Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Öngyilkos lettem felnőttek

patricia71
Létrehozva: 2010. augusztus 17. 07:18

Sziasztok! Idén elértem életem delét, a negatív csúcspontot, öngyilkos lettem.

 

a végéről kezdem, tegnap bevettem 20 altatót, írtam 4 közeli hozzámtartozómnak búcsúlevelet, de senki egy szót sem reagált.

 

Az okok. Család-pénz-munkahely-barátok  --- na mindezek hiánya.

A férrjen éli mindennapi életét a nőjével, este hazajön,vacsorázik ( de már 2 hónapja nncs mit ), aztán megint elmegy a nőjével. A gyerekeivel nem beszél, egy fillér pénzt nem ad, sem kajára, sem a köoltségeekre, sem a gyerekekre. 

A gyerekekekt a sok veszekedés nagyon megvisellte,n magukbaúzódnak, ha beszélnék velük rámvágják az ajtót.

Volt egy munkahelyi balesetem, megműtöttek, aztán szépen ki is rúgtak. A kedves kollegáim azt sem kérdik mi van velem.

A barátok hirtelen eltűntek, tudják , állást keresek.

Az álláskeresők átverések, egyszer jutottam be kettő közé, de Sz.***-ez az iwiwes  neve, mint HR vezető, nem engem választott.

 

Most az a kérdés , hogyan tovább? Érdemes-e folytatni az eddig elküldött 305 önéletrajzomat? Barátok ninccsenek, lakást pucolni már utálok, a csekkeket még épp fel tudom adni, de kajánk már nincs, a legolcsóbb ásványvizet isszuk a gyerekekkel.

Ma vegyek be 30 altatót? annyi még van, de még le sem szar senki sem.

Hát ennyi, röviden.

  1. 2010. szeptember 25. 20:01114.
    Nem lettel ongyilkos, csak jol kialudtad magad, s mikor felebredtel, remelem tiszta fejjel atgondolod a helyzetedet. Miert vagy egy olyan ferjjel, aki nem torodik veled es csaladjaval? Ahogy ajanlottak mar: ket labbal rugd ki. Aztan fordulj az illetekesekhez segitsegert, ha 50 eves vagy, nyilvan nem polyas gyermekeid vannak, beszeld meg veluk a problemadat. Azt is emlitsd meg nekik, matol kezdve nincs asvanyviz, igyanak - mint masok - csapi vizet. Termeszetesen, ha nem kerul vacsorara, akkor a ferj ne jarjon haza, maradjon a nojenel. A lakast csak pucold, akarmennyire utalod, legalabb elfoglalod magad addig, amig nem talalsz valami munkat.
    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  2. 2010. szeptember 25. 19:39113.

    köszönöm azoknak, akik pozitív energiát és hozzászólást küledtek, arról,h nem igaz , megcáfolom

    igen, a férjnek kötelező lenne a gyerekének a fenntartására pénzt adni, de nem  ad. Megteheti, bunkó , paraszzt, nemváltunk el, eddig sem adott, a karácsonyi - ünnepi ajándékokakt is én vettem világéletemben, mert ő hát erre sem költ

    köszi  a segítséget, nem írtam mindenkinek, részemről lezárom,, lesz, ami lesz, vagy így, vagy úgy, de a pszicháter mondta ,hogy sokat romlott az állapotom, ami nem jó jel

    köszi, hali

    előzmény:
    liat (111)
    2010-09-14  13:30
  3. 2010. szeptember 17. 13:22112.
    Nagyoncsalodtam bened, te át akarsz vágni minket az anyagihelyzetededileti  egy szegényemberne nincs drága autoja afentartásrol nemisszolva gondolom a wc papirtis az autotiszthtására használod mertszarvasbőrre már nemjut /bocs de nem szeretem ha hülyének néznek/
    előzmény:
    patricia71 (104)
    2010-09-14  11:39
  4. 2010. szeptember 14. 13:30111.

    en nagyon empatikus embernek tartom magam.

    de nem tudom komolyan venni a topikodat. 

    imitt-amott elhelyezel nehany ujabb informaciot es gondolom, varod, ki es mit reagal ra.

     azt mondod szegeny vagy, semmid nincs, nincs mit enni. de van laptop, draga auto, szazezrek.

    miert jo ez neked?

