Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Talpbetét vagy gyógycipő?

receficebummbummbumm
Létrehozva: 2010. július 18. 08:18

Sziasztok!

 

Rettenetesen fáj a lábam, ez a meleg meg a terhelés sokkal erősebben kihozta.

Bokasüllyedésem van.

Az a gondom hogy keresztben is van süllyedésem nem csak a harántboltozat érintett. Ezért félek attól hogy egy talpbetétes cipővel semmit nem érnék. Meg végül is a talpbetéteket azokat csak a saját lábamra készítik.

Viszont ott van az a tény, hogy volt már nekem olyan számítógéppel bemért betétem és egyik az hogy nem sokat ért a másik hogy nem teljes volt amit csak beraktam a cipőbe hanem olyan "fél betét" nehézkes volt rögzíteni, elmozdult, majd kitörtem a nyakam benne ha nyitott cipőben próbáltam hordani.

Szóval most dilemmázok hogy melyik legyen: talpbetét vagy cipő/ na az is milyen márka, típus, mennyire jó a scholl?/

Nem akarok úgy járni, hogy sok pénzért veszek valamit és nem ér semmit.

Szóval érdekelnének olyan emberek tapasztalatai akik használtak már készítős talpbetétet is meg mondjuk MBt cipőt, schollt vagy nem is tudom mik vannak még!

 

Más:

 Lábfájásra próbáltam már: diclofenák, diclac, flector annyi kb mint hallottnak a csók. Innoreuma addig jó amíg majd szét égeti a bőrömet utána vissza jön egyből a fájdalom.Algoflex forte nem rossz, de még kevés.

Ebben tapasztalatok esetleg?

Köszi, sziasztok!

  1. 2010. november 12. 19:5835.

    ez az r betűs márka csak 2 lehet: vagy a ryn, vagy a rollstep. a ryn, kb egyenló az mbt-vel, nagyjából ugyanaz, árban is, szerkezetben is. vagy koreai vagy amerikai, már nem emlékszem, de ez a 2 nemzet dereng:).  a rollstep árban alacsonyabb fekvésű, más szerkezetű, saját- és magyar fejlesztés. nekem ilyen van, a többi márkával sincs gond szerintem (nemrég vettem és eléggé körülnéztem a neten, meg amúgy is), én amiatt döntöttem emellett mert jó volt az ára, és mikor kipróbáltam, nekem kényelmes volt. most is az. 

     

    érdekelne, hogy most mi a helyzet veled, ill. a döntéseddel:) 

    előzmény:
    receficebummbummbumm (30)
    2010-07-18  16:21
  2. 2010. július 19. 06:4034.

    Ne haragudj, hogy eddig nem írtam, de nem voltam itthon.

     

    Mindenképpen menj el ortopéd orvoshoz, ha Bp-i vagy, akkor a Karolina úti SOTE ortopédiát javaslom. Ott tulajdonképpen mindegyik orvos nagyon rendes, De én Kiss Jánost vagy Mády Ferencet ajánlom. Az előbbi volt a kezelőorvosom, az utóbbi műtött - ő a balettintézet oropédusa is, szóval ért a szakmához

     

    Csak azért mondom, mert anno nekem elmagyarázta a doki, hogy a bütyökkel az a baj, hogy rossz a statikai állapot, mert rossz helyen támaszkodik a talp. Normál esetben 3 ponton kéne: sarok, és a két szélső lábujj alatt. Ha bütyköd van, ez eltolódik. És a statikai felépítés is megbomlik. Aztán pedig jönnek a fájdalmak: boka, térd, csípő, gerinc - és azokat már nehezebb kezelni.

     

    A talpbetétem az kemény, és igen, ez a kb. átlátszó műanyag cucc. Nekem nem volt vele különösebb problémám.

    előzmény:
    receficebummbummbumm (4)
    2010-07-18  08:49
  3. Torolt_felhasznalo_377082
    Torolt_felhasznalo_377082
    2010. július 18. 19:5433.

    igen, ott gondolom! Tulajdonképpen a kis lábujjam és a mellette lévő lábujjam között van a fájdalom. Én már itthon, a lakásban is cipőben vagyok - talpbetétes -.  Pár métert se tudok menni betétes cipő nélkül. Csakhát a betétek se jók :(

    Még nem adom fel, bízom az MBT cipőben. Már a műtétbe is beleegyeznék, csak hát nem kecsegtetnek sok sikerrel :(

     

    előzmény:
    receficebummbummbumm (24)
    2010-07-18  15:59
  4. 2010. július 18. 16:3632.

