Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Balatonfüred-szállás

Angela86
Létrehozva: 2010. július 2. 15:00

Sziasztok!

 

Bár sejtem, hogy mission impossible, de hátha tudtok nekem segíteni:

a történtet az, hogy 2 napja tudtuk meg, hogy konferenciára kell mennünk augusztus 20-21-én Balatonfüredre, de a szállást nem intézte a cég, ezt nekünk kell lefoglalni. Ekkor már gondoltuk, hogy az ünnep miatt nem lesz egyszerű, de kb 25 helynek írtam már, ha nem többnek, és sehol sincs szabad helyük...

Ha esetleg valaki Balatonfüreden turizmussal foglalkozik, vagy tud egy kiadó szobáról 2 főre 19. és 20. éjszakájára, nagyon megköszönném!:)

 

Angi

  1. 2011. március 23. 09:4420.
    Azzal egyetértek hogy az északi part az egyik legszebb, de ha lemegyünk délre, pl lelle-boglár-földvár-fonyódra onnan is látjuk hogy milen szép is az északi part. Szerintem balatonfüred a tó "fővárosa" ha lehet ilyet mondani. vagy legalábbis a központja. Nem telt el olyan nyár hogy ne jártam volna füreden, ha átutazóban is, de mindig útba ejtettük szüleimmel. Kétszer már volt hogy megszálltunk az annabellában, de általában apartmanokban szállunk meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. március 11. 16:3519.
    A borhetekért én is odavagyok. Nekem Vonyarcvashegy a kedvenc helyem. Keszthely mellett van. Nagyon édes kis falu. A strandja elvileg az egyik legjobb balatoni strand. Nagyon jól ki van építve és az árak sem olyan vészesek. Legalábbis a hamburger és a lángos már 3 éve ugyanabban az árban van.  Nekem az északi part marad az örök kedvenc, hiába szeretek nagyokat úszni. Remélem , hogy nyáron szép időnk lesz és sokat tudunk majd a Balcsin nyaralni. Persz a bor hetek is szépen végigjárom, mert egy kis bor sosem árthat, persze jó zene és jó ételek társaságában
    előzmény:
    gedegomba (18)
    2011-03-11  15:02
  3. 2011. március 11. 15:0218.

    Hát az északi parton Füred számít nagyobb helynek, ott volt is az a görög falura hajazó kinézetű Sundance Park, de arról nem tudom, hogy kinyit-e majd nyáron, mert voltak vele bonyodalmak az üzemeltetés terén, szóval kíváncsi leszek. De azon kívül is szerintem még Füred a legjobb város ebben a tekintetben, bár azért nyugodtabb és kellemesebb hely, mint teszem azt Siófok, de mint minden nagyobb városban, vannak persze szórakozási lehetőségek. Ugyanakkor én Füredet a szépsége miatt szeretem a legjobban, meg szoktak lenni ott Anna-bál meg egyéb fesztiválok, rendezvények, szóval aki programot akar az is talál bőven.

    A többi északi-parti hely inkább a szépsége miatt lehet érdekes, vagy strandolni, kirándulni, meg persze azért akadnak máshol is rendezvények, borhetek meg miegymás.

    előzmény:
    Csillus6 (17)
    2011-03-09  15:27
  4. 2011. március 9. 15:2717.

    én eddig csak siófokra jártam párézni, azt gondolom senkinek nem kell bemutatni milyen az éjjszakai élet, de mostanában nagyon izgat valami északiparti város szórakozóhelye, nem tudtok valami jót a kiliántelepi diszkóhoz hasonlatos helyet? teszem azt albánin?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. március 9. 09:2316.

    Mert miért ne lehetne akár bulizni nyaralással egybekötve???

    Az is tud kikapcsolódás lenni, egy igazi éjszakai pörgés tánc utána egy jó nagy alvás és másnap sokkal de sokkal jobban fog esni a napozás és az egésznapos semmittevős lubickálás a Balatonban! Ebben biztos lehetsz!

    Egyébként meg Füreden is pont ugyanúgy megvan az éjszakai élet, csak ott nem annyira közel a parthoz, de aki akar az ott is megfogja találn ia maga kis bulizós közösségét, és talán olcsóbb is mint Siófok, meg nincs akkora tömeg, mer taz sem jó ha egy törölközőt sem tud az ember leteríteni...

    előzmény:
    katinka501 (15)
    2011-02-28  10:01
  6. 2011. február 28. 10:0115.

    Igen tény hogy Siófok az inkább a bulikról híres, ha meg nyaralok akkor sokkal inkább annak a pihenésről kellene hogy szóljon....

    MErt a nyaralás az szóljon arról, hoyg strand, fekvés egész nap, egy kis biciklizs monndjuk körbe a Balatonparton ha még aktívabb szórakozásra vágyi kaz ember akkor ott a wakeboard illetev egyéb sportok, akár a horgászat.. Az is nagyon kikapcsoló, de, hogy bulizni az nem tudom.. Mondju kez is szerintem elsősorban kor fügő a fiatalok arra vágynak mi idősebbek meg már sokkal inkább a nyugalomra kikapcsolódásra, esetleg aktív pihenésre de mindenképp a pihenésen van a hangsúly!

