Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gimnáziumok vélemény

maszi
Létrehozva: 2010. június 23. 13:01

Tudom, hogy elkezdődött a nyári szünet. A lányom most fejezte be a 7. osztályt, nyáron szeretnénk infokat gyűjteni a középsulikról, és szeptemberben pedig elkezdeni a komoly keresgélést.  Hogy ősszel már csak azokat a sulikat nézzük meg a nyilt napon, amik valóban érdekelnek.

 

Kíváncsi lennék a 9. osztályt végzetteknek, vagy érettségizőknek milyen benyomásaik, illetve tapasztalataik vannak a gimnáziumokkal kapcsolatban.

 

Mennyire nehéz bekerülni, érdemes ott előkészítőzni, ahova menni akar, milyen nehéz a nyelvi felvételi. Gyakorlatilag hány iskolát érdemes megjelölni, ami nem túl kevés, de nem is sok.

 

Érdekelne a budapesti:

 

Veres Pálné gimnázium

Kölcsey Ferenc gimnázium

Weöres Sándor gimnázium

Ady Endre gimnázium 

II. Rákóczi Ferenc gimnázium 

Karinthy gimnázium

 

illetve kéttannyelvű gimnáziumokkal kapcsolatos tapasztalatok.

 

Köszönöm mindenkinek, aki megosztja velem a tapasztalatait!!

 

 

  1. 2015. december 2. 11:09335.

    Senki sem felvételizik sehova? Olyan jó lenne véleményeket , tapasztalatokat olvasni. Nagyjából lezajlottak a nyílt napok is. Én is voltam néhányon, de leírni csak akkor érdemes, ha érdekel valakit.

    előzmény:
    bogi1 (334)
    2015-10-18  20:07
  2. 2015. október 18. 20:07334.

    Jaj, Most látom.. persze Madách .. bocsánat

    előzmény:
    bogi1 (333)
    2015-10-12  23:29
  3. 2015. október 12. 23:29333.

    Rákóczi, Madács, Szent Imre érdekelne elsősorban. De más nyelvben és humán tárgyakban erős (főleg történelem) gimnázium is érdekelne.

    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  4. 2015. szeptember 29. 14:35332.

    Ezt cáfolom, nekem a 3. gyerekem jár oda, és nem volt szükség külön fizetős tanárra a jó eredményért.


    Utolső 2 évben a felvételi miatt, (ha pl. olyan szakra megy, ahová matek, fizika, kémia, stb. kell) elképzelhető, hogy járnak külön tanárhoz, de ez nem átlagos.


    A Kölcsey nem egy versenyistálló (mint pl. a Fazekas), egy erős közepes gimi, de nyelvtanításban az élmezőnyben van. Ha valaki pl. orvosira akar menni, annak nem ez a suli a jó választás.

    előzmény:
    k5z9 (330)
    2015-09-29  13:56
  5. 2015. szeptember 29. 14:32331.

    Az én gyerekem is odajár, most normál 9.-es a francia kéttannyelvűn. A tavalyi volt az előkészítő év, amikor a heti 30 órájukból 20 csak francia volt.


    Kemény, tanulni kell rendszeresen, de aki odafigyel, és komolyan veszi, az az év végi vizsgát biztosan teljesíti. Ez alapján döntik el, hogy javasolják-e, hogy maradjon, vagy menjen át a "sima osztályba", vagy más iskolába. Az ő osztályukból a  4-en mentek el.


    A tanárok szigorúak, de segítőkészek. Mindent megtesznek azért, hogy a gyerekek elsajátítsák a nyelvet (meg persze a többi tárgyat is, de a Kölcseyben a nyelvtanítás, ami hangsúlyos. A 6 osztályból, ami egy évfolyamon van 4 valamilyen nyelvtagozatos, vagy kéttannyelvű. Minden tanár tart pluszban ingyenes korrepetálást, sőt a felsősök is szívesen foglalkoznak a kezdőkkel pluszban


    Szeretnek odajárni, jó a hangulat, tanulni kell, de azért nem egy versenyistálló, nem hajtják ki őket teljesen. Az idei évben már 36 órájuk van egy héten, ami elég szívás, főleg a mindennapos tesi miatt. Ami a gyakorlatban úgy néz ki, hogy egy nap 10-11.órában (fél öttől hatig) is van összevont tesijük.


