Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért nem kötelező az apas

inves99
Létrehozva: 2010. november 30. 16:08
Miért nem kötelező az apaság vizsgálata szülést követően? A bizonytalankodó férfiakat ez meggyőzné és megóvná őket a "kakukkfiókáktól".

 

Érthető hogy korábban nem volt ilyen törvény, hiszen biztosra vehető eredményű vizsgálat sem volt. De most már van és egyre olcsóbb. Én egy bűntető törvényt is hoznék az olyan nők ellen, akik ebben megtévesztik a férjüket.

 

Szerintem egy normális, tisztességes nő, akinek nincsen félnivalója ez ügyben nem tiltakozik egy ilyen vizsgálat ellen, hanem elnézően mosolyog.

  1. 2012. június 6. 15:11879.

    A sokak által itt kollektív rágalomnak minősített felvetésemet időközben ellopta egy televíziós csatorna, alkalmazkodva az élet azon változásához, hogy egyre kisebb összegbe kerül egy vizsgálat.

     

    Az eltelt időben történt vagy 20 családírtás is, ezen ok miatt.

     

    Még mindig úgy gondoljátok, hogy felvetés elhibázott volt? 

    előzmény:
    inves99 (1)
    2010-11-30  16:08
  2. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 21. 07:11878.

    Koszonom.

     

    Persze nyilvan van olyan hiszen azert nem mindenki elvetemult gazember es kamaszkorban is kialakulhat a szulo es gyerek kozott a megfelelo viszony. En az olyan extrem esetekre gondolok ahol az apa semmi szeretet vagy erdeklodes nem mutat evek soran a gyereke irant, ott nem gondolnam hogy vezet valahova is egy ilyen talalkozas. Kesobb ha mar a gyereke kamasz akkor maskeppen tudja megelni ha esetleg o akar talalkozni es nem jol sul el mint mondjuk egy par eves kisgyereknel. 

    előzmény:
    vwzzs (875)
    2011-02-20  23:44
  3. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 21. 07:07877.

    Nekem szerencsere nincs ilyen gondom, de a csaladunkban voltak idosebb norokonok akik termeszetes modon ugy eltek le az eletuket hogy nem talaltak oromet a sexben. Biztosan rossz lehetett nekik, vagy talan csak egyszeruen igy fogtak fel az eletet? Nem tudom, annyira sokat azert nem beszeltunk ilyesmirol. 

     

    Ma mar mas vilag van de a szineszkedes sokaknal fennmaradt ma is.

    itt a neten is sok notol lehetett olvasni, hogy elviselik mert a ferjuknek szuksege van ra de ha lehet kibuvokat keresnek. Nem lehet konnyu az eletuk, en sajnalom ha valaki igy el, de ezt mindenkinek maganak kell eldontenie. 

    előzmény:
    vwzzs (876)
    2011-02-20  23:56
  4. 2011. február 20. 23:56876.

    Én sem vagyok mai csibe.

     

    Ha tudod, hogy nem vagy képes orgazmusra, azt be lehet vallani a férjednek, s meg lehet beszélni a férfival. Biztos mindent megtesz, hogy egyszer megérezd, ha tényleg jó a házasság, hisz azért vett el, mert szeret, s meg akar neked adni minden jót. Ma pedig már nem szüzen mennek férjhez a nők, még én sem vagyok olyan öreg, hogy ehhez a korosztályhoz tartozzak. Tehát már a házasság előtt ennek ki kellett derülnie, ha a nő felvállalja, s nem színészkedik. Ebben az esetben pedig nem jut el a kapcsolat a házasságig, ha ez oly mérvű probléma, ha meg nem, akkor megint nem lesz a házasságban ebből konfliktus,mert megoldásra jutnak.Szeretném én hinni. De az őszintétlenség népbetegség.

     Igen ilyen egyszerű az egész.

    Nem hazudunk egymásnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (873)
    2011-02-20  05:54
  5. 2011. február 20. 23:44875.

     Vannak olyan szituációk, amiktől természetesen meg kell óvni a gyereket.

     De az apja megismerése az nem ez a szituáció.

