Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigyesek

molly49
Létrehozva: 2010. június 7. 09:27

Több topik indult ebben a témában, de úgy gondolom nem árt, ha megosszuk a tapasztalatokat erről a betegségről.

 

Milyenek a tüneteitek: hízás, hajhullás, hőhullámok, levertség, fáradékonyság?

Hogyan derült ki a betegséged?

Milyen kezelést kapsz?

Tartassz-e speciális diétát, testmozgást?

Jó endokrinológus ajánlása...

 

 

Nálam ebben az évben derült ki a baj, úgy hogy több éve éreztem már a fent leírt tüneteket, orvoshoz is fordultam vele. Idén a nyakam egyik oldalán észleltem  egy kis eltérést, ezt már komolyan vette a belgyógyász.

Túl vagyok a vérvételen, várok a nyaki uh. vizsgálatra, amely eldöti a továbbiakat. Természetesen az szakorvos útmutatásait fogom követni, de mivel ez viszonylag gyakori egészségi probléma, tudom, hogy a benne szenvedők sok jó tanácsot tudnak egymásnak adni, főleg táplálkozási kérdésekben.

Gyógyszert még nem kaptam.

Várom hozzászólásaitokat, hogy tanuljak belőle.

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_398474
    Torolt_felhasznalo_398474
    2010. június 23. 11:10101.

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem!

    Kicsit magamról, 2 éve szeretnénk kisbabát a férjemmel, egy évvel ezelőtt volt egy kémiai terhességem... 3 hónapja derült ki hogy inzulin rezisztenciám van, erre kezelnek, viszont közben megnézettem és a pajzsmirigy eredményeim sem tökéletesek! nincs alulműködésem, de a TSH-m már magasabb mint ami a teherbe eséshez ideális lenne!

    a legrosszabb eredményem 3,55 volt, a T3 és a T4 a határértéken belül vannak. nézettem antiTPO-t is, az 36,2 lett és a felső határ 34 lenne... az endokrinológusom szerint ezt még nem kellene kezelni, de azt mondta ha engem megnyugtat akkor ad rá gyógyszert amitől lemegy a megfelelő szintre a TSH-m. Kaptam rá L-thyroxin-t napi fél szemet kell bevennem, ezt két hete szedem. És most jön a kérdésem, lehetséges hogy ez bezavart a ciklusomba? ugyanis mióta az IR-re metformint szedek szépen beállt a ciklusom 27-28 naposra, most pedig már a 16. napon vagyok és nem volt még peteérésem... van vkinek ilyen tapasztalata? kontrollra 6 hét után kell mennem, vagyis még egy hónap múlva... nem tudom mit csináljak, lehet mégsem kellene a pm-re gyógyszert szednem??

    Előre is köszönöm ha válaszoltok!

    Belly

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. június 23. 10:37100.

    A Te hogy léted felől akartalak kérdezgetni.-gondolom jólesik ha valaki figyel Rád

     

    Képzeld ha elsütöm az orvosnakl hogy B3-at irjon fel koleszterin csökkentő helyett.-megöl.

    Gyógyszerügynök volt anno imád gyógyszereket adni.-amúgy igen rendes a beteg érdekét nézi és figyel, hogy jól legyek, de az a sok kurva gyógyszer kell a fenének:)

     

    Megfelezem a gyógyszert olyan keserű mint az epe és nem is lehet megfelezni ez olyan kivan találva:)

    Párom értéke már minuszban van, felezni kellene azt sem engedi, csak szedje a beteg.

     

    Nem tudom a férjável beszedetné.-e ezt az adagot? Biztos nem de nem mondaná meg:)

     

    előzmény:
    molly49 (92)
    2010-06-22  20:22
  3. 2010. június 23. 09:1299.

    Szia!

    Köszi, ez azért megnyugtató, azért kíváncsi leszek mit mond az endokrinológus. Májusban kértem időpontot október 20-ára (!!!) kaptam.

    Nekem ez az izzadás szörnyű, olyankor még az idegbaj is elkap, esküszöm remeg a kezem. Mondjuk ezért nem műttetném meg és gyógyszert sem szívesen szednék. Gondolom majd azért nézik, hogy növekszik-e a göb.

    előzmény:
    kisnyusz (95)
    2010-06-23  06:40
  4. 2010. június 23. 07:0798.

    Szerencse, hogy nem aktív a göbösödésed.

    Hiába a pénz beszél! A maszek orvos ebből él...

    Én is három hónapot vártam a vizsgálatokra, ma már a betegek érdeke a háttérbe szorult, de ha van boríték, lehet gyorsítani

     

    előzmény:
    kisnyusz (97)
    2010-06-23  07:01
  5. 2010. június 23. 07:0197.

    Nincs:-)

    Minden laboreredmény minden évben a normális keretek között volt ( kop-kop) é semmi tünete nincs, se izzadás, sem semmi más.

    Egyszer voltam izotópos vizsgálaton igaz már jó régen, az azt mutatta kis, hogy van hideg és meleg göböm is.

    Egyébként katasztrófa, hogy hónapok múlva hívják az embert ezekre a vizsgálatokra, felénk is 2-3 hónap múlva tudnak csak időpontot adni az endokrinológushoz...

    Persze hozzátartozik az igazsághoz, hogy a maszek rendelésen akár már másnap tud fogadni:-((

    előzmény:
    molly49 (96)
    2010-06-23  06:51
  6. 2010. június 23. 06:5196.

    Szia Kisnyusz!

     

    Ezek szerint nincs alulműködésed és nincs túlműködésed sem?

    előzmény:
    kisnyusz (95)
    2010-06-23  06:40
  7. 2010. június 23. 06:4095.

    Szia!

    Nekem 22 éve van göb a pajzsmirigyemen.

    Semmiféle tünetem nincs, nem is volt, a laboreredmények minden évben jók voltak.

    Pontosabban tavaly még jó volt, idén még nem voltam:-)

    Nekem is minden doki ki akarja szedni, de amig nem okoz problémát, nem zavar, nincs működési zavar, addig nem nyúlnak hozzá....mert ha addig nem volt, lehet, hogy a műtét után lenne.

    Szóval nyugi el lehet ezzel élni évekig úgy, hogy semmi sem történik.

    Nálam a mérete sem nőtt látványosan.

    Akkor kezdődött, amikor pár hetes terhes voltam a fiammal, aki idén lesz 22 éves:-)

     

    előzmény:
    veronika0729 (80)
    2010-06-15  11:15
  8. 2010. június 23. 06:2894.

    Banyuci, ezt találtam a B3-ról

     

     

    http://shop.builder.hu/enciklopedia_reszlete s.htm4?id=30

     

    remélem be tudtam linkelni a címet

    előzmény:
    banyuci (90)
    2010-06-22  14:34
  9. 2010. június 22. 20:2793.

    Nekem is alulműködésem van, a hajam nem zsírosodik, hanem hullik...

    Én is nagyon szeretnék rá csodaszert, szedem a Hair Clinic-et és Alpecin samponokat használok. Most vagyok túl az első kúrán, de azért még folytatom.

    előzmény:
    ediflor63 (88)
    2010-06-21  16:05
  10. 2010. június 22. 20:2292.

    Én is remélem, 28-án megyek orvoshoz, aki megnézi a vizsgálatok eredményeit..

    Priviben nem tudsz kérdezni?

     

    Koleszterincsökkentő: felezd meg és szedd minden napa legközelebbi vérvétel megmutatja, hogy elég-e ez a mennyiség.

    Ha nem elég még mindig megemelheted az adagot.

     

    Nem hallottam még a B3 vitaminról...