     

    előzmény:
    n.zzsuzsa (329)
    2015-09-29  11:44
  6. 2015. szeptember 29. 13:56330.

    Én azt hallottam, hogy a legtöbb diák külön tanárhoz jár, sok-sok pénzért ezért nyújtanak jó eredményt és nem az ottani tanároktól ! És mindenki azt hiszi ezért erős a Kölcsey!

    előzmény:
    n.zzsuzsa (329)
    2015-09-29  11:44
  7. 2015. szeptember 29. 11:44329.

    SZia!


    AZóta eltelt 4 év! Milyen a Kölcsey gimi? Mi a tapasztalat? Kemény és nagy a követelmény, de igazságos? Milyen jellegű problémák vannak, ha vannak? A gyerekek mennyire kritikusak a gimnáziummal kapcsolatban?


     


    Előre is köszi ha válaszolsz! 


    Üdv: Zsuzsa

    előzmény:
    maszi (305)
    2011-06-22  12:39
  8. 2013. január 29. 16:54328.
    Sziasztok! Bekapcsolódhatok? Ikerlányaim nyolcadikosok, és érdeklődnék a tavalyi felvételi ponthatárokról a Madách Gimnáziumban és a Szinyei Merse Pál Gimnáziumban. Köszi! Éva
  9. 2012. február 10. 23:06327.
    Sokak szerint jó iskola: Miért az AKG? Az interjúkban nyilatkozó szülők: Sztevanovity Zorán, Pistyur Veronika, Horváth Ida, Kerényi Péter, Simó György, Andrási Miklós, Hann Endre, Horn György, Wachsler Tamás, Kolláth György, Fodor Gábor, Szinetár Dóra, Németh Gábor, Mélykuti Ilona, Sváby András, Földes Péter, Heilig Gábor... és még többen itt is: http://akg.hu/miert
    előzmény:
    maszi (1)
    2010-06-23  13:01
  10. 2011. november 24. 13:24326.

    A lányom osztályában mindenkinek nagyon jó feje van, és az általánosban nem tanultak ennyit. De itt sajnos muszáj ennyit tanulni.

    Tegnap matek (francia)szaknyelvből 11 oldal A/4 feladat volt feladva, amit meg kellett tanulni mára.  Pl. a pitagorasz tételt és a hozzá tartozó minden tudnivalót franciául.

    Ez, akármennyire is jó feje van a lányzónak nem egy fél órás tanulás volt.

     

    Nagyon kíváncsi leszek, hogy a végén mi lesz a sorrendetek!

     

    előzmény:
    Narancshab (325)
    2011-11-23  22:12
  11. 2011. november 23. 22:12325.

    Hát a budai oldal nálunk sem játszik szerepet. Azért jó sokat kell szegény kislányodnak minden nap utaznia!

    Az én fiam inkább reál beállítottságú, de a nyelve(ke)t szereti, könnyen tanulja. Igazából a német megy neki jól, mert azt suliban tanulja, de szeretne más nyelvet is megtanulni. A fiamnak a sulitokban a francia jobban tetszett, mint az olasz, pedig ő speciel pont Rómában volt egyszer. 

    A Veres Pálnéba a fiam egyik osztálytársa jutott be, és az igaz, hogy oda járt előkészítőre, és ott írta meg a felvételit, de sosem voltak sznobok, és nem is panaszkodtak emiatt. Lehet, hogy ott sem mindenki egyforma.