     

    Nem írt itt még olyan valaki aki nem tudta, nem tartotta a kapcsolatot az apjával, s kamasz, vagyfelnőtt fejjel nem is tartotta olyan elvetemültnek? S kialakult egy jó viszony? Azért kérdem,mert nem régóta olvasgatok, hátha volt már ilyen vélemény is.

     

    Olvastalak, sajnálom ami veled történt. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (872)
    2011-02-20  05:52
  6. 2011. február 20. 23:35874.

    Vannak olyan esetek es olyan apak, akik jobb ha nem vesznek reszt egy gyerek eleteben. Ezt az anya tudja megitelni jobban , o el a gyerekkel nem pedig egy idegen kivulallo.

     

    Ő él a férfival, míg el nem válik, s ez alapján ítéli meg, hohy alkalmatlan a nevelésre? Ha mással élne a férfi ugyanavval a gyerekkel, lehet hogy alkalmas lenne a szerint a nő szerint?

    Erre nem gondoltál még?

    Itt mindig a gyerekről beszélünk, mikor mindig a két felnőtt közti viszony a kiindulás, az miatt van a gyerek olyan helyzetben amilyenben.

     

    Ha egy apa egyszer eltaszitja a gyereket akkor kesobb nem kell hogy meggondolja magat.

     

     
    Nem kell, mondod te.

    Nem lehet, hogy megváltozik? Kérdezem én.

    A gyereknek nem lenne jobb, ha megváltozna? Kizárjuk ezt az esélyt? Akarunk esélyt adni a gyereknek? Jó lenne az ő érdekében?

    Most magunkat, és a hozzánk fűződő kapcsolatát próbáljuk elkülöníteni. Nekünk nem kell megbocsátanunk, amit a mi érzésünk szerint ellenünk elkövetet. Kizárjuk, hogy a gyerek megbocsáthasson? Hátha ő képes erre.

     

    A züllött alkoholista .....a házasság alatt vált olyanná, vagy már olyan volt előtte is. Akinek a házasságában lesz egy férfi zülött alkoholist.....,abban egy kicsit a másik fél is benne van. Nem vette észre időben a lejtőn elindulást? nem próbált ellene tenni?

    Persze vannak eksztrém esetek, de mindig kettőn múlik egy házasság. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (871)
    2011-02-20  05:46
  7. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 20. 05:54873.

    En mar nem a fiatal generaciohoz tartozom, es eletem folyaman tobb olyan not ismertem, aki vegig szineszkedte a hazassagaban a sexualis eletet.

     

    Biztosan te is tudod hogy nagyon sok no soha nem jut el az orgazmushoz egesz eleteben, se igy se ugy.

    Ezek a fajta nok ha ferjhezmennek nem fognak reklamalni hanem teszik azt amirol ugy gondoljak ezt varjak el toluk.

     

    Ilyen egyszeru ez az egesz. 

    előzmény:
    vwzzs (870)
    2011-02-19  20:09
  8. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 20. 05:52872.

    Tudod vannak  esetek amikor meg kell vedened a gyerekedet olyasmitol amirol TE tudod hogy megsebezne vagy hosszu tavon kart okozna neki.

     

    Ezt o meg nem tudja de te mint az anyja felelols vagy a nyugalmaert is nemcsak a testi joleteert. Nem azert irtam a manipulalast mert en valami szornyeteg vagyok, hanem mert en tudom hogy mit  jelent nem kivant gyereknek lenni.  Ezt ha egyszer erzi valaki orok eletere benne marad.

    Ha meg tudom kimelni a gyerekemet ettol az "elmenytol" az az o erdekeben tortenik nem valami alantas bosszubol.

    Talan igy erthetobb amit irtam. 

    előzmény:
    vwzzs (870)
    2011-02-19  20:09
  9. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 20. 05:46871.

    Vannak olyan esetek es olyan apak, akik jobb ha nem vesznek reszt egy gyerek eleteben. Ezt az anya tudja megitelni jobban , o el a gyerekkel nem pedig egy idegen kivulallo.

     

    Ha egy apa egyszer eltaszitja a gyereket akkor kesobb nem kell hogy meggondolja magat.

     

    Igen, ha kellene en ugy manimpulalnam a helyzetet ahogy szerintem a gyerek erdeke ezt megkivanna.

     

    Pl. nem tennem lehetove hogy mondjuk a gyerekem megismerje a zullott agressziv alkoholista "apukat".