     

    előzmény:
    patricia71 (104)
    2010-09-14  11:39
  5. Torolt_felhasznalo_710333
    Torolt_felhasznalo_710333
    2010. szeptember 14. 13:22110.
    és miért is? azért mert nem egyezik a véleményünk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-09-14  13:13
  6. Torolt_felhasznalo_710333
    Torolt_felhasznalo_710333
    2010. szeptember 14. 13:00109.

    sajnálom de az öngyilkosokat nem tudom meg érteni. Valahol ezt ő teremtette magának,nem?

    a Férje elhagyta-ez sok helyen előfordul,lehet még boldog élete.

    beteg- ez sajnos szomorú

    nincs mit enni-a férj köteles a ygerekek után fizetni

     

    Nem belerúgok csak nem értek vele egyet. Ha meghalt volna mivel lenne jobb????????????????????

    előzmény:
    artemis11 (108)
    2010-09-14  12:17
  7. 2010. szeptember 14. 12:17108.

    Miért kell egy földönfekvőve belerúgni? Empátiáról, emberségről hallottál már?

    Ennyi erővel 1-2 vigísztaló szót is írhattál volna, mégha sokat nem is segít a t.inítón.

    Egyébként pedig megértem az önsajnáltatát, beteg, a férje egy köcsög, és a gyerekeivel együtt nincs mint ennie (na szüljél.....).  Ez azért nem az "elahagyott a szelyelymemmmmmmmmm" című "tragédia"!

    Nagyon sok erőre lesz szüksége, hogy megoldja az előtte álló feladatot, de megéri.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_710333 (107)
    2010-09-14  12:11
  8. Torolt_felhasznalo_710333
    Torolt_felhasznalo_710333
    2010. szeptember 14. 12:11107.

    Tudod csak gratulálni tudok

    Arra nem gondoltál,hogy ha eghalsz akkor a gyermekeiddel mi lesz :( mMiért kell ennyire az önsajnálatrba esni? 

    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  9. 2010. szeptember 14. 11:56106.

    Úr Isten.....ha ez frankó topic akkor az nagyon szomoró.

    NE vegyél be semmiféle gyógyszert! 

    Én is voltam már nagyon nagy bajba, már az otthonunk is veszélyben volt, és nem hittem, hogy lehet más vége mint a gyors halál. Megoldódott. Ingyenkonyhára csak azért nem mentünk mert nem jutott eszünkbe.

    Lesz jobb, hidd el!!!

    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  10. 2010. szeptember 14. 11:50105.

    kösz, angol tanári diplomám nincs

    még takarítónőnek sem vettek fel

    ismerőseim sem keresnek alkalmi munkával, hidd el, megcsinálnám

    a könyökömet műtötték egy idegkihelyezéssel, s 2 év agyógyulási idő,ezalatt nem emelhetek , mozgathatok 2 kgnál többet. szóval tesco pénztárosi állás is ugrott.

    igen, a depi messziről bűzlik, bár tény, egy interjúra úgy összekapom magam, hogy nem látható, sőt.

    ez az utolsó mondatod szép volt, valahová kiírnám

    ksziii

    előzmény:
    Liszolda (101)
    2010-09-09  21:35
  11. 2010. szeptember 14. 11:39104.

    köszi, tényleg sok válasz jött

    a virtuális barát is jó, persze, több, mint a semmi

    én ott tartok, hogy a férjem minden héten szinte minden nap az éjszaka és a hétvége császárját játssza, nekünk egy fillérünk nincs,

    A lakást nemtudom eladni, rajta a hitel.

    Az álláspályázatokra nem válaszolnak, 50 éves vagyok, úgy szórják ki, mint a csuda, lehet ott csilivili moti levél,

    a gyerekeimet nem látom, már csak arra kellek, hogy főzzek, de már arra sem, mert nincsenek itthon, meg nem jó.

    a negatív kisugárzásom átmegy a tárgyakra, főleg a drága autómra, s csakúgy röpülnek a 100ezrek most már lassan minden hónapban,

    most tartok ott, hogy lenulláztam magam anyagilag, enni nem eszek csak egy héten néhányszor egy szelet kenyeret, és kész. A férjem elmegy egy hónapban bevásárolni vesz sört - utálom-, bort-utálom- és néha wc papírt.

    hát így élünk most 2010ben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2010-09-09  22:20
  12. 2010. szeptember 13. 13:29103.
    Azt irod:Lehetek "k" szerintem még azis jobb mint a befejezésazonkivűl van még egyébb megoldás is az jo ha munkában látod amegoédást néz kőrűlkezdetnekaz alkalmi munkák frontjánmeglátod ot menyienvanakhasonlo cipőbenapénzmellet sok barátotis szerezhetsz/godoldmeg:bajbanismerszikmeg a ba rát/
    előzmény:
    patricia71 (97)
    2010-09-09  21:01
  13. 2010. szeptember 11. 12:44102.

    tisztazzunk valamit: NEM lettel öngyilkos. Aki tegnap öngyilkos lett, az tegnap meghalt.

