Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvőre pénzt borítékban?

Kisskee
Létrehozva: 2010. június 15. 11:37
Sziasztok! Esküvőre vagyunk hivatalosak, és szeretném  megkérdezni, hogy  nagyvárosokban szokás -e, illetve illik e beleírni a borítékba egy képeslapra pl  hogy mennyi pénz van benne és hogy kitől van? Egyáltalán mi az az összeg ami alatt ciki beleírni? Köszi először is
  1. 2010. június 15. 15:4148.

    Sziasztok!

     

    Szerintem fejenként minimum 15 ezer Ft-ot illik adni egy felnőtt esetén, mivel kb annyiba jön ki az ellátás. Mivel én nem szoktam a menyasszonytáncban részt venni, rögtön a nászajándékba teszem azt az összeget is, tehát kb. 25 ezer Ft/fő egy közelebbi barát esetén. Természetesen a nevemet odaírom, különben honnan tudnák, hogy kitől is kapták? az összeget még sosem írtam bele.

    előzmény:
    Kisskee (1)
    2010-06-15  11:37
  2. 2010. június 15. 15:2347.
    Ezt nem tartom jó ötletnek hogy így bemondják  hogy ki mennyit adott,  nálunk nem volt ilyen, viszont az összes pénzt a legvégén bemondtuk és megköszöntük mindenkinek.kb annyi jött vissza mint amennyibe került a lagzi
    előzmény:
    ymsz (42)
    2010-06-15  14:25
  3. 2010. június 15. 15:2346.

    Mi több olyan esküvőn voltunk, ahol pénzt kértek, de soha nem borítékban adtuk és összeget sem írtunk.

     

    Pl. jegyzettömb tartó, kis aranyceruzával benne, hogy bevásárlólista és a hozzávalók, ekkor konkrétan mindeféle pénzből 1-1 db - 1 Ft-ostól a 20 ezresig- ekkor ez volt (2 felnőtt és két pici gyerkőc)

     

    VAgy kis babaágyikó egy fiú és egy lány babával, a párna alatt a pénzzel, ami kicsit kilógott

     

    vagy befőttesüvegben több tízezer ft 100-asokból és szépen lekötve befőttnek

     

    vagy tetszetős tésztás doboz, benne Cannelonnik (nagy vastag cső, beletekerve egy-egy ezres és az egész egy konyharuhába tekerve

     

    A mai napig emlegetik az ötleteket, akik kapták 

    előzmény:
    Kisskee (1)
    2010-06-15  11:37
  4. 2010. június 15. 15:2145.
    Ez nem vicc, nekem is az egyik barátnőm  lagzija éjszakáján mikor már átöltözött a menyecskeruhába és visszamentek bulizni, reggelre ellopták a menyasszonyi ruháját, és egy két ajándékot is :-(  még szerencse hogy a pénzt amit kaptak máshová tették
    előzmény:
    regan (44)
    2010-06-15  14:53
  5. 2010. június 15. 14:5344.

    Mostanában felfogadnak biztonsági őrt, mert volt, h menyatánc után elrabolták a pénzt...

     

     

       kész vagyok!!!

     

    azt hittem, ilyen lagziba csak a "menyát" szokás elrabolni!

    én szerencsére csak egyszer voltam ilyenen, de ott volt még "bolond menyasszony" is: egy haver srác beöltözött vén banyának, és középen ropta, majd egy másik leteperte, és khm... közösülést imitáló mozdulatokat végzett rajta...    nagyon vicces vót...

     

     

    Amúgy sztem oltári tirpákság beleírni az összeget, de sejteni vélem az okát, ld fenn. Feltételezik, h esetleg vki megdézsmálja a lóvét, és így jelzik, h ők mennyit tettek.

     

    Névtelen borítékban 5000.- teljesen oké, azt jelenti, ennyire futotta, és ezt szégyelli (ahogy itt olvasom a hsz-kat, nem ok nélkül...)