     

    Mindegy a dolog mint mondtam csak hipotezis, nem vagyok es leszek ilyen valasztasi helyzetben. 

    előzmény:
    vwzzs (868)
    2011-02-19  18:23
  10. 2011. február 19. 20:09870.

    Végigolvastalak.

     

    Az első mondatomban összekevertelek mással. A szeretet pazarlása azonban számomra nem létezik.

     

    Írtad, nem tagadnád meg a találkozást, de befolyásolnád abban, hogy hogy a tiedhez hasonló véleménnyel bírjon.

     

    Én pont, hogy nem akartam, hogy az én véleményemmel bírjon bármelyik gyerekem is, hisz ők mindig más szinten, más módon vannak kapcsolatban az apjukkal, a nagyszüleikkel, a barátaikkal stb. Én csak megérteni, mellettük állni tudok, segíteni/teljesíteni abban/azt, amit meg tudnak fogalmazni kérésként,de helyettük átélni érzelmeket,még ha azok negatívak is, nem tudok, és nem is akarok.

     

    Hogy elveszítetted a gyerekedet, nagyon sajnálom. 

     

    Nem fogunk nevezőre jutni, de ezzel semmi gond.

     

    Az író és színésznő témához visszatérve.

    Az írót mint írót, értelmeztem. Invess is mindig felhívja a figyelmet, indítású, és indíttatású közti különbségre.

    Ez csak egy írói válasz volt, hisz a színésznők is színészkednek. No hagyom.

     

     

     

    előzmény:
    vwzzs (868)
    2011-02-19  18:23
  11. 2011. február 19. 18:40869.

    Ha már találkozik vele, akkor jelent valamit a léte. Remélem ezt elhiszed nekem. De ha a találkozástól is megfosztod, hogy szembesüljön vele?

    Fel lehet nőni üvegbúrában? 

    Ha azzal fog szembesülni, hogy nem kell az apjának, fel fogja dolgozni, ha te segítesz neki.

     

    A te példádban. Most a gyerek ezt nem tudhatja meg, hogy "csak a szeretőtől van"?  Szégyeled?  Nem tudod neki elmagyarázni a dolgot, miért alakult így az életed?  Mert magad sem tudod?  Mitől félsz?  Más erkölcsi felfogást tanítasz neki, mint amit te élsz, vagy láthat maga körül? Látja mit csinálsz, le fogja magának fokozatosan vonni a tanulságokat, és felépíti saját maga erkölcsi világát.

     

    Sajnálom, hogy nincs a gyerekednek "apja", vagyis akit annak tarthat, jónak, vagy rossznak, de lenne neki legalább.

    előzmény:
    maicsaj (866)
    2011-02-19  13:42
  12. 2011. február 19. 18:23868.

    Igen. Értettem már az előző hozzászólásaidban is, hogy a szeretet neked valami áru, amiért cserébe kapni kell, pazarolni lehet, s stb.

     

    Nekem más. Kifogyhatatlan, bárkinek adható, mert csak jó hatással van mindenkire s mindenre aki/ami felé irányul.

     

    Megint csak azt írom, nem neked kell eldöntened, hogy a gyereked, aki nem te vagy, (egy külön személyiség )kinek adjon a szeretetéből. Mindent meg lehet mutatni egy gyereknek. Gondolok itt a "szemét" apára, aki megkérdőjelezete apaságát, hisz attól még nem lesz semmi baja a gyereknek. Vagy gondolod, hogy az a "szemét", majd elfordítja tőled a nem létező szeretetével? Egyszerűen nem értem a félelmeiteket, most kiben nem bíztok? Saját magatokban? Abban, hogy nem tudjátok úgy megmutatni a világot a gyereketeknek, hogy visszaigazolják azt, amit ti láttok helyesnek? Ugyanis akkor kiderülne, hogy mégsem a ti látásmódotok az egyedüli üdvözítő?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (865)
    2011-02-19  09:18
  13. 2011. február 19. 18:04867.

    "Szemét egy nő leszel, ha a gyereken bosszulod meg a vélt sérelmedet."

     

    Feltételes mód. Nem azt írtam szemét vagy per most.