     

    Az alvásról: én esténként  kb.21.30kor próbálok elaludni, ha nem sikerül egy fél szem Frontint veszek be, attól alszom reggel fél ötig (egyszer kétszer felébredek a muszályra...)

     

    Egész életemben hajnalban keltem és ez most már bennem maradt, mármint a korai kelés.

     

    előzmény:
    banyuci (90)
    2010-06-22  14:34
  11. 2010. június 22. 20:0991.
    Köszi a vigaszt ilyen vonás bennem is megtalálható!
    előzmény:
    ediflor63 (87)
    2010-06-21  16:03
  12. 2010. június 22. 14:3490.

    Remélem minden rendben lesz hamarosan és megnyugszol.

    Kérdeznék de tudom ez magánügy igy kussolok:(

    Kétnaponta szedem a koleszterincsökit de ha meghalok rajtad verem el a port:)

    B3 vitamin állitólag befutó koleszterin csöki gyanánt.Tegnap olvastam.

    A sok alvás az túlműködés vagy alul?

    Megtudná valaki mondani?

    előzmény:
    molly49 (1)
    2010-06-07  09:27
  13. 2010. június 22. 14:3289.

    Bocs de  összekevertelek valakivel.

     

    Egy természer gyógyász azt mondta, hogy mosószappannal kell hajat mosni egy darabig.

    Gondolom van más természetes szappan ami jó lenne.Ki kellene próbálni.

    Keresőt nem kérdezted meg?

    előzmény:
    ediflor63 (88)
    2010-06-21  16:05
  14. 2010. június 21. 16:0588.

    Nekem nagyon zsirosodik a hajam, allitolag ez is a pm alulmüködesenek egyik jele. Valaki nem tud erre valami csodaszert ???

     

    Banyuci, irjal , persze :)

    előzmény:
    banyuci (86)
    2010-06-20  19:02
  15. 2010. június 21. 16:0387.

    Ne felejtsd el a pozitiv gondolkodast ! Nalam mindig bevalik :)

     

    Altalaban ugy vagyok, ha valami bajom van nagyon ketsegbe tudok esni, mindenfelet összegondolok, van hogy mar el is temetem magam... aztan mikor lekerülök a gödör aljara, azt mondom magamnak : na, ebböl eleg !!!

    Es erdekes modon, attol kezdve ki tudom kapcsolni az aggodalmaskodast, az önsajnalkozast, es rohamosan javulni kezdek... ugy fizikailag, mint lelkileg... ez szuper, nem ?!

    előzmény:
    molly49 (83)
    2010-06-20  06:48
  16. 2010. június 20. 19:0286.

    Majd kivizsgálnak és megmondják mi az amit ehetsz és mi az amit mellőznöd kell.

     

    Az éhségrohamaidnak más oka van.Lezs gond a pm.eddel is talán majd egyszer.

     

    Üdv.

     

    előzmény:
    veniko7 (81)
    2010-06-15  14:20
  17. 2010. június 20. 18:5385.

    Nekem is van göböm nem is egy, habár 1 cm.nál kisebb göb nem göb.Csak úgy jön , hogy boldogitson bennünket.

     

     

    előzmény:
    veronika0729 (80)
    2010-06-15  11:15
  18. 2010. június 20. 18:5084.

    Igazad van én is próbálok pozitivan gondolkodni, a pajszmirigyemmel nincs gondom szinte nem is érzem, hogy befolyásolna valamit is.

     

    Majd ha lesz időm lehet, hogy írok Neked pár mondatot privibe ha nem bánod.

     

    Szerintem elméletben már elég jók vagyunk nem?:)

    előzmény:
    ediflor63 (79)
    2010-06-15  10:36
  19. 2010. június 20. 06:4883.

    Sziasztok lányok!

     

    Nem vesztem el csak kicsit sok volt a vizsgálat, amelyen az utóbbi időben átestem:

    hasi CT, pajzsmirigy UH, vérvételek, az orvosi konzultációk még hátra vannak... és pár vizsgálat még vár rám, szóval idegeskedtem éppen eleget. Van bajom éppen elég, de bízom benne, hogy minden kezelhető.

     

    Megértitek biztosan, hogy nem volt lelkierőm az íráshoz. Akkor szoktam lenyugodni, ha már megbeszéltem az orvossal a teendőket. Ez majd június 28 - 30 és július  első hetében, valamint július 22én lesz.

     

    Tudom, hogy mindenkinek megvan a saját problémája, nem is akarok senkit terhelni az enyémekkel csak magyarázatképpen írtam le a távollétem okát.

     

    A június 28-i konzultáció a pazsmirigyes lesz, akkor tudom meg, hogy milyen életmódot, gyógyszert javasol az orvos.

     

    Várlak benneteket  továbbra is egy kis beszélgetésre

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. június 15. 14:3782.
    A falásrohamok inkább inzulinrezisztenciára utalnak, az is gyakran együtt jár a pajzsmirigy alulműköséssel.
    előzmény:
    veniko7 (81)
    2010-06-15  14:20
  21. 2010. június 15. 14:2081.

    Sziasztok!

    Én még nem tudom, mi van a pajzsmirigyemmel.

    Voltam vérvételen, TSH kicsit magas, szóval ezek szerint picit alulműködik, de endokrinológián még nem voltam.

    Nekem olyan tüneteim vannak, hogy kajálás után van hogy tök rosszul vagyok, telejen elhagy az erőm.

    Vagy a másik az az, hogy nagyon éhes leszek utána.

    Szóval evés után éhesebb vagyok, mint előtte.

    Mondjuk amikor szinte folyton éhes vagyok, az szerintem inkább túlműködésre utal, nem?

    Vannak/voltak valakinek ilyen vagy hasonló tünetei?

    Én még amit tanulmányoztam:

    www.ujmedicina.hu

    Az a lényeg itt, hogy lelki dolgok is befolyásolják a betegségeket, pontosabban azok váltják ki.

    A pajzsmirigyre azt irják, hogy túlműködni annak fog, aki úgy érzi, hogy nincs elég ideje, hogy lassú, ilyesmi...

    És akkorl ényegében tudat alatt felpörgeti magát.

    Irtátok páran, hogy a stressz befolyásolja a dolgokat.

    Hát ezt én is észrevettem. Ha menni kell valahova, akkor van ez a pánikolós dolog, meg felborul a rendszer és jön a folyton éhes periódus....

    előzmény:
    molly49 (1)
    2010-06-07  09:27
  22. 2010. június 15. 11:1580.

    Sziasztok!

     

    Nekem az üzemorvos szólt alkalmassági vizsgálatkor, hogy kezeltetem-e a strummámat? Csak néztem bambán, hogy mit kezeltessek? Akkor közölte, hogy nem vettem észre, hogy púp van a nyakamon?

    Na, volt dolgom a háziorvosnál, megemlítettem neki, megtapogatta, azt mondta, hogy ez már kifejlett stúmma. Voltam vérvételen, az eredmény jó lett, nem magas, nem alacsony, voltam ultrahangon, egy göb van 17x8 mm-es a két pajzsmirigy lebenyt összekötő részben. Aztán izotópvizsgálat, én úgy látom mindenre azt írták, hogy jó. Október 20-ára (!!!) kaptam az endokrinológiára időpontot véleményezésre.

    Tünetem max. annyi, hogy nagyon izzadós lettem, éjszaka is gyakran folyik rólam a víz (mensi előtt,alatt ez még rosszabb, patakokban folyik rólam) és ilyenkor jóval idegesebb vagyok, mintha remegnék is, zsíros a hajam, bőröm, néha jön elő pattanás, kicsit híztam is főleg seggre, hastájékra. Túlműködést a vérvétel nem mutatott ki.

