Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cipész maradjon a...

*Babocza*
Létrehozva: 2010. november 25. 08:41

...kaptafánál!

 

Hajmeresztő, hogy egyesek ismertségük miatt azt írhatnak le, amit gondolnak és ezt senki nem bírálja.

 

Hülyítik az embereket megalapozatlan, minden tárgyilagosságot mellőző cikkeikkel!

 

  1. 2010. december 1. 14:2181.

    De Máriának, mint istent szülőnek isteni jelentőséget tulajdonítanak.

    Akkor ezt, hogy érted?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (80)
    2010-12-01  14:16
  2. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2010. december 1. 14:1680.

    Egy szóval nem írtam, hogy Isten.

     

    előzmény:
    zsaki71 (79)
    2010-12-01  13:48
  3. 2010. december 1. 13:4879.
    Ha így lenne, akkor a katolikus úgy vetnének kereszetet, hogy Atya, Anya, Fiú.....ezt még senkitől sem hallottam, hogy Mária isten lenne. Te hol hallottad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (78)
    2010-12-01  12:20
  4. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2010. december 1. 12:2078.
    Én azért utánna kérdeznék ennek, de végül is nekem mindegy hogy gondolod.
    előzmény:
    zsaki71 (76)
    2010-12-01  09:24
  5. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. december 1. 09:4077.

    szia

    Igen a tobbi celeb is ugyanannyira hat jol vagy rosszul az emberekre.

     

    Az igazsag az hogy a medianak nagyonnagy  a hatasa, nezd meg hogy bedolnek mindenfele reklamnak meg egyebeknek az emberek.

     

    Akiknek kialakult egyeniseguk van vagy hatarozott velemenyuk azoknal ez nem is erdekes de a sok befolyasolhato szemelyisegre hatnak soksor nagyon rosszul ezek az emberek akiket lehet olvasni mindenhol.

     

    Nezd meg a sok fiatal mar szinte gyerekkortol aldozatul esik annak hogy hogyan kell kinezni, hiaba mondja a mama a 8 eves lanyanak hogy szep vagy, ha o azt nezi hogy neki fogyozni kell meg sminkelni meg tangabugyit viselni es meg sorolhatnank.

    Ezert baj ha olyan szemely velemenye kerul nagykozonseg ele akit sokan kovetendonek tartanak valamilyen szinten , es a velemenye esetleg eppen a rossz iranyba viszi az illletot.

     

    Nekem egyebkent feltunt hogy  talan 2 -3 ember volt akinek ugy altalaban szimpatikusak a Soma irasai, a tobbiek vagy kifejezetten utaljak de legalabbis nem tetszik nekik. Szoval akkor lehet hogy az o elvei olyanok ami a tobbseg szamara nem szimpatikus. 

    előzmény:
    zsaki71 (72)
    2010-12-01  08:43
  6. 2010. december 1. 09:2476.
    Nem tulajdonítanak isteni jelentőséget Máriának. Ő isten szent anyja és kész. Az Atya, Fiú, Szent Lélek mellett nincs helye egy nőnek, vagy inkább női minőségnek....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (75)
    2010-12-01  09:06
  7. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2010. december 1. 09:0675.

    Mária a katolikus hitben az Isteni oldalra került át. Közvetítőként tekintnek rá. Ember és Isten között. Nem mondják, hogy isteni személy, csak annyit, hogy mentes volt az eredendő bűntől.

     

    Az egy dolog, hogy női papok nincsennek a katolikusoknál. De Máriának, mint istent szülőnek isteni jelentőséget tulajdonítanak.

    Valóban nincs helye a nőknek a katolikusoknál. hm.

    előzmény:
    zsaki71 (69)
    2010-11-26  08:50
  8. 2010. december 1. 09:0174.

    Tökéletesen egyetértek!

    Mivel képtelenség (és nem üzlet, s ilyen világot alkottunk magunknak) a médiának megálljt parancsolni, ezért a mi magunk felelőssége, miből mit szűrünk le. 

    Ez van, a lebutított (már aki hagyja magát) ember könnyebb megvezetni... - de ez már politika, s mint ilyen, számomra nagyon gusztustalan -.

     

    Ja, én nem vagyok Soma-hívő, ritkán olvasom, van amiben egyetértek vele, sokmindenben nem. 

    Mindenesetre érdekesek az írásai - no annyira nem, hogy mindig mindet elolvassam, de különleges kis szösszenetek. Engem nem befolyásol, sokféle dolgot sok embertől elolvasok, néha ő is belekerül a sorba :)

    előzmény:
    zsaki71 (72)
    2010-12-01  08:43
  9. 2010. december 1. 08:5573.

