Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Netes antisztár lett az állatkínzó

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. szeptember 7. 15:46
A 15 perc hírnév még annak is jár, aki behajít egy macskát egy kukába. Persze ez a fajta hírnév nem rajongással jár, hanem az interneten terjedő gúnyolódó videókkal és játékokkal, sőt, halálos fenyegetésekkel.


Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_515440
    Torolt_felhasznalo_515440
    2013. május 18. 19:2620.
    Unatkoznak az emberek...
    Annak ellenére, hogy orbitális baromságot csinált a nő, és tényleg, mit szólna, ha őt dobná ki valaki egy méretarányos kukába, amiből nem tud kijönni, azért a "közönségreakció" is rettenetesen gáz és primitív. Gyakorlatilag pellengért, guillotine-t kiáltunk, gyűjtjük a jól repülő követ, vért és beleket akarunk látni, elégtételt a bármiért és az akármiért - csak épp van internetünk.
    A legrosszabb ebben a feneketlen "dögöljön meg az ilyen"-típusú dühben az, hogy végeredményben köze nincs az állatokhoz, vagy ahhoz, hogy miért _nem_ dobáljuk a macskákat a kukába viccből se, nem ijesztgetjük a kutyát, nem adunk olyan kaját a lónak, amit nem tud megemészteni stb. Ilyenkor már elválik a düh a kiváltó októl, és sokszor nem tudom összepárosítani, hogy most épp min hőbörög a nép... gyakorlatilag tökmindegy, csak van egy kellően ellenszenves, troll ember, akire rá lehet menni, hogy hát hogy lehet ekkora gázarc (=Ééén nem vagyok az, nyilván).
  2. 2010. szeptember 9. 14:0119.
    Foróját- fotóját. Nem is teszik.
    előzmény:
    artemis11 (18)
    2010-09-09  14:01
  3. 2010. szeptember 9. 14:0118.
    Angliában üldöztek már férfit azért mert hasonlított egy körözött pedofilra. Ezért sem lenne szabad ad1: az önbíráskodás bűncselekményéig eljutnia senkinek, ad2: bűnözők foróját közzétenni. Mert lehet, hogy bűnözők (önbírűáskodók biza azok ha a bíróság kimondja róluk az íteletet) ártatlan embereket kaphatna el, verhetnek meg, ölhetnek meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (6)
    2010-09-07  16:31
  4. 2010. szeptember 9. 13:5717.
    Ez a nő magát az életet nem tiszteli, az érző lényt. Nem csak szegény macsekét. Bár a halálos fenyegetés azért nagyon durva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-07  15:46
  5. 2010. szeptember 9. 12:4816.

    Miért, mi a bűne? Valóban rémes látvány, de kevés ember tudna felnevelni hat kutyát. Persze nem ez lett  volna a megoldás, hogy folyóba dobja őket, ez elég kegyetlen halálnem, és a folyót is szennyezi. De valószínűleg enélkül is halál várt volna a kiskutyákra - ha egyállatmenhelyre vitte volna őket a "gonosz lány"  - akkor, ha nem fogadták volna örökbe őket pár héten belül, kaptak volna egy kímélettes altató injekciót.

     

     

    előzmény:
    Timicha123 (5)
    2010-09-07  16:29
  6. 2010. szeptember 9. 12:3015.