     

    Szerintetek ilyenkor mi van, vagy mi lesz? A göb majd elmúlik, vagy növeszthetem tovább? De, tényleg, nekem nem tűnt fel annyira, olyan ádámcsutkaszerű....a háziorvos azt mondta, hogy hát, ezt el kell távolítani.. de minek? Vajon mitől lett a göb?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. június 15. 10:3679.

    Szia !

     

    Megmondom öszinten, nem nagyon foglalkozom vele ! Marmint a betegseggel... Tavaly majdnem az egesz nyaram rament, mert jarkaltam egyik orvostol a masikig, aztan eldöntöttem magamban hogy meg KELL gyogyulnom es kesz ! :)

    Egyebkent voltam Nemetorszagba is egy orvosnal, aki azt mondta, hogy ez a betegseg eletmodvaltassal nagyban stabilizalhato (ö azt mondta gyogyithato, de erre azert nem tennek esküt...) Amit ajanlott : relaxalas, masszazs, rendszeres mozgas, stresszhelyzetek kerülese !

    Igy leirva szepen hangzik, csak nagyon nehez betartani...

    előzmény:
    banyuci (78)
    2010-06-14  13:23
  24. 2010. június 14. 13:2378.
    Drukkolok vagy szoritok addig is. Hányas volt az értéked, mennyivel volt magasabb a megengedettnél.? Más laborértéked mellett nincs ami rossz lenne mert állitólag az is sokat számit.?
    előzmény:
    ediflor63 (77)
    2010-06-14  11:25
  25. 2010. június 14. 11:2577.

    Nem tudom miert jo a retek, de allitolag hasznal... ezert eszem, hacsak van ra lehetösegem :) A csöppeket nem is probaltam, mert erzekeny vagyok a szagokra...

     Juli 6-an megyek vissza kontollba, kivancsi vagyok, mit mutat a vereredmeny.

    előzmény:
    banyuci (76)
    2010-06-14  10:56
  26. 2010. június 14. 10:5676.

    Szia!

     

    feketeetekre gondolsz? Léltezik nálunk csepp és ha jól tudom por alakban is.Fogyasaztottam az epémre anno de nem tünt rossznak.

    Ja és ha használ én mindenevő ivó vagyok.

     

    Még nem hallottam erről.Mit csinál a retek, epét termel többet és arra készteti a májat, hogy jobban dolgozzon lökje ki a zsirr?

     

    Lelgközelebb veszek és kipróbálom.

     

     

    Mióta hsználod és mi a véleményed róla? Gondolom kell 3-4 hónap próbaidő.

    Köszi a segitséged:)

    előzmény:
    ediflor63 (75)
    2010-06-11  10:40
  27. 2010. június 11. 10:4075.

    Sziasztok !

     

    Nekem a magas verzsirra otthon csak hümmögtek, a becsi doktornö viszont retek-csöppeket ajanlott... de megmondta elöre hogy keserü es büdös, igy ki se vettem, inkabb retket eszem, amennyit csak birok... :)

    előzmény:
    banyuci (74)
    2010-06-09  09:12
  28. 2010. június 9. 09:1274.

    24o km.-re van hozzm az is, igy maradok a városomban és itt nézetem meg ha eljön az idő.

    Csodalötty valóban nem segit teljesen fölösleges ilyesmivel próbálkozni, de ki lehet jönni belőle annak aki akarja és nem akar élete végéig gyógyszereket szedni.

    Most megpróbálok hátha sikerül nekem is.Másnak megy akkor nekem is kell, hogy múködjön a dolog.

    A tegnapi napom már egész jó volt,lehet nekem is szerencsém úgy gonolom és nem is akarok arra gondolni, hogy nem sikerül.

    Köszönöm a segitséged nagyon kedves vagy.

    előzmény:
    Milu (71)
    2010-06-08  20:48
  29. 2010. június 9. 06:3173.
    Banyuci, most nincs több időm, de nem én vagyok cukrostöbbit majd vasárnap
    előzmény:
    banyuci (68)
    2010-06-08  19:40
  30. 2010. június 9. 06:2972.
    Sziasztok lányok, most pár napig nem leszek, mert kiköltözünk a kertünkbe és vasárnap jövünk haza, addig jó eszmecserét és egészséget mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  31. 2010. június 8. 20:4871.

    Budapesten is van Mensmentis rendelő, de valamilyen endokrinológus az ország többi pontján is kell, hogy legyen. Ha IR-ed van, azon semmiféle csodalötty nem segít, be kell tartani szigorúan a diétát, szedni kell a gyógyszert (egy életen át, ugyanúgy, mint a pajzsmirigy hormont) és mozgást is be kell iktatni. Más megoldás nincs sajnos.

    Egyébként a Mensmentisben, ha már kezelve vagy, sokszor elég emilben beküldeni a leleteket, amúgy nekem sincs közel, de nem szeretnék a kelleténél hamarabb elpatkolni, ha nem muszáj.

    előzmény:
    banyuci (67)
    2010-06-08  19:33
  32. 2010. június 8. 20:2670.

    Nekem még az jutott eszembe, hogy azért is lehet, mert az ismerőseim is mondták már hogy van hogy olyan hasimasijuk van hogy leveri őket a víz meg elgyengülnek,pedig nekik semmi bajuk, úgyhogy simán el tudom képzelni, hogy minket azért zavar,mert többször van és így hozzá kapcsoljuk pedig ez csak az egyik tünet "mellékterméke" és ezért mondhatják hogy nem a pm-től van...-ehhez mit szóltok mint lehetőség???

     

    előzmény:
    Erika47 (63)
    2010-06-08  17:52
  33. 2010. június 8. 20:0769.
    Akkor meg fogom nézni mégegyszer Milu, biztos valamit nem jól néztem. Vagy nem azt néztem.
    előzmény:
    Milu (66)
    2010-06-08  18:43
  34. 2010. június 8. 19:4068.

    Ebben a pillanatban esett le nálam is a tantusz:)

    Szia.Amúgy jól vagy minden rendben? Közben Te cukros lettél ugye? Sajád szakálladra hetente kétszer veszed be a tablettát és igy is normális az értéked? Ez szuper lenne.Megkérdezhetem mit szedsz és igy hányas az értéked.?

    Túl vagyok az általad emlitett gyógymodokon de mondhatnám halottnak a csók az Omega és a fokhagyma is.

    Tudod azt nem értem orvos miért nem szedi a koleszterin csökkentőket?Azt mondja nekem tönkre megy a mája azért:)

    Az enyémmel mi lesz?

    Most próbálkozom kijönni ebből az egészből, pajszmiriggyel sokat nem tudok tenni de talán a többivel igen.Megvettem Younk könyveit és abbl kisérletezem egy kicsit hátha bejön.Persze a lötyijét nem iszom meg.

    előzmény:
    molly49 (51)
    2010-06-08  13:01
  35. 2010. június 8. 19:3367.

    Egészen biztos, hogy IR.-ens  vagyok és lassan cukros is leszek.Az éhgyomrim 6,2 volt. Debrencen nekem a világ másik vége.

     

    Mivel kezelik az IR. és meddig adnak rá gyógyszert?Megszünhet ez a rezisztencia?

    előzmény:
    Milu (57)
    2010-06-08  13:38
  36. 2010. június 8. 18:4366.
    Nem értelek. Most megnéztem, a Mensmentis debreceni rendelőjében 4 különböző endokrinológus is rendel.
    előzmény:
    Erika47 (64)
    2010-06-08  17:53
  37. 2010. június 8. 17:5565.