     

    Neked volt egy öngyilkossagi kiserleted. Ahol is arra szamitottal, hogy a negy bucsuleveles közül valamelyik megment ("...de senki sem reagalt...")

     

    Ertelmesebb dolog lenne felismerni, hogy a kiserlet segelykialtas volt. Nem az eletböl akatal kilepni, hanem a nyomaszto helyzetböl. 

     

    A gyerek ellatasara kerhetsz es kapsz is segelyt, a pasast dobd ki, am jelezd a gyamügynek, hogy egy fillert sem ad. Segitseget keresni (csaladgondozo, gyamügy, soc. osztaly, egyhazi segitsegek, stb,stb,stb), azt elfogadni es rendezni soraid.

     

     

    Az allaskereseshez nem elegendö egy öneletrajz. Szükseges egy NAGYON JOL, VALLALATRA SZABOTTAN megirt motivacios level is. Miert pont ök, mi tetszik a vallalatban, mit tudnal Te hozzatenni a vallalat eredmenyeihez, stb. AKKOR IS, ha takaritonönek jelentkezel. A csaladgondozoban segitenek megirni egy mintalevelet, amit aztan egyedül kell minden egyes vallalatra alakitanod.

     

    Elhiszem, hogy mindez nehez dolog. Igen, nehez. Am veghez vihetö. Tablettak jelzese helyett SZOLJ annak a 4 embernek, hogy segitsegre van szükseged.

     

     

    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  14. 2010. szeptember 9. 21:35101.

    Ha rosszul állok anyagilag, akkor nem költök ásványvízre, akkor jó a csapvíz is.

     

    Én három évig kísérleteztem álláskereséssel. És? Addig meg dolgoztam ahol tudtam, amit tudtam. Mai napig nem vagyok biztos benne, hogy azalatt az idő alatt valaki is hivatalosan bejelentett.

     

    Higgy benne, hogy jobb lesz, és hogy a kövezkező álláshirdetést neked találták ki. Mert egyébként messziről bűzlik az emberről, hogy depis, maga alatt van, és úgy teljesen esélytelen.

     

    Egyébként menj el esetleg tanítani valamit. Nyelviskola?

     

    A férjedet két lábbal rúgd ki, ha eggyel nem megy.

    Azért létezel, hogy valakinek a lábtörlője légy, s ezzel tönkretedd a gyerekeid életét, vagy azért, hogy önmagad lehess?

     

    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  15. 2010. szeptember 9. 21:24100.

    https://secure.elance.com/php/reg/main/providersignup.php

     

    Bár nem tudom, ezek mennyire megbízhatóak, nincs nyelvtudásom sem, csak rátaláltam erre az oldalra.

    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  16. 2010. szeptember 9. 21:2199.

    http://www.workania.hu/allas/forditas-es-tolmacsolas/?gcli d=CJqn8deH-6MCFVf-2AodJ02fJQ

     

    Bár nem írod, milyen baleseted volt....Ha a lakáshoz vagy kötve, próbálj órát adni, vagy pl élőbeszédet gyakorlást vállalni azokon a nyelveken, amit beszélsz. Gondold át, mi menne!

     

    Mi az a két nyelv?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. szeptember 9. 21:1198.

    Ahogy láttam egy másik topikban, két nyelvet beszélsz!

     

    Nem tudnál abból valamilyen jövedelemhez jutni???

    Tanítás, korrepetálás, fordítás?

    Vagy olyan helyen eladóként elhelyezkedni, ahol a nyelv kell?

     

    Két nyelvet tudni nem kis dolog! Máris pozitívum, van valamid, amivel pénzt kereshetsz!

     

    Ezen a szálon próbálj továbbkeresgélni, hirdetni (neten, ingyen).

    előzmény:
    patricia71 (97)
    2010-09-09  21:01
  18. 2010. szeptember 9. 21:0197.

    a dolog nem kamu, megtörtént

    egy csomó levelelt elolvastam, sokmindenen túlvagyok, a segítségkéréstől a barátokig. Mindenhol az a válasz, h be vannak fagyasztva az állások. Olyan barátom nincs, aki ezeket megkerülve tudna munkát szerezni,  Egyenlőre a csekkeket próbálom kifizetni,

    próbálok pozitívan gondolkodni, sportolni - kevés dolog nem kerül pénzbe-,  még lehetek kurva,

    és köszi

    előzmény:
    szilbogi (47)
    2010-08-17  08:48
  19. 2010. szeptember 9. 20:5496.

    Az életed értékes, rosszul tennéd, ha eldobnád! Most nem, de később majd belátod!

