Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Köhögés-mi ez?

nadrika2
Létrehozva: 2010. július 18. 21:25

sziasztok!

tanácstalan vagyok, ötleteket szeretnék kérni. kislányom már több mint egy hete reggel ébredés előtt köhögni kezd, és ez 15-20 percig is tartó köhögőrohamba torkollik. napközben nincs semmi és nincs is más tünete. száraz köhögés. egy hét óta 4 orvosnál voltunk vele, nincs tüdőgyulladása, a torka nem piros, egyáltalán nem taknyos. nincs ötletük, mindegyik szerint egészséges. de akkor mi a bánat lehet ez? allergia talán? volt már iylen tapasztalatotok? vagy hagyjam a fenée, majd elmúlik? csak szörnyű látni, mert szendved tőle. vagy merre induljunk tovább??? köszi minden tippet.

  1. 2010. július 19. 08:3225.

    Szia!

     

    Igen most éppen Spiropentet írt fel a doktor néni, és végre alszunk éjszaka  Tengervizes orrspray, most éppen egy homeopátiás orrcseppet használunk, nagyon megszolgálta az árát.  Sajnos a bölcsiben is ragad rá a baci.

    A fül-orr-gégész szakorvos majdnem kinevetett, amiért a köhögő, náthás fiamat nem viszem közösségbe, mert ez csak egy nátha. Az allergológián írtak fel először sóoldatot, hogy mossuk át a gyerek orrát.  

    előzmény:
    nadrika2 (13)
    2010-07-18  22:52
  2. 2010. július 19. 08:0124.

    Ugyan nem a kisfiamnak, hanem nekem volt hasonló,de godoltam leírom, amit korábban többen is előttem. Nem volt semmi egyéb tünetem, csak a köhögőrohamok. Eleinte csak éjszaka, majd már nappal is. SZedtem köptetőt, sárga váladékot szakított fel, de nem volt elég, mert a köhögés fokozódott tovább. Egyéb tünet továbbra sem. Másfél hét után elmentem a háziorvoshoz, nehogy a kisfiam is esetleg elkapja tőlem, ha fertőző, és semmit nem talált. A tüdő tiszta, torok minimálisan piros, de az semmi...végül adott antibiotikumot + köptető továbbra is. 3 nap alatt sokat javult a dolog a gyószertől...

     

    Szerintem ne hagyd annyiban, mert  nekem is baromira kellemetlen/néha szabályosan fájdalmas volt a sok köhögés. A te gyermekednek is rossz lehet. Addig kell menni, amíg valaki nem segít érdemben. Tudom, hogy ez nem olyan egyszerű, de tényleg ne hagyd.

     

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-07-18  21:25
  3. 2010. július 19. 01:1823.

    Sajnos nem hazugság. A lányom bölcsődés volt, amikor egy vírusfertőzés felülfertőződött, és tüdőgyulladás lett belőle (a váróban szedte össze). Ahogy meggyógyult, másnap jött ki rajta a bárányhimlő, teljesen "lecsiszolódott" a nyálkahártyája. A bölcsiből természetesen azonnal kivettem, csak rá 9-10 hónappal ment oviba. Oviban minden évben 4-5 hónapokat hiányzott.

    Mindenkitől azt hallottam, gyenge az immunrendszere. Persze mentünk mindenféle vizsgálatokra, de mivel az asztmások jelentősebb része allergiás valamire, így amikor az allergiateszt negatív lett, ezzel az asztma el is felejtődött. Hosszú menet volt, nem fogom mindet elmesélni... amikor megkezdte a sulit, akkor diagnosztizálták bronchoszkópiával.

     

    De legyen, hidd azt, hogy hazudok. Hazudtam akkor is, amikor évekkel ezelőtt a lányom mandulaműtétjével, svábhegyi kivizsgálásával  kapcsolatban nyitottam topikokat... biztos azok is kamu topikok .

     

    Kérlek ne offold szét más topikját, hidd el, egy gyerekes anyának igenis probléma, ha látja a gyermekén, hogy valami nincs rendben, és az orvosok nem találnak semmit. Ha nem tudsz érdemben hozzászólni, inkább hallgass .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_129202 (22)
    2010-07-19  01:05
  4. Torolt_felhasznalo_129202
    Torolt_felhasznalo_129202
    2010. július 19. 01:0522.

    Hat  ez,   ne  haragudj,  HIHETETLEN!

     

    Hogy  egy  ugynevezett  "civilizalt"  orszagban  az  orvosok  nem  ertenek  a  szakmajukhoz?

     

    Miert  hazudsz  ilyeneket?

    előzmény:
    h_ildikó (21)
    2010-07-19  00:42
  5. 2010. július 19. 00:4221.

    Nem áll szándékomban kötekedni... de:

     

    Olvasd el még egyszer a topiknyitót!

     

    Több, mint egy hete köhög. És egy hét alatt 4 orvosnál is volt vele, csak nem találtak nála semmit.