    Nem tudom lehet-e csak felmerült bennem.... nekem ilyenkor hasmas is társul és nagyon utálom! Azért kérdezem, mert lehet más is az oka. Holnap fel is hívom a dokimat, mert még nem kértem időpontot, pedig muszály lesz!

    Sztem egy vizsgálatot megér ha a dokid oda küldött nem?

    előzmény:
    Erika47 (63)
    2010-06-08  17:52
  38. 2010. június 8. 17:5364.
    Megnéztem már ezt a honlapot amit írtál, de az egész városba csak ezt az egy dokit hozza ott is. Pedig nem hiszem, hogy egy ilyen nagy városba egyetlen egy ilyen doki van. Majd szétnézek még jobban. De köszönöm.
    előzmény:
    Milu (61)
    2010-06-08  14:03
  39. 2010. június 8. 17:5263.

    Szia Nikolca!

     

    Gondolod, hogy ezek a pánik rohamok és szédülés is annak a tünete? ÉN amikor mondtam a dokinak ezeket a tüneteket a legutóbbi kondtrolvizsgálaton az idegre küldött. Én is szédültem elég érdekesen, mintha valahol messz járnék és nem a földön lennék. Párszor el is estem és miért ne az utcán. Semmi előzmény, csak egyszerűen paff, mint a zsák előre dőltem. A kezem tiszta lila volt, ahogy ráestem. És amikor elmegyek valahova, nem is szeretek egyedül menni úgy érzem, hogy eltévedek és nem szédülés, hanem olyan fura érzésem van, de hasonló a szédüléshez. Nem tudom megmagyarázni. Ez is lehet apajzsmirigytől, akkor miért akar az ideg dokihoz küldeni. Persze nem mentem. 

     

    És nekem a hangom is elreked, ha két mondatnál többet beszélek, és krákogok, köhögök, pedig nem is cigiztem soha. És hiába mondom neki, hogy valami nincs rendben a torkomba, semmi reakció. Hát, nem tudom.

     

    Azt én is észre vettem, ha idegesebb vagyok, akkor rosszabbul vagyok, jobban érzem a pajzsmirigyemet, vagy a fene tudja mit érzek a torkomba. Lehet, hogy neked is sok stressz hozta megint elő jobban. Ne hanyagold el.

    előzmény:
    nikolca (62)
    2010-06-08  17:24
  40. 2010. június 8. 17:2462.

    Sziasztok!

     

    Nekem 2007-ben derült ki hogy túlmüködésem van! Korázba kerültem egy hétig fektettek mert azt hitték trombózisom van, de nem, mint kiderült túlmüködésem. A 3. dokit fogyasztom, mert az elsőnél min 3 órát kellett várni úgy hogy időpontom volt. A második magánorvosként a saját háziorvosi idejében rendelt szóval az is kalandos volt, sőt az utolsó alkalommal nő létére részeg volt. Végül Solymosi Tamásnál kötöttem ki, nah őt bárkinek bármikor szívesen ajánlanám.

     

    Nálam mindenféle tünet volt, de azt úgy értsétek hogy túlműködéssel az alulműködés tüneteit is produkáltam,

    Hasmenés, fáradtság, hajhullás, ingerlékenység, nem fogytam, inkább híztam, hirtelen ennyi jutott eszembe.

     

    Aztán terhes letttem és totál helyre tett az állapot, de most 15 hónapos a gyerkőc ismét érzem hogy rosszabbodik a helyzet, amit én annak tudok be, hogy kicsinált a vizsgaidőszak és szerintem abszolút ennek köszönhető hogy rosszabbodott a helyzet.

     

    Azt szeretném kérdezni, hogy nincs valakinek olyan tünete, hogy "bepánikol"? Arra gondolok, hogy ha elmegyek valahova pl lever a víz, vagy érdekesen szédül, vagy ilyesmi?

     

    Ja egyébként metothyrint szedtem a terhesség elején proplicilt aztán azt is abba lehett hagyni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  41. 2010. június 8. 14:0361.

    www.mensmentis.hu

    Én a budapesti rendelőjükbe járok, előtte több helyen nem is tudták kiértékelni a leleteimet, nem tudták diagnosztizálni a bajaimat.

    előzmény:
    Erika47 (59)
    2010-06-08  13:42
  42. 2010. június 8. 13:4760.
    Biztosan lehet már úgy, de valószínű függ hogy mekkora területet kell eltávolítani. Nekem az egész mellékvesémet kivették a daganattal.
    előzmény:
    molly49 (56)
    2010-06-08  13:35
  43. 2010. június 8. 13:4259.
    Milu, tudsz valami konkrétabbat arról a Db-i rendelőről? Engem érdekelne. Még nem is hallottam ilyen rendelőről.
    előzmény:
    Milu (57)
    2010-06-08  13:38
  44. 2010. június 8. 13:3858.
    Az agyalapi mirigy vezérli az anyagcserében részt vevő szerveinket. A hasnyálmirigyet, a pajzsmirigyet, a mellékveséket.
    előzmény:
    Erika47 (55)
    2010-06-08  13:31
  45. 2010. június 8. 13:3857.

    Inzulinrezisztenciát kizárták már nálad? Általában együtt jár ez a betegség is a pajzsmirigy alulműködéssel (nálam is) és az okozza a magas koleszterinszintet. Ráadásul az is hízást okoz, így ha nem ért hozzá az orvos, nem biztos, hogy észreveszik. Ha ezt nem kezelik, később cukorbetegség lesz belőle.

    Valaki keresett Debrecenben orvost. Ott is van egy Mensmentis rendelő, ők nagyon értenek ezekhez a betegségekhez.

    előzmény:
    banyuci (47)
    2010-06-08  12:30
  46. 2010. június 8. 13:3556.
    Ez nagyon komoly...  Meghallgattam az egyik orvos nyilatkozatát itt a neten, aki állítja, hogy laparoszkóposan is meg lehet már csinálni és nagyon rövid a gyógyulási idő így, kb. két hete hallottam.
    előzmény:
    Erika47 (54)
    2010-06-08  13:11
  47. 2010. június 8. 13:3155.
    De azért azt még mindig nem tudom, hogy a jobb oldali mellékvesének mi a konkrét szerepe, miről is vagyok már évek óta lemaradva. :) Annyit olvastam már róla, most is előszedtem megint a netről a dolgokat, de konkrétan nem tudom a mai napig sem, most sem találtam semmit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  48. 2010. június 8. 13:1154.
    Molly, az én műtétem hagyományos vágás volt, azt nem lehet a másik eljárással csinálni. És altattak kb öt órás műtét volt.  30 öltés volt bennem az egész derekam ketté van szelve. De már alig látszik, szépen össze foltozták.
    előzmény:
    molly49 (52)
    2010-06-08  13:05
  49. 2010. június 8. 13:1053.
    Azt olvastam, hogy a pajzsmirigy gyógyszer teljesen megegyezik a szervezetünkben lévő anyaggal, de mindegyikünk szervezete egyedi dolog és lehet hogy neki ártott valami miatt.
    előzmény:
    Erika47 (49)
    2010-06-08  12:51
  50. 2010. június 8. 13:0552.
    Erika, mindig a fejembe van, hogy sor kerülhet a műtétre és bele is vagyok nyugodva. Ha mondja az orvos, akkor szót fogadok neki ebben a kérdésben. A műtéted hagyományos vágás, vagy laparoszkópiás volt?
    előzmény:
    Erika47 (50)
    2010-06-08  12:57
  51. 2010. június 8. 13:0151.