    ....viszont alig egy óra alatt több mint 70 hsz született.

    Tehát Soma egy főnyeremény az enecének.

    Tudnak ott "fenn" valamit az okosok

    előzmény:
    *Babocza* (1)
    2010-11-25  08:41
  10. 2010. december 1. 08:4372.

    Szia itt is! :-)

     

    Nem ő tartja magát anyaistennek, én két hsz-el lejjebb próbáltam leírni, mit érthet Soma anyaistenség alatt (bár megjegyzem, egyes nézetek szerint Isten bennünk van, részei vagyunk az istenségnek, de ez csak egy nézet, nem kell elfogadnia senkinek, akinek nem tetszik). Röviden: a nőiesség megélését, átélését kellene tudatosítani a nőkben, amely a mai kor lányainak, asszonyainak elég nehezen megy....de most nem feltétlenül ez a téma.

     

    Egy nézet nem lehet káros. Az, hogy ki, mit kezd vele, az már inkább. Úgy gondolom egy felnőtt embernek el kell tudnia dönteni azt, mit miért tesz, és azt felelősségteljesen. Aki mindig mások véleménye alapján dönt és éli az életét, az meg is érdemli, hogy nem a sajátját éli. Az élet a saját tapasztalatainkról kell hogy szóljon, nem másokéról. Tehát, ha valamit teszünk, azért vállaljuk a felelősséget is és ne egy számunkra ismeretlen ismerősre húzzuk a vizeslepedőt saját kudarcaink miatt.

     

    A világ befolyásol bennünket ez tény, de a mi dolgunk eldönteni, hogy ezekből a külső információkból mit raktározunk el magunkban és mit nem.... Másrészt van még egy halom celeb, aki semmiféle pozitív információt nem közvetít, mégis ott szerepel a napilapok oldalán, vagy a TV-ben, itt a neten és sorolhatnám.....velük mi van?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (71)
    2010-12-01  08:12
  11. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2010. december 1. 08:1271.

    Ja. Gondolom amelyik hulye drogos qurv@ eppen anyaistenkent potyogtatja  a tudomisenhanyadik kolyket a vilagra, o is anyaistenseg mert kinyomott egy gyereket magabol.

     

    Na ezert karosak az o nezetei.

     

    Mellesleg joga van mindenkinek a velemenyehez csak vele az a baj hogy sok embert kepes befolyasolni rossz iranyba mert o "celeb" akit olvasnak es valamikeppen mintanak is tart (hatnak).

     

    Sok ember van akinek nincs kialalkult velemenye dolgokrol es akkor eleg egy ilyen ferde szemleletu celebtol hulyesegeket olvasni meg lesz gyozodve hogy hat a "Soma is megmondta" akkor biztos ugy van.

     

    Ha neked vannak ilyen nezeteid az a te dolgod. De ha valakinek modjaban all ezeket terjeszteni akkor sajnos kifejti a rossz hatasat azokra akik nem tulsagosan hatarozott egyenisegek. Ez a media hatalma.

     

    Ugyanezert tartottam karosnak hogy o a mediaban "reklamozhatja" hogy mikor hanyszor kivel stb. ezzel pl. mondjuk valaki aki eppen ingatag alapon all mondjuk a kapcsolataban akkor sokkal konnyebb mondjuk a

    "SOma recept" alapjan osszefekudni valakivel mint ahogy o azt a nyitott hazassagaban csinalja ahelyett hogy probalnanak a kapcsolaton dolgozni.

    ui. lehet hogy az illeto a Soma modszert koveti merthat neki is bevalt a ferje meg kivagja mint a macskat sz@rni mert o meg nem hajlando a "nyitott kapcsolatra". Aztan utana meg lehet nyafogni, hogy hat en csak azt csinaltam amit a Somatol olvastam.

     

    Ne gyere azzal hogy te nem vagy ilyen mert rengeteg embert befolyasol ha egy ismert szemelyisegrol vesz valamilyen mintat, viselkedesben vagy eletmodban, ezert van felelossege a nyilvanossag elott elo embereknek arra hogy milyen hatast gyakorolnak az olvasoikra/nezoikre. 

    előzmény:
    zsaki71 (69)
    2010-11-26  08:50
  12. 2010. november 26. 14:4170.

    Az egyisten hívők szerint Isten azért zavarta ki az emberpárt a Paradicsomból, mert csakis ő teremthet embert, tehát nem a nő. Én nem akarok ebbe belefolyni, mert agnosztikus hitem van, de ha belegondolsz, a nő sem teremt. Az egész folyamat végbemegy a női testben, de minden egyes sejt tudja a maga dolgát, nem a nő teremti az utódot, így nekem ez egy kissé röhejes, hogy anyaisten. Három gyerekem van, és tudom milyen csodálatos dolog, de akkor sem tartom magam istenségnek. Áldottnak inkább.