    A Weörest egyáltalán nem ismerem. Mi a Kölcsey mellett a Szent Lászlót fogjuk megjelölni, meg még talán a Szerb Antalt, de oda még be kéne jutni. Hallottam mindenfélét róla. Kívülről nagyon szimpi, de az van tőlünk a legmesszebb. A Szent Lászlóba ma kértünk időpontot néhány órára, majd visszajeleznek, mikor mehetünk.

    Szerencsés vagy, hogy a lányod szorgalmas. Én már csak abban reménykedem, hogy a pici, aki szeptemberben kezdi a sulit, majd szorgalmas lesz. 

    A fiam egy héten nem tanul annyit, mint a lányod egy nap alatt.

    Mindenki ennyit tanul?

    A fiam szerencsés, mert jó feje van, csak nem tudom, mikor fog ez visszaütni....Egyébként a fiam is amolyan tanárok kedvence, mert probléma mentes, és rá is lehetett mindig számítani. Mondjuk egy betűvel sem tanult meg többet, mint amit elvártak tőle.  De nem is kellett félve mennem a fogadó órákra...

    Na, majd beszámolok a többi suli tapasztalatairól is! 

    előzmény:
    maszi (322)
    2011-11-22  14:08
  12. 2011. november 23. 13:08324.

    Szia!

    Végülis nem néztük meg. De talán itt a topikban írt valaki róla, még valahol az elején. 

     

    előzmény:
    fiúsmama (323)
    2011-11-23  12:58
  13. 2011. november 23. 12:58323.

    Bekapcsolódnék én is...

    A topikindításban írtad az Ady gimit is. Ez a 13. kerületi gimi? Megnéztétek végül? Vélemény, tapasztalat, bármi amit esetleg tudsz róla. Minket változatlanul a nyelvi ek-ős osztályok érdekelnek. 

    előzmény:
    maszi (322)
    2011-11-22  14:08
  14. 2011. november 22. 14:08322.

    Mivel mi bejárók vagyunk, Üllőről, ezért csak olyan iskolákat néztem, amik Pesten vannak, a vasút vonalon, a nyugatitól vagy kökitől jó megközelítésre.

    Így aztán a budai sulik már szóba sem jöttek. Így kezdtünk válogatni. Mivel a lányom totál humán beállítottságú, és enyhén művész lélek, és az angolból mindig nagyon jó volt, ezért úgy gondoltuk, hogy csakis olyan suli jöhet számításba ahol nyelv, és humán tagozat van. A lányomnak nagyon megtetszett a francia nyelv, és a francia hangulat, amikor egy iskolai kirándulással kint voltunk Párizsban, Ezért erre esett a választása.

    Mi három sulit jelöltünk be, a Veres Pálné gimi humán tagozat francia kezdő. A Weöres Gimnázium drámatagozat, és nyek angol tagozatát, meg a Kölcsey francia, kommunikáció, angol, olasz osztályokat. 

    A Veres Pálné is nagyon tetszett, még hetedikben az volt az első helyen, de kiderült, hogy nagyon sznobok. Náluk az volt a nyerő, ha valaki ott jár előkészítőre, és ott írja is az írásbelit, stb. De oda óriási volt a túljelentkezés. 

    A Weöres gimiben volt szóbelin is, drámából külön fel kellett készülnie, dallal, versekkel, prózával, és még helyzetgyakorlatokat is kértek tőle. A Weöresbe fel is vették első körben mindkét osztályba. 

    A Kölcsey lepukkantsága egyáltalán nem zavarta őt sem. Nem fordult meg a fejünkben, hogy esetleg bezárnák, remélem most már kibírják ezt az 5 évet. De ha egy csepp eszük van, akkor eszükbe se jut bezárni. Ez egy régi patinás iskola. 

    A lányom nagyon szorgalmas, mindig is az volt, állítom, hogy a nyolc év alatt talán nem is fordult olyan elő, hogy nem készült. Elég népszerű volt az iskolában a tanárok körében, mert rá mindig mindenkor, és mindenben számíthattak, viszont valahogy elvárás volt, hogy ő mindig tudjon.