     

    Én is a témáról beszélek, ha egyszer is ilyen helyzetbe kerülsz, akkor szerintem szemét fogsz lenni.

     

    Amit te hozol fel bizalmi kérdésnek, az teljesen más.Két felnőtt viszonya, s sehol nincs még benne egy harmadik személy aki a kettőből lett. A te példád női megfelelője a nő napi vizsgálatával lenne egyenértékű, s a hazugságvizsgáló is ua. kérdéseket adhatja fel egy nőnek, ha nem tud elszámolni az eltöltött idővel.

     

    Nem kell összekeverni a dolgokat!!!!!

    Leírtam mi a véleményem a női felelősségről, nem fogom még egyszer.

    A férfinak is felelőssége a gyerekének a sorsát irányítani, de a topick jelen esetben nem erről szól.

    A férfiak között is van felelőtlen, mint ahogy a nők között is. A kérdés a "hatalommal" ki él, élhet vissza.

    A "hatalom" pedig a nő kezében van. Ez nem kérdés.

    Folytassam, vagy be tudod magadnak fejezni?

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (863)
    2011-02-19  09:12
  14. 2011. február 19. 13:42866.

    Szerinted milyen erzes egy gyereknek, amikor szembesul vele, hogy az, akitol szarmazik, akinek a resze, annak nem kell? Honnan veszem a jogot? Anya vagyok. A gyerek erdeke szamomra a legfontosabb. Es nem hiszem, hogy jot tenne neki, ha olyan emberrel kene talalkoznia, akinek egyaltalan nem jelent semmit a lete.

    Nezd, nem valoszinu hogy ratalalna az apjara, kulfoldon elunk, apuka meg otthon. Egyebkent is csak a szeretom volt, apakepe neki a volt ferjem, aki viszont szinten nem torodik vele. 

    előzmény:
    vwzzs (860)
    2011-02-18  22:32
  15. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 19. 09:18865.

    Amikor egy gyerek meg nagyon fiatal akkor az anyja sokkal jobban tudja hogy mit hozhat a szamara egy ilyen nem kivant apaval valo talalkozas.

     

    Igen ha kell akkor ugy alakitja az ember hogy a gyerek magatol dontson a nem talalkozas mellett.

     

     Vannak meltatlan apak, akik nem erdemlik meg hogy a gyerek a szeretet rajuk pazarolja, ha tetszik ez neked ha nem.

    előzmény:
    vwzzs (858)
    2011-02-18  21:36
  16. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 19. 09:15864.

    Ha jol emlekszem Brecht volt aki ezt mondta , akinek ha elolvasod az elettortenetet (felteve ha tudsz olvasni is nem csak irni) akkor rajossz hogy mire mondta.

     

    Te jo isten , ki vagy te hany osztalyt jartal 3at, azt is a foldszinten? Szent eg,ugy latszik irodalmi ismereteid valahol a beka alfele alatt vannak.  

    előzmény:
    vwzzs (857)
    2011-02-18  21:19
  17. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 19. 09:12863.

    Te is szepen beleugatsz abba amirol fogalmad sincs. Nekem nincs es nem is lesz gyerekem, a topic alapjan beszelgettunk arrol hogy ki mit gondol a temarol.

     

    En nem szemeteztelek le pedig valoszinuleg te meg hulye is vagy emelle.

     

    maskor olvass vegig dolgokat mielott jar a lepcses szad.

     

    Igen kirugnam, mert akkor ilyen alapon en is naponta megmerhetnem hogy eleg sperma van e zacskojaban vagy belenyomta e valakibe a nap folyaman. ez ui. legalabb annyira bizalmi kerdes. Tovabba ha nem tudna magyarazatot adni minden percerol akkor mondjuk hetente hazugsagvizsgalat ala vinnem.

     

    ugye milyen szep lenne?

     

    Igen, a penzet elvennem, ui. az a gyereke, a pasi meg mehet oda akiben megbizott hogy nem dugott felre.

     

    nalunk a hazassag bizalmon epul, ha ismered ezt a fogalmat egyaltalan. 

    előzmény:
    vwzzs (855)
    2011-02-18  20:47
  18. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 19. 09:06862.

