Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakáshitel kedvezmény SOS

zümcsi1
Létrehozva: 2010. június 1. 12:43

Sziasztok!

 

S.O.S. segítségre lenne szükségem.

 

Beadtuk a férjem adóbevallását, amiben érvényesítettük a lakáshitel után az adókedvezményt.

Most kaptunk levelet az apeh-tól holnap reggel be kell menni ellenőrzésre.

Nem tudok másra gondolni, mint, hogy a gyes-re való jogosultsággal van baj (útmutató szerint, ha a házastárs az adott adóévben legalább 6 hónapig GYES-re volt jogosult a jövedelemhatár 4.400.000)

Mi e szerint jártunk el, mivel az én értelemzésem a következő:

- én az adóévben TGYÁS-t és GYED-et kaptam, de szerintem ez nem zárja ki azt, hogy GYES-re vagyok jogosult.

 

-mivel az útmutató nem azt írja, hogy GYES-t kapott legalább 6 hónapig a házastárs, hanem azt, hogy jogosult volt arra.

 

Az én értelmezésem szerint : A GYES-re való jogosultság és a GYES folyósításának fennállása nem ugyanaz.
A gyermek születésétől jogosult a szülő GYES-re, mégpedig alanyi jogon. De ha egyben GYED-re stb. is jogosult, akkor választania kell az ellátások között.

 

Várom a véleményeket.

 

Előre is köszi!

  1. 2010. június 2. 19:1822.

    Köszi vettem a lapot.

     

    A témát én már lezártam.

     

    Köszi a hozzászólást!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (21)
    2010-06-02  19:16
  2. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. június 2. 19:1621.

    Továbbra is rosszul értelmezed. Nem vagy jogosult gyes-re, ha más ellátást választottál. Ennyi.

     

     

    előzmény:
    zümcsi1 (18)
    2010-06-02  18:26
  3. 2010. június 2. 19:1520.

    Ez a te véleményed!!!

     

     

     

    KIKÉREM MAGAMNAK, HOGY ILYENEKKEL MEGVÁDOLJ!

     

     

    Lehet, hogy te így jársz el bizonyos ügyekben én nem az tuti!

     

     

     

    EZZEL A TÉMÁ LEZÁRTNAK TARTOM!

     

    ui: megjegyezni kívánom, hogy én ez a fórumot azért, hoztam létre, hogy véleményeket kérjek, nem pedig azért, hogy az ilyen rosszindulatú emberek véleményét olvasgassam, ha érdemben nem tudsz hozzászólni, ne írj, mert a vádaskodásodra nem vagyok kiváncsi!!!

     

    előzmény:
    william (19)
    2010-06-02  19:03
  4. 2010. június 2. 19:0319.

    Én azt gondolom, hogy te ezzel tökéletesen tisztában voltál akkor is, amikor elkészítetted a bevallást, csak bepróbálkoztál, hátha nem szúrják ki.

    Mikor behívtak ellenőrzésre, egyből erre gondoltál, pedig úgy is behívhattak volna, ha minden rendben van a bevallásoddal. Ha bizonytalan voltál, megkérdezhetted volna, mielőtt beadod a bevallást. Az, hogy neked sok munkád volt vele, még nem jogosít kedvezményre.

    Mint már korábban is írták, a GYES-re való jogosultságnak az is feltétele, hogy egyidejűleg más ellátásban ne részesülj. Ha GYED-et, TGYÁS-t kapsz, nem vagy jogosult GYES-re.

     

    És már csak azért sem azt írják be, hogy akinek GYES-t folyósítottak, mert előfordulhat olyan eset, hogy valaki tényleg jogosult, de nem igényli (meg más egyebet sem), és neki is jár a kedvezmény.

    előzmény:
    zümcsi1 (18)
    2010-06-02  18:26
  5. 2010. június 2. 18:2618.

     

    Nem bántottál meg, de ne haragudj, de, lehet hogy neked egyértelmű számomra még mindig nem. Helyesebben nem értek egyet vele. Amennyiben 6 hónap gyes folyósítást értenek alatt írják azt bele a tájékoztatóba!

