Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Holló próba lázra?

Andralin
Létrehozva: 2010. október 23. 10:39

Sziasztok!

 

Ismeri valaki részleteiben ezt a Holló próba nevű tesztet?

 

Napközben 2 óránként kapok egy nagy fehér kapszulát és közben szintén 2 óránként mérni kell a lázam. 

 

Többhetes láz és intravénás antibiotikum kúra után maradt még egy kis hőemelkedésem (esténként még felmegy a hőmérsékletem 37,3-ra).

Ezzel a teszttel fogják megállapítani, hogy nem idegi eredetű-e a hőemelkedés.

 

A neten nagyon kevés leírás van róla, csak annyi, hogy a lényege az, hogy ha nyugtató hatására nincs láz, akkor idegi alapú a dolog.

 

Vajon mi van ezekben a fehér kapszulákban?  

 

Esetleg valami olyasmi lehet, hogy véletlenszerűen (vagy épp valami rend szerint)  adnak nyugtatót meg placebót felváltva és majd nézik a hatást a lázlapon? Vagy hogy működik ez az egész?

 

 

 

 

  1. 2010. október 23. 16:3415.

    egy nagy OP utan ez varhato, belekalkulalhato dolog, erre van a rehabilitacios idö es tevekenyseg!! 

     

    Igen, csak nekem a "nagy OP" után volt egy közel öthetes gyulladásos időszak 38, néha 39 feletti lázzal. 

    Szóval ez nem a műtétből visszamaradt hőemelkedés, hanem egy hosszú lázas időszak lecsengése. 

    előzmény:
    semiramis (14)
    2010-10-23  13:22
  2. 2010. október 23. 13:2214.

    az "idegi alap" NEM psziches eredetüt jelent, hanem idegrendszerit

    az idegeid testszerte vesznek fel jelzeseket a külvilagbol s juttatjak tovabb (helyzetjelenteskent) az agyba. ezen az alapon alkalmazkodik a szervezeted a külvilaghoz, igy pl. az idöjarashoz.

     

    ha idegrendszeri, vagyis neurologiai (NEM pszichikai!!!) a problema, akkor bizony utana kell jarni . es NEM nyugtatokkal, hanem gyulladascsökkentökkel es pihenessel.

     

    egy nagy OP utan ez varhato, belekalkulalhato dolog, erre van a rehabilitacios idö es tevekenyseg!! 

    előzmény:
    Andralin (9)
    2010-10-23  11:21
  3. 2010. október 23. 11:3713.
    Nekem azt monda rá 2 orvos is, hogy annyi ideig voltam lázas, gyullad állapotban, hogy idő kell, míg visszaáll teljesen. És igaza lett.
    előzmény:
    Andralin (12)
    2010-10-23  11:31
  4. 2010. október 23. 11:3112.

    Igazából ez a kis hőemelkedés engem nem is zavar egyáltalán, talán nálam is idővel magától elmúlna, de azért csak jobb, hogy komolyabban utánanéznek, hogy mi okozhatja.

     

    előzmény:
    kriszmanyi (11)
    2010-10-23  11:27
  5. 2010. október 23. 11:2711.
    Ilyen hőemelkedésem nekem is volt, szintén nagy láz, gyulladás és többhetes antibitikumos kezelés után. Nekem azt monda az orvos, hogy ez el fog múlni és el is múlt magától, igaz nem 2 nap alatt.
    előzmény:
    Andralin (1)
    2010-10-23  10:39
  6. 2010. október 23. 11:2710.

    Billentyűcsere volt, velemszületett probléma miatt.

     

    Igen, szerencsére a dokik itt tényleg nagyon rendesek és odafigyelnek. 

     

     

    előzmény:
    haho (8)
    2010-10-23  11:18
  7. 2010. október 23. 11:219.

    Köszönöm!

     

    Nálam azért - bár nem veszem észre magamon - de 6 folyamatosan kórházban töltött hét után lenne magyarázata a idegi alapnak. 

    előzmény:
    haho (5)
    2010-10-23  11:13
  8. 2010. október 23. 11:188.

