Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Jó szülész orvost keresek!

100*szép
Létrehozva: 2010. július 1. 06:16

Sziasztok:)

 

Nemsokára hatodik hónapban leszek a kisfiammal, és még nincs szülészorvosom!

 

18.kerületben lakom, ajánljatok nekem jó orvost..

 

ereetileg a kerületi nőgyógyász álapította meg a terhességem, de itt úgy érzem minden futó szalagon megy, az orvos nagyon leterhelt- és nem bízom meg benne teljene.  most ejelnelg járok valakihez, de épp készülök elhagyni, mert kicsit elszállt magától, és az aszisztense egy idebeteg nő, - ez egy drága magánorvosi rendelő-

szívesen fizetek érte, de szimpatikus, rendes, klassz orvost szeretnék-

 

az elképzelt kórház, bababarát, kicsit jobb az átlagnál-

és legyenek alternatívák a szülésre..

  Várom a hozzászólásokat, tapasztalatokat!

 

 

Üv:100*szép

  1. 2010. október 24. 10:5514.

    Gratulálok a babához!

     

    Javasolnám,hogy elöször is a lakohelyetekhez közeli korházakban nézz körül,mert hiába a legprofibb orvos ha a korház ahol dolgozik a város másik felén található.

     

    Korháznak tudnám javasolni a Jáhn Ferencet (dél-pesti). Nagyon profik a szülésznök, nincsen orvos a szülésnél ha problémamentes a szülés.

    Ott elég ha szülésznöt fogadsz,de azt sem muszáj ugyanis ügyeletes is ugyanolyan jól ellát mintha fizettél volna. Lenn az oszályon is normálisak a csecsemösöktöl elkezdve a gyerekorvosokig mindenki.

     

    Sok Sikert!

    előzmény:
    100*szép (1)
    2010-07-01  06:16
  2. 2010. október 24. 10:3713.

    Sziasztok!

    Én Dr Börzsönyi Balázshoz járok évek óta. A II. Női klinikán dolgozik, mint Osztályvezető.
    Szerdánként rendel a Madách térnél egy nagyon szép rendelőben.
    Szerintem nagyon rendes és felkészült orvos, csak ajánlani tudom.
    Évek óta hozzá járok, így bátran mondhatom, hogy szuper doki!!!
    Minden barátnőm hozzá jár és ők is elégedettek vele.

    Csak isteníteni és ajánlani tudom!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  3. 2010. július 1. 11:5612.

    Én az István Kórházban szültem, dr. Boros Juditnál. Nekem bevált, kádban vajúdhattam, és csak akkor avatkozott be, amikor szükséges volt.  A telefonszáma a Kismama magazinban is bent van.

     

    Az István Kórházban több jó szülészről tudok (pl. Boiskó Klára).

     

    A szülésznők is kedvesek.

     

     

    Kívánom, hogy a kisbabád születése életed egyik legszebb napja legyen!

     

    előzmény:
    100*szép (1)
    2010-07-01  06:16
  4. Torolt_felhasznalo_731701
    Torolt_felhasznalo_731701
    2010. július 1. 11:3611.

    Szia!!

     

    Nem haragszol ugye,hogy ezt  a linket ellopom az iwiwes üzenőfalamra??!!

    Szülésznő vagyok,sok szülész,és szülésznő ismerőssel.Szerintem találhatnátok sok támogatót közülük is.

    Sokunknak fontos lenne,hogy egyre több szülészet csatlakozzon a baba és szerintem család barátsághoz!!!

    Nekem szívem vágya ilyen helyen dolgozni,ahol ez nem csak egy cím,hanem alapelv!!!!

    előzmény:
    HJuice (2)
    2010-07-01  07:25
  5. Torolt_felhasznalo_731701
    Torolt_felhasznalo_731701
    2010. július 1. 11:3110.

    Kedves 100*szép!!

     

    Gratulálok várandósságodhoz!!

    Bababarát szülészet az István Kórház,a Szent Imre kórház amikről én bababarátáság szempontjából jókat hallottam.

    Azt tudnod kell,hogy az Istvánban rengeteg a szülés ezért néha tumultus van,de szoptatás és bababarát pártiak,és vannak alternatív szülési lehetőségek.

    Én az Istvánban szültem,igaz császárral farfekvés miatt,de a gyerekágyas időszak mesés volt.A babuci végig velem volt,csak szoptattam,sőt már a műtét utáni első órában is ami nagyon fontos.(már 15hónapja ennek köszönhetően)Sok segítséget kaptam még hazatérésünk után is.

    A nővérkék eléggé le vannak terhelve,de kérdezz,és szívesen segítenek.

    A Szent Imrében tumultus szempontjából nem tudom mi a helyzet.

    Orvost nem tudok ajánlani,de babás fórumokon szerintem tudsz tájékozódni!

    A Klinikák úgy tudom nem igazán bababarát kórházak.

    Szép szülést kívánok neked!!!!!

    előzmény:
    100*szép (1)
    2010-07-01  06:16
  6. 2010. július 1. 10:569.

    Dr Timmermann Gábor!!!!!!

    Szuper!

    timmermann.hu

    MAgánrendelés az Örs vezér tere mellett, szuper ultrahanggéppel, asszem az sem mindegy...! Szülés a SOTE II-es Nőin, új szülőszobák, elvileg van lehetőség pénzért egyágyas szobára is a szülés után. És mindig van kéznél gyerekintenzíves, ne legyen rá szükség, de engem megnyugtatott, hogy van. A doki nagyon kedves, igzán EMBER!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. július 1. 10:168.