     

    Egyébként én nagyon szeretem, a balatont egy ez egyben úgy ahogy van, bár tény hogy jól ki kell vűáalsztan ia megfelelő helyet mert mostanában elég zsúfolt szokott lenni szinte midnenhol a part :S

    előzmény:
    cultofluna (14)
    2011-02-25  11:04
  7. 2011. február 25. 11:0414.

    Igen, tényleg jó hely Füred. Szerintem az egész Balatonparton a legszebb és legéletrevalóbb város. Negatív kritikát én nem nagyon tudok vele szemben megfogalmazni én szinte évről évre visszajárok oda. Biztosan vannak nála olcsóbb balatonparti városok, de azok olyanok is...

     

    ...például Siófokot én nem szeretem. Van jó sok bulizási lehetőség, de az egész számomra olyan sivár, főleg nappal.

     

    De ha meg jó előre lefoglalod a szállásod akkor általában jelentős mértékű kedvezményeket is lehet kapni az árból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
    2011-02-18  13:58
  8. 2010. augusztus 8. 18:5713.

    Balatonfüredre keresek 2 főnek kiadó szobát aug.17től aug 21-ig.

    Aki tud ilyesmivel szolgálni kérem jelezze:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. július 8. 15:1512.
    Ja a dátum július 17-től (6 éjszaka)
    előzmény:
    Eperke1981 (11)
    2010-07-08  15:08
  10. 2010. július 8. 15:0811.

    SEGÍTSÉG!!!!!!

    Segítségét kérem valakinek, aki tudna nekem szállás ügyben segíteni! Tudom azt is hogy késő már ilyenkor keresgélni, de a társasás fele Balatonfüreden szeretne nyaralni. Csopakon volt foglalva, de időben le lett mondva, mert a strandja kicsi kinőtte magát. Mi egy 9 fős társaság vagyunk 5 gyerekkel. kettő közülük5 év alatt vannak. Szeretnénk egy kertes házat kocsibeállóval bérelni. Nagyon szépen kérek mindenkit aki tud segítsen !

     

    KÖSZÖNÖM!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_949731
    Torolt_felhasznalo_949731
    2010. július 2. 16:2210.

    kemping?

     

    adnak ki apartmanokat is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. július 2. 16:179.
    Ha fenn vagy iwiw-en, nézd meg ott az apróhirdetéseket, rengeteg balatoni szállást hirdetnek.
    előzmény:
    Angela86 (1)
    2010-07-02  15:00
  13. 2010. július 2. 15:538.
    minden hotwelt végigpróbáltatok, mi most voltunk a tagore hotelben. udulesicsekk honalpján is próbáld hátha ott találsz magánszállást és nem kell feltetlen udulésicsekkel fizetned
    előzmény:
    Angela86 (7)
    2010-07-02  15:32
  14. 2010. július 2. 15:327.

    Igen, már magánszállásokat is nézegettünk, de eddig még sehol sem jártunk szerencsével...2 éjszakára kellene 19. és 20.-án, de eddig semmi...még várok pár helyről választ. Autónk sajnos még nincs, milyen jó lenne pedig most, megfogadnám a tanácsod:D

    Köszi mindenkinek:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (6)
    2010-07-02  15:21
  15. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2010. július 2. 15:216.

    Ha jól értem 1 éjszakára kellene, és ráadásul hosszú hétvégén.

    Húúúúúú...

    Ez tényleg mission impossible.

     

    Ha megnézed Balatonfüred honlapját ott találsz egy csomo szálláslehetőséget. A hotelek, szállodák ilyenkor már szinte biztos, hogy beteltek, de magánszállásokkal talán még lehet szerencséd.

     

    Vagy az jutott még eszembe, hogy ha autóval meg tudjátok oldani, akkor kereshetnétek más településen szállást ami nincs messze Füredtől.

    előzmény:
    Angela86 (1)
    2010-07-02  15:00
  16. 2010. július 2. 15:185.
    Köszi, őket is kérdeztem igen, sajna náluk sincs, és van egy vendégházuk, amiben még reménykedtünk de már ott sem:(:(
    előzmény:
    vzodoma (4)
    2010-07-02  15:13
  17. 2010. július 2. 15:134.

    Szia!

     

    Tudom,hogy már próbáltad a szállodákat, de a Flamingo Hotelt is kérdezted? Ott is szoktak lenni konferenciák.

     

    Nincs más ötletem, remélem találsz valamit.

    előzmény:
    Angela86 (1)
    2010-07-02  15:07
  18. 2010. július 2. 15:083.
    Elnézést..egyszer meg sem jelent, megírtam még egyszer...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. július 2. 15:071.

    Sziasztok!

     

    Bár sejtem, hogy a dolog mission impossible, de azért teszek egy próbát, hátha tudtok segíteni:)

    Történet a következő: 2 napja tudtuk meg, hogy aug 19-20-21 konferenciára kell mennünk Balatonfüredre. Ekkor már gondoltuk, hogy nem lesz egyszerű szállást találni, mivel a szervező cég ezt nem szervezte meg, saját magunknak kell foglalni erre az időpontra. Eddig írtam vagy 25 helyre, de sehol nem tudnak már szállást biztosítani.

    Ha esetleg turizmusban dolgoztok, vagy ismertek valakit, akinek van még üres szálláshelye 2 főre 19. és 20. éjszakára, nagyon megköszönném:)

    Köszi:)

     

    Angi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top