    Úgyhogy ő megszokta, hogy nagy az elvárás vele szemben. 

    Az első pár hétben nagyon fárasztó volt, és a sok új dolgot is meg kellett szoknia. A bevonatozást, az új tanárokat, sulit, osztálytársakat, ofőt, stb. 

    Még most is mindig fáradt, mert napi 3-4 órákat tanul. Ez a minimum. De remélem majd megtérül a francia felsőfokkal. 

    előzmény:
    Narancshab (321)
    2011-11-21  22:48
  15. 2011. november 21. 22:48321.

    Szia!

    Akkor jó, nyúzlak még kicsit. :-) 

    Anno néztetek más sulit is? Mik voltak a tapasztalatok? Mi alapján írtátok végül is első helyre a Kölcseyt?

    Nem riasztott vissza, hogy eléggé lepukkant suli? Nem merült fel a bezárása? Ezt nem a lepukkantsága miatt kérdezem, de manapság annyi sikeres sulit bezáratnak...

    A lányod mennyire szorgalmas gyerek? Nem viselte meg, hogy ilyen magas a követelmény? Napi hány órát tanul? Másra is van ideje, pl. zenét tanulni, sportolni? Vagy le kellett valamit adnia? Azért még tud gyerek is lenni kicsikét? A 9. után vajon milyen színvonalú a többi tárgy (pl. a matek) oktatása?  

    Nálam egyébként jelenleg az első helyen a Kölcsey áll. 

    Mi a bioszt kilőttük, mert nem készül olyan pályára, amihez ilyen szinten kéne. A lányod barátnője szerencsés, hogy ilyen körülmények között nőhetett fel. Az én középsőm nagyon irigyelné, főleg a ló miatt!!!  

    Hát most ennyi.  

    előzmény:
    maszi (320)
    2011-11-20  20:15
  16. 2011. november 20. 20:15320.

    Szia!

    Egyáltalán nem unom! Mindig az jut eszembe, hogy tavaly én is annyira vágytam arra, hogy egy tapasztaltabb, aki már ezen átesett szülővel beszélgethessek. És ezért is olyan jó átadni a tapasztalatokat. 

    A francia nyelven tartott órák, amit a franciához írtam, az a húsz óra, és ezen felül vannak a magyarul tartott órák, a rajz, tesi, magyar, matek, ének. 

    Az én lányom nulla tudással ment, és sajnos mi nem tudunk segíteni, mert a férjem angolul tud, én pedig minimálisat németül. Úgyhogy szegény gyerek magára van utalva. Ez az igazi kihívás neki!

     

    Az egyik osztálytárs apukája, aki alapfokon beszél franciául azt mondta, hogy itt olyan léptékkel haladnak a gyerekek, hogy év végére már csak olyan tud segíteni nekik, aki maga is francia tanár, vagy kint élt évekig. 

     

    Stéphane fantasztikusan jó fej.  Ott volt a tanár-szülő vacsorán, ott ült a mi osztályunkkal végig, és velünk is vacsizott.

     

    Mondjuk a biosz szakra annak érdemes menni, akinek komoly tervei vannak. A lányom barátnőjét nagyon érdeklik az állatok kicsi kora óta, és nekik vannak állataik is, ló, tehén, bárány, stb. köztük "nőtt" fel. Úgyhogy nem csoda hogy imádja őket, és velük kapcsolatos pályára akar menni. 

    Kérdezz bátran, ha tudok válaszolok.

    előzmény:
    Narancshab (319)
    2011-11-19  19:08
  17. 2011. november 19. 19:08319.

    Szió!

    Dehogy bántottál meg! Nagyon örülök, hogy találtam olyan anyukát, akivel értelmesen eszmét lehet cserélni!

