Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Úszni tanulni felnőttként

misszsálya
Létrehozva: 2010. szeptember 15. 09:30

Sziasztok,

 

 

 30 évesen úszni tanulni kicsit (számomra) ciki,de úgy gondolom sosem késő.

Gyerekként kimaradt az életemből és miután egyszer majdnem belefulladtam a Balatonba rossz élményem és félelmeim fűződnek a vízhez.DE most szeretnék megtanulni úszni!  A harmincas éveim taposom.

Várom ide  mindazokat,akik felnőttként tanultak meg úszni!

  Szeretném,ha a tanulás minél gördülékenyebben és gyorsan menne.

Mennyi idő kell ahhoz,hogy egy felnőtt megtanuljon úszni?

 

 

  1. 2010. szeptember 15. 11:5722.

    Én mikor tanultam úszni, azt hittem, csak felesleges próbálkozás.

    Először otthon a kádba merültem le, majd egy barátnőm a strandon tanított.Nagyon hálás vagyok neki, jó oktató volt.

    Igazi oktatáson még sosem voltam, de azt hiszem a strandon már elúszkálok.

    Sok sikert neked is. Én is 30 múltam, már ez rég volt, azóta nem sokat fejlődött a tudományom, mert ritkán megyek strandra, pláne nem uszodába.

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  2. Torolt_felhasznalo_390011
    Torolt_felhasznalo_390011
    2010. szeptember 15. 11:4821.

    Sok sikert biztos menni fog.

    Én 32 vagyok, hogy úszásnak lehet e nevezni amit csinálok azt kétlem, de legalább belemehetek bármilyen vizbe mert nem sülyedek el.

     

    Sokan írták, hogy nem szeretik ha a fejük vizben van. Én viz alatt érzem magam a legnagyobb biztonságba. Egy nagy hibám van, hogy ahogy leér az arcom a vizbe a szemem kinyilik, hogy miért azt nem tudom. Így általában szemüveggel kell úsznom, de legalább látom merre tartok.

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  3. 2010. szeptember 15. 11:2020.

    Rajtam sokan nevettek mikor mondtam, hogy videókról tanulok úszni (ráadásul youtube-ról) .

     

    De én vagyok rá az élő példa, hogy lehet! Csak a légzésen (meg egyében is) még nagyon sok javítani való van – ami nyílván kiküszöbölhető lett volna, ha lett volna mellettem egy tanár aki látja, hogy miket hibázok és kijavít, de ilyen híján, majd szépen, lassan magamtól.

     

    Fog ez menni, ne izgulj! Pláne, ha már megy álmodban!

     

    előzmény:
    misszsálya (18)
    2010-09-15  11:13
  4. 2010. szeptember 15. 11:1619.

    Ugyanez a bajom nekem is a víz alatt… + én nem tudom kinyítni a szemem sem szabadon a vízben. Próbáld szemüveggel és sapkával (így nem megy víz a füledbe sem).

     

    Amúgy nekem is általában kiáll a fejem a vízből…

     

    előzmény:
    Indiánlány (7)
    2010-09-15  10:02
  5. 2010. szeptember 15. 11:1318.

    Én is most kezdtem el nézni a videókat.

     

    Akkor Te teljesen magadtól és a videók segítségével tanultál meg úszni? Gratulálok!

     

     Az a vicces,hogy álmomban sokszor és jól úszom...ÉS NAGYON ÉLVEZEM!aLIG VÁROM MÁR HOGY VÉGRE A GYAKORLATBAN IS OLYAN JÓL MENJEN!

    előzmény:
    ankhesenaton (16)
    2010-09-15  11:08
  6. 2010. szeptember 15. 11:1117.

    Ja, még annyit, hogy nekem sokat segített az, hogy megpróbáltam elképzelni, hogy milyen lehet úszni. Ez segített legyőzni a víztől való félelmemet. Szinte azt is mondhatom, hogy én képzeletben tanultam meg úszni először. 

    De nyílván mindenkinek más-más jön be!