    Szia Banyuci!

     

    Gondolkodtam itt nagy bölcsen, hogy miért olyan ismerős a neved, de beugrott, hogy a fogyis topikba találkoztunk

     

    Az otthon gyártott ezüstkolloid elég veszélyes dolog, mert aki gyártja nem tudja ellenőrizni a szemcsenagyságát és számát adott folyadék mennyiségben. Desztillált vizet kell használni a gyártása során és az emberi szervezetnek akkor használ, ha a lehető legkisebb méretű a folyadékban lévő ezüstkolloid. Ezt nm van kifejezve.

     

    A koleszterin csökkentését nem próbáltad fokhagyma tartalmú vagy halolaj tartalmú készítményekkel csökkenteni?

     

    Nekem is szednem kellene a koleszterin csökkentőt minden nap, de  én csak kétszer veszem be egy héten és így is normális értékű a koleszterinem és a vérzsírom értéke.

     

    Tudod az ilyen egymást szidja a természetgyógyász és orvos témáról mindig a Béres József jut az eszembe. Mennyit támadták, nem akarták engedélyezni a Béres cseppet, most meg az orvos is javasolja. Élete utolsó éveiben még ki is tüntették... előtte sok évig szinte sarlatánnak nevezték.

    előzmény:
    banyuci (47)
    2010-06-08  12:30
  52. 2010. június 8. 12:5750.

    Hát, nem tudom, hogy jó e ha otthagyják és nem veszik ki. Nekem a jobb oldalon volt. Már vagy két éve éreztem, hogy van ott valami és az orvosok nem akarták elhinni, mindig csak nospát adtak, hogy biztos görcs, pedig éreztem, hogy van ott valami. Mire UH-ra és CT-re kerültem már 8 cm-es volt. Szóval októberbe kivizsgáltak és november elején ki is vették a mellékvesémet. Szerencsére nekem is jó indulatú volt, be volt tokozódva. De bele se merek gondolni, ha aza  tok egyszer kiszakad vagy valami. Nekem ez a műtétem 1998-ba volt. Szerencsére azóta jól vagyok, nincs semmi utóhatás, még gyógyszert sem kell szednem.

     

    Nagyon vigyázz magadra, és ne hanyagold el. 

    előzmény:
    molly49 (48)
    2010-06-08  12:44
  53. 2010. június 8. 12:5149.

    Akkor lehet, hogy nekem azért volt magasabb picit a koleszterinem. Mondjuk csak minimálisan, nem volt jelentős. Mert az étkezésre oda figyelek, talán attól nem lehet.

     

    Ha egyszer muszály gyógyszert szedni akkor muszály. És mi a véleményetek, vagy a tapasztalatotok a homeopátiás készítményekről? Azt mondják az is sok mindenre jó, jó sokszor  gyógyszer helyett is. Ha megyek majd ellenőrzésre, lehet, hogy meg fogom kérdezni. Ha bár azt olvastam, hogy alultermelésre nem létezik más, csak amit a doki kiír és hogy az nem káros az egészségre.

    De ennek ellent kell, hogy mondjak, mivel, hogy hormon gyógyszer, a férjem munkatársának a feleségénél nagyon súlyos nőgyógyászati problémét okozott a pajzsmirigy gyógyszer. Meg is kellett műteni annyira károsan hatott rá. Szóval?????? Akkor most mi a jó?????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  54. 2010. június 8. 12:4448.

    Erika, hasonló bajokkal kűzdünk, nekem tavaly vették észre a hasi UH vizsgálaton, hogy a jobb oldali mellékvesémen van egy 2,5cm adenoma, azaz jóindulatú daganat. Mivel a városunkban nincs ennek a betegségnek ellátása, így BP-re utaltak a régi MÁV kórházba vizsgálatra, ott dr Kovács László főorvoshoz tartozom. CT vizsgálaton és sok vérvételen vagyok túl szeptember óta, most kell újra CT-re mennem, mert ha növekszik akkor műteni kell. Az orvos mindig nyugtat... Idén voltam már hasi UH-on ott azt írták hogy a nagysága változatlan, de a CT mutatja jobban meg a nagyságát.

    Neked, mit kellett a mellékvese daganatoddal csinálni?

     

    előzmény:
    Erika47 (43)
    2010-06-08  10:22
  55. 2010. június 8. 12:3047.

    Sziasztok!

     

    Olyan szar a szerver, hogy alig bírok lapozni, Nálatok is?

     

    Nem szedek ezüstöt. Annyi mindent eszem már nem birom a kiképzést.:)

    Te iszod az esüstöt.Szomszédom csinálja házilag és forgalmazza, a hölgy mellék pajzsmirig betegségben szenved amivel nem tudnak mit kezdeni.Neki csontfelritkulást okozott.

     

    Ezekszerint az ezüst nem használ rá.

     

    Engem inkább az aggaszt, hogy meglökte a koleszterinem a pajzsmirigy betegségem.Erre kaptam jó kis koleszterin csökkentőt ami úgy néz ki, hogy piszkálja a májam és a CK eredményem sem jó.

    Orvos hallani nem akar róla, hogy ne szedjem, a másik orvos viszont állitja, hogy nem kell a koleszterinre gyógyszert.

    Olvastam Szendí Gábor könyvét.-na az megint bekavart, mivel határozottan állitja, hogy aki gyógyszert szed korán távozik az élők sorából.Viszont egy orvos meg Szendit szidja..hogy Szendi nem doktorált le, honnét tud ilyen dolgokat állitani.

     

    A gyógyszer tuti nem tesz jót de mégis félek abba hagyni.-egyenlőre.

     

     

    előzmény:
    molly49 (10)
    2010-06-07  10:52
  56. 2010. június 8. 12:2346.

    Szia Ediflor!

     

    Jó döntés volt az hogy  több orvossal is megnézetted magad, így elkerültél egy felesleges műtétet.

    Érdeket ez a vizsgálat amit leírtál, rossz lehetett a fejfájás utána, én erősen migrénes vagyok.

    előzmény:
    ediflor63 (42)
    2010-06-08  10:12
  57. 2010. június 8. 12:1745.

    Szia Erika!

     

    Bátor ember a férjedvagy lehet, hogy neki van igaza?...

     

    Én is pontosan így szoktam verejtékezni éjszaka és nappal is változó mennyiségben, mindíg előre megérzem, hogy most jön ez a hullámsokszor mondtam a körzeti orvosnak, nőgyógyásznak, belgyógyásznak, betudták a változó kornaksokszor a betegek jobb diagnózist állítanak fel mint az orvosokezt a pajzsmirigyet is én "vettem észre" a nyakamon lévő duzzanat volt furcsa

    előzmény:
    Erika47 (38)
    2010-06-08  07:19
  58. 2010. június 8. 12:0944.

    Szia Morzsolya!

     

    Majd olvasgatok itt is

     

    Köszi szépen, nem félek ezektől a vizsgálatoktól, inkább az eredményük szokott kicsit aggasztani.

    előzmény:
    Morzsolya (37)
    2010-06-07  20:16
  59. 2010. június 8. 10:2243.

    Igen,sajnos nekem már több személyes tapasztalatom is volt, hogy nem lehet megbízni minden orvsoban maximálisan. Csahogy két példát mondjak, a fiamnak 3 évesen ki akarták venni a vakbelét pedig "csak" az epehólyagjára ment rá a szalmonella, még jó hogy nem engedtem, és az én mellékvese daganomat se akarták tudomásul venni, addig amíg azt nem mondtam, hogy addig el nem megyek a dokitól, míg egy ultrahangos nem csinálnak. Szóval ennyit az orvosoknak, persze tisztelet a kivételeknek.