    A Szent László biológiája a fiamat is nagyon megérintette, de arról azt hallottam, hogy még a felvételi is nagyon nehéz, és kő keményen kellene készülnie rá, mert a mostani sulija nem adja azt a szintet. Ezt egy tanára mondta nekünk fogadó órán, nem én találtam ki. Szerintem nem érdemes ekkora energiát beletennie, hacsak nem akar ilyen irányban továbbtanulni. És azt tudjuk, hogy nem akar, így a bioszról lebeszéltem.

    A Szent Istvánban voltunk, ahol nekem szintén  nagyon tetszett a biosz is. Ráadásul egy nagyon szép kultúrált épület, én nagyon jól éreztem magam benne, de a fiam hallani sem akar róla. Azt mondja, rossz a kisugárzása... Hát erre nem tudok mit mondani, ő érzi, hol szeretne tanulni. Az általánost is ő választotta ki, és nem bánta meg. 

    Amit felsoroltál tantárgyakat, azon túl van még 20 francia órájuk, vagy úgy számoltad, hogy a francia nyelven tartott órákkal együtt. Te tudsz neki otthon segíteni? Egyáltalán kell?

    A legjobb az, hogy nulla nyelvérzékkel rendelkezem, de még mindig tudom azt, amit azon az órán megtanított a tanár. (Grandsire Stéphane) Nagyon jó érzés!  

    Szólj, ha már unod a millió kérdésemet!!!  

    előzmény:
    maszi (318)
    2011-11-19  14:17
  18. 2011. november 19. 14:17318.

    Szia, bocsi, csak próbáltam a különbséget magyarázni, de nem akartalak megbántani.

     

    Tárgyak: Magyarul:

    magyar heti 3, dráma heti 1, matek szintentartó  - heti 2, ének - heti 1, testnevelés heti - 2,  rajz - heti 1.

     

    franciául:

    methode heti 9  - ez igazából nyelvtan,  video heti 6 - szókincs, társalgás, földünk és környezetünk szaknyelv heti 1, matek-fizika szaknyelv - heti 3, történelem szaknyelv heti 1.

     

    A lányom két barátnője szerdán volt nyilt napon, egyiküknek pl. jobban tetszett az olasz, mint egy másik suliban, de a dráma óra is nagyon megfogta őket. Nekik is második helyen van a Kölcsey, egyikük a Szent László biológiába szeretett bele, míg másikuk az Eötvös humán haladó németbe. 

     

    Tudom mit érzel a francia után, én is így éreztem.

    előzmény:
    Narancshab (317)
    2011-11-18  17:08
  19. 2011. november 18. 17:08317.

    Szió!

    Tudom, nem felejtettem el, de pont ma voltunk az Istvánban egy kilencedikes kezdő német órán (heti 5 óraja van az adott osztálynak), és bizony ezerszer jobb volt, mint a Kölcseys olasz. Még a fiamnak is ez volt a véleménye, pedig ő jól beszél németül. Minden esetre az István a Kölcsey után van az ő sorrendjében. Nekem összességében nagyon tetszett a mai nap is, bár még mindig a francia óra hatása alatt vagyok... 

    Azt még hadd kérdezzem meg, hogy kilencedikben a 20 francia óra mellett milyen tantárgyak vannak? Azokat magyarul tanulják, vagy van olyan, amit már részben franciául?

     

    előzmény:
    maszi (316)
    2011-11-17  20:44
  20. 2011. november 17. 20:44316.

    Szia, örülök, hogy jól éreztetétek magatokat. Azt nem szabad elfelejteni, hogy az olaszt nem olyan gyors léptekkel tanulják a gyerekek, mint a franciát, hisz franciából 20 órájuk van egy héten. És évvégi vizsgájuk kb. megfelel egy középfoknak, és jövőre tantárgyakat fognak tanulni ezen a nyelven. Míg az olasz "csak" emeltszintű. 

