Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segíts az árva kutyusokon

BogiÁgi
Létrehozva: 2010. június 3. 18:40

Ezt a topicot a bajbajutott, kidobott, sérült kutyusok, cicák és egyéb állatkák megsegítésére nyitottam, hogy mielőbb szerető gazdihoz kerüljenek és boldogan éljenek, felejtsék el a sok rosszat amit történt velük.

Elsősorban az Ebremény Kutyavédő Egyesület gondozásában lévő kutyusokról szól ez a topic, de igyekezzünk minden kutyusnak és egyéb állatkának segíteni aki rászorul.

 

Ha szeretnél, és lehetőséged van rá, fogadj örökbe árva kutyust, bearanyozza az életedet az biztos. Hálás, igaz barát.

 

Ha nincs lehetőséget örökbefogadni, kérlek ajánld a kutyusainkat állatszerető barátaidnak, rokonaidnak, munkatársaidnak.

 

Segíthetsz úgy is, hogy pénzbeli, természetbeni adománnyal (ennivaló, gyógyszer, takaró, stb.) támogatod az egyesületet, vagy eljössz a kutyusainkat sétáltatni, szeretgetni.

 

  1. 2011. március 4. 01:25137.
    Tücsök kutya keresi a Kishercegét!
    Tücsök kutyát rossz körülmények közül mentették, 2010. márciusa óta a győri menhelyen várja az álomgazdit. Tücsök három éves közepes méretű tacskó-pincher keverék, nagy kertben, nem megkötve lenne boldog, viszont tapasztalt gazdinak ajánlott, mert korábbi tartási körülményei miatt bizonytalan idegrendszerű, ezért esetenként odakaphat. Türelmes neveléssel megváltozna, ez már most a menhelyen is kiderült, ő lenne a legragaszkodóbb kutya, ha végre meglenne a gazda. Nagyon jó házőrző kutya, egy idős, egyedül élő embernek biztonságérzetet adhatna a jelenléte.
    Képek: http://gallery.site.hu/u/Gyorimenhely/GazdikeresokutyakDog s_to_be_rehomed/Kanok/tucsok/
    Érdeklődni: Győri Állatmenhely www.menhelygyor.hu, menhelygyor@gmail.com, +36-20-445-6572, vagy cimbora77@freemail.hu, +36-20-9120-536.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. március 4. 01:22136.
    Szultán egy kétéves németjuhász – erdélyi kopó keverék kan.
    Olyan helyről mentett, ami simán mehetne egy állatvédelmi szórólap elejére: roskadozó ház udvarán facsonkhoz kikötött sovány kutya, -20 és +40 fokban is mindenféle árnyék nélkül, egy kimustrált sütő vagy hasonló szerkezet az "ól" és van még egy lavór, amiben talán néha enni kap, de inkább felfordítva hever a földön.
    A kutya ezek dacára, vagy épp mert az alázat volt a túlélése záloga, nagyon barátságos, kedves, félénk, de keresi a kapcsolatot az emberekkel, aktív és nagyon jó házőrző.
    Minél előbb gazdát keresünk neki, akitől az élelem és hajlék mellett szeretetet is kapna és biztonságos szabadságot, mert eddigi életében csak annyi mozgástere volt, amennyit a lánc engedett.
    Még képek:
    http://gallery.site.hu/u/Gyorimenhely/GazdikeresokutyakDog s_to_be_rehomed/Kanok/szultan
    Érdeklődni: 06-20-445-6572 győri menhely vagy nálam: 06-20-9120-536.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. 2011. március 4. 01:19135.
    Mackó egy tündéri aranyos, nagyon fiatal, kedves, gyönyörű, nagyon nagy testű kaukázusi keverék kan kutya, egy igazi édes mackó kölyök.
    A győri gyepmesteri telepen várja a gazdit sürgősen, mert a telep jellegéből adódóan bizonytalan, hogy meddig maradhat.
    Érdeklődni: 06-20-445-6572
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. március 4. 01:17134.
    Brúnó játszópajtást keres!
    Brúnó egy nagyon barátságos, gyerekszerető, kedves, játékos, szálkásszőrű terrierkeverék fiatal kan kutya, aki sajnos rossz helyre került, láncon tartották, nyakörv helyett a lánc volt áttekerve a nyakán egy lakattal fixálva, enni alig kapott.
    És még így is mennie kellett, mert „egész nap csak a gyerekekkel játszana, nem ugat eleget, nem jó házőrző”. A „házőrzést” elég nehéz elképzelni, mivel az adott ház egy olyan kerítés nélküli udvaron van, ahol gyermekorvosi rendelő, konditerem és könyvtár is található, tehát értelmezhetetlen, hogy kitől és mit védjen egy ilyen forgalmas helyen, szóval Brúnó valószínűleg házőrzőnek is kiváló lenne, de igazán egy szerető családra vágyik, ahol szabadon mozoghat, játszhat, ugrándozhat.
    Kérem fogadja örökbe egy igazi állatbarát, hogy a szerencsétlen kezdetek után kutyához méltó életet élhessen.
    Képek: http://gallery.site.hu/u/Gyorimenhely/GazdikeresokutyakDog s_to_be_rehomed/Kanok/bruno3/
    Érdeklődni: Győri Állatmenhely www.menhelygyor.hu, menhelygyor@gmail.com, +36-70-258-7983, +36-20-445-6572, vagy cimbora77@freemail.hu, +36-20-9120-536.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. március 3. 08:46133.
  6. 2011. március 3. 08:44132.