     

    A másik: nem csak a magyar nők szülnek kórházakban, így tehát a a neurotikus generáció mint okozat sántít. Ráadásul amíg otthon szültek sem volt jobb a helyzet.

    előzmény:
    zsaki71 (69)
    2010-11-26  08:50
  13. 2010. november 26. 08:5069.

    Szia!

     

    Az anyaistenség dolgot félreértetted. Nem arról van szó, hogy az a nő, aki szül anyaisten. Soma szerint r. kat egyház tanításai szerint, és általában a vallások zömében, nincs helye a nőnek, mint istennek/istenségnek. Tehát hiányzik a nőiség megjelenése a hitünkben. Atya, Fiú, Szentlélek a szentháromság. Hol van ebben a női energia? Miét nincs? Anyaisten, vagy Földanya (Gaia), aki a termékenységet szimbolizálja. Ő szülte a Földet.....Ezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy szavait ne szó szerint értsd, hanem képletesen....

     

    Sajnos neurotikus generáció a miénk, 2003-as adatok szerint minden 6. magyar érintett a depresszió betegségében....azóta szerintem számuk csak emelkedhetett.

     

    előzmény:
    kysslina (68)
    2010-11-25  15:58
  14. 2010. november 25. 15:5868.

    "... hogy az elmúlt évtizedek egyik legtöbb lelki nyomorúságát és sérülését hozó vétke, sőt: bűne, az hogy a nőktől elvették az anyaistenségükhöz méltó szülést..."

     

     

    Már ez kiverte nálam a biztosítékot, pedig én alapból nem utálom Somát. Megadom neki a lehetőséget minden írásánál, hogy meggyőzzön, és időnként sikerül is neki, de a mondat speckó alapból beintés minden keresztény, vagy akár nem keresztény, de hívő embernek. Most nem térek ki arra, hogy mi az én hitrendszerem, mert nem ez a téma, de anyaistenségnek nevezni a nőt csak mert szül...! 

     

    "...meg is lett a következménye: neurotikus generáció vagyunk" 

     

    Áltudományos baromság. Nem egy olyan ország van, ahol a nők többsége kórházakban szül, és a generácio(nk) azon országban minden, csak nem neurotikus..

     

     

    Azaz igen Babócza, igazad van. Soma mondjon véleményt mint bárki más, sajnálja, vagy ne sajnálja Gerébet, de ne akarjon a pszichológia mögé bújva kijelentéseket tenni, mert - igen- sokan készpénznek veszik amit mond (pl, hogy azért neurotikus valaki, mert kórházban született, és az anyja nem volt istenségként kezelve), másrészt pedig nevetségessé teszi magát, így az NLC-t is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  15. 2010. november 25. 15:2867.

    Szia,   igen  ott kezdődik a gond , ha valaki bedől a hülyeségeinek......

     

    Mert ő azt hiszi különös képességekkel rendelkezik....Direkt nem irtam szemszögről,  mert ő úgye átlát mindenen.Ha valaki a béka segge alatt van , még azon is???? 

    Élelmes, vagy hogy hivják ezt  afajtát??Mindenből tud pénzt csinálni!!  

    előzmény:
    eda-1952 (48)
    2010-11-25  10:07
  16. 2010. november 25. 13:1266.

    Na ebben teljesen igazad van!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749467 (62)
    2010-11-25  11:10
  17. 2010. november 25. 12:4265.
    úgy látom,nincs mihez
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
    2010-11-25  10:50
  18. 2010. november 25. 12:4264.

    ???

    Ezt nem értem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
    2010-11-25  10:50
  19. Torolt_felhasznalo_721863
    Torolt_felhasznalo_721863
    2010. november 25. 11:2663.
    Én még olyan embert nem láttam, akinek a véleménye ne osztotta volna meg az embereket, ebből adódóan abbéli kívánságod, miszerint megosztó személyiség ne írjon cikket, nem fog teljesülni. Ugye nem gondolod komolyan, hogy létezik valaki a földön, akivel mindenki egyetért, ugye? :-D
    előzmény:
    *Babocza* (38)
    2010-11-25  09:43
  20. Torolt_felhasznalo_749467
    Torolt_felhasznalo_749467
    2010. november 25. 11:1062.

    Teljesen eltersz a tematol . 

     

     

    Soma egy muveletlen opportunista , jo percben jo helyre csoppent .

    Maganvelemenyei nagyfoku muveletlenseget mutatnak .
    Viselkedese arcpiritoan kozonseges .
    Nagy kar , hogy podiumra emelve ilyen pelda van az emberek szeme elott .

