Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kísérő és a nászajándék

Mrs.Kut
Létrehozva: 2010. szeptember 19. 12:50

Sziasztok!

 

Van egy aktuális kérdésem ami foglalkoztat és ezt szeretném tisztázni.

 

 

Adott egy szingli nő - nevezzük X-nek, akinek a barátnője meghívott az esküvőjére - legyen ő Y - és felajánlotta, hozhat magával egy kísérőt (legyen Z).

Nos, X úgy döntött él az ajánlat lehetőségével és egyik kedves barátját megkérdezi, elkísérne egy esküvőre? Z igent mondott.

Z felajánlotta, hogy beszáll a nászajándék költségébe, amit X nem fogadta el. 

 

Nos, itt merült föl az a kérdés, hogy a kísérőnek van-e bármilyen kötelezettsége, úgy, hogy nem is szerepel a meghívottak listájában? Ehhez még hozzátenémm, hogy Y és a vőlegénye ismeri a kísérőt, de nem köti össze őket szoros barátság. 

Tehát a kísérőnek illik-e vinni nászajándékot vagy őt nem érinti ez a kérdés?

 

Mit mond az etikett? (neten nem találtam...)

 

Aki jártas ebben a témában, ne habozzon segíteni!

 

 

 

 

 

  1. 2010. szeptember 19. 16:118.

    "Ajándék, pénz nélkül illetlenség odamenni. Azt szokták mondani hogy legalább a vacsora árát annak is illik odaadni!" 

     

    Elvarjak sokszor.... ez igaz. De szerintem egy eskuvonek nem kene ennyire az anyagiakrol szolnia.  Ha valaki ugy dont, hogy nagy eskuvot szeretne az a sajat maganugye. Miert kene fedeznie a meghivottaknak a dolgokat? 

    Tudom, talan egyedul latom igy a dolgokat, viszont tenyleg igy erzem. 

    Ha ugy dontenek, hogy nagy eskuvot szeretnek, akkor vallalom a koltsegeket es nem azert hivok meg vendegeket, hogy aztan majd visszajojjon az egesz ara. Ha pedig nem tudom vallalni a koltsegeket, akkor nem tervezek nagy eskuvot. 

    előzmény:
    lyssa (3)
    2010-09-19  13:06
  2. 2010. szeptember 19. 14:117.

    Hát ez sem rossz megoldás és köszönöm, hogy megemlítetted ezt a fajta megoldási lehetőséget.

     

    Szerintem "közös" ajándékozás lesz a nyerő. Ez tűnik járható útnak jelenlegi helyzetben.

    előzmény:
    etilany (6)
    2010-09-19  13:31
  3. 2010. szeptember 19. 13:316.
    Elméletileg  a kísérőt tényleg nem "terheli" kötelezettség, viszont akkor x-nek állnia kell a Z részét is, mármint úgy kell pénzt vagy ajándékot adnia, hogy ketten voltak az esküvőn. Egyik barátnőm az akkor aktuális párjával úgy egyezett meg, hogy ha a lány rokonának, barátjának az esküvőjén voltak, akkor a lány állta a költségeket, ha a párja volt a tulajdonképpeni meghívott, akkor meg a srác. Közösen csak akkor adták a pénzt, ajándékot, ha a közös baráti körükből házasodott valaki. Még annyi, hogy ők ketten amúgy nem éltek együtt, így a "kassza" sem volt közös. Ez is egy megoldás. 
    előzmény:
    Mrs.Kut (4)
    2010-09-19  13:19
  4. 2010. szeptember 19. 13:305.

    Azt tudjuk, hogy ajándék vagy pénz nélkül illetlenség odamenni.

    Csak arra lennénk kíváncsiak, hogy kísérőre milyen etikett szabályai vonatkoznak? Erről szinte sehol nem írnak..., legalábbis nem találtunk erre utaló leírást.

     

    Akkor lehet, hogy mégis marad ez a "közös" ajándékozás? Végeredményben így korrektnek tűnik...

     

    előzmény:
    lyssa (3)
    2010-09-19  13:06
  5. 2010. szeptember 19. 13:194.

    Z ugyanezt az ötletet is felvetette, de X így sem fogadta el, mondván ő mint kísérő, nincsenek kötelezettségei.

     

    Mivel ebben nincsen egyetértés, így ezért kíváncsiak lettünk a ti véleményetekre. 

     

    Csak meg fog oldódni ez a kérdés. :)
    előzmény:
    katy27 (2)
    2010-09-19  13:02
  6. 2010. szeptember 19. 13:063.

    Ezt úgy szokták megoldani hogy közösen adnak ajándékot, pénzt. Szóval nem külön borítékba adna Z pénzt vagy ajándékot, hanem szálljon bele és akkor tudjátok mondani hogy közösen adjátok.

    Ajándék, pénz nélkül illetlenség odamenni. Azt szokták mondani hogy legalább a vacsora árát annak is illik odaadni!

    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2010-09-19  12:50
  7. 2010. szeptember 19. 13:022.

    Szerintem bőven elég, ha az illető dob a menyasszonytáncba, nem hinném, hogy külön ajándékot várnak el tőle. 

    Ha Z mindenképpen szeretne ajándékot adni, akkor egyszerűbb, ha beszáll az X által vett nászajándékba, és ketten írják alá a kísérőkártyát. 

    előzmény:
    Mrs.Kut (1)
    2010-09-19  12:50

Címlap

top