Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tartásdíj-lenne miből

audrey
Létrehozva: 2010. augusztus 23. 06:58

Sziasztok!

Sokadjára vetődik fel, de én mégsem tudom a helyzetet kezelni. A volt férjem nagyon minimálisan szál be a gyereknevelés költségeibe, ugyanakkor rendkívül nagy lábon élnek. Tehetetlen vagyok, mert a hivatalos fizetése nagyon alacsony. Ha bármit kérek, az orrom alá dudja a fizetési papírját, és közben röhög a markába. Olyan hiábavalóságokra kérek pénzt, mint a gyereknek szemüveg, stb..A legbosszantóbb, hogy elvárja, hogy elhiggyem, neki ennyi van és kész. Igazából ordítani tudnék dühömben.

Kínlódok egyedül, próbálok a gyerekeimnek megadni minden fontos dolgot, de persze sokszor nem telik rá. A gyerekeim nagyok, igy jól látják, hogy apának mindenre futja, és ha nagy ritkán rászánják magukat arra, hogy segítséget kérjenek, ( és nem csak anyagit) a válasz mindíg csak a hápogás,hogy most nincs, most nem érek rá, most nem tudok...

Hogy lehet egy ilyen helyzettel kibékülni??

Én igenis felvállalom, hogy szívem szerint jól belerugnék, vagy valami nagy-nagy rosszat tennék vele. Annyira de annyira dühít!!!

Van két gyönyörű értelmes gyereke, és le se sz@rj a öket.

Nem tudom milyen válaszokat várok, de jól esett kiírni magamból.

  1. 2010. augusztus 25. 13:5287.
    irány a másodfok! és lehet a bíró ellen elfogultságot is jelenteni. sajnos, nagyon sokunkat meg tud félemlíteni "A hivatal"! ne hagyjátok magatokat! segítek, ha tudok, írjatok nyugodtan.
    előzmény:
    szomnole (86)
    2010-08-25  08:44
  2. 2010. augusztus 25. 08:4486.

    Szia!

     

    Sajnos nem  igazán tehetsz semmit. Szomorúan tapasztalom én is, hogy a bíróság (pláne ha abíró az apát védi) nem  igazán lép érdemben.

    Nekem 3 gyermekem  van. 8,13,16 évesek és12.000ft-ot kapok gyermekeknként ami ugye a nagy semmire  elég...

    Hiába mentem pereskedni a bíró a szegény akkor még vállalkozó férjemet védte.

    Elhangzott olyan mondat a kedves bírószájából, hogy:"próbáljon megegyezni a felperessel (velem) mert másodfokon nem ilyen elnézőek a brák, mint én  és nők..."

    Nos ugye így érthető...

    Volt férjem ezután visszaadta a vállalkozóit így elment 6 hó munkanélkülire.Érdekes, mert 10.750ftot kaptam a hivataltól ő meg kiegészítette a 36.000ft.-ra.Mondhatnám, jaj de rendes.

    De kérdezem én miből...ha nem dolgozott feketén,ahogyan elötte is míg vállalkozó volt.

    Most már semmi  jutattást nem kap, mégis fizeti a gytartást ami szerintem nagyon minimális és valóban semmire nem elég.

    Kérdezném ismét miből?

    Semmi felmerülő költségbe nem száll be.Én meg szépen a hitelek örvényébe kerültem, hogy megéljünk és tudjam fizetni a kiadásokat.

    Félreértés ne essék, nem luxusra megy el a pénz.

    Közalkalmazotti fizetésből, nem egyszerű megélni!

    Gondolom tudja ezt mindenki...sajnos.

    Igazán én sem tudom hová fordulhatnék,hiszen nincs munkahelye, nincs jövedelme  és az apjalakásában él az ex.

    És mindig mindenre azt mondja neki  a barátjától van ez meg az...aki tényleg segít  neki anyagilag mivel megteheti.

    Hiába hívatom be tanuként a barátot, ő fedezi...

    De tudom dolgozik, hiszen az már hihetetlen, hogy a mindennapi élethez szükséges dolgait is eme barát fizesse.

    Sokszor a középső fiam mondja, apa ma dolgozik...mert a három közül csak őt viszi el láthatásra. (Ritkán a kicsit is)

    Szóval, ha valaki tud okosat mondani szívesen veszem.

    Köszönöm!

     

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  3. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2010. augusztus 25. 08:0585.

                       Szia!