     

    Nem tudom, írta-e már valaki, -gondolom, igen-, kérj segítséget!

    Ingyenesen hívható számuk van, és biztosan van pszihológusuk, aki jobban elmagyarázza, miért ne vedd be a gyógyszert, mint itt bármelyikünk!

    http://www.nane.hu/

     

    A gyerekeid szeretnek, bár úgy tűnik Neked most, nem törődnek Veled.

    De csak hárítanak, épp elég baj nekik, amilyen helyzetben vagytok, így fejezik ki, hisz még nem járnak "életük delén".

     

    Gondolj arra, ha neked nehéz, hát nekik is az lehet!

     

    Lesz jobb, csak tarts ki! Meglátod!Kiút mindig van!

    előzmény:
    patricia71 (1)
    2010-08-17  07:18
  20. 2010. szeptember 9. 20:4895.

    köszi, igen felállnék, a gyerekek már idegileg kikészültek

    bármilyen állást elfogadok, de még takarítónőnek sem kellettem

    én nem buzdítottam senkit,  ez csak egy utsó segélykiáltás volt

    köszi, h írtál

    előzmény:
    PUSZKATA (84)
    2010-08-17  10:31
  21. 2010. szeptember 9. 20:3994.

    szia, nem, nem kapsz ki, mer t az egyik kirázás h a másiknak az arcába mondjuk a teljes igazságot,

    Már rég elváltam volna , ha

     

    a lakáson van egy nagyösszegű kölcsön

    a lkaás fele így is úgy is a férjemet illeti

    ha lecserélema zárat, a gyerekei úgyis beengedigk, hiszen az apjuk

    ha eladoma lakást, kifizetem a hitelt, egy pici, kettéosutoot panelből hová mehetek 2 gyerekkel? 8. ker. vagy karaköszörcsög

     

    próbáltam, eldugni a ruháit, elrontani a biciklijét, a focicipőjét,válaszul majdnen kivágta a laptopomat az ablakon, az utcáról szóltak fel, hogy hívjanak e rendőrt . Kaptam még verést is érte, s mikor kapott egy nagy pofont, bement rinyálni a gyerekekhez, h anya veri őt.

     

    stb

     

    hát ez van

    előzmény:
    Damil1 (15)
    2010-08-17  08:06
  22. 2010. augusztus 17. 12:3593.
    mONDJAM HOGY SAJNÁLOM? NEM SAJNÁLOM AZ ÖNGYILKOSSÁG MIATT, MINDENKI AZT TESZ A TESTÉVEL AMIT AKAR.
    előzmény:
    andi*1970 (65)
    2010-08-17  09:40
  23. 2010. augusztus 17. 12:2492.

    Itt hiába keres  segítséget ezt neki kell megoldania nemtud segíteni senki.

    Hiszen ő maga sem akar kilábalni ebből.

    Ha akarna nem keseregne hanem kirugná a férjét és megnevelné a gyerekeit.

    Álljon a sarkára mert ebben segithet senki!!mindenki felelős a maga sorsáról.Mindenki maga irányítja azt.

    előzmény:
    Télapó*** (55)
    2010-08-17  09:17
  24. Torolt_felhasznalo_117030
    Torolt_felhasznalo_117030
    2010. augusztus 17. 11:1991.

    Nézd. Ez a probléma nem ma született.  Amit leírt, hogy mindenki szinte megszűnt létezni körülötte és a mittudomén hány éves gyermekei is az ajtót kezdik el rá csapkodni, akkor mond ugyan meg nekem miért ma kell egy ilyen hülyeséget csinálni??? Persze lehetek én nagyon okos, hisz én is hiába voltam ott a hugom mellett szinte minden napszakról tudtam, mégis a hülyéje megtette, pedig az első perctől segítettem neki, figyelmeztettem és közben meg mégis csak annak ellenére tett rá mindig egy lapáttal. Mellette voltam, és 4 éven át csináltam végig vele ezt az őrületet, mire azt  mondhatom, áll a lábán és nem kell minden nap rákérdeznem.

     

    Amit leírtam nem a belerúgás, de igen is ez a fajta segítség is kell, mert a folyton csak a körülötte lévő emberekben, helyzetekben keresi a hibát akkor tényleg bogyózza csak be magát! De ha már legalább ad magának egy olyan esélyt, hogy ide ír, és a segítségnyújtás kérésének ezt a formáját választja, akkor igen is fogadjon el miden hozzászólást, mert itt bárki  bármit mond, mindenben van igazság! Akár hány orvoshoz írányíthatod, egyik sem fogja ugyanúgy kezelni! Itt is ugyanez történik!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750339 (90)
    2010-08-17  11:08

Címlap

top