     

    előzmény:
    ankhesenaton (16)
    2010-09-15  11:08
  7. 2010. szeptember 15. 11:0816.

    Szia!

    Én 27 vagyok és idén tanultam meg igazán úszni. Tavaly még próbálkoztam, de nyár végére csak a medencét sikerült átúszni keresztben (kb. 20 m) és nem mertem belemenni olyan vízbe ahol nem ért le a lábam. A télen nem csináltam semmit, így idén nyáron kezdtem el ismét. És mostanra már egész jól megy.

     

    Épp tegnapelőtt vásároltam be úszósapkából és szemüvegből és fogok menni födött uszodába is hétvégétől. Már alig várom!

     

    Szóval, mindent bele és menni fog! Nekem sem volt ezelőtt semmilyen fajta kísérletem, hogy úszni megtanuljak és féltem is a víztől.

    Néztem sok oktató videót és utánna megpróbáltam gyakorlatba ültetni. Nekem sokat segített.

    Tanultam légzéstechnikát (ezt is otthon, videoról). Sokan mondják, hogy könnyebb lett volna úszómesterrel, de ahol én lakom nagyon sokan lettünk volna egy csoportban. Nem láttam értelmét.

     

    Persze, még nekem is van mit tanulni és nagyon az elején járok. De borzasztóan élvezem.

     

    Sok sikert! 

     

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  8. Torolt_felhasznalo_515057
    Torolt_felhasznalo_515057
    2010. szeptember 15. 11:0115.

    Hello!

     

    Én is felnőttként fogok (27 vagyok) a lányom elöbb kezdte (ő 4 ) :D

     

     

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  9. 2010. szeptember 15. 10:4914.

    Én 26 és fél évesen mártottam először testemet olyan medence vizébe, amiből nem lóg ki a fejem, ha leér a lábam...Kb olyan úszástechnikám volt, mint a mondásbeli nyeletlen baltának. Először csak 16 hosszt úsztam le, majdnem összeestem a fáradságtól, de aztán havonta 2-3 alkalommal eljárok, azóta sokat fejlődtem. (És baromi büszke vagyok ám magamra ).

     

     Mondjuk a fejemet semmilyen körülmények között nem rakom a vízbe, de legalább már nem csak a medence széle mellett vagyok hajlandó közlekedni és ráadásul baromi jól kikapcsol az úszás. (Olyannyira, hogy néha azt is elfelejtem, hogy épp úszom....)

     

    Az usziban rendszeresen tartanak kezdő felnőtt tanfolyamokat, gondolom mindenhol van ilyen, vagy keress egy úszómestert.

     

     

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  10. 2010. szeptember 15. 10:4613.
    Nagyon jó!   Sok sikert Nektek!
    előzmény:
    bumika (11)
    2010-09-15  10:40
  11. 2010. szeptember 15. 10:4512.

    Hó, ahhoz engem be kéne dobnia valakinek .

     

    Nekem is ez a gondom, anno én is bele estem és úgyszint a balcsiba, azóta csak hajóra szállok fel !

     

     

    Sok sikert neked, ne hagyd ki, és számolj majd be, hogy hogy sikerült. 

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  12. 2010. szeptember 15. 10:4011.

    Én 37 vagyok, és nemrég határoztam el, hogy megtanulok úszni. Jó olvasni, hogy vannak hasonlóan néhányan, biztató!

    Egyébként én félek, volt egy rossz élményem, és úszótanfolyamra is jártam gyerkkoromban, aztán fősulin, de nem tudtak megtanítani:-( 

    De most, hogy a gyerekeim félnek a víztől, nekik szeretnék példát mutatni, bizonyítani.

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  13. 2010. szeptember 15. 10:0910.

    Vidéken (Szfv)

    Nagyon köszönöm mindenkinek a  bíztatást!

    előzmény:
    kicsi_babóka (9)
    2010-09-15  10:05
  14. 2010. szeptember 15. 10:059.

    Szia!

     

    Gratulálok és sok sikert kívánok. Hol fogsz tanulni?

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  15. Evy
    Evy
    2010. szeptember 15. 10:048.