    Jaj, szegény. Milyen szívműtéted volt? Miért kellett?

    Akkor tényleg fontos, hogy kiderüljön az ok! Sok-sok türelmet!! S azért úgy tűnik, figyelnek ott rád a dokik, ez jó!

    előzmény:
    Andralin (6)
    2010-10-23  11:15
  9. 2010. október 23. 11:157.

    Ja, és ez tényleg csak tipp - s majd hátha jön valaki, aki tényleg ért hozzá: de ha igaz a feltevésünk, hogy többféle hatóanyagú gyógyszert kapsz, esetleg közte placebót is, akkor nem hiszem, hogy 2 óránként lenne más a bogyó. Inkább naponként, vagy fél naponként... de ez csak így józan paraszti ésszel találgatva :-)...

     

    előzmény:
    haho (5)
    2010-10-23  11:13
  10. 2010. október 23. 11:156.
    Én meg szívműtét után lázasodtam be... 
    előzmény:
    haho (3)
    2010-10-23  10:58
  11. 2010. október 23. 11:135.

    Lehet... de ettől még placebo is lehet közte akár - végül is, logikus lenne.

    Igazából, nem jó, ha rásütik az emberre, hogy idegi alapon van láza. Engem legalábbis anno frusztrált a dolog, hogy ezzel próbálkoznak. De most már azt mondom, hogy azért örülnék, ha bárhogy eltűnne az életemből ez a lázassággal együtt járó bizonytalansági tényező (nagyon nehéz így barátokkal programot tervezni, aggódni, hogy én tudok-e menni kirándulni, utazást, nyaralást előre tervezni, stb.). Szóval, ha mégis az derülne ki, hogy szorongások miatt van nálad, akkor legalább el lehet indulni, s kezdeni valamit az egésszel...

    Szóval kitartás! Drukkolok, hogy megoldódjon!  

    előzmény:
    Andralin (4)
    2010-10-23  11:00
  12. 2010. október 23. 11:004.

    Hmmm, ez érdekes. Akkor lehet, hogy különböző nyugtatók vannak azokban a kapszulákban.

     

    Nekem csak 3 napig fog tartani, de mint írtam 2 óránként hozzák a kapszulákat.

    előzmény:
    haho (2)
    2010-10-23  10:55
  13. 2010. október 23. 10:583.
    Ja és nekem is egy durva, magas lázas, antibiotikummal kikezelt influenzás megbetegedés után kezdődött az egész. (Bár ezt hiába meséltem mindenhol el, úgy tűnt, az orvosok nem kötötték össze a dolgot.)
    előzmény:
    Andralin (1)
    2010-10-23  10:39
  14. 2010. október 23. 10:552.

    Szia!

    Sajnos az általad leírtaknál többet én sem nagyon tudok magáról a tesztről, de azért elmesélem, hogy nekem is volt szerencsém hozzá. Viszont nekem csak a körzeti orvosom próbálta - s ő többféle nyugtatót adott nekem, kis adagokban. Viszont nem 2 óránként kellett bevennem, hanem egy hétig az egy félét (kis adagban, nem egy teljes bogyót), amikor épp rosszabbul voltam, s hőemelkedésem volt. Aztán mikor nem volt hatás, akkor következő héten másik félét....Az rémlik, hogy a különböző nyugtatók hatásmechanizmusa más, talán ezért próbáltunk ki többet. 

    S mikor egyik sem jött be, s még mindig hőemelkedésem maradt, akkor széttárta a kezét, hogy elfogytak az ötletei, nekem biztos ilyen a hőháztartásom, próbáljak meg nem törődni vele. (Hozzáteszem, hogy a hőemelkedés miatti gyengeségen kívül, tényleg más tünetet nem tudtam felmutatni... de a hőemelkedés azóta, évek óta ragaszkodik)

    Szóval, nálam ilyen volt. Kíváncsi leszek, hogy nálad kiderül-e valami.

    Haho

     

    előzmény:
    Andralin (1)
    2010-10-23  10:39

Címlap

top