    Elárvult kutyák gazdát keresnek! Boncos és Zsófi

    Idős gazdájuk gyerekeiként szerette a kutyákat, de elárverezték a házát, albérletbe költöztek, majd kórházba került, ahonnan már nem fog hazatérni. A kutyákról elvileg a szomszéd és egy barát gondoskodik, de egyedül éldegélnek a ház udvarán, ól híján a szabad ég alatt alszanak, mivel senki nem foglalkozik velük gyakran kijárnak. A fiatalabb egy négyéves németjuhász-leonbergi keverék kan, az idősebb egy nyolcéves német juhász szuka (a kan anyja), lehetőleg együtt új gazdit keresnek, telepőrzésre is kiválóan alkalmasak, tekintélyt parancsoló a megjelenésük. Nagyon jó házőrzők, barátságos, kedves kutyák, a kan kicsit félénk, egy igazi gyönyörű nagy maci.

    Érdeklődni: 06-20-9120-536, dukkonnehorvatheva@t-online.hu

    Képek:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  7. 2011. március 3. 08:40131.

    Báró szép mint egy szobor! Báró nagytermetű, kedves, hároméves németjuhász-agár keverék kan kutya, olyan gyönyörű, mint egy szobor, most Győr mellett él. Eddig élete tipikus magyar kutyasors: kisgyerek mellé hozták, hogy együtt nőjjenek fel, a kisgyerek már rég máshol lakik, a kutya a nagyszülők udvarában, megkötve éldegél, senki nem foglalkozik vele. Enni kap, most már szép kutyaháza is van (ha valaki örökbefogadná és szüksége lenne rá viheti). Keresek neki egy gazdit, aki foglalkozna vele, aki mellett láthatná, hogy a kutyasors más, sokkal jobb, több is lehet. Képek: http://gallery.site.hu/u/cimbora77/baro

    Érdeklődni: dukkonnehorvatheva@t-online.hu, +36-20-9120-536

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. február 21. 12:56130.
    Csöpi a csöppség. Csöpi vagyok egy csöppnyi testbe zárt hatalmas szerető szív, mérhetetlen kedvesség, hihetetlen optimizmus, vidámság. Ivartalanított keverék szuka kutyus vagyok. Mindenkit leveszek a lábáról kedves nézésemmel, bohókás vidámságommal, játékosságommal. Imádok sétálni, ugrándozni és a kutyabarátaimmal játszani. Nagyon szeretem a pocakomat, de válogatós is vagyok, csak az igazán finom falatokat eszem meg. Talán jobb is így, mert vigyáznom kell az alakomra. Most éppen a legjobb súlyban vagyok, tetszem is magamnak. A boldogságomhoz már csak egy szerető gazdi hiányzik. Ha szeretne egy csöppnyi édes kis Csöpikét, hívja a 70-335-3659-es 70-606-4710-es számot és találkozzunk!www.ebremeny.atw.hu  
    előzmény:
    BogiÁgi (1)
    2010-06-03  18:40
  9. 2011. február 21. 12:53129.
    Szaki:  Mindig kell egy barát!…”
    Szeretne egy Igaz Barátot, Hűséges Társat? Hagy legyek én az! Szaki vagyok, kb. 6 éves ivartalanított labrador keverék kan kutyus. Eddig sajnos nem sok jó jutott az életben nekem, de változatlanul bízom az emberekben és keresem azt, akinek én lehetnék az Igaz Barát, a Hű Társ. Komoly külsőm ellenére egy nagy bohóc vagyok. Imádok sétálni, szeretem ha szeretgetnek. Minden emberrel és más kutyákkal is barátságos vagyok. Szobatiszta vagyok, autóban csodásan utazom. Ebben a téli hidegben nagyon szeretnék egy meleg kis zugot a gazdi közelében. Ne feledje: „Mindig kell egy barát!…” 70-335-3659, 70-606-4710, 30-680-558, www.ebremeny.atw.hu / fórum  
    előzmény:
    BogiÁgi (1)
    2010-06-03  18:40
  10. 2011. február 21. 12:49128.