     

    Akkor még szerencse, hogy te is elmentél másik dokihoz, még ha meg is kellett fizetni. Végül is egy egészségünk van. És úgy néz ki, hogy akkor ettől a kezeléstől teljesen rendbe fogsz jönni? 

    előzmény:
    ediflor63 (42)
    2010-06-08  10:12
  60. 2010. június 8. 10:1242.

    Nekem is az a velemenyem , hogy erdemes több orvossal is konzultalni, engem pl az elsö kettö rögtön müteni akart, a harmadik azt mondta, hogy elöbb talan probaljuk meg a gyogyszeres kezelest... es a vereredmenyek alapjan erre eleg jol reagaltam.

    Aztan kiköltöztem Ausztriaban, es itt a doktornö azt mondja, egyaltalan nem kell müteni...

    A mikro-immunterapia egy erdekes kezeles volt, egy fotelben ültem, mindket kezemben egy filctoll-szerü valami, ami össze volt kötve egy szamitogeppel. Abszolut semmit nem ereztem, a gep zugott, idönkent csipogott, akkor a dokineni odajött, allitott rajta valamit, s annyi. Ez kb 20 percet tartott. Utanna majdnem egy hetig fajt a fejem, de ez allitolag csak azt jelenti, hogy beindult a folyamat ,meg egyebkent is nagyon fejfajos vagyok :(...

    Mivel meg nincs eü-biztositasom, a kezeles 50 euroba került.

    előzmény:
    Erika47 (41)
    2010-06-08  08:37
  61. 2010. június 8. 08:3741.
    Köszönöm, megnézem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  62. 2010. június 8. 07:4640.

    Sziasztok lanyok!

     

    Pajzsmirigybetegsegek orvosa:  www.konzilium.hu 

    kukkantsatok bele..

     

     

    előzmény:
    Erika47 (38)
    2010-06-08  07:19
  63. 2010. június 8. 07:3339.
    Persze, hogy nem lesz semmi baj Molly, hisz akkor éreznéd, hogy valami nagyon nincs rendben. És az optimizmus amúgy is már fél gyógyulás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  64. 2010. június 8. 07:1938.

    Szia Molly! Sziasztok Lányok!

     

    Sajnos a férjem már évek óta nem volt ellenőrzésen, hiába mondom neki. Ő is izzad a vállától felfele szinte minden reggelre. Érdekes ez azért, hogy csak éjszaka van ez a jelenség néha nálam is. 

    Nem olvastam itt, hogy másnak is lennének ilyen tünetei. Úgy látszik, ez nem általános tünet. 

    előzmény:
    molly49 (34)
    2010-06-07  17:51
  65. 2010. június 7. 20:1637.

    Igazan nincs mit :)

    Ezt talan meg szivesen atnezned: www.konzilium.hu

     

    Es ne izgulj, semmi komolyabb problema nem lesz az UH-on! Sot, meg ha biopsziat is kell venni (nyakonszuras) sem annyira gaz, meg annyira sem mint egy vervetel, de tenyleg!

     

    Minden jot neked!

    előzmény:
    molly49 (36)
    2010-06-07  19:42
  66. 2010. június 7. 19:4236.

    Szia Morzsolya!

    Köszönöm, hogy leírtad az esetedet, ez számomra is bizonyítja, hogy nem szabad csak egy orvosi véleményre támaszkodni, utána kell járni a dolognak. Örülök, hogy szerencsésen alakult nálad a vizsgálat kimenetele.

     

    Külön köszönöm, hogy címmel is elláttál bennünket és a vizitdíj áráról is tájékoztattál minket, nagyon jó ez az információ.

     

    Én az uh vizsgálat előtt vagyok és azt mondom magamnak, hogy nem lesz semmi baj!

    előzmény:
    Morzsolya (35)
    2010-06-07  19:29
  67. 2010. június 7. 19:2935.

    Szia Molly, sziasztok :)

     

    Nekem is alultermelesem van es 3 eve szedek gyogyszert ra. L-Thyroxint. Most elkuldtek egy nyaki UH-ra, mert egy altalanos vizsgalatnal a doktorno nagyobbnak itelte meg a pajzsmirigyemet.

     

    Az UH felvetelen ki is mutattak egy igen nagy 30mmx18mm-es gobot. A radiologus szerint meg kell nezetnem es valoszinuleg mutet szaga van, mint strumma, a korzeti szerint pedig - aki tovabbkuldhetne - nem kell vele foglalkoznom, hiszen minden masodik embernek van gobe .. Hm. Nem voltam megnyugodva ettol, igy kerestem egy szakembert maszekban.

     

    Igy jutottam el Dr. Solymosi Tamas belgyogy. endokrinologushoz aki pajzsmirigybetegsegekre van specializalva. Rovid idon belul tudott is fogadni. Aztan kiderult, hogy egy darab gobom sincs, nemhogy ekkora.  Mindossze a pajzsmirigyem lebenye lehetett "felrevezeto" az UH-ot vegzo orvos szamara, bar a doki szemely szerint felhuzta a szemoldoket, hogy az " UH-os diagnosztikaja" utan, meg a muteti beavatkozassal is remisztgettek.

     

    Bar megnezte a vitt UH vizsg. eredmenyet, de O maga is ott helyben megcsinalja. Ha kell meg is szur, mintat vesz, aminek eredmenye par percen belul el is keszul, amit ott a helyszinen meg is beszel a beteggel es tovabbi teendoket javasol. Az irasos eredmenyt pedig egy heten belul kipostazza.

     

    En nem bantam meg, hogy elmentem hozza. 13 e Ft-ba kerult, de aznap este mar jol aludtam ..

     

    Rendel: XI., Bercsenyi u. 9. H:10-18, K:8-14:40.

    Tel: 06-30-258-4541 

     

     

    előzmény:
    molly49 (1)
    2010-06-07  09:27
  68. 2010. június 7. 17:5134.

    Erika, mindenképpen ellenőriztesd ha rosszabbul érzed magad.

    Hű a férjednek nagyon régóta megvan a pajzsmirigye, ellenőrzésre jár azért ugye?

    Érthetetlen, hogy egy orvos miért nem őszinte a betegéhez...

    előzmény:
    Erika47 (33)
    2010-06-07  16:29
  69. 2010. június 7. 16:2933.

    Egyébként a férjemnek 1986 év vége fel jött elő a pajzsmirigy túlműködése, Csernobil után. Én akkor voltam épp terhes 2 hónapos. Amikor elment az orvoshoz és rákérdezett, hogy lehet e annak a következménye a doki nem válaszolt. Háromszor kérzdezett rá és egyszer sem kapott választ a kérdésére. Szerintem azóta igen meg nőtt a pajzsmirigy betegek száma, meg még ki tudja milyen betegségeket hozott.

    De a férjem nem sokáig szedett gyógyszer, de láthatóan nagyobb a nyaka jobb oldalon azóta is. 

     

    Nekem olyan tünetem is van, hogy pl. reggelre válltól felfele teljesen leizzadok, még a hajam is tisza víz lesz. Szerencsére nem sűrűn szokott, de előszokott fordulni. 

    Nem tudom mit jelent, hogy a TPO nekem legutóbb 1000 volt a TSH 2,38.