    Igen, hallottam negatív kritikákat én is, itt a fórumon.

     

    Benézhetsz ide is, ha még nem olvastad:

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=256527

     

    A félcipőt télen, hóban hordtam, nem lett baja. Itthon bekentem a szenzorokat, meg mindent. Bízom benne, hogy idén télen is tudom hordani, és utána is. 

    előzmény:
    receficebummbummbumm (30)
    2010-07-18  16:21
  5. 2010. július 18. 16:2731.

    Softy cipőkben bíztam még, de most olvasom a gyár nem vállal garanciát

    !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. 2010. július 18. 16:2130.

    Most egy helyen nagyon sok negítv tapasztalatot olvastam az Mbt-vel kapcsolatban. Víz nem nagyon érheti, meg szétmegy a szenzor és latojják a reklamálókat.

    Egy boltban ajánlottak nekem valami R kezdőbetűs márkát ami hasonló az Mbt.hez. Pl szandált már láttam 26.000-ért is. ami szintén durva, de nem 50.000 ft-os költség.

    Hát lehet még is előbb talpbetétet próbálok ki mert elég keményen kellene állnom, talpalnoma melóban azt meg nem akarom hogy fél év alatt szétmenjen!

    előzmény:
    bababetű (28)
    2010-07-18  16:14
  7. 2010. július 18. 16:1629.
    Nem vagyok budapesti, de a közelében lakom. Most néztem egy fórumon, hogy mások meg valamilyen Ryan cipőről zengenek ódákat. Az azért durva hogy némelyik cipő másnak egy havi fizetése!
    előzmény:
    bababetű (28)
    2010-07-18  16:14
  8. 2010. július 18. 16:1428.

    Sajnos ennyi, vagy drágább.

     

    Ha bp-i vagy, itt a MOL székházzal szemben van az outlet boltjuk. Megvizsgálják a talpad ( számítógépes, rááálsz, olyan, mint bárhol ) , és kipróbálhatod a cipőt. 

     

    Elsőre nagyon furcsa, és mivel billeg ide-oda, arra kell koncentrálni, hogy megállj benne. Amikor először láttam orvos ügyfelemen, szó szerint tátva maradt a szám, hogy ő hogy tud ebben menni, hogy állandóan "imbolyog" ? 

    Mondta, hogy ő már észre sem veszi. 

     

    Így is van, talán az első hónap volt szokatlan. Most már rendes cipőben furcsa a járás.

     

    Magnéziumot szedek én is, de ettől függetlenül állandó problémám volt a járás közbeni görcs. ( éjjel is görcsöl, ha úgy tartja kedve ) Múltkor nem vettem fel az mbt-t, mert csak félcipőm volt, és nagyon meleg, kint meg 30 C. Elmentünk vásárolni, felvettem egy régi kényelmes szandálomat. Kb. fél óra múlva az egyik, majd a másik lábam is úgy begörcsölt, nem tudtam, hogy megyünk haza. Akkor fedeztem fel, hogy ősz óta ilyen nem történt. 

    előzmény:
    receficebummbummbumm (25)
    2010-07-18  16:03
  9. 2010. július 18. 16:1227.
    Utána néztem áraknak. Huhh, durvább mint gondoltam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. július 18. 16:0626.
    Hát nem tudom, egyre jobban idegenkedem a talpbetétektől...
    előzmény:
    bababetű (23)
    2010-07-18  15:59
  11. 2010. július 18. 16:0325.

    Érdekes, ez még eszembe sem jutott. Nekem ha görcsöl a lábam akkor magne b 6-ot veszek be.

    Azért olyan durva hogy ennyi embernek fáj a lába meg a dereka.

    Ezek az MBt cipők outletekben milyen árban lehetnek? Tudja esetleg valaki?

    Nekem 30.000-ért vett egyet az ismerősöm, de baromi sokáig kellene spórolnom hogy össze jöjjön az ára. S akkor még nem is biztos, hogy jó!

    előzmény:
    bababetű (21)
    2010-07-18  15:56
  12. 2010. július 18. 15:5924.

