Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Termékbemutató előadás

tibia
Létrehozva: 2010. szeptember 28. 15:52

Te már voltál ilyenen? Esetleg kirándulással egybekötött áruismertetőn is?

Mi a tapasztalatod? Vásároltál valamit?

  1. 2013. november 27. 23:1964.

    Igen, ezen bosszankodtam utána én is.

    Írásban kellett volna kérni tőle, hogy a lámpának vérnyomáscsökkentő hatása van.

    Írja alá - aztán megyek és feljelentem fogyasztó téves és egészségre káros tájékoztatása miatt.

     

     http://www.megfeleles.hu/hu/fogyasztovedelem

    előzmény:
    antironia (61)
    2013-11-25  07:57
  2. 2013. november 25. 14:5963.
    előzmény:
    antironia (62)
    2013-11-25  07:58
  3. 2013. november 25. 07:5862.

    Megtaláltam egy másik topikban, íme:

     

     

    A Bioptron (lánykori nevén Evolite) lámpát magyar orvosok találták fel. A miskolci Gruby Dávid Bőr-és Nemibeteggondozó Intézetben éveken át tesztelte két orvosnak a csapata. (Nevet nem írok, mert nem tudtam velük beszélni, már nyugdíjasok, hogy kiírhatom-e a nevüket.) Az egyik laborvezető, aki a teszteket összefogta és dokumentálta, az édesanyám. Jómagam, "hála" az egész testemet megtámadó ekcémának és más betegségeknek, tesztalany voltam a "gyermek" kategóriában.

    A lámpa fénye ill. melege egy polárszűrőn át hat, egyes bőrbetegségeket, pattanásokat, aknékat, fekélyeket, sebeket, hegeket lehet vele gyógyítani, vagy gyógyszeres terápiával kombinálva a gyógyulást gyorsabbá tenni, a visszamaradó elváltozásokat csökkenteni. A színes előtétek csak parasztvakításra jók, nincs jelentőségük. A hegyikristály betét meg marhaság, ugyanis a kristály belső és külső fénytörési rétegei eltérítik a polarizált fényt, innentől a kis tiffany lámpa is hatásosabb.

    Valaki írta, hogy a lámpától be kell pirosodni, az jelzi a hatást. Ez nem igaz.


    Onnantól nem igaz a  Zepter szövege, amikor bőr alatti dolgok megoldását kínálja. (fejfájás, gerincsérv stb) Meg az sem igaz, hogy önmagában gyógyító hatása van mindenre. Az esetek többségébena lámpa csak kiegészítő megoldás, és nem helyettesíti a gyógyszeres terápiát. Pl egy pattanás nyoma, egy horzsolás, egy kisebb égés esetén nyilván orvos nélkül, házilag is bevethető a lámpa, de pl egy fekély kezeléséhez már orvos és gyógyszer is kell.


    Amire jó volt a lámpa: psoriasis, ekcéma, dishydrosis, rosacea, akne vulgaris, furunculus, pattanásos-mitesszeres bőr állapotjavítása, műtéti hegek gyógyulásának gyorsítása, sebgyógyulás gyorsítása, égési sebek szövődményeinek csökkentése, gyógyszeres terápiára nem reagáló lábszárfekélyek gyógyítása, gyógyszerre reagáló fekélyek gyógyulásának gyorsítása. Más vizsgálatot a lámpával nem végeztek, csak külsődlegest. Amit a Zepter állít, hogy minden betegségre jó, meg színterápia, az humbug.

     

    előzmény:
    antironia (61)
    2013-11-25  07:57
  4. 2013. november 25. 07:5761.

    A magát orvosnak mondó nő szerint naponta kétszer irányítsam rá a fényt a nyaki ütőeremre, és dobjam csak el a vérnyomáscsökkentő gyógyszeremet, semmi szükség nem lesz rá.

     

     

    Az ilyeneket  azonmód fel kellene jelenteni! UGyanis a BTK mondja ki a kuruzslást! Elég szigorúan büntetik. Ez a "dobd el a gyógyszered" meg mindennek az alja. Az ilyen kufárnak a fején kéne szétverni a bioptron lámpáját!