     

    Tovabbi jo forumozast .

    előzmény:
    zsaki71 (59)
    2010-11-25  11:01
  21. 2010. november 25. 11:0961.
    Ehhez viszont minden szülőnek tökéletesnek kellene lennie...ami ugye nem létezik....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749467 (60)
    2010-11-25  11:04
  22. Torolt_felhasznalo_749467
    Torolt_felhasznalo_749467
    2010. november 25. 11:0460.

     

    A jozan eszt vesztette el sok szulo  : a jozan eszt probalja felepiteni a pszichologus ,

     

    A normalis szulo atadja az erkolcsot/moralt/etikat/stb , atad minden olyan egyuttelesi szabalyt , ami megengedi , hogy az az utod ne lakatlan szigeten elokent ,  ontorvennyel torjon be a kozosbe....
    Nem pszichologuskodni kell szulokent , parkent , baratkent  , hanem atadni a kozosben eles szabalyait .... rogton kevesebb problema lenne....

     

     

     

     

    előzmény:
    zsaki71 (57)
    2010-11-25  10:39
  23. 2010. november 25. 11:0159.

    Mivel magam is hasonló nézeteket vallok, tkp. magamat védem:-)

     

    Így van, a lélekgyógyászathoz ezek is kellenek.

     

    Ez személyeskedés és nem vélemény: közönséges és buta.

     

    Nem nevezném az ezotériát tudománynak, inkább egyfajta útkeresésnek, melynek központjában maga az ember áll.

     

    A frissen végzett pszichológusok is elkezdik valahol, mert azért, aki a mai felsőoktatásban "járt" már, az tudja, hogy amit ott adnak az nem más, mint lexikális tudás ahhoz, hogy a Való Világban megtapasztald, gyakorold amit tanultál. Így a gyakorlat teszi a mestert szólam, nagyon is helyénvaló.

     

    Az általad Somához köthető eset csak feltételezés, igaz? Akkor kár vele foglalkozni. Másrészt, aki mindig mást okol a saját kudarcaiért, "csak" önmagával képtelen szembenézni.... és az egyszerűbb utat választja problémái megoldásához, de saját cselekdeteiért ne hibáztasson mást, mert a kötelet nem más tette a kezébe.

     

    Ha kritikusan tekintesz másokra, kritikusan tekints magadra is, és akkor lehet, hogy más kritizálása már nem is lesz annyira fontos.

     

    Soma véleménye számomra egy a sok közül, nem szentírás, nem követendő példa, csak egy másfajta látásmód. Az, hogy mit kezdek vele az én dolgom. Ami számomra fontos belőle, azt elrakom magamnak, ami nem, azt pedig szélnek eresztem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749467 (58)
    2010-11-25  10:50
  24. Torolt_felhasznalo_749467
    Torolt_felhasznalo_749467
    2010. november 25. 10:5058.

    Ez nem ezosokat vedo topik .

     

    A lelekgyogyaszathoz nagyfoku emberismeret es  muveltseg/kultura kell...

    Akarhogy veded ezt a not : kozonseges es buta .
    Altudomanyokat terjeszt nyilvanosan  , sarlatanok szoszoloja .... 

     

    Mit jelent az , hogy "gyakorlat teszi a mestert" ? 
    Gyakorolhat valaki mint kormos , vagy enekes , nem gyakorolhat es torhet emberen/embert ....

     

    Ha a tanacsai miatt egy "hivoje" ,  a pillanatnyi megnyugvas utan  kotelet fog es felakasztja magat , mert megalapozatlan kepesitesevel megvakart egy megoldatlan problemat , valamihez hozzanyult , de nem tudta , hogy mihez , akkor mi van ?

     

    Baj eseten Somanal is ott van a hires german ujmedicina felfedezojenek a megoldasa : /apolonoi tanuskodtak az ellene inditott perben/ : az a "csodaorvos" elvitette elhalalozas elott mas klinikaba a haldokloit : igy az O klinikaja 100 % gyogyulast  tudott felmutatni...

     

    Soma valoban beteg "lelki betegei" sulyosabb allapotban kerulnek hozzaerto kezebe  ,

     

    Minden somarajongo meg fizeti a hulyek adojat.

     

    Kritikusan kell nezni Somat : O uzletasszony , penzt csinal .

     

    Az Nlc-n azert csucsulhet , mert buta ember tobb van , mint nem buta , es e miatt Soma sok kattintast hoz a hazhoz. Az Nlc is uzlet

     

    előzmény:
    zsaki71 (50)
    2010-11-25  10:15

Címlap

top