    Valóban érdekes, hogy a személyi jog sérülése felett elsiklottak...
    Valamennyire megértem a macska gazdái fájdalmát - ha az én állatkámmal ezt tették volna, én is nyomoztam volna a nő után - de nem ilyen formában, ez csak a rendőrségre/hivatalos szervre tartozna. Mert netre feltenni pellengérre becsületsértés kategória, a nő akár viszonváddal élhetne.
    Lehet, nem leszek népszerű, de megsajnáltam a nőt, ugyan szégyellheti ezt az ostoba tettet, de nem érdemel ekkora közmegvetést.
    Ahogy a Született feleségek-ben hallottuk:"mindannyian bűnösek vagyunk valamiben".
    Gondolom a macska elvakult gazdái sem tökéletesek - szerintem az életben (mivel emberekről van szó) ők is követhettek el súlyos hibákat az életükben, ki tudja hányszor csaltak, loptak, hazudtak stb.... nekik is biztos nagyon rosszul esne, ha az emberi gyarlóságukat (mert tuti, hogy van nekik) videóra vennék, és a netre feltennék pellengérre a botrányra éhes, agresszív fórumozók elé.  Biztos nagyon rosszul esne nekik.
    Sokszor elképedek, hogy mennyi ítélkező ember van, mennyire fel tudnak fújni más emberek kis hibáit - míg magukba nem néznek, emellett bőszen csámcsognak más hibáin. Azért "jó" ez, mert amíg másokat szapulunk, elterelődik a figyelem a mi bűneinkről - melyek talán nagyobbak, mint a pletyka tárgya.
    A térfigyelő kamera nagyszerű dolog, jobban kiszűri a bűnözést, de ha ilyenre használják, az  elég szomorú, és veszélyes.
    A kiskutyák vízbefojtása (amit az egyik előttem szóló írt) ez is ilyen kategória - borzalmas, és fájdalmas dolog, de kis, eldugott falvakban szinte minden falusi csinálja - sajnos egyes kultúrákban ez a szokás, hogy a fölöslegessé vállt kiskutyákat, kismacskákat vízbe fojtják, vagy agyon ütik - mert nem tudnák őket etetni - a gazdának nincs pénze a felnőtt állat kasztrálására.
    A média ebből is képes szenzációt csinálni -szerintem a fröcsögés helyett inkább meg kéne előzni az ilyen dolgokat, kellő felvilágosítással, ingyenes állatorvossal.

    Az "állat" minden embernek mást jelent, van, akinél ember, sőt, istenszámba megy, egy egyszerű falusi néninél csak "jószág", amit tárgyként lehet kezelni, pl. liba tömés, szűk, sötét nyúlketrecek, stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-07  15:46
  7. 2010. szeptember 8. 22:2114.

    Érdekes nyilatkozatai voltak a nőnek az esetről. Először annyit mondott, hogy de hát ez csak egy macska, és akkor és ott viccesnek tűnt. Aztán amikor látta, mekkora a felháborodást kavart, bocsánatot kért. Pár nappal később pedig megjelent egy riport arról, milyen nehéz most neki, mert kórházba került az édesapja nemrég. A macska tulaja pedig azt mondta erre, hogy sajnálja, de az ő cicájának ehhez semmi köze.

     

    A videót egyébként első körben pont azért tették fel a netre a macska gazdái, hogy megtalálják a tettest. Gondolom, kíváncsiak voltak, ki tesz ilyet és miért.

     

    A személyiségi jog végülis tényleg érdekes ebben az esetben, fura is, hogy erre nem nagyon tértek ki sehol...

    előzmény:
    cabir (12)
    2010-09-08  13:28
  8. Torolt_felhasznalo_849281
    Torolt_felhasznalo_849281
    2010. szeptember 8. 15:3413.
    Például azok, akok hisztériás rohamukban embert ölnének, öletnének, hogy bosszút álljanak. Szerintem a REAKCIÓK is azt mutatják, amit maga a tett: beteg a világ, rohad belülről. :(
    előzmény:
    pihe** (4)
    2010-09-07  16:03
  9. 2010. szeptember 8. 13:2812.

    Nagyon furcsa, és érthetetlen a nő tette. Először kedvesen megsimogatja a cicát, majd szelíden a kukába dobja... szerintem nem volt vele tisztában, mit is tesz, valószínűleg valami rejtett agresszió lehetett benne. Remélem, utána ráébredt, mit is cselekedett, és elszégyenli magát. Én adtam volna neki csekély pénzbüntetést is, hiszen ez állatkínzás kategória.