    Hmm, érdekes! Nekem az ujjaim alatt középen még bőrkeményedés is van. Gondolom ott terheltebb jobban. Te is ott gondolod?

    Nekem is az a gondom, hogy mind a cipőkről mind pedig a betétekről hallottam már jót és rosszat is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377082 (12)
    2010-07-18  14:14
  13. 2010. július 18. 15:5923.

    Igen, ez így van. Nekem a gerincem, csípőm, mind leterhelte. A jobb lában rövidebb is, amit látni nem lehet, de azt mondta az orvos, hogy az rtg-n látszik a gerincen.

     

    Nekem smemilyen talpbetét nem használt. Ortopéd cipész  által készített gyógycipőn gondolkodtam én is,  beépített talpbetéttel, amígvalaki nem javasolta az mbt-t. Drága, de az emberbnek visszaadja a lábát.

    előzmény:
    receficebummbummbumm (20)
    2010-07-18  15:55
  14. 2010. július 18. 15:5622.
    Szia!
    Hozzáerősítettem, ennek ellenére kimozdult. Zárt cipőbe sem volt jó és ugyanolyan laposnak éreztem a lábamat.
    előzmény:
    November_rain (10)
    2010-07-18  13:04
  15. 2010. július 18. 15:5621.

    Gyógyszert nem tudok, nem használok, sajnos semmi nem használ. Nekem a jobb sarokcsontom, vagy a környéke van begyulladva, most már több éve. Járni sem bírtam, gyógytorna, maszírozás, kenőcsök nem használtak. ( illetve a maszírozás, torna enyhített, de akkor azt állnadóan , és folyamatosan csinálni kellene....az meg rengeteg idő, és pénz ) ortopédorvos 2 éve azzal bíztatott, hogy a másik lában is erre a sorsra jut. Sajnos igaza van, az is fáj, de "csak" a terheléstől, mert inkább arra helyezem át a súlyt.

     

    Ősz óta horodom az MBT cipőt, és most már csak azt ! Csak abba tudok járni, így teljesen tehermentes a sarkam, és menés közben nem fáj ! Illetve csak akkor, ha már 3 órát sétáltam.

     

    Mindig is fájósabb volt a lában, és rengeteget görcsölt. 20 éves koromban is. Amióta mbt-t hordok, nem görcsöl járás közben !

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. 2010. július 18. 15:5520.
    Remélem, hogy nem az főleg mert ugye a talpam is fáj. Olyan mintha a talpamban húzódva valami de később már mindenem fáj és mindenhogyan. Gondolom mivel a fájdalom miatt hülyén járok/tehermentesíteni akarom/ így megterhelem az izületeket.
    előzmény:
    totyogoka (6)
    2010-07-18  10:02
  17. 2010. július 18. 15:5419.

    Sziasztok!
    Most tudtam csak vissza jönni!

    Mind a két lábfejem nem lehet egyszerre begyulladva, meg a sebész a talpbetét ajánlotta.

    Igaz amikor mentem egész jól tudtam járni. Reggel vacakabb meg a nap végére. Röhej, de bicajozni úgy tudok mint eddig!

    előzmény:
    rupcsi (8)
    2010-07-18  11:30
  18. 2010. július 18. 15:3918.

    Részvétem! Tudom miről beszélsz!

     

    Starflex betét lyukas sarokkal. Ortopéd orvos írja fel , sajnos nincs rá támogatás így 7 000 ft ,-ba került. Nekem a Rehab RT -ben írták fel de  sajnos nem sokat ér.Jelenleg még egy ideg gyulladás is párosul hozzá ami azt jelenti , hogy a jobb lábam deréktól lefele fáj húzódik a jobb lábam külső talp éle és a kis ujjam meg a mellette lévő pedig el van zsibbadva  immáron 4.hete.

    előzmény:
    Liimo (17)
    2010-07-18  15:07
  19. 2010. július 18. 15:0717.
    Lassan fél éve én is ettől szenvedek. Iszonyatosan fáj. Hol lehet ezt a lyuka talpbetétet venni? Orvos írja fel?
    előzmény:
    totyogoka (6)
    2010-07-18  10:02
  20. ann
    ann
    2010. július 18. 15:0516.

