Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Konyha felújítás

polupe
Létrehozva: 2010. november 23. 16:09

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

Az a tervem, hogy jövő tavasszal rendbe tesszük a konyhát, ami a következőkből állna: pvc helyett járólap lerakása, régi csempe leverése, és új felrakása, ill. egy új konyhabútor. Aztán egy festés.

 

A kérdéseim:

ezeket a műveleteket milyen sorrendben érdemes csinálni, mennyi idő pl. a járólap lerakása (5 m2), csempe másik 5m2.? Mennyi ideig nem lehet rálépni?

Mikor kell festeni?

 

Bútor: blokk konyhákból még a legkissebb is nagy nekünk, Ikea konyha vagy egyedi készíttetése?

 

Férjem nem tudja ezeket házilag kivitelezni, úgyhogy ezt ne is javasoljátok:-) kivéve persze a festés.

 

 

Bármilyen ötletet, tapasztalatot szívesen várok, esetleg bevált szakik elérhetőségét is (Bp. XI. ker)

 

Köszi

  1. 2010. november 24. 10:5410.

    Sziasztok,

    köszönöm mindenkinek aki üzent, vagy hozzászólt:-)

    előzmény:
    hangyacsek (9)
    2010-11-23  21:09
  2. 2010. november 23. 21:099.

    Nálunk sem a férjem csempézett-járólapozott, hanem én...

    A spejzban kezdtem, gondoltam, az jó lesz gyakorolni. Aztán sorban az egész lakást: belépő, közlekedő, konyha, étkező, fürdőszoba, WC, konyhapult (téglából épített konyhabútorom van, helyben betonozott, csempével burkolt munkafelülettel). Egész jó móka volt!

    előzmény:
    polupe (1)
    2010-11-23  16:09
  3. 2010. november 23. 19:198.

    Nálunk talán három-négy nap volt az egész. Úgy, hogy a férjem kivitelezte(nem csinált ilyet előtte, és ezért egy-két járólap-csempe összetört, nem úgy sikerült levágni, de szép lett).

     

    Festeni Te is tudsz, bár érdemes a járólapot letakarni (mi nem tettük, fuldokoltunk is utána higítóban :) ).

     

    A konyhát is magunk fúrtuk fel. Csak a gáz, villany és a víz beszereléséhez kellett szerelő (ezt 20-ért megcsinálták.)

     

     

    És őszintén szólva, utána, nekem nagyobb gond volt, hogy a tökéletes függönyt megtaláljam a mi kis tökéletlenül tökéletes konyhánkhoz.

     

    Ha szakemberrel csináltatod, mond el mit akarsz pontosan és ne hagyj sört a hűtőben :).

     

     

    előzmény:
    polupe (1)
    2010-11-23  16:09
  4. Torolt_felhasznalo_248363
    Torolt_felhasznalo_248363
    2010. november 23. 17:517.

    szia

     

    írtam privit

    előzmény:
    polupe (1)
    2010-11-23  16:09
  5. 2010. november 23. 16:306.

    Megtervezni/terveztetni az új konyhabútort.

     

    Kiszedni a régit, leverni a csempét, ha kell az új bútorhoz kiépíteni a falban az elektromos kábelek, konnektorok, és  víz vezetékek helyét.

     

    Feltenni a falra az új csempét, utána a járólapot. Járólapra legalább 1 napig nem lehet rámenni.

    Beépíteni/bekötni az új bútort, festeni, takarítani.

     

    kb ez a sorrend.

     

    Bútorügyben, meg nyugodtan kérjél árajánlatot több cégtől, gyártótól, az nem kerül semmibe......

     

    előzmény:
    polupe (1)
    2010-11-23  16:09
  6. 2010. november 23. 16:295.

    Nálunk kb. 4 nap alatt megvolt a konyha. Első nap szétszedték a régi bútort, felszedték a linóleumot, leverték a régi csempét (nem volt sok, csak a munkaasztal fölött), leköveztek és a falra tettek fel új csempét. Ja, és kifestettek, igaz, egy tisztasági festés volt csak.

    Második nap kifugázták a követ, csempét.

    Harmadik nap hozták az új gázt, mosogatógépet, konyhabútort.

    A gázt még aznap bekötötték.

    Negyedik nap összeállt a bútor, elrendezték, majd amit kellett, felfúrtak, bekötötték a mosogatógépet. Igaz, az egyik szekrényrészt elméretezték, várni kellett, hogy kijavítsák, de attól még szuperul lehetett használni a konyhát.

    Egy-két apróság még kellett azért, de kb. így meg lehet oldani, ha talál az ember megfelelő embert.

    előzmény:
    polupe (1)
    2010-11-23  16:09
  7. 2010. november 23. 16:254.
    írtam privit
    előzmény:
    polupe (3)
    2010-11-23  16:20
  8. 2010. november 23. 16:203.

    Szia,

    BP. XI. ker. priviben is jöhet, köszi

    előzmény:
    dijjja (2)
    2010-11-23  16:16
  9. 2010. november 23. 16:162.
    Szia! Amikor mi járólapot tetettünk le, már másnap, vagy harmadnap rá lehetett lépni, nem emlékszem pontosan, de ennél több biztos nem volt. Illetve még a bútorhoz tudok hozzászólni, tudok egy jó céget, egyedi konyhabútorokat gyártanak, de nem tudom hol laksz, jó-e neked.
    előzmény:
    polupe (1)
    2010-11-23  16:09

Címlap

top