    Hát azt már nem tudom, hogy a második helyen megjelölt mennyire esélyes. Ha a Lászlóba nem veszik fel, akkor igen, esélyes.

    De én azért annak drukkolok, hogy sikerüljön az az iskola, amit a fiad szeretne!

    előzmény:
    Narancshab (315)
    2011-11-17  19:22
  21. 2011. november 17. 19:22315.

    Szió!

    Hát a francia órán mi is nagyon jól éreztük magunkat. Mondjuk én egy kissé frászt kaptam, amikor kiderült, a szülők is ugyan úgy részt vesznek az órán, mint a gyerekek. Nagyon jó hangulatú vidám óra volt. A normál óra is nagyon tetszett. Pörgős és jó hangulatú volt az is. Nagyon megszerettem én is. A második, olasz óra már nem tetszett annyira. nem túl sokat beszéltek, inkább lapokon dolgoztak, CD-ről hallott szöveg alapján, képek alapján. Megfigyelőként nagyon unalmas volt.

    A gyerekek is különböztek a két nyelvnél. Az olaszosok, sokkal inkább divadoztak, bár egy gyereket sem láttam az iskolában, akire azt mondtam volna, hogy inkább nem járjon a fiam vele egy osztályba...

    Mindenképpen meg fogjuk jelölni, kérdés, hogy hanyadik helyen. A fiam beleszeretett a Szent Lászlóba, és úgy tűnik, ez mindent felülír, még azt is, hogy a francia nyelv jobban tetszik neki...

    Van esély akkor is, ha nem az első helyen jelöljük meg? 

    előzmény:
    maszi (313)
    2011-11-15  10:29
  22. 2011. november 15. 10:44314.

    OFF:

     Sziasztok!

     

    Bocsi, hogy idepofátlankodok, de nincs valakinek infója a III: kerületben található Veres Péter gimnáziumról?

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. november 15. 10:29313.

    Mi is voltunk tavaly próba francián, hát totál beleszerettünk!

    Nem tom mennyire ősellenségek, én erről annyira nem hallottam. 

    A lányomnak egyszer van nulladik órája, tesi, illetve helyette kórus próbára jár, mert beválasztották az énekkarba - lévén, hgoy 8 évig zeneosztályba járt. 

    Az órarend a középiskolákban már nem szabályos, mint az általánosban.

    A francia osztályokban van olyan óra, amiben két csoportra van osztva az osztály, és van, ahol három csoportra. 

    De a lényeg, hogy a lányomnak kétszer van hét órája, kétszer hat órája, és egyszer pedig változó. Ezen a napon egyik héten hat, másik héten négy, de ez csak praktikussági okokból van így. 

    előzmény:
    Narancshab (312)
    2011-11-15  08:35
  24. 2011. november 15. 08:35312.

    Pontosan ilyen válaszra vágytam!  Én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni a nyílt nap után a suli. Mi sem tudunk semmi többet, mint amit a honlapon lehet olvasni, és amit Te leírtál. A mi "vetélytársunk" a Szent László, ahol már volt a fiam nyílt napon, és nagyon tetszett neki. (Állítólag ősi ellenség a két suli. Igaz ez?) Tegnap voltam fogadóórán, és pont ezt a két sulit ajánlották a fiamnak. Nálam a francia miatt van első helyen a Kölcsey, de majd meglátjuk. Sikerült a próba francia órára bejutni, ott azért gondolom sok minden kiderül. Ma megy a férjem az igazgatói tájékoztatóra. Láttam, hogy 8:15-kor kezdődik a tanítás, és a szülők, diákok beleegyezésével lehet nulladik órát tartani. Mennyire jellemző ez? Egy nap átlagosan hány órájuk van a gyerekeknek? Köszönöm szépen az eddigi segítségedet, nagyon sokat jelent ez számunkra! Majd megírom a tapasztalatainkat.

    Szép napot!  

    előzmény:
    maszi (311)
    2011-11-15  07:43

Címlap

top