    Névtelen borítékban 500,- = akart egy józ zabálni más számlájára

     

     

     

    előzmény:
    ymsz (42)
    2010-06-15  14:25
  6. 2010. június 15. 14:2542.

    Ahonnan apósom származik, ott ugyazen csak az összeget mondja be a vőfély, mielőtt bedobják az üstbe: "50000 forint Gipsz Jakab és családjától"... majd a lagzi végén bejelenti az egyik örömapa, h mennyi pénz gyűlt össze...  

    Mostanában felfogadnak biztonsági őrt, mert volt, h menyatánc után elrabolták a pénzt...

    előzmény:
    őskomcsi (35)
    2010-06-15  12:47
  7. 2010. június 15. 14:2442.

     Nem olvastam végig minden hsz-t, szóval, ha már írta vki ugyanezt akkor bocsi. Szóval, a borítékba sztem illik beleírni, hogy kitől van a pénz, de az összeget nem szokás, sőt felesleges, hiszen az ifjú pár bizonyára tud számolni, és maguktól is tudni fogják.

    Hogy mennyit illik adni? Attól függ hányan mentek. Fejenként 10-15 ezer forintot szokás adni. De ez attól is függ, hogy közeli rokonok, vagy barátok vagytok-e? Tehát, hogy mennyire szoros a viszony.

    Az ötezres névtelen borítékokról meg az a véleményem, hogy ha nincs pénzem, akkor inkább nem megyek el a lagziba, csak megnézem őket a szertartáson, és ennyi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. június 15. 13:4341.

    Azért írtad be, mert biztos akartad, hogy később is emlékezzen rá a képeslap alapján, hogy tőled mennyit kapott.

     

    El se tudom képzelni hogy fogalmaztad, mit írtál?

    Legyetek boldogok és?....

     

    Szerintem ez nem jó, de ha azt hiszed egyedül vagy ezzel akkor elmondom, nem, mert én meg adtam oda úgy borítékot, hogy abba meg egy sor se volt :)) Nahááát :))

    Utólag gondoltam meg, hogy kellett volna egy lap bele de hát akkor nem gondoltam így...

    Azt nem tudom, hogy emlékeznek-e rá hogy én mennyit adtam, de lehet hogy jó is ha nem , mert biztos nem adtam valami sokat :))

    előzmény:
    ilzo (27)
    2010-06-15  12:36
  9. 2010. június 15. 13:3740.

    Igen, az a tízezer forint ma már nem az a tízezer forint.

    Ilyen nagy távolságba valóban érdemes figyelembe venni.

    előzmény:
    őskomcsi (33)
    2010-06-15  12:42
  10. 2010. június 15. 13:2739.

    ? Azért megyek lagziba, mert egy kedves barátnőm meghívott. Ez a menyasszonyt csodálni dolog nekem fura. Bár mi nem hívtunk sok vendéget, de őket sem azért, hogy engem csodáljanak, hanem hogy velünk örüljenek.

     

    Köszi mindenkinek a felvilágosítást a menyasszonytáncról, ezek szerint max. fél perc jelképes ide-oda lépegetés, aminek keretében átadjuk a borítékot. Ebből természetesen nem akarom kihúzni magam, csak érdekelt, mire számíthatok

    előzmény:
    őskomcsi (37)
    2010-06-15  12:50
  11. 2010. június 15. 12:5538.

    A fiatal párnak értesítéskor illik felvilágosítást adnia a nászajándék-menyasszonytánc kérdésköréről(lesz e ajándéklista, pénzt,vagy tárgyakat kérnek, pénzes,vagy pénztelen lesz- e a meny.tánc,egyáltalán lesz-e)

    Ha elfelejtenék,nem árt rákérdezni,inkább,mint hogy félreértés legyen.

    előzmény:
    Kisskee (1)
    2010-06-15  11:37
  12. 2010. június 15. 12:5037.