    Gratulálok magamnak sikerült két egyforma képet feltöltenem Tarnáról.

     

    Teszek fel még újakat Róla. 

    előzmény:
    BogiÁgi (127)
    2011-02-21  12:45
  11. 2011. február 21. 12:45127.

    Mióta nem jártam itt, sok kutyusunk gazdisodott, akik nagyon boldogok azóta.

    De vannak új mentettkéink, akiknek szeretnék a lehető legjobb gazdit, családot.

     

     

    Tarna:

    Vörösbundás, jóképű fiatalember vagyok, 2 éves, 26 kg és Tarna a nevem. A múltamról ne beszéljünk, nem volt egyszerű. Ha akarod, majd egyszer elmesélem, de most inkább a jövőm érdekel.
    Pályaválasztás előtt állok: a gondozóim azt mondták, még nem döntöttem el, hogy sofőr, fodrász, vagy autószerelő leszek, de lehet, hogy csak arra céloztak, hogy még nem tudok rendesen autózni? De mit csináljak, mikor minden érdekel, mindenkit szeretek, mindent látni akarok?
    Nagyon szeretnék egy saját gazdit, aki segít megkomolyodni, aki megmutatja a világot, aki játszik velem, aki vakargatja a hátamat. Cserébe örökké szeretni fogom, igazi kutyahűséggel csüggök majd rajta, visszahozom az eldobott labdát neki. Ugye már kedvelsz egy kicsit? Ha igen, telefonálj a 06703353659-es, 70-606-4710-es számra vagy írj az ebremeny@atw.hu címre, hogy találkozhassunk. Már alig várom!   

     

    előzmény:
    BogiÁgi (1)
    2010-06-03  18:40
  12. 2011. február 21. 12:34126.

    Szia Fonalka!

    Nagyon sajnálom a kutyusodat. Őszinte részvétem. Együttérzek Veled. Sok-sok időnek kell eltelnie, míg a seb begyógyul, tudom, mert én is voltam ilyen helyzetben.  

    Sok erőt kívánok Neked. Szia. Ági 

    előzmény:
    fonalka (115)
    2010-12-04  00:43
  13. 2010. december 7. 00:22125.

    Szerintem BogiÁgi meg fog haragudni, hisz  nem véletlenül nyitotta ezt az oldalt.

    Nem vagy onzo, mai eszemmel mar en is hoztam volna Pandi melle, de allatdoki azt mondta, lehet, feldobja, de mivel szívbeteg, lehet rosszabbodik az allapota, ezert nem hoztunk mellee.

    Siratom nap mint nap,  vegtelenul uresse valtak a napjaim, mar irtam,     levagom egy paprika veget es napokig ott van a konyhaban, senki nem dobja ki,,,keptelen         vagyok megenni az ebedem utolso falatjat (Pavlov elvezkedne) mert az mindig Pandie volt Tudta is a budos dogje  imadtam, elengedtem,  a kepernyovedom Pandur, akit soha nem felejtek el. Az én koromban max meg 1 vizsi   fer bele, persze csak akkor, ha optimista vagyok, de ha nem jon be a dolog, a gyermekeim biztos nem           sintertelepre viszik, hanem az otthonukba.

    előzmény:
    szemirámisz (124)
    2010-12-06  07:55
  14. 2010. december 6. 07:55124.

    Fonalka, abszolút megértelek...

    Én nem bántam,hogy nem egészen kolyok, csak annyit szerettem volna, hogy 1 éves kor alaltt legyen. Ez a fél éves kor egész jól jott, még elég kicsi ahhoz, hogy minket szokjon meg, de már elég nagy ahhoz, hogy tudjon bizonyos dolgokat.

    Például az elso naptol kezdve bent aludt a spaninkkal, és csak kétszer pisilt be, akkor is egyszer oromében, mikor hazajott a gazdi.

