Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Menyasszonyi ruhák

katy27
Létrehozva: 2010. Április 29. 13:02

Sziasztok!

 

Nálam tapasztaltabb menyasszonyok és ex-menyasszonyok  véleményét szeretném kérni, mert képtelen vagyok zöldágra vergődni ruha ügyben.

 

Mikor elkezdtem szervezni az esküvőnket, először a költségvetést állítottam össze. A neten talált minta költségvetések, tól-ig adatok alapján ruha kölcsönzésre 100-150 ezer forintot lőttem be. Azonban elkezdtem nézelődni a Vaterán és a Teszveszen, és döbbenten láttam, hogy a fotók alapján tök jó, új vagy egyszer használt ruhákat lehet kapni akár már 30 ezer forintért, ill. egyes fórumokon felmerültek a kínai bevásárlóközpontok (Ázsia, Sárkány), mint olcsó beszerzési források.

 

Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség a hat számjegyű összegért bérelhető, ill. a 40-50 ezer forintért megvehető ruhák között? Utóbbiaknak rosszabb a fazonja, az anyaga, a varrása? Utóbbi kettő számít, ha kb. 6 órát lesz rajtam a cucc, és már a vacsorán sem abban akarok lenni, ill. tánc közben sem lesz rajtam? 

 

Hagyományos, fehér, habosbabos esküvői ruhát szeretnék, amilyenről minden kislány álmodik. ( Igen, nekem 6 éves korom óta sem jött meg a józan eszem, és javult meg az ízlésem ) Érdemes ilyesmit aukciós oldalon venni, ill. kínai boltokban próbálkozni?

Előre is köszi mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat!

 

Katy, az izgatott menyasszony

 

  1. 2010. október 22. 15:3540.
    én megvárnám az új kollekciót ami év végén jön
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  2. 2010. május 2. 20:3139.
    Nekünk jövő nyáron lesz az esküvőnk,de egyszerűen én sem tudok dönteni.Nagyon nehéz.Sok szép ruha,de egyik sem tökéletes igazán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. május 2. 18:1638.
    Húúú ez az átlátszó nagyon dögös :)
    előzmény:
    robotika (36)
    2010-04-30  10:45
  4. 2010. május 2. 18:1537.

    Csajok!

     

    Köszönöm szépen a segítséget!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. Április 30. 10:4536.

    Szia !

    Nézd meg itt  az esküvői ruhák között az ötödik hasonlít ara mint amilyet szeretnél esküvői ruha

    Bár nem sellős az alja, de mivel tervez és varr a hölgy szerintem eltud készíteni olyat is.

     

    A topickinditó kérdésére pedig egyszerű a válasz :) 

    A konfekció darabok egyszerűbb