    Ha kimondottan  amenyasszonytánc  a nászajándék,akkor az abból való kihúzás nagyon ciki.

    De egyébként is illik táncolni a menyasszonnyal,de ez nem is illem kérdése,végülis azért megy az ember lagziba,hogy a menyasszonyt csodálja(oké,hogy van ott egy vőlegény,dehát ő másodhegedűs)

    előzmény:
    schaukelpferd (30)
    2010-06-15  12:39
  13. 2010. június 15. 12:4836.

    Sziasztok

     

    Ez tényleg szokás? Odaírni, hogy mennyi pénzt adok? Hááááááát én akkor elég maradi vagyok.

    Anno mikor nekünk volt az esküvőnk, senki nem írta bele. És igazából nem is érdekelt. Nincs jogom más zsebében kotorászni. Alapestben szerintem mindenki annyit ad amennyit tud. Mi nem azért hívtuk az embereket, hogy meggazdagodjunk, hanem, hogy együtt orüljünk, ünnepeljünk. 

    Tavaly voltunk egy eskvüvőn. Most lehet majd megkovezni. Fiam keresztszülei házasodtak. Nem állunk jól anyagilag így kaptak 10.000 Ft.ot  meg egy izléses képkeretet. Nem volt belőle sértődés. Ennyit tudtunk adni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. június 15. 12:4735.

    Régen,amikor tárgyakat ajándékoztak,akkor meg a tárgyfelmutatás volt divat: "Ezt a tányérkészletet  Kovács Arisztid és családja adja".

    De perse minden a pártól függ,vana,ki diszkrétebben intézi,vagy aki kevésbé.Annak idején mi tárgyakat kaptunk,menyasszonytánc csak jelképként és csak aprópénzt dobáltak be.

    Nem is olyan régen még mindig szokásban volt felénk,hogy minden család,egység hozott a nászajándék mellé egy-egy tortát is.

    Egyre kiveszőbb ez a szokás.

    Új szokás a nászajándék-lista.

    előzmény:
    schaukelpferd (30)
    2010-06-15  12:39
  15. TSE
    TSE
    2010. június 15. 12:4634.

    Mi jövőhéten megyünk unokahugom esküvőjére. Két felnőtt, három gyerek. Én 25000-et tudok a borítékba tenni és 6-8ezerért veszek sorsjegyet a menyasszonytánchoz, mert azt kértek. Ahogy itt olvasok, kevés, de sajnos ez is megterheli a családi kasszát

     

    Amúgy 20 éve a mi esküvőnkre a vidékről érkezők beleírták a borítékba az összeget, amennyit adtak

    előzmény:
    Kisskee (1)
    2010-06-15  11:37
  16. 2010. június 15. 12:4233.
    Azért az inflációt sem kell figyelmen kívül hagyni,mert ha 20 évvel ezelőtt volt az a másik lagzi:))
    előzmény:
    genie (16)
    2010-06-15  12:00
  17. 2010. június 15. 12:4032.
    Na meg ne az elején menjetek, és akkor megleshetitek, ott éppen hogy szokás
    előzmény:
    schaukelpferd (30)
    2010-06-15  12:39
  18. 2010. június 15. 12:4031.
    Köszi, nekem is valami ilyesmi derengett gyerekkoromból
    előzmény:
    Makitó (28)
    2010-06-15  12:37
  19. 2010. június 15. 12:3930.

    Szia!