    Nekem Berkemann papucsot, cipőt ajánlott az ortopéd orvos, műtét helyett. Nekem összeomlott a láb első boltozata. MBT cipőben és Berkemann papucsban jártam az elején, most már (2 év után) mást is fel tudok venni. Jobb, mintha megműtötték volna, mert még fiatal vagyok hozzá az orvos szerint.

    A Scholl-t nem ajánlotta. De ha egybe belebujsz, megérzed, hogy jó-e neked vagy nem. 

    Ann

     

    előzmény:
    receficebummbummbumm (1)
    2010-07-18  08:18
  21. 2010. július 18. 14:5415.
    Igazad van :)))))
    előzmény:
    rupcsi (14)
    2010-07-18  14:46
  22. 2010. július 18. 14:4614.

    "Az a baj, nagyon széles a lábfejem is és ha akkorát csinálnak rajz után mint a lábom, olyan mint egy hajó."

    Fogadd el a lábad olyannak, amilyen. Istenem, ha széles, akkor széles, de a tiéd.

    Nekem is 2x csináltak gyógycipőt/szandált, egyszersem lett jó.

    Meg kell találni azt az orthopédcipő készítőt, aki nem egykaptafára gyártja a lábbeliket.

    Én is keresem.

    előzmény:
    genie (13)
    2010-07-18  14:28
  23. 2010. július 18. 14:2813.

    Ortopéd  orvossal irattattam cipőt fel, csináltak is az elmúlt évben szandált nekem, de már a próbán se volt jó, alakítottak rajta, akkor sem.

    Egyáltalán nem tudom hordani és csak kiadtam érte a sok pénzt.

    Úgy gondoltam, mivel nadrágba járok, nem is fog látszani hogy milyen a cipő, de nem a kinézete miatt, hanem statikailag sem jó nekem.

    Sokkal jobbak a készen vásárolt cipők.

    Az a baj, nagyon széles a lábfejem is és ha akkorát csinálnak rajz után mint a lábom, olyan mint egy hajó. Szóval nem jó sehogy sem.

    Kínai cipőket nem veszek, nem is nézegetek.

    előzmény:
    receficebummbummbumm (1)
    2010-07-18  08:18
  24. Torolt_felhasznalo_377082
    Torolt_felhasznalo_377082
    2010. július 18. 14:1412.

    szia Recefice)

    Én is sokat szenvedek a láb problémámmal. Nekem pár éve állapítoták meg, hogy harántboltozat-süllyedésem van. Vagyis a kis lábujjam tövénél fáj, ha rálépek. De olyan fájdalmat okoz, hogy üvölteni tudnék. A fiókban legalább 20 pár talpbetét van! Egy vagyonba került. És egyik se tökéletes! Van olyan, amit csináltattam a Gyógycipő Kft-nél, és van olyan, amit vettem (Scholl).  Előfordul, hogy az utcán keresnem kell egy padot, és oda leülnöm, nem tudok tovább menni. A cipőtartó szekrény tele van különféle cipőkkel.., de egy sem jó(

    Végső elkeseredésemban három hónapja megvettem az MBT cipőt. Eleinte csak napi 20 percet tudtam hordani. Már majdnem  "eldobtam", mert nem használt, sőt, a derekam, a forgóm egyre jobban fájt. Aztán jó pár hét után azt vettem észre, hogy az évtizedek óta fájó derekam javult! Tehát a deréknak jó  nagyon az MBT. Viszont a lábamra hol jó, hol nem. Van olyan is, hogy egész nap a lábamon van (ebbe nem tettem bele a talpbetétet), és nagyon jó. Aztán hírtelen - kb. 50 méter megtétele után - le kell tennem, mert fáj a talpam. Mindig van nálam pótcipő, és átcserélem erre. A 20 pár talpbetét közül talán a legelső - ami már viharvert - a legjobb.

    Hát ez az én történetem, nagyon el vagyok keseredve.

    Próbáld meg az MBT-t, azt nem mondom, hogy nem jó! Lehet, hogy még idő kell hozzá, hogy megszokjam. Viszonylag jó.

    Jobbulást!

    előzmény:
    receficebummbummbumm (1)
    2010-07-18  08:18

Címlap

top