    Igazad van. Te mint anya el tudod donteni hogy a gyereked  lelki bekejet mi szolgalja. nagyon gyakran ez nincs osszhangban sem a torveny betujevel sem az allitolagos ilyen olyan jogokkal. 

     

    Egy anya normalis esetben tudja mi szolgalja a gyereke javat es ha tetszik egyeseknek ha nem sok esetben az apa hianya a csaladbol nem igazi hiany. Mert vannak meltatlan apak, akiknel kimerult az apasag abban hogy kozremukodtek a gyermek letrehozasaban.

     

    Ne hallgass senkire, te tudod mi szolgalja a gyereked javat. 

    előzmény:
    maicsaj (853)
    2011-02-18  18:41
  19. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. február 19. 09:02861.

    Nem sok ertelme van boncolgatni nemletezo tenyeket.

     

    Nekem nincs gyerekem meghalt 1995 ben, tehat az egesz kerdes csupan hipotezis. Ugyhogy ideje lenne abbahagyni ennek a kerdesnek a boncolgatasat szerintem.

     

    Az meg hogy en kit es hogyan manipulalok az eletben ram tartozik es arra akit allitolag manipulalok. Eddig meg nem reklamalt senki, de majd jelentkezem ha fog valaki. 

    előzmény:
    pager (850)
    2011-02-18  14:29
  20. 2011. február 18. 22:32860.

    Az, hogy az apa nem érdeklődik, az az ő dolga.

    Miért akarod megfosztani a saját gyerekedet attól, hogy ha ő akarná, felvehesse vele a kapcsolatot. Neki nincs joga? Mindenkinek alapvető joga, hogy ismerje, tarthassa a kapcsolatot a szüleivel, legyen az az ember 1 napos, vagy 22 éves.

    Ki adta meg neked azt a jogot, hogy elvegyél másoktól alapvető jogot?

     

    Mit fogsz érezni akkor, ha a gyereked huszonéves korában "rátalál" az apjára? Nem biztos, hogy a mostani "nem érdeklődése" tényleg a gyerek ellen van. Mi van, ha ellened? Ezért mondom, félre az önző egyéni érdeket. Nekünk a felelősségünk ezen túllépni, s a gyerek érdekében megtalálni az apa és gyereke közti legjobb kapcsolatot. Ha igazán szereted a gyerekedet, ezt tartod szem előtt. 

    előzmény:
    maicsaj (853)
    2011-02-18  18:41
  21. 2011. február 18. 22:08859.

    Teljesen egyetértek veled. Ha egyszer a természet ránk szabta ki a gyerekszülést, a felelősség is a miénk. Ez ellen nincs apelláta, nincs kibújás.

    Főleg nincs hazudozás, a másik ember becsapása.

    Minden egyes tettünkért vállalni kell a felelőséget.

    előzmény:
    212121 (828)
    2011-02-18  12:39
  22. 2011. február 18. 21:36858.

     

    "Igen  , felhasznalnam a befolyasomat (nem eroszakkal! ezt hangsulyom) arra hogy a gyerek magatol dontson ugy ahogy en is helyesnek latom."

     

     

    Mi van???????  Befolyás felhasználása akkor is erőszak, ha nem vered a gyerek fejét a falaba!!!!! Persze, magától döntse azt, amit te tartasz helyesnek. 

    Hogy tudna már magától dönteni, mikor felhasználod a befolyásodat a döntésének meghozatalában?????

     

    Szerintem ez abszolút nem így kell, hogy működjön.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (806)
    2011-02-18  12:15
  23. 2011. február 18. 21:19857.

    Szeretnéd azt hinni, hogy az író ezt mind komolyan gondolta?:-DDDDD

    Hisz ő az író:-DDDDD

    A nő meg a színésznő.:-DDDDD

    Nem is tudod milyen remek példát hoztál:-DDDDD

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (790)
    2011-02-18  12:00
  24. 2011. február 18. 21:09856.
    Akkor döbbentem meg először, mikor elmesélte volt középiskolás ismerősöm, kinézte a pasit magának, párszor együtt voltak, s megszületett hőn áhított gyermeke. A férfi nem is tudott róla, hogy csupán a tenyészbika szerepet szánták neki. Vérlázító.
    előzmény:
    212121 (773)
    2011-02-18  11:47

Címlap

top