     

    Másrészről úgy érzem - noha imádom a macskákat, és elítélem az állatkínzás - nagyon helytelen a netes pellengérre helyezés - elborzadunk töriórán a középkor kegyetlen, megszégyenítő kalodáitól, szégyenketrecekről - úgy tűnik, az emberek semmit sem fejlődtek. Ez már visszaélés a személyiségi jogokkal,  és a véres szájúállatvédők a ló másik oldalára estek. Valószínűleg ez egy beteg, beszámíthatatlan nő - kár a vérét kívánni. Én inkább csak sajnálom, de nem kívánnék neki rosszat. Szerintem ez csak bűnbakképzés - egyes emberek imádnak gyűlölködni, örülnek, ha belerúghatnak valakibe - ez akkor is borzasztó, hogyha egy valódi értelemben vétkező bűnbakról van szó. Nagyon unatkozhatnak azok, akik ebből az esetből szenzációt csinálnak, és zaklatjá a "macskás nőt" - vagy a hozzá hasonló külsejű nőket.

     

    Ez sérti a személyiségi jogokat - alapvetően nem baj, hogy elrettentő példának felkerült a videó - de az asszony arcát el kellett volna takarni. 

    Nem a macska kárára védem, de alaposan túllihegték - ennél százszor szörnyűbb állatkínzások, és bűncselekmények is megtörténnek. Diszkrétebben kellet volna kezelni ezt az ügyet.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-07  15:46
  10. 2010. szeptember 7. 17:0811.

    "Talán bízzák a hatóságokra!"

     

    Sokszor eleg naiv elkepzeles...

     

     

    (A macskas nöre is igen hamar ratalaltak a netes megjelenites utan...szegyelte is a "müvet"...

    Anno, a bünös embereket is közszemlere tettek, jo ötletnek talalnam ma is.)

     

    Az, hogy sokszor buta emberek hibatlanokat gyanusitanak meg mindig is volt, lesz is. Minthogy buta ember volt is, lesz is !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (10)
    2010-09-07  16:51
  11. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. szeptember 7. 16:5110.

    Talán bízzák a hatóságokra!

     

    Önbíráskodó barmok.

    előzmény:
    Timicha123 (9)
    2010-09-07  16:45
  12. 2010. szeptember 7. 16:459.
    Megis, szted hogy deritsek ki, hogy ki az illetö, ha nem a neten keresztül, ahol ezrek megnezik, tovabb adjak, stb...???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (8)
    2010-09-07  16:40
  13. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. szeptember 7. 16:408.
    Feltették a videót. Agytalanok megnézték, alborította agyukat a fekália és zaklatni kezdtek egy nőt, aki hasonlít a videón látottakra.
    előzmény:
    Timicha123 (7)
    2010-09-07  16:36
  14. 2010. szeptember 7. 16:367.
    ???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271241 (6)
    2010-09-07  16:31
  15. Torolt_felhasznalo_271241
    Torolt_felhasznalo_271241
    2010. szeptember 7. 16:316.

    Egy német csajt már zaklattak emiatt. Pedig nem is ő volt.

     

    De azért csak fortyogjunk, fortyogjunk!

    előzmény:
    Timicha123 (5)
    2010-09-07  16:29
  16. 2010. szeptember 7. 16:295.

    Igen, söt azota mar egy sokkal szörnyübb - szo szerint sokkolo - video is jarja a net-et, facebook-ot.

    Egy (allitolag) boszniai lany kiskutyakölyköket (5-6) hajigal egy folyoba...borzaszto latvany. A tv többször is bemutatta, es gözerövel keresik a lanyt.

    Remelem hamarosan megtalaljak es megkapja melto bünteteset.

    előzmény:
    adrijan (2)
    2010-09-07  15:46
  17. 2010. szeptember 7. 16:034.
    még nem.. egyébként elképesztően sokan lehetnek ilyen titokban elvetemültek :((((
    előzmény:
    adrijan (2)
    2010-09-07  15:46
  18. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2010. szeptember 7. 16:023.
    Elég baj az, hogy csak annyi járt neki, hogy "netes antisztár" lett, bár remélem azért ez is jár neki néhány kellemetlenséggel. Én azért megszavaznék neki is néhányszor 15 órát a kukában, csakhogy érezze...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2010-09-07  15:46
  19. 2010. szeptember 7. 15:462.
    Ehhez mit szóltok? Hallottatok erről a bizonyos Mary Bale-ről?... :-o
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top