     

    Én pedig onzo módon elore gondolkodtam, mert a spanink már 8 éves, és bár kívánom, hogy legyen még koztunk akár 10 évet is, de nem akartam megvárni,hogy akkor hozzak másik kutyát, ha már elmegy... Szerintem úgy nehezebb. Így most olyan jó, mert egymástól tanulnak. A vizsi megmozgatja kicsit az oreg spanit az udvaron, o viszont a lakásban tanítja nyugalomra a vizslát.

     

    A vizslás oldalon találhatsz róluk képeket, Szemi név alatt vagyok fent.

    előzmény:
    fonalka (122)
    2010-12-06  00:36
  15. 2010. december 6. 00:55123.

    Aljas dolog az ilyenEgy pici kutyának min., 8 hetes koráig a mama mellett lenne a helye. A bolhanyakörv helyett a Pyretrin por hatásosabb, a férgeket persze ki kell hajtani, az én 4 kutyám, 3 vizsla 1 skótjuhász, gond nélkül ihatott tehéntejet, soha nem hajtotta meg őket, persze egészséges állapotukban.

    Igazad van, végtelenül aljas dolog volt ez. A kicsi kutyának az a szerencséje, hozzátok került. Az én vizsim evett mindent, nyers kruplit, répát,hagymát,uborkát,paprikát, a mandarinért eladta a lelkét, de ette a nyers káposztát is nov.23.-án itthagyott minket, mert már nehéz volt számára ez a földi lét. Szóval féreghajtás, aztán  ehet, ihat

    előzmény:
    zsu1966 (118)
    2010-12-05  01:02
  16. 2010. december 6. 00:36122.
    Koszonom, kedves vagy Haat egy 6 honapos vizsi, az valoban fantasztikus, imadom ezt a korosztalyt, meg emlekszem Pandira, amikor eloadta Plutot, a Disney figurat, azaz, osszegabalyodott a labaFiam mar szervezkedik www.vizsla.hu oldalon. Beneztem, megneztem, a szivem szakad meg, amikor 4-5-6 eves vizsik vannak a sintertelepen, de onzo modon nekem pici vizsi kene. Fiam mar karacsonyra akarna, de a jozan esz azt mondatja velem, egy 8 hetes kolyok siman lebontja a karacsonyfat, azaz erkezzen januar vegere, amikor az osszes figyelmunk csak ra iranyul. Nezem Pandi nyughelyet a kertben, nem tudom, mit szolna az utodjahoz, de szerintem nem lenne ellenere, hisz tudja,adott nekunk 13 ev 8 honap 16 napot es most at kell adnia a stafetat anelkul elfelejtenenk Ot, vagy hozza hasonlitgatnank, csak kell   nekunk egy vizsla, mert a vizslaval teljes az eletunk
    előzmény:
    szemirámisz (120)
    2010-12-05  14:09
  17. 2010. december 5. 22:09121.
    Ezt nem tudtam, hogy kölyök kutyának nem lehet tehén tejet adni. Sajnos hétvégén itt nem lehet venni kölyök tápot, így a nagy kutya tápját kapja, valamit ennie kell szegénynek. Remélem kibírja majd a hideget. Az a bajom, hogy egyedül kell lennie, mivel az anyósom nem szereti a kutyákat, örülök, hogy egyet megtür, így ki kellet vinni őt, a kertbe. Ott egyedül van, de jól bírta az éjszakát, és nagyon örült, hogy vittük neki az ennivalót és a vízet illetve játszottunk vele. Ha nem találunk neki gazdát, akkor ott kell maradnia, remélem megszokja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (119)
    2010-12-05  13:49
  18. 2010. december 5. 14:09120.

    fonalka, nagyon-nagyon sajnálom!!!

    Vigasztaljon az, hogy neki már így talán jobb...

     

    Én is azt tartom,hogy kutya nélkul lehet élni, de nem érdemes! Nekunk egy 8 éves spanink van, az mellé hoztunk az idén egy 6 hónapos vizslát. Életem egyik legjobb dontése volt! Egy igazi bohóc, minden pillanatunkta oromtelivé varázsolja.

     

    Kívánom,hogy megtaláld te is minél hamarább azt a kutyit, aki segít begyógyítani a sebeidet.

     

    Egyébként pont ma délelott néztem korul a vizslamentok honlapján, rengeteg vizsla vár gazdira /sajnos/, az egész fiataltól az idosebbig. Egyik szebb,mint a másik...

     

    Ha gondolod, nézz be ide:  Magyar vizsla S.O.S.

    Hátha épp itt van az, aki csak rád vár...

    előzmény:
    fonalka (115)
    2010-12-04  00:43
  19. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2010. december 5. 13:49119.

