. Dióhéjban így hirtelen.;):)

    Vásárolni szerintem drága, de ez ugye pénztárcafüggő.

    előzmény:
    pasztamagi (1)
    2010-12-06  19:01
  14. 2010. december 6. 19:463.
    Semmiképp sem!
    előzmény:
    oneminute (2)
    2010-12-06  19:44
  15. 2010. december 6. 19:442.
    A neved és a topiknyitó után nem tudom kihagyni, előre is elnézést kérek. Bár érdemlegesen nem tudok hozzászólni, de a bolognai spagettit ki ne hagyjátok!
    előzmény:
    pasztamagi (1)
    2010-12-06  19:01

Címlap

top