    Nagyon együtt tudok érezni veled, mert én is ilyen helyzetben vagyok ha lehet még rosszabban.Az enyém egyáltalán nem fizet a 3 gyerekre.Most lesz a 9.ik gyerektartás perünk.Ő sem törödik a gyerekeivel, igaz Ő mig együtt éltünk is ilyen volt.Sosem tudom megérteni, hogy , hogy tudtam ilyen apát választani, bár nem volt mindig ennyire hülye.Sajnos ez csak rosszabb lesz.Az enyém is a gyerekeknek magyarázta, hogy mit csináltak a Wellnes hétvégén, mi meg évek óta nyaralni sem tudunk menni.

               Minden jót Neked!

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  4. Torolt_felhasznalo_591862
    Torolt_felhasznalo_591862
    2010. augusztus 24. 20:0284.

    Barátnőméknél az anyának ítélte a gyerekeket a bíróság, de többet van náluk, mint az anyánál (barátnőm az új "asszony"). Az anya semmit nem vesz a gyerekeknek, elküldi őket hosszú hétvégére nulla plusz ruha nélkül a barátnőmékhez, nem csomagol semmi váltás ruhát, barántőm komplett ruhatárat vett a gyerekeknek oda hozzájuk.

    A srác most indít majd bírósági pert, hogy megkapja a gyerekeket.

     

    A nő nem foglalkozik a gyerekekkel, állandóan koszosak, tele vannak sebbel, úgy esznek amikor a barátnőmnél vannak, mint akik hetek óta nem ettek (elmondásuk szerint az anyjuk nem főz, vajas kenyeret esznek állandóan).

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588727 (78)
    2010-08-24  13:22
  5. 2010. augusztus 24. 16:4683.
    elolvastam a hsz-eket, írtam privit.
    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  6. 2010. augusztus 24. 16:2782.

    nem olvastam el, csak a nyitódat.

    kérj emelést a bíróságon, és kérd, hogy környezettanulmányt IS végezzenek náluk. a bíróság nem hülye, ők sem hisznek már a minimálbérre bejelentett vállalkozóknak. ha kell, tudok mintát küldeni a kérelemről.

    ha kérdésed van:

     

    http://figyeljrank.gportal.hu/gindex.php?pg=20491 864

    itt is megtalálsz. ugyanez a nickem.

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  7. 2010. augusztus 24. 15:4681.
    bocs, a volt szó kimaradt a férjem elől...
    előzmény:
    Borisz72 (80)
    2010-08-24  15:43
  8. 2010. augusztus 24. 15:4380.
    Szia! Az én férjem 8 hónap alatt 20 E Ft-ot volt képes adni gyerektartás címén ( 2 gyerek van, neki új családja ) közben autót vásárolt magának.... szégyen és szomorú.. holnap megyek a bíróságra, de nem tudom mit tudnak vele kezdeni mert a cégébe minimálbérre van bejelentve....
    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  9. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. augusztus 24. 13:3279.

    "A bíróságot nagyon hidegen hagyja az a tény, hogy ilyen papírt lobogtat a volt férj."

     

    pedig az apának is vannak jogai, nem úgy megy,hogy az anya kitalálja,milyen jól megy annak a szemét volt férjnek...

    Ha pedig a költségeket így felsorolja az asszony,akkor viszont is meg lehet kérni az apeh véleményét,hogy ugyan miből fizeti ezt a sok kiadást a hölgyemény,van e neki eltitkolt jövedelme?

    előzmény:
    t1017 (74)
    2010-08-23  11:05
  10. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. augusztus 24. 13:2278.
    Nalunk forditott a helyzet. En vagyok a ferjem masodik felesege es az elozo hazassagabol szarmazo 2 fia velunk lakik. A volt feleseg sajna nagyon keveset fizet. Hala Istennek nem vagyunk raszorulva a gyerektartasra de akkor is gyomorforgato,hogy a fiuktol mindent megtagad az anyja pedig tudjuk,hogy van penz .
    idézet:
    greenhouse78 (29)
    2010-08-23 08:52:20
    megkérdezhetem miért, mi alapján ítélte a bíróság a ffinek a gyerkőcöket,az asszonynak meg a láthatást? Ez elég ritka.
    előzmény:
    greenhouse78 (29)
    2010-08-23  08:52
  11. 2010. augusztus 23. 11:3477.

    Köszi a tanácsokat, de szerintem nem nekem akartad címezni.

    Szerencsére nincs ilyen problémám.

    Szerintem mindketten a topicindítónak próbáltunk tanácsot adni.

    előzmény:
    t1017 (74)
    2010-08-23  11:05
  12. 2010. augusztus 23. 11:3076.

    Hol láttál Te elítélést a soraim között??? És bűnbakkeresést?