    Ez nagyon szép tőled, de ne ajdatok neki tehéntejet, mert az egy kölyökkutyánál végzetes heamenést okozhat, nagyon nem tesz jót neki, főleg hogy férges.

     

    Inkább vegyél neki junior-kölyök kutyáknak való tápot, abban minden benne van, de tehéntejet semmikép ne adjatok neki mert kicsinálja szegény kutya gyomrát, belét!

    előzmény:
    zsu1966 (118)
    2010-12-05  01:02
  20. 2010. december 5. 01:02118.

    Ma reggel arra ébredtünk, hogy valaki kerítésünkön keresztül berakott egy kiskutyát! Első látásra kb négy-öthetes lehet. A kutyuson látszik, hogy férges! Szőre fénytelen, valószínűleg tele van bolhával. 

    Adtunk neki enni, langyos tejet (a hideg miatt). Jó nagy kerek pocakot nővesztett, remélem nem lesz baja. Kreáltunk neki egy kis ólat, kibéleltük szivaccsal és egyéb ruhával. Ha nem találunk neki gazdit, akkor marad. Hétőn hozok neki valamilyen gyógyszert, hogy a férgeket kihajtsuk belőle, remélem sikerül. Hideg lévén, pedig bolha nyakörvet, ámbár nem tudom hatásos e.

     

    Aki pedig kihajít egy kiskutyát remélem előbb utóbb történik vele valami. Csak tudnám ki volt!!!! 

    előzmény:
    BogiÁgi (1)
    2010-06-03  18:40
  21. 2010. december 5. 00:25117.

    Koszonom, mar bogok is, a fene enne megigen, tudom, Neki igy jobb, hisz ez a sok rohadt front, mindig elerte: rohamot kapjon,  de aki latott mar ilyen rohamot, az azt mondja, nem szabad szenvedni hagyni, nov.23.-an ugy gondoltam, ha Pandur, adott nekunk 13,5 szep evet, akkor nekem, onos erdekektol vezerelve, nem szabad hagynom, szenvedjen, minden nap latom a konyhaablakbol a nyughelyet, orokre velunk marad. A 4 kutyam kozul O az, akit a felnott gyermekeim is csaladtagkent imadtak. Nagyon rossz erzes, ha latod a 30 eves fiad, 23 eves lanyodat zokogni, a ferjemrol nem beszelve es akkor meg itt vagyok en

    Fiam szervezkedik kutyaugyileg nem tudom. Azt tudom, lehet kutya, illetve VIZSLA nelkul is elni, de minek?

    Koszonok mindent meg1x, Neked is nagyon Boldog XMAST  sok sok sok szeretettel. Ha erkezne egy kicsi vizsla hozzank, Neked mutatom meg eloszor

    előzmény:
    irenehavas (116)
    2010-12-04  05:06
  22. 2010. december 4. 05:06116.
    szia. fogadd oszinte reszvetem. veled vagyok, mer egy honapja az egyik bratnem 15 eves irish setterjet:  CHESTIT  kelet  BEALTAtNI.   UGYBOGTEM ,MINT AZ ALLAT.  ESTE  gyertyat gyujtuttunk ,.BOGTEM... kerlek  gondolja arra amire mi: jobb helye van, mint itt oregsegere szenvedni.  sok sok erot es  BOLDOGSAGOT.  MERRY XMAS... 
    előzmény:
    fonalka (115)
    2010-12-04  00:43
  23. 2010. december 4. 00:43115.

    Szia Ági!

    Nem illik a profilba amit írok. 2010. nov. 23.-án elaltatták Pandúrt, a vizslámat. Élt 13 évet 8 hónapot 16 napot. Vigasztalhatatlan vagyok.  Eltemettük  a kertben, nap mint nap látom, a konyhaablakomból     a sírját.

    Sírok, de inkább üresnek érzem a napjaim, vágom a paprikát, Övé a vége, de nincs ott és 100 ilyen dolog.

    Üres a nappalim, üres minden, nem kell mostanság kutya, de ha kéne, az csak vizsla, mert csak vizsla akivel el tudnám képzelni, mert a     vizsla  nem kutya... vizsla:-))))

    előzmény:
    BogiÁgi (1)
    2010-06-03  18:40
  24. 2010. szeptember 23. 10:25114.

    Örömhírek:

    Szatyi, Norma, Tücsök, Macika gazdisok! Sok boldogságot kívánok nekik és családjuknak!

     

    Sajnos Nyafika meghalt. Nyugodj békében drága kicsi csillag. Szeretünk.

    előzmény:
    BogiÁgi (1)
    2010-06-03  18:40

Címlap

top