     

     

    Ő meg azt mondta, hogy csak a sebgyógyulást gyorsítja, másra semmire sem jó, ezt hallotta a továbbképzésen. 

     

    Volt itt az NLC-n számtalan topik a témáról - és talán Fortinbras (???)mesélte, hogy ő gyerekként részt vett az itthoni klinikai kísérletben, mert az anyukája abban az intézetben dolgozott Miskolcon, ahol ezt tesztelték.

    Pontosan az van, amit az orvosod mond. Az összes többi "csodahatás" HUMBUG! 

     

     

    előzmény:
    az örök Éva (59)
    2013-11-24  23:36
  5. 2013. november 25. 07:4460.

    Az iszonyú drága bioptron lámpa, amiből kicsit és nagyot is vettek.  Ők azt mondják, használ, de szerintem csak bedumálják maguknak, különben nem fájna anyukám lába.

     

     

    Egyszerűen pszichológia!  A kognitív disszonancia elnyomása.

     

    Pl itt is egy leírás erről: 

    http://zsiday.hu/blog/kognit%C3%ADv-disszonancia-r edukci%C3%B3ja

     

     

    Kidobtak rá egy csomó pénzt, és az önmaguk marcangolása, vagy önmaguknak beismerés, hogy rosszul döntöttek helyett azt tudatosítják magukban, hogy használ, és hogy ez egy marhajó döntés volt. 

     

    De ez a tényektől független. 

    előzmény:
    az örök Éva (57)
    2013-11-24  23:00
  6. 2013. november 24. 23:3659.

    Én is voltam többször is ilyen előadáson, persze soha nem vettem semmit.

    Az egyiken ketten is rám szálltak és 1 óra hosszat győzködtek, hogy vegyek bioptron lámpát. Hogy az milyen jó.

    A magát orvosnak mondó nő szerint naponta kétszer irányítsam rá a fényt a nyaki ütőeremre, és dobjam csak el a vérnyomáscsökkentő gyógyszeremet, semmi szükség nem lesz rá.

    És már rakta is elém a papírt, itt írjam alá.

    Már bánom, hogy nem mertem a szemébe mondani, hogy én csak azért a jó kis uborkareszelőért jöttem, amit ígértek az előadás hallgatóinak.

    Azért azt megmondtam, hogy utánanézek ennek a lámpának, megkérdezem a körzeti orvost.

    Ő meg azt mondta, hogy csak a sebgyógyulást gyorsítja, másra semmire sem jó, ezt hallotta a továbbképzésen.

    előzmény:
    Csendike (58)
    2013-11-24  23:07
  7. 2013. november 24. 23:0758.
    Sajnos , igen.
    előzmény:
    az örök Éva (57)
    2013-11-24  23:00
  8. 2013. november 24. 23:0057.

    Úgy, hogy a szüleim máig azt hiszik, hogy minden, amit vettek az szuper jó, és nagyon megérte. Világos, hiszen ezt mondták az előadáson.

    Minél drágább, annál biztosabb, hogy egészen kiváló a cucc.

    A gyapjú ágynemű 8-10 éve volt favorit, azóta lefutott. Úgy látszik, nincs elég birka.

    Aztán volt rozsdamentes lábas (az egyiknek lejött a füle, használhatatlan, pedig örök életűre hirdették). Elektromos pizzasütő. Kontakt sütőlap. 

    Az iszonyú drága bioptron lámpa, amiből kicsit és nagyot is vettek.  Ők azt mondják, használ, de szerintem csak bedumálják maguknak, különben nem fájna anyukám lába.

     

    Van egy rámenős kereskedőréteg, amelyik becsapja a hiszékeny időseket. És igen, többször is át lehet őket verni.

     

    előzmény:
    Csendike (37)
    2013-11-24  12:28
  9. 2013. november 24. 17:3056.
    előzmény:
    nyugger (46)
    2013-11-24  14:07
  10. 2013. november 24. 14:5355.

    Akkor legközelebb hívja meg Tomcat-et vendégségbe, mikor bejelentkezik hozzá a tukmálós pedikűrös...

     

     

    https://www.facebook.com/tolvajkerg etok/posts/538358592923292

     

     

    előzmény:
    WASP (54)
    2013-11-24  14:46
  11. 2013. november 24. 14:4654.