     

    Én maximálisan elhiszem, mivel a lányom évekig küzdött az asztmájával, mire célirányosan kivizsgálták, és diagnosztizálták (ugyanis neki nem allergiás eredetű asztmája van, így az első negatív allergiateszt után más irányban vizsgálódtak). Addig mi is "csak" jártunk orvostól-orvosig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_129202 (20)
    2010-07-19  00:34
  6. Torolt_felhasznalo_129202
    Torolt_felhasznalo_129202
    2010. július 19. 00:3420.

    KAMU!

     

        KAMU!

     

       KAAAAAMMMUUUUUUUUUUU!

     

    Csak  nem  gondoljatok,  hogy  egy  normalis  anya  2  hetig  nem  viszi  el  a  gyereket  egy  orvoshoz??????????????

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-07-18  21:25
  7. 2010. július 19. 00:2619.

    Az én lányom asztmás, és ahogy írod, elsőnek nekem is ez jutott eszembe.

     

    Próbálj úgy takarítani, hogy minél kevesebb por legyen tőle: nedves portörlés, felmosás. Ágynemű szigorúan tollmentes, a szobájában háziállat ne legyen. Plüss állatok menjenek 24 órára a fagyóba. Könyvek, apró kütyük pedig csukott szekrénybe. Cserepes virágokat tartsd távol tőle. Csak éjjel szellőztess (vagy hajnalban). Ez átmenetileg segíthet. Ami ilyenkor kell - ha tényleg asztmatikus - hörgőtágító, de kizárólag dokival egyeztetve.

    Könnyíthet még a levegő párásítása is, esetleg eukapliptuszolaj párologtatása.

     

    Ahol megnézetheted: fül-orr-gégészeteken csinálnak allergiatesztet (bőrön), illetve vidd el pulmonológiára, ott a bőrteszt mellett vérből is megnézik az allergéneket, valamint mérik a tüdőkapacitást is, és ha úgy látják, továbbirányítanak.

     

    Megijedni nem kell, ha komoly lenne, észrevennéd, de elbagatellizálni sem szabad. Ha diagnosztizálják, odafigyeléssel, gyógyszerekkel remekül kordában tartható.

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-07-18  21:25
  8. Torolt_felhasznalo_871302
    Torolt_felhasznalo_871302
    2010. július 18. 23:4418.
    esetleg reflux?
    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-07-18  21:25
  9. 2010. július 18. 23:3017.
    Asztma, eszedbe jutott már?
    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-07-18  21:25
  10. 2010. július 18. 23:2616.

    Még egy dolog tett nekem jót az iylen toroktünetek ellen. Ugy latszik, sok energiat orokoltem torokra, mert ha hivatasszeru hangadással foglalkozom, akkor teljesen eltünnek. Ha meg nem beszelek, eneklek szinpadon/mikrofonba/munkam soran, akkor allandoan köhögök. Talan a kislanynak ilyesfajta tehetsege van? Állítsátok szinpadra/mikrofon elé.:)

     

    előzmény:
    nadrika2 (13)
    2010-07-18  22:52
  11. 2010. július 18. 23:2015.

    Lehet allergia is, csak nem gondol rá az orvos. Ra kell kerdezni.

    Vegyél illóolajat (100%-os, gyogyszerminosegu eukaliptusz- vagy citromolajat (ez a 2 amugy a szunyogriasztó hatóanyaga, ethat most 2 "legyet" egy csapasra eset forog fenn:) ) vagy légúttisztito illóolajkeveréket), csoppents ra 2 cseppet zsepire, es szagolgassa  a kislany. Az iden volt nekem allergias kohogesem, es ez segitett. Kb. 800 Ft egy üveggel DM-ben, kozertben, gyogyszertarban, Tescoban... MAs noveny illoolaja is jo lehet felsoleguti dolgokra, de masfajtat még nem porbaltam ki magamon, csak ezt a 3-t.

    Ezt az illoolajat lehet illoolajparologtato mecsesben is parologtatni, es akkor az egesz szoba levegojeben jobban eloszlik. Hasonlo tippeket bioboltokban tudsz még beszerezni.

     

     

     

    előzmény:
    nadrika2 (13)
    2010-07-18  22:52
  12. 2010. július 18. 23:1414.

    Nekem akkor volt ilyen, amikor lakotelepen laktunk. Mert a betonfal elszivja  a nedvességet a levegőből. Vettunk paratartalommérőt és parasitot, de mit sem ért. 40 korul maradt a paratartalom. Teglahazakban 60-70 kozott mozog, csaladi hazban 80. Na, az az egeszseges.

    Ez  a kohoges nekem akkor mult el, amikor a lakotelep utan mar 13 éve teglahazban laktam.

     

     

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-07-18  21:25
  13. 2010. július 18. 22:5213.
    szia! pont most az előbb csináltuk meg mi is az orr átmosást, mert eszembe jutott hogy régebben már csináltuk é jót tett. és nálatok meddig szokott ez tartani (a köhögés)? mitől múlik el, kap rá gyógyszert?
    előzmény:
    Gerty (12)
    2010-07-18  22:22
  14. 2010. július 18. 22:2212.

    Szia!