    Nem lehet ebből a dokuból kiszedni, hogy mi micsoda. Jó aztán kész, szedje a gyógyszer, max 2 percig vagyok a rendelőbe. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  70. 2010. június 7. 14:0432.
    Majd körül nézek, hogy itt valamilyen más orvos nincs e. Azt mondták annak idején, hogy ez a legjobb itt Db-be. Majd elmegyek a házi orvorshoz az egy szuper doki és kérek laborba beutalót meg ultrahangra. Aztán majd az eredményekkel megyek vissza a pm ellenőrzésre, vagyik majd csak ősszel kéne vissza mennem.
    előzmény:
    molly49 (29)
    2010-06-07  12:48
  71. 2010. június 7. 12:5631.
    Most el kell mennem, majd estefele leszek ismét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  72. 2010. június 7. 12:5130.
    Helyesbítek: Biztosan lehet
    előzmény:
    molly49 (29)
    2010-06-07  12:48
  73. 2010. június 7. 12:4829.

    Szia Erika!

     

    Bizotsan lehe valamilyen változás, ha a tünetek felerősödtek. Más dokihoz nem tudsz menni?

    előzmény:
    Erika47 (28)
    2010-06-07  12:25
  74. 2010. június 7. 12:2528.

    Sziasztok!

     

    Nekem alulműködésem van, érdekes én egy hónap alatt 10 kilót fogytam, nekem csak ez volt a tünet. 50-es L-thyroxinnal kezdtem, de az kevés volt így most 100-as szedek kb négy-vagy öt éve. Nem is tudom mióta. De mostanába elég feszült vagyok, sokszor nem tudok a tévé előtt se megülni egy filmet végig nézni, fel kell állnom mert úgy érzem szétrobbanok, és a torkomon is érzem, hogy nem jó valami, de amikor vissza mentem a doki azt mondta, hogy ez vele jár és ennyi volt. Rá nézett a véreredményemre és kész. 

    Nekem nem beszélt soha a diétáról, hogy mire figyeljek oda az étkezésrnél, ezt itt tőletek hallom, hogy arra is oda kell figyelni. 

    A hajam az nem rég kezdett el hullani kicsit, de nem vészes, remélem így is marad. A gyógyszer után a kilókat szépen vissza szedtem több nem jött fel. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  75. 2010. június 7. 11:5027.

    Szia Ediflor!

     

    Milyen a mikro-immunterapia? Gyógyszeres kezelés?

    előzmény:
    ediflor63 (26)
    2010-06-07  11:44
  76. 2010. június 7. 11:4426.

    Sziasztok !

     

    Nekem tavaly derült ki az autoimmun megbetegedes, igazibol semmi különöset nem ereztem, csak a heves szivdobogas zavart. Az otthoni endokrinologus Euthyroxot irt fel, de mivel nem sok javulast ereztem elmentem Becsbe egy szakorvoshoz (jelenleg Ausztriaban elek). Itt csinaltak egy mikro-immunterapiat, ami allitolag segiti a szervezet immunrendszeret müködni, es felirt 2 olyan gyogyszert amiröl meg nem is hallottak a gyogyszertarba sem (LABO´LIFE - 2LEBV es TPO AK) ezeket szedem lassan 3 honapja es valoban csökkent az erös szivdobogas. egyeb valtozast nem erzek. Honap vegen kell majd visszamennem kontrollba, kivancsi vagyok a fejlemenyekre.

    előzmény:
    Bébizsiráf (25)
    2010-06-07  11:29
  77. 2010. június 7. 11:2925.
    Ahogy én olvasgattam speciális kezelés nincs, hanem csak a probléma jellegétől függően gyógyszeres beállítás.  Életmódbeli tanácsok engem is érdekelnének.
    előzmény:
    molly49 (1)
    2010-06-07  09:27
  78. 2010. június 7. 11:1924.
    Remélem használni fog, sokszor az egyszerű természetes készítmények jobbak mint a gyógyszer. Persze szükség van a gyógyikra is! pl. a migrénemet csak azzal tudom kezelni.
    előzmény:
    Bébizsiráf (18)
    2010-06-07  11:06
  79. 2010. június 7. 11:1623.
    Én is inkább bakszámlát szerettem vona örökölni, de úgy látszik nem érdemeltem meghelyette vannak a bajaim, de igyekszem nem elhagyni magam
    előzmény:
    Bébizsiráf (17)
    2010-06-07  11:05
  80. 2010. június 7. 11:1222.

    Én is fel tudnám sorolni a bajaim forrását

    Ha fáj valamim, mindíg arra a családtagomra gondolok, hogy kinek volt ilyen bajaígy mindig eszembe jut valaki

    előzmény:
    titecs (14)
    2010-06-07  11:03
  81. 2010. június 7. 11:1021.

    Fanny, köszönjük a linket. El fogom olvasni. Biztosanhasznos lesz.

    Járjuk az orvosokat, de egymás tapasztalataiból is sokat lehet tanulni. Nem gyógyszerekre gondolok, hanem egyéb életmódbeli dolgokra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2010-06-07  11:02
  82. 2010. június 7. 11:1020.
    Ciszta volt? és csak úgy magától szívodott fel?
    előzmény:
    titecs (13)
    2010-06-07  11:00
  83. 2010. június 7. 11:0719.
    Mondjuk autoimmunka egyáltalán nincs hatással ezt mondták, de a gyulladásra talán jó.
    előzmény:
    Bébizsiráf (18)
    2010-06-07  11:06
  84. 2010. június 7. 11:0618.
    Egy pajzsmirigyes ajánlotta, meg 2 természetgyógyász is. Úgy voltam vele utánaolvasok, megnézem az árát, aztán ha olyan kipróbálom.
    előzmény:
    molly49 (12)
    2010-06-07  10:59
  85. 2010. június 7. 11:0517.
    Nahát Én is scak a betegségeket örököltem, ahelyett hogy egy vaskos bankszámlát hagynának rám
    előzmény:
    titecs (14)
    2010-06-07  11:03
  86. 2010. június 7. 11:0416.

    Szia Titecs!

    Ilyen is van hogy felszívódik a göb? Minek a hatására történt? gyógyszerezés, vagy spontán? Nagyon jó, hogy rendben vagy te is.

     

    A babucik biztosan egészségesek lettek

    előzmény:
    titecs (13)
    2010-06-07  11:00
  87. 2010. június 7. 11:0415.
    Köszi, megnézem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
    2010-06-07  11:02
  88. 2010. június 7. 11:0314.
    Pedig lehet, örökölhető a hajlam, én a nagypapámtól örököltem, a mamámtól örököltem asthmát, aputól viszereket, anyutól pocsék fogakat.Mindezeket 13-15 évesen kaptam meg. Rajtam csapódott le minden:) Egy káosz vagyok!:) Viszont tőlem a gyerekeim eddig! semmi rosszat, bízom benne hogy ez marad is:)
    előzmény:
    molly49 (12)
    2010-06-07  10:59
  89. 2010. június 7. 11:0013.

    Sziasztok!

    Nekem pajzsmirigy alulműködésem van 15 éves koromtól.

    A nyakamon akkor 2 nagyobb göb volt ami felszívódott. Azóta évenként járok az endokrinológiára, félévenként vérvétel és nyaki UH. Semmi gondom nincs, csak annyi hogy nem hízok /ami nekem nem is baj:)/Gyógyszert sem szedek mivel nincs panaszom.

    Annyi gondom volt hogy a 3 gyerekkel a terhességek alatt 4 kilókat híztam, és picikék lettek, 2500g-osak. Ez viszont tényleg akkor gond volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  90. 2010. június 7. 10:5912.

    Szia!

    Most elkezdtem félteni a lányomat, inkább ne örököljön tőlem ilyesmit

    A migrént már megörökölte szegénykém...