    Kíváncsi voltam, és kész...

    előzmény:
    kismirza (66)
    2010-08-23  09:53
  13. 2010. augusztus 23. 11:2375.
    Tehát itt nem arról van szó hogy nem fizet az apa semmit. Ő fizeti a törvényben előírt összeget. És ugyan miért fizetne azon felül 20-30 ezret pluszba? Ráadásul nem is tudjuk pontosan mennyit fizet ,csak azt hogy a topik indítónak kevés. Az hogy hogyan élnek pedig semmi köze a volt párjának, mi van ha az új feleség is jól keres, vagy van vagyona amit be vit az új párkapcsolatba, abból az exnek pedig nem jár. Én azt javasolnám hogy pár hétre vigye a gyerekeket az apához, egy listával hogy mire van szükségük a gyerekeknek.  Hogy nem foglalkozik az apa a gyerekekkel az pedig valószínüleg a szülők kapcsolatából adódik. Sokat hallok olyat hogy nem is engedik a gyerekeket az apához, ha másik nő is van a porondon. Én azért az apuka álláspontját is meghallgatnám mielött azt mondanám hogy mennyire aljas a pasi.
    előzmény:
    CicaBa (68)
    2010-08-23  10:19
  14. 2010. augusztus 23. 11:0574.

    Szia!

     

    Hasonló cipőben jártam mit Te. Fogadtam egy jó űgyvédet, aki egy beadványt írt az illetékes Bírósághoz. (sajnos ügyvéd kell) Előtte csinálj egy kalkulációt mit költesz a gyerekekre. Étel, iskola, ruházkodás. Ne hagyd ki a közüzenmi számlákat, mert mosni , vasalni bizony rájuk kell a legtöbbet. A közüzemi számlákat annyi felé kell elosztani ahányan az ingatlanban laktok. Az a gyerekekre eső rész. Sportol-e a gyerek, tartós betegségben szenved-e. Ezek mind kerüljenek fel mint kiadás.

    A bíróságot nagyon hidegen hagyja az a tény, hogy ilyen papírt lobogtat a volt férj.

    Az elsődlegesség a gyerek jut. Ha keménykedésre kerül a sor, bizony ha magánvállalkozó a bíróság az APEH véleményét kérni ki, hogy abban a szakmában mennyit lehet keresni. S onnan már indul is az apa ellen a vizsgálat.

    Ha alkalmazott, akkor a cége ellen. Ezt nem nagyon szokta senki sem bevállalni, mert abba sokan beleroppannának.

    Úgy tudnám jellemezni, hogy rúgnak, rüszkölnek mint a betöretlen csikók, de ami a gyereknek jár azt megítélik.

    6 hónapra visszamenőleg kérd az emelést! Bírósági határozat fog védeni benneteket.

     

    Ha további segítség kell priviben megbeszélhetjük.

    előzmény:
    abak (69)
    2010-08-23  10:26
  15. 2010. augusztus 23. 11:0473.

    Igen, de a munkaügyisek felé meg kell indokolnod, hogy milyen okból kéred az ellenőrzést. Ha meg elveszti az állását, még ezt a keveset sem fogja fizetni.

    Félre ne érts, nem védem a volt férjet, de ez a feljelentgetősdi szerintem csak rontana a helyzeten.

    előzmény:
    CicaBa (70)
    2010-08-23  10:38
  16. 2010. augusztus 23. 10:4772.
    Nem lehetne felülbírálni a gyerektartás díjának megállapítását, és felhívni a figyelmét a bíróságnak, hogy nem csak a fizujából van jövedelme? Esetleg feketén szerzi a többit, mert ez esetben, szerintem lenne esélyetek..
    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  17. 2010. augusztus 23. 10:4371.

    már akkoris ilyen volt a természete mikor megismerkedtetek?

     

    mert akkor ugye, amit szakítottál, azt szagold...

     

    vagy egyik pillanatról a másikra fordult ki önmagából?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. augusztus 23. 10:3870.

    De én nem is azt írtam, hogy a munkaügyisek a tartásdíj miatt mennének ki egy ilyen esetben. csak simán ellenőrzésre. arra pedig kimennek, ha történik bejelentés (nálunk volt ilyen). 

    Itt az hathat esetleg a volt férjre, hogy a munkaadója felé van annyi lojalitása, vagy nevezzük bárminek is, hogy nem akarná, hogy őmiatta kapjanak egy ellenőrzést.

    Pláne, ha esetleg Audrey megmondja a volt férjének, hoyg ebben az esetben természetesen tudatná a főnökökkel is, hogy miatta történt a bejelentést, akkor még azt is végiggondolhatja, hoyg az állását kockáztatja. 

    előzmény:
    abak (69)
    2010-08-23  10:26
  19. 2010. augusztus 23. 10:2669.