    Azért nincs értelme, mert ez ugye nem bűncselekmény!

     

    Ő árul valamit , amit megvenni nem kötelező.

     

    A bicskanyitogató stílus, meg az erőszakosság nem büntető kategória.

    Még akkor sem ha 85-95 közötti időseket céloz vele.

    Akik már nem olyan gyos felfogásúak, meg az egészségükért minden hülyeségre rá lehet őket szedni. 

    előzmény:
    antironia (52)
    2013-11-24  14:36
  12. 2013. november 24. 14:3753.

    A JQÉA! Bocs.....  Még meg is nyugtatja a lelkiismeretét, holott naponta több idős embert ÁTVER.

     

     

    hát milyen ember az ilyen?

    előzmény:
    nyugger (48)
    2013-11-24  14:19
  13. 2013. november 24. 14:3652.
    Az ilyet én feljelenteném!
    előzmény:
    WASP (45)
    2013-11-24  13:52
  14. 2013. november 24. 14:3551.

    Abszolút megértelek. :-(

     

    Tudom, sok előző topikon betámadták az itt panaszkodó gyerekeket (felnőtt gyerekek...), hogy biztos örökségvadászok, azért sajnálják szegény idős szüleiktől az effajta "szórakozást". 

     

    Hát nem! Az átverésektől, a randa lehúzásoktól akarják megvédeni az idős szüleiket, akik már nem rendelkeznek olyan belátóképességgel, ill. nem gyanakodnak rögtön átverésre. 

     

    pedig ezek a rohadt cégek pont őket célozzák meg.

     

    Én itt a helyi (kerületi) művháznak is beszóltam már, hogy miért adnak helyet ilyen parasztvakításos előadásoknak.... De nem hatotta meg őket, nem érdekelte a facility managementet, hogy ez átverés. Ők csak a helységbérleti díjat látják, hogy annyival is jobb a cashflowjuk.... :-((( 

     

     

    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (43)
    2013-11-24  13:04
  15. 2013. november 24. 14:3150.

    Aki elmegy ilyen termékbemutatóra, nem gondolkozik ilyen logikusan mint te vagy én....

     

    Ezzel együtt őket, a viszonylag csekélyebb értelemmel megáldottakat sem szabadna "leírni" a fogyasztóvédelemnek.  Mivel ők fokozottan kiszolgáltatottak a csalók számára. :-( 

     

    A termékbemutatók közül is a legfelháborítóbbak az egészségügyi felmérésnek ÁLCÁZOTT tukmálós előadások.

     

    Hány topik volt már itt az NLC-n közel egymilliós masszázságyról, meg hasonló parasztvakításokról...!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377645 (42)
    2013-11-24  12:58
  16. 2013. november 24. 14:2749.
    Azt még nem is mertem megkérdezni anyutól, hogy ha részletre vesz valami vackot, akkor öröklöm-e az adóságot, vagy van benne hitelbiztosítás.
    előzmény:
    nyugger (47)
    2013-11-24  14:12
  17. 2013. november 24. 14:1948.

    Pár link, amit érdemes lenne kinyomtatni és az idősek elé tenni, ha már ők nem neteznek.

     


    http://propeller.hu/itthon/1797370-lerantj uk-a-leplet-a-hires-biokeramia-takarokrol

    http://www.fogyasztok.hu/cikk/20100125/fogyasztovedelmi- ellenorzes-arubemutatokon


    http://propeller.hu/itthon/1 784391-800-900-os-arressel-dolgoznak-a-buszos

     

    Szemelvény az utóbbiból:

    Én egy ilyen cégnél dolgozom előadóként biokerámia ágyneműt, masszázsfotelt és edényeket fogalmazunk. Igen van a terméken bőségesen haszon, akár 8-10 szeres is...

    Talán abba is igazuk van, hogy eltúlozzuk a termékeink hatékonyságát, de hát ezek reklámbemutatók. A Tv-ben is túloznak a reklámok. Ráadásul sok embernek ezek nagyon jó programok, aki pedig vesz – hát csak az vesz akinek sok felesleges pénze van. 

  18. 2013. november 24. 14:1247.