     

    A sárgabarackmagolajat ki javasolta? Remélem segíteni fog neked.

    előzmény:
    Bébizsiráf (11)
    2010-06-07  10:55
  91. 2010. június 7. 10:5511.

    Sziasztok!

    Nekem jelenleg pajzsmirigy gyulladásom van cisztával megspékelve. Ezt nem kezelik egyenlőre. Dr. Alföldinél voltam a XI. kerben, nagyon normális doki. Mivel a TSH-m normális elküldött a speckó vérvételre, főleg, hogy anyu autoimmun alulműködésben szenved. Szerinte örökölhetem. Eleve a hosszan fennálló gyulladás is alulműködést okoz.

    Jelenleg így csak sárgabarackmagolajat szedek, csak 3 napja így tapasztalatról nem tudok beszámolni róla még.

    előzmény:
    molly49 (1)
    2010-06-07  09:27
  92. 2010. június 7. 10:5210.

    Jó kis eset ez is, amikor sikeresen félrediagnosztizálják az ember baját, vagy nem veszik észre a tüneteket... Havonta járok a kőrzetihez, elmondtam neki a tüneteket és nekem kellett kérni a beutalót a belgyógyászhoz, mert azt gondoltam, ő talán kideríti mi is a bajom.

    Ő küldött el a megfelelő helyre.

    Ezüstkolloidot szedsz?

     

    Talán az sem jó, ha elsorvad teljesen, mert ez a szervünk az anyagcserét szabályozza.

    előzmény:
    banyuci (8)
    2010-06-07  10:44
  93. 2010. június 7. 10:469.

    Jelentem én az utóbbi kategóriába tartozom: hízást okozott és a hajhullás is egy figyelmeztető jel volt + a nyaki duzzanat.

     

    Várom nagyon a hasznos  étrendi  tanácsokat

    előzmény:
    sprinta (5)
    2010-06-07  10:36
  94. 2010. június 7. 10:448.

    Szerintem előjelek voltak nálam már 15 éves korom óta.Nagyon erős szivdobogás, fáradtság érzése.Elhagytam az 5oévem, mikor rosszúl éreztem magam éjszakánként, Nem birtam aludni, hullott a hajam..dagadt a szemem alja, feszült ideges voltam.Gombócot éreztem a torkomban nem birtam fogyni, vizesedtem, remegtem.

     

    Kemény antidepresszánsokat kaptam emiatt, holott hiába közöltem az orvossal nem vagyok depis.-csak szedette velem, mondván higyjem el ez jót tesz.Nem tett jót és bemérgesedtem mivel már annyi gyógyszert adott, hogy probláma volt a napi házimunkám is elvégezni csak ültem és néztem előre.Szépen kezdtem levenni a gyógyszeradagjaim is befejeztem a gyógyszerszedést.

     

    Lassan talán rá fél évre már a vérerdsményem is mutatta, a z alulműködést elmentem UH.-ra akkor derült ki az autoimmun eredetü pm .betegség.

    Per pillanat 75 mic.gr. Eutryroxot szedek és kikönyörögtem, hogy a  körzeti orvos nézze az értékem.Igy nem történik meg, hogy nem néz rám senki  háromnegyed évig és ha felugrik a TSH 4o-re későn emelnek gyógyszert.

     

    Rengeteg a beteg ember nálunk nem győzik a kezelésük.

    Ásványi anyagot szeded kolloid formában és algát iszom.De nem veszek észre semmit,hogy jobb lenne tőle a dolog.

    Egyszer elsorvad teljesen.

    Micsoda galibát tud csinálni ez a kis piszok az nem is igaz:)

    előzmény:
    molly49 (1)
    2010-06-07  09:27
  95. 2010. június 7. 10:437.

    Szia !

     

     

    Megnyugtató, hogy kézben lehet tartani, én még várom hogy mit javasol az orvos. A szénhidrát csökkentését az orvos javasolta?

    előzmény:
    sprinta (3)
    2010-06-07  10:30
  96. 2010. június 7. 10:396.

    Szia!

     

    Kilenc évesen, jaj Istenem, azt gondoltam gyermekkorban ez elő sem fordulhat.  Enyhe alulműködést mondott az orvos és kézi tapintással megállapította, hogy kis göb is van benne, ezért lesz UH a hónap közepén.

    Szerencse, hogy be tudták a gyógyszered állítani és nem híztál.

     

    előzmény:
    varfi.andi (2)
    2010-06-07  10:23
  97. 2010. június 7. 10:365.

    Ezt nekem is mondta a doki. Mármint, hogy fiataloknál az alulműködés nem hízást okoz, hanem fogyást. Biztos azért híztál a tiroxintól, mert visszaszedted a mínuszokat.

    Felnőtteknél pont fordítva van: alulműködés hízást okoz.

    Aztán mikor az embert elkezdik kezelni (tiroxxinnal) és mellette odafigyel a táplálkozásra, pár hónap múlva megindul a fogyás.

    előzmény:
    varfi.andi (2)
    2010-06-07  10:23
  98. 2010. június 7. 10:334.
    Nem mg, hanem mikrogramm, de nem találok ilyen jelet a billentyűzeten :)
    előzmény:
    sprinta (3)
    2010-06-07  10:30
  99. 2010. június 7. 10:303.

    Szia!

     

    Nálam levertséggel, enyhe depresszióval, szívdobogás érzettel, fáradtsággal kezdődött. Sokszor el voltam merülve a gondolataimban, gyakran elbambultam, vedeltem a kávét, azt hittem a fáradtság teszi. Érdekes, de én nem híztam és a hajam sem hullott. Sőt, állítólag a szívdobogás érzés is túlműködési tünet, én mégis produkáltam.

    A házidokim vette észre, hogy a pajzsmirigyem az egyik oldalon kicsit nagyobb, mint a másikon.

    A vérvétel kiderítette, hogy alulműködésem van, a TSH-m 18 lett (4-ig normális)

    Tiroxint kell szednem. Mellette futok, odafigyelek a szénhidrát bevitelre, krómot és cinket is szedek.

    Jelenleg semmi panaszom :)

    Született azóta még egy gyerkőcöm, terhesség alatt emelni kellett a gyógyszeradagot, de szülés után egy évvel visszaállhattunk.

     

    50mg-os gyógyszerrel kezdtem, havonta emeltek rajta amíg beálltam(75-100-terhesség alatt 125, most megint 100) úgy néz ki, jelenleg tartom a szintet :)

    5 éve derült ki.

    előzmény:
    molly49 (1)
    2010-06-07  09:27
  100. 2010. június 7. 10:232.

    Szia!

    Nem voltak tünetek azon kívül, h kicsit duzzadtabb votl a nyakam mint kellett volna.

    Nálam a pajzsmirigy alulműködés 9évesen derült ki, kaptam L-thyroxin-t, na ettől híztam mint az állat.Utánna sokáig semmi és gyógyszer nélkül is rendben voltam.A szülés után a fáradékonyság jött elő és a házidokim csináltatott egy vérvételt /tsh szint az egyekben volt/ ... aztán kerültem a sOTE-ra Dr.De Chattel Rudolfhoz, ő hozzá járok most is.letrox 50mg szedek, tünetek nincsenek.Diétáznom nem kell, nem is kellett.Sportolni viszont sportolok rendszeresen.

    Jelenleg /szülés után 2évvel/ 56kg vagyok, és bár szedek gyógyszert egészséges vagyok!

    JObbulást!

    Amúgy a SOTE-n lévő De chattel professzor urat csak ajánlani tudom.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top