     

    2,5 éves fiamnál ugyanez jelentkezik időről időre. Látszólag nem náthás, nem folyik az orra, mégis az összes szakvélemény szerint lecsorog a torkán a váladék. Két hete voltunk allergia vizsgálaton, ott írt fel a doktornő sóoldatot az orrjáratok átmosására, mert az allergia teszt is negatív lett, szintén azt a véleményt kaptuk felső légúti fertőzés. Most ugyan náthás, de ezzel az oldattal nagyon sok váladékot ki tudtunk szívni az orrából.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. július 18. 22:2011.
    oke, en is keson
    előzmény:
    cherry73 (9)
    2010-07-18  22:19
  16. 2010. július 18. 22:2010.

    Szia!

     

    Nem tudom,mennyi idős a lányod,de ez szerintem,egyértelműen alergia lesz!

    Férjemnek ugyanígy kezdődött!!

     

    Tüdőgondozó sürgősen!!!

     

    Gyógyuljatok meg!

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-07-18  21:25
  17. 2010. július 18. 22:199.

    Igen,ezt szerettem volna írni én is!:)

    Lehet,az ágyban,a környezetében van valami olyan anyag,amire allergiás.

    Szerintem is célszerű lenne egy allergia vizsgálat,pulmonológián.

    előzmény:
    Okoro (7)
    2010-07-18  22:17
  18. 2010. július 18. 22:198.

    nem valtottal oblitot, agynemut nala, kisparnat, uj plussallat...? Ha van ilyesmi, lehet allergia, mivelhogy ebredes utan van. A szeme nem piros picit, amikor felkel? Nezd meg ilyenkor az allkapcsa alatt, hogy nincs-e ket oldalon megduzzadva. Ha igen, lehet tenyleg allergia akar.

     

    A negy orvos az negy gyerekorvos vagy szakorvosok (torok,stb)? Semelyik sem talalt semmit??? Ez durva. 

     

     

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-07-18  21:25
  19. 2010. július 18. 22:177.

    Szia!

    Nincs véletlen tollpárnája, paplanja a gyerkőcnek?

     Az anyukám volt hasonlóan, minden reggel köhögött kb 15-21 percig, de annyira, hogy képes volt hányni is. Elment allergia vizsgálatra, ahol poralergiát mutattak ki (bár a portól azóta se köhög) , de a köhögése nem múlt el, mire apukám rájött, hogy a tollpaplan és tollpárna miatt köhög. Mióta kicserélték gyapjúra az ágyneműt, anya nem köhögött :)

    Én elvinném allergia vizsgálatra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. július 18. 21:516.
    voltunk háziorvosnál, tüdőgyógyásznál, fül orr gégésznél. kapja a köptetőt meg a kalci-kidet. én is arra gondoltam, hogy majdcsak lesz vaélami más tünet is, és kap antibiotikumot, talán az elmulasztja. allergiavizsgálaton nem voltunk még, de erre is gondoltam., jó, megyünk más dokikhoz, de hova, milyenhez????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_475345 (5)
    2010-07-18  21:44
  21. Torolt_felhasznalo_475345
    Torolt_felhasznalo_475345
    2010. július 18. 21:445.
    Allergia vizsgálaton voltatok? Tüdőgyógyásznál? Vagy épp fül-orr-gégésznél?
    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-07-18  21:25
  22. 2010. július 18. 21:434.

    Szia!

    mennyiidős a lányod?

    Mi is hasonlóképp jártunk a 4hónapos kisfiunkkal.Csak éjjel köhögött,de majd megfulladt!Egy hét után már napközben is,de csak ha aludt.3dokinál voltunk vele,hülyének néztek,hogy tiszta a tüdeje,torka...minden ok.Minket meg a frász kerülgetett.Végül egy hét után begyulladt a torka.Állítólag ha felsőlégúti gyulladása van azt nem hallják....köszi!Egy hét fuldoklás után kapott antibiotikumot végre.Már alig evett,és nehezen ivott!Mérges voltam nagyon a dokikra!!!!

    Egy anya mégiscsak érzi látja hogy valami nincs rendben a kicsijével!Vidd tovább más dokikhoz!Kell hogy legyen oka a köhögésének!

    Mielöbbi gyógyulást!

    korától függően valamilyen köptető kanalast ajánlanék,( van egy cukor és alkoholmentes köptető kicsiknek,borostyánlevélből.Nálunk ez bevált mindkét kicsinél)vagy kanálka mézet!

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-07-18  21:25
  23. 2010. július 18. 21:373.

    Szia!

     

    Itass vele egy kis kálciumot.  Az ártani tutira nem árt és nagyon-nagy valószínűséggel elmúlik tőle a köhögés pár nap alatt.

     

    Van egy kálcium-kid nevű recept nélkül kapható lötty (szerintem állati rossz édes) rajta van az adagolás.

    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-07-18  21:25
  24. 2010. július 18. 21:342.
    Nekem ugyanez van. Légkondi, ventillátor, huzat... Sajna
    előzmény:
    nadrika2 (1)
    2010-07-18  21:25

Címlap

top