    Az én anyukám nemhogy nem veszi észre az átverést, hanem ha mondom neki, akkor én vagyok a rossz. Úgyhogy nem is bolygatom a lelkivilágukat.

    Így most meg vannak győződve, micsoda remek cuccokat vettek és hogy megérte!

    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (43)
    2013-11-24  13:04
  19. 2013. november 24. 14:0746.

     

    Ennyire.

    83 és 87 évesek a szüleim. 

    A tájékozottságuk nulla. Belátásuk nincs. Mindent elhisznek, amit  az előadásokon bedumálnak nekik.

     

    "A Kft. kereskedelmi gyakorlata a nyugdíjasok körét célozta meg, akik az érintett termék és tájékoztatás által különösen érzékeny és sérülékeny fogyasztóknak tekinthetők.”

    előzmény:
    Csendike (38)
    2013-11-24  12:29
  20. 2013. november 24. 13:5245.

    Amikor meg a lábuk már nem bírja, házhoz mennek hozzájuk.

     

    Az anyósom egy zuglói nyugdíjasházban él. 

     

    Fel jár hozzá egy csaj pedikűrözés cimszóval, és ordítva követeli, hogy vegye meg a bioptron lámpát, ötszázezerér, mert ha nem levágják a lábát, mert el van vékonyodva a bőre.

    Kidobni nem lehet, mert ha kidobja az ajtón, visszamászik az ablakon.

     

  21. Torolt_felhasznalo_377645
    Torolt_felhasznalo_377645
    2013. november 24. 13:2544.
    Uramisten. De sajnálom.
    előzmény:
    Fruzsizsuzsi (43)
    2013-11-24  13:04
  22. 2013. november 24. 13:0443.

    Ők idős emberek, akik nem neteznek. Hiába az ezer cikk.

     

    Pl. hogy mennyire szemetek ezek a cégek. Anyunak volt egy előző levegőtisztítója, szintn ettől a cégtől. Felhívták, hogy filtert kéne benne cserélni, ami potom 80 000 ft. De, ha vesz egy újabbat, akkor kap mellé egy víztisztítót, amit be is szerelnek a mosogató alá. Ez a csere fél millába került. Persze anyu belement.  Beszerelték a víztisztítót, kihozták az új levegőtisztítót. Azt mondták beszámolják a régit az új árába, ez nem történt meg. Otthagyták a régit, mondván ha lesz rá vevőjük elviszik és a következő vásárlásból majd jóváírják. 

    Persze én csak utólag tudtam meg mindezt. Ha a filtercserét választotta volna megússza 80 000-ból, ami szintén baromi sok, de mégsem félmillió. De ha még vesz mellé egy viztisztítót külön akkor is olcsóbban jött volna ki. 

     

    Tudom én, hogy anyu könnyen befolyásolható, meg ugye végre történik vele valami. Na de erre építeni egy egész céget óriási szemétség. 

     

    Engem is felhívtak, mert a porszívóba, amit nem is használok szintén kéne egy  szűrőcsere szerintük. Aminek az lenne az ára, hogy hívjak a saját lakásomba pár embert, akik meghallgatják az idióta termékbemutatójukat. Nagyon meleg helyre küldtem őket. 

     

    Alapvetően nem érdekel mire költi anyu a pénzét. Nem ez a bajom ezzel az egésszel. Az a problémám, hogy egyfolytában átverik, és nem veszi észre. Olyan okos, értelmes volt régen, most meg.....

    előzmény:
    antironia (40)
    2013-11-24  12:31
  23. Torolt_felhasznalo_377645
    Torolt_felhasznalo_377645
    2013. november 24. 12:5842.

    Átverés új köntösben.

     

    Áh, kicsit sem ellentmondásos:

     

    " és az ígért vizsgálatok az orvos, az asszisztens hirtelen megbetegedése miatt elmaradnak. Helyette az egészség megőrzéséhez szükséges termékeket kívánnak bemutatni..."

     

    Aha, király egészségmegőrzéshez szükséges termékeket akarnak bemutatni, de a vizsgálatokat végző orvosok betegek. Hogy is van ez?

     

  24. 2013. november 24. 12:3641.
    Hatalmas büntetéssel, vagyonelkobzással.
    előzmény:
    antironia (39)
    2013-11-24  12:30

Címlap

top