     

    Illik táncolni. Erősen illik Szóval szerintem ne húzzátok ki magatokat belőle, úgyis fejenként max egy percet táncoltok. Újabban szokás úgy is, hogy egy pár együtt táncol a menyasszonnyal, tehát ketten táncoltatjátok meg egyszerre. Én is ezt szoktam választani, mert nem tudok és nem is szeretek táncolni és zavar a bámészkodó sokaság Persze tudom, hogy úgyse látom az emberek többségét utána, mégis zavar

     

    Így akkor nem kell külön adnotok a pénzt, hanem egy borítékban dobjátok be, amit erre szántok. Nálunk anno a barátok ilyenkor dobták be az ajándékba szánt pénzt (tehát képeslap aláírva + pénz) és nem dobtak külön a menyasszonytáncra. Nem is várom el, mert nekik sincs sok pénzük :) Én is így fogom barátoknál. Ha rokonhoz, közelebbi baráthoz mentek, akkor illik erre külön áldozni, akár csak pár ezer ft-ot is, de akkor azt külön borítékban is be lehet dobni, mindenféle aláírás nélkül. Nálunk is dobtak be pénzt "pucéran" is. Ez régen volt divat, akkor szokták mutogatni, hogy ki mennyit ad a menyasszonyért... Na ez gáz sztem...

    előzmény:
    katy27 (26)
    2010-06-15  12:27
  20. 2010. június 15. 12:3829.
    Erre felénk szinte 90%-ban mindneki beleírja + még, hogy mennyi az összeg, itt ez a szokás.
    előzmény:
    Kisskee (8)
    2010-06-15  11:51
  21. 2010. június 15. 12:3728.
    A menyasszonytánc úgy működik, hogy a vőfély bejelenti, hogy kezdődik, áll a menyasszony , mellette egy(megbízható) rokon, vagy barát, aki tart egy letakart tálat, mikor te kerülsz sorra, berakod a pénzt és megpörgeted az arát, kb. 20-30 mpercig, aztán jön a következő. Nem fontos mindkettőtöknek, álltalában a férfi képviseli a családot.
    előzmény:
    katy27 (26)
    2010-06-15  12:27
  22. 2010. június 15. 12:3627.
    Mi 2 hete voltunk, rokonnál. 30 e ft adtunk, és én beleírtam az összeget, meg persze hogy kitől van..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. június 15. 12:2726.

    Szia!

    Szerintem se írd bele az összeget, viszont mindenképp írjátok alá. Ami az összeget illeti: esküvője válogatja, de a kaja+pia+sütemények általában vendégenként kb. 10 ezer forintba kerülnek (ennél természetesen lehet olcsóbb, meg ennek a többszöröse is). Nálunk 15 ezerre jön ki egy vendég, de ebben benne van a szállás is. Nászajándékot nem kérünk, menyecsketánc helyett pedig "téglaárverést" tartunk, ahol a leendő házunkhoz lehet majd "téglákat" venni. Elvileg jó buli lesz, és kiváltja a táncot (arra egyikünk se hajlandó), kíváncsi leszek, hogy sikerül

     

    Viszont megragadnám az alkalmat, és kérdezek a menyasszonytánccal kapcsolatban. Hivatalosak vagyunk egy esküvőre, ahol a pár nem kér nászajándékot, hanem menyasszonytánc lesz. Nem voltam még jelen ilyesminél, ez hogy zajlik? Lobogtatok a kezemben egy tízezrest, miközben táncolunk? Vagy tegyem borítékba? Egyáltalán muszáj táncolni? A páromat tuti nem tudom rávenni. Vagy táncol az egyikünk, és duplán ad? Nem a pénzzel van gond, hanem a tánccal. Hogy kell elképzelni az ilyesmit? 

    Katy

    előzmény:
    Kisskee (1)
    2010-06-15  11:37
  24. 2010. június 15. 12:2725.
    De persze,anyagi helyzettől függ,Tasnádiéknál gondolom 1 milla az alsó hang:)

     

    Kikérem magamnak, én max. 10ezer/főt szoktam adni.

     

    De ha vki ennyit adna az esküvöm a vezetéknevem miatt, meghívom!

     

    Na de komolyan, mi nket sem vet fel a pénz, így a fent említett összegnél nem szoktam többet adni. Ha meg vki azt nézi, h nem adtál eleget, akkor

    előzmény:
    őskomcsi (11)
    2010-06-15  11:55

Címlap

top