     

    A másik, hogy gyes ugyebár alanyi jogon jár a gyermek megszületése után 3 éves koráig: na már most nekem van egy gyerekem aki 1 éves, tehát JOGOSULT vagyok gyesre

     

    gyed és tgyás, pedig ugyebár biztosítotti jogviszony után jár: nekem az is megvan, tehát JOGOSULT vagyok rá

     

    Tudom, hogy mivel mindegyikre jogosult vagyok csak az egyiket választhatom, de ha én most lemondom a gyed-et és igénylem a gyes-t már kapom is!!!

     

    Azzal, hogy nem azt (gyes) igényeltem még megvan a jogosultságom, hiszen a törvényben előírt feltételek adottak nálam.

     

    Ez is nézőpont kérdése, ki így ki úgy értelmezi.

    Ráadásul egy másik fórumon azt írák, hogy apeh-os továbbképzésen azt mondták, hogy bizony a tgyás és a gyed időszaka is számít. Na akkor most mit gondoljon az ember fia???

     

    Engem nem is a pénz érdekel, csak ha mindenki annyit foglalkozna egy-egy adóbevallással amennyit én ezzel, akkor nem máj 20 hanem szept 20 lenne a beadási határidő. Amennyit én agyaltam, gondolkodtam, utánanéztem az a nem mindegy. Mert én még mindig úgy gondolom, hogy helyesen jártam el.

    Ez persze már lényegtelen, ez már lefutott ügy és sztem mindenki úgy van vele, hogy úgyis az APEH-nak van igaza. Attól én még ugyanolyan boldog ember leszek a családommal és a gyerekeimmel!!! (csak az a bosszantó, hogy ilyen "kisembereknél" mint mi mindenbe belekötnek és büntetgetnek aki meg milliókkal meg milliárdokkal tartozik azt nem tudják behajtani. Ez a szégyen!!! Ilyenkor kinyílik a "bicska" a zsebembe!

     

    Persze ez csak az én magánvéleményem!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (17)
    2010-06-02  12:31
  6. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. június 2. 12:3117.

    Nem akarlak megbántani, de ez elég egyértelmű(nek kellett volna, hogy legyen).

     

    Bár én könnyen beszélek, hozzá vagyok szokva a jogi nyelvezethez.

    előzmény:
    zümcsi1 (16)
    2010-06-02  12:13
  7. 2010. június 2. 12:1316.

    Csaj tájékoztatásul annak, aki benézett a fórumba.

    Voltunk az Apeh-ba és jól sejtettem a gyes-es résszel volt probléma.

    Tehát mindenkinek aki ilyen helyezetbe kerül:

    az APEH a legalább 6 hónap gyes jogosultság alatt azt érti, hogy az adott adóévben legalább 6 hónapig GYES-t folyósítottak az érintett részére.

     

    Köszi mindenkinek a hozzászólásokat!

    előzmény:
    zümcsi1 (1)
    2010-06-01  12:43
  8. 2010. június 2. 12:1115.

    Szia!

     

    Bocsi, hogy csak most reagálok.

    Azért nem én vettem igénybe a kedvezményt, mivel azt ugyebár csak az adód erejéig veheted igénybe és nekem az adóm (tgyás és gyed után) olyan kevés, hogy az adójóváírás és életbizt. kedvezmény teljesen ki is meríti.

    Így a lakáshitel kedv. már nem tudtam igénybe venni, mert nem volt miből!

     

    előzmény:
    william (14)
    2010-06-01  15:05
  9. 2010. június 1. 15:0514.
    Olvasgatom már egy ideje a topikot, de egy dolgot nem értek: Miért nem te vetted igénybe a kedvezményt? Vagy a te jövedelmed még magasabb?
    előzmény:
    zümcsi1 (1)
    2010-06-01  12:43
  10. 2010. június 1. 14:4113.
    Ez érdekes. Én úgy vagyok jogosult adókedvezményre, hogy családi pótlékra jogosult gyermekem van, akiért nem kaptunk szociálpolitikai támogatást. Azt hiszem az SZJA 73. pontja körül van ez, tavaly legalábbis ott volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. június 1. 14:1512.
    Nem tudom, hogy mire juttok, de lehet h minden rendben lesz, csak sok a visszaigényelt adó és ezért hívják be ellenőrzésre.
    előzmény:
    zümcsi1 (1)
    2010-06-01  12:43
  12. 2010. június 1. 13:3311.

    rosszul értelmezted... ha gyedet kapsz, akkor nem vagy jogosult gyesre, tehát kedvezményt sem vehetsz igénybe.