    Szerinted a munkaügyi hivatal és az APEH ilyenekkel foglalkozik?

    A topicindító történetéből nekem az jön le, hogy az apa a hivatalosan megállapított tartásdíjat fizeti, de az nagyon alacsony.

    Tehát bírósághoz kell fordulnia, és ott kell kérnie, hogy a tartásdíj összegét emeljék fel.

    A plusz kiadásokhoz (tábor, szemüveg stb) az apa, ha akar hozzájárul, ha nem, akkor sem lehet jogilag kötelezni.

    előzmény:
    CicaBa (68)
    2010-08-23  10:19
  20. 2010. augusztus 23. 10:1968.

    Nem tudom, írták-e előttem, de esetleg le kellene ülnöd vele beszélgetni.

     

    Megemlíthetnéd, hogy ha nem kapsz havi 10-20 ezer (vagy amennyire szükség lenne) kiegészítést a hivataloshoz, akkor sajnos rá kell, hogy küldd a munkahelyére a munkaügyi hivatalt, meg az Apeh-et. Egy cég sem szereti az ellenőrzéseket, és a férjed meg nem akarja majd veszélyeztetni a munkahelyét.

    Hátha bejön. Az, hogy fenyegetőzöl vele, még nem jelenti azt, hoyg tényleg meg is kell tenned, hisz a munkahelyén remélhetőleg dolgoznak normális emberek si, akikkel szemben kiszúrás lenne!

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  21. 2010. augusztus 23. 10:0267.

    Igen, mindekit minősít a cselekedete - de akkor is, az elsődleges felelősség az apáé! És ebben számomra az is benne van, hogy olyan nőt vesz maga mellé, aki elfogadja a pasi gyerekeit.

    Nem foghatsz mindent a másik nőre, aki - valljuk be - leginkább belecsöppent egy helyzetbe. És ha ő azt látja már menet közben, hogy a pasi szarik a saját kölykeire, akkor ezt fogja elfogadni. Nem mondom, hogy mindenki ilyen, nincs szándékomban általánosítani, elfogadom, hogy sok nő (magam is) simán természetesnek venné a másik gyerekeit, de - főleg, akinek még nincs - gondolkodhat és főleg, érezhet másként. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700905 (59)
    2010-08-23  09:30
  22. 2010. augusztus 23. 09:5366.

    Igen, a választás mindenkinek adott. Aztán vagy tud élni vele, vagy nem. Annyi féle helyzet van, nem hiszem, hogy bárkit el lehetne ítélni azért, hogy hogy döntött x évvel ezelőtt.

     

    Persze, lehet jönni az éretlenséggel, felelőtlenséggel, azzal, hogy mikor már látta, nem tett ellene, csak elfogadta, tehát gyáva volt. De őszintén? Nem mindegy már? Ezzel csak bűnbakot keresel, de a probléma attól még ott van. 

     

    Hidd el, most már - talán - ők is tudják, és van esély arra, hogy legközelebb jobban válasszanak. Vagy nem. De ez akkor is az ő döntésük lesz.

    előzmény:
    Werbunga (32)
    2010-08-23  08:59
  23. 2010. augusztus 23. 09:5065.

    Gondolom, megírták már előttem többen: dühöngéssel semmire sem mész. Sajnos az ilyen helyzetek szembesítenek azzal, hogy micsoda ember is az exed. Az egyetlen előnye, hogy már nem te vagy mellette. Inkább örülj ennek.

     

    Ha mindenképpen megoldást akarsz, akkor pedig ügyvéd! Olyan nincs, hogy egy ilyen dolgot ne lehessen megoldani - van egy barátnőm, aki éveken át hallgatta, hogy nincs pénze a pasinak, így nem fizet. Majd erőt vett magán, elhívta egy semleges helyre, elmondta, hogy akkor most jött el annak az ideje, hogy tegyen is az ügy érdekében, mivel az egyetemi kiadásokat már nem tudja egyedül vállalni. Ha nem fizet, állítja, hogy nincs pénze, lehetőség van az életkörülmények elemzésével is megállapítani, hogy hogyan él. Illetve ott van a vagyonosodási vizsgálat. 

    Persze, nem tisztességes senkit ezzel fenyegetni, de ha egyszer nincs más helyzet?! 

     

    előzmény:
    audrey (1)
    2010-08-23  06:58
  24. 2010. augusztus 23. 09:4264.

    " saját " persze .

     

    Nem tudom miért lett az nagy á egy ékezetes r...

     

     

     

    előzmény:
    málnamacs (63)
    2010-08-23  09:41

Címlap

top