    Szia !

     

    Először is : gratulálok a babához !

     

    Én a X.kerületben Kőbányán lakom, és a Bajcsy kórház közel van hozzánk, ( ezek szerint tőled sincs messze)  ezért kerestem itt dokit, és találtam is : dr. Polgár Zoltán, van magánrendelése is a Lavotta utcában , a kórház mellett. Keress rá a neten !

     

    Nála szültem 8 hete, elégedett voltam vele. 

    Amúgy a Bajcsy szülészete nagyon szépen fel van újítva, tényleg lenyűgözött, hogy jééééé!!!!!  állami kórház , mégis nagyon tiszta és kulturált !!!

     

    A csecsemősökre sem panaszkodhatom, ha hozzájuk fordultam , éjjel-nappal, bármikor segítettek. Persze egy valami fontos : kérdezned kell !!!!

    Ezt azért írom le, mert volt, aki panaszkodott rájuk....

    Kérdezz, ha gondolod, akár priviben is, most megyek, mert ébredezik a gyerkőc ! 

    előzmény:
    100*szép (1)
    2010-07-01  06:16
  8. Torolt_felhasznalo_700181
    Torolt_felhasznalo_700181
    2010. július 1. 09:527.
    dr petik dóra - istván kórház
    előzmény:
    100*szép (1)
    2010-07-01  06:16
  9. 2010. július 1. 09:326.

    Szia!

    Én egy nagyon tündéri dokit tudok ajánlani, bár nincs hozzád közel, de nagyon nagyon sokan szeretik, egy igazi kedves apóka, aki hatalmas tudással rendelkezik.

    Dr. Faludi Pál, keress rá a googliban, kiad egy csomó véleményt!

    A Szt Imre kórházban van.

    előzmény:
    100*szép (1)
    2010-07-01  06:16
  10. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2010. július 1. 08:425.

    Nézz szét a két klinikán.

    A Sote dolgozói fényképpel vannak fenn. A II. nőn jók a szülőszobák. Mindenféle alternativák adottak. elméletben. Hogy gyakorlatban mennyire, a körülményektől és az adott orvostól függ. Ami az egyiknek jó, a másiknak nem biztos.

    A nevesek valóban feljebb a ranglétrán, nagyobb zsebbel, de nem mindig elérhetőek. A "kicsik" szüléseibe pedig sokan beleszólhatnak, bár lelkiismeretesebbek szoktak lenni.

    Ennnyi idős terhességet nehezen vállalnak a dokik. Ilyen esetben konkrét, kiszemelt orvoshoz járó ismerős többet segíthet. Gondolom ha lenne nem itt próbálkoznál.

    előzmény:
    100*szép (1)
    2010-07-01  06:16
  11. 2010. július 1. 08:064.

    Nekem is Ő a szülés-nőgyógyászom és énis csak ajánlani tudom őt.

    Komolyan.

    előzmény:
    Anica77 (3)
    2010-07-01  08:00
  12. 2010. július 1. 08:003.

    Szia!

     

    Ha a természetes szülés híve vagy ha nincs semmi gondod és nem borzaszt el a János Kh. , akkor keresd meg Dr. Szuromi Andrást. 

    A MOM park medical centerben van a magánrendelője, de szerintem nagyon jó doki. János Kh szülőszoba  fullos , szülészeti osztály nem annyira (1-2 újszülöttes elég szipirtyó, de vannak nagyon kedvesek is)

    Alapjaiban van ennél ezerszer rosszabb is.

    Van honlapja, (homeopátiával is foglalkozik) keress rá, hátha megnyeri a tetszésed. Mellékelek egy képet, ahogy a kislányomat fogja.

    A magánrendelőben 7000 ft egy alkalom, a végére azt mondja, amit gondolsz. Nem mond konkrét összeget. És tényleg szimpi!

    előzmény:
    100*szép (1)
    2010-07-01  06:16
  13. 2010. július 1. 07:252.

    Szia, gratulálok!

     

    Szerintem elég tág fogalom az, hogy "jó orvos"... Szültem már protekciósként oszt. vez. főorvosnál (vidéken), és bár abszolút sima szülés volt, hónapokig gyógyultam utána (testileg is, lelkileg is), aztán elvileg szültem felkapott, sokak által dicsért dokinál az Istvánban (be se jött, pedig végig a budai magánrendelésére jártam, de így legalább az ügyeletes békén hagyott, és végül szépen alakult minden), harmadszor megint mással, aki a hierarchiában még sehol nincs ugyan, de empatikus, kedves. Nekem ő volt a jó orvos. Te milyet szeretnél? Jó hírűt, 20 éve praktizálót, vagy az lenne az elsődleges, hogy hogy viselkedik?

     

    Ja, és ha már benéztem, remélem, megbocsátod:

     

    Indult egy kezdeményezés, ami épp azt célozza, hogy az országban egyre több helyen, sőt lehetőleg mindenhol anya- és bababarát szülészeti ellátásban lehessen részük a nőknek. Kevesebb rutinszerű beavatkozással, több empátiával... Ha támogatnátok minket ebben, légyszíves írjátok alá a petíciót (fél perc az egész)! 

    Jövő héten lesz az első egyeztetés az eü tárcával, hadd lássák, hogy sok nőnek fontos ez!

     

    Anya- és Bababarát Szülészeti Ellátásért Kezdeményezés

     

    előzmény:
    100*szép (1)
    2010-07-01  06:16

Címlap

top