    Egyszerre csak egyféle anyasági támogatásra lehet jogosult az ember.

    előzmény:
    zümcsi1 (1)
    2010-06-01  12:43
  13. 2010. június 1. 13:3110.
    Van még a lakáshitel után kedvezmény? de csak az államilag támogatottnál, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. június 1. 13:189.

    Erről van szó.

     

    Én értem, hogy a topicindító miről beszél, de a helyzet az, hogy amennyiben igénybe veszi a tgyás-t, gyed-et, akkor nem jogosult gyes-re, mert a választása más ellátásra esett.

     

    Vagyis: csak abban az esetben vonatkozna a topicindítóra a fenti szabály, ha gyes-t kapott volna.

     

     

    előzmény:
    Ischia (6)
    2010-06-01  13:12
  15. 2010. június 1. 13:188.

    Kivi39!

     

    Köszi a bíztatást rám fér.

    Remélem, hogy igazad lesz, de hát az ember sztem egyszerre arra tud gondolni, ha pl az Apeh-tól kap levelet, hogy vmi baj van.

     

    Köszi mégegyszer

    előzmény:
    kivi39 (7)
    2010-06-01  13:14
  16. 2010. június 1. 13:147.
    Szeritnem meg ne aggódj. Amikor a férjem először igényelte vissza a lakáshitel miatt az adót, őt is behívták ellenőrzésre. Fél óra alatt megnéztek minden papírt és elengedték, mert minden rendben volt.
    előzmény:
    zümcsi1 (1)
    2010-06-01  12:43
  17. 2010. június 1. 13:126.
    Nem egy mai cikk, de Itt ezt írják:

    Nem jogosult GYES-re, aki 
    •  táppénzt 
    •  terhességi, gyermekágyi segélyt 
    •  GYED-et 
    •  öregségi, rokkantsági és baleseti rokkantsági nyugdíjat 
    •  GYET-et 
    •  rendszeres szociális segélyt 
    •  munkanélküli járadékban
    •  pályakezdő munkanélküli segélyt kap

     

    előzmény:
    zümcsi1 (1)
    2010-06-01  12:43
  18. 2010. június 1. 13:105.

    Bandi

     

    Bizony ez az, hogy én így értelmezem aztán mégiscsak nekik lesz igazuk :(

    Én azért, ha nem jutunk holnap dűlőre valószínű, hogy kérek egy állásfogalalást végső elkeseredésemben.

     

    előzmény:
    *bandi* (3)
    2010-06-01  13:06
  19. 2010. június 1. 13:094.

    Szia!

     

    A férjem a nagyobbik lányunk után gyes-t kapott (kb. 5 és fél hónapig), miközben én terhes voltam a kisebbik lányunkkal.

     

    Mikor a kicsi megszületett lemondta a férjem a gyes-t (tehát nagyra már csak családi pótlék jár) én pedig a kicsi születése után a tavalyi évben 6 hónapig tgyás-t és és utána gyed-et kaptam.

     

     

    előzmény:
    makkmarci (2)
    2010-06-01  12:58
  20. 2010. június 1. 13:063.

    Szerintem ilyet sehol nem írt.

     

    Topikindító: én hasonlóan értelmezném, mint te, de ettől még sajnos lehet, hogy az Apeh nem úgy gondolta. :(

    előzmény:
    makkmarci (2)
    2010-06-01  12:58
  21. 2010. június 1. 12:582.
    Nem tudom, hogy értelmezem-e, amíg Te GYED-et kaptál, addig a férjed GYES-t kapott?
    előzmény:
    zümcsi1 (1)
    2010-06-01  12:43

Címlap

top