    Szia!

     

    Anyukám 48 évesen tanult úszni. És megtanult! Igaz kétszer tíz órát kellett vennie az úszómesternél mire az 1,40-es vízben is mert úszni, de sikerült neki. Neked is menni fog! És miután ez a tanfolyam lejárt, beiratkozott egy klubba, ahol búvárokat oktatnak, de aki úszni szeretne az is eljárhat, és tulajdonképpen a heti rendszeres gyakorlás által szerzett biztonságot a vízben. Most már magától gyakorolja a hátúszást meg a gyorsat is- a mellúszással kezdte a tanulást. 

    Kitartás! Anyukám is félt a vízben, de sikerült legyőznie.

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  16. 2010. szeptember 15. 10:027.

    Mindent bele! :)

    Én soha sem tanultam szervezett keretek között úszni - normálisan már nem is fogok megtanulni attól tartok, de az úszás a legfantasztikusabb dolog a világon. Mellúszni tudok ugyan valamicskét, meg a kutyaúszást is jól nyomtam világ életemben, de a férjemtől tanultam csak az igazán különleges módszereket:

    - gyorsúszás, hátúszás és mellúszás kézhasználat nélkül

    - mellúszás lábhasználat nélkül

    - lebegés

    Mindezeket csak akkor vagyok hajlandó megvalósani, ha a fejem nem kell betenni a vízbe - mást még az életben nem láttam úgy lebegni, hogy a fejét kiemeli a vízből! :P

    Utálom, ha vizes lesz a hajam, ha belemegy a víz a fülembe, vagy az orromba, vagy a szemembe, és ha véletlenül sikerül lemerülnöm a víz alá, teljes mértékben bepánikolok. :P Úgyhogy hajrá, tőlem csak ügyesebb lehetsz! Pedig hát én is az vagyok! :D

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  17. 2010. szeptember 15. 09:556.

    Igy van,sosem késő és nagyon szuper dolog!

    Én ugyan kiskorom óta tudok úszni és imádom a vizet,de nem tartom cikinek ha valakit látok(felnőttet)és gyakorolja,próbálja.

    Menni fog,vágj bele!.:)

    Ildi

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  18. 2010. szeptember 15. 09:505.

    Szia!

    Én is kb.30 voltam,amikor úszni tanultam.Igaz,én a 2 gyerekemmel együtt jártam az uszodába.Kerestem egy úszómestert,kicsit ciki volt a gyerekekkel együtt úszni tanulni.A gyerekek megtanultak jól úszni,én nem annyira.A nagyon mély vízbe,ahol nincs korlát,mint az uszodában,nem merészkedek be.

    Szerintem nyugodtan vágj bele!

    Szia

    Kati

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  19. 2010. szeptember 15. 09:464.

    Én kisgyerekként is két úszótanfolyamot fogyasztottam el, mégsem mertem elindulni úszni. Aztán évekig csak a víz alatt ment, hogy miért, nem tudom :)

    Végül tudod mi miatt "tanultam" meg úszni? vagyis inkább gyakorlatban is hasznosítottam a tudást :) a három évvel fiatalabb kishugom, aki akkor kb 5 éves volt, simán beúszott a második bójáig... :) na az megadta a végső lökést :)

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30
  20. 2010. szeptember 15. 09:463.

    Szerintem ez menni fog! :)

     Nagyon eltökélt vagyok (olyan helyre költözöm,ahol víz van,így muszály megtanulnom )

    előzmény:
    ezisen (2)
    2010-09-15  09:41
  21. 2010. szeptember 15. 09:412.

    Gratulálok a döntéshez vágj bele bátran, meglátod milyen jó lesz ha sikerül.

    Hogy mennyi idő kell?? az attól függ mennyire félsz a víztől? Pl le tudod e gond nélkül dugni a fejed? Ha sikerül felfeküdnöd a vízre félelem nélkül, szerintem nyert ügyed van.  

    előzmény:
    misszsálya (1)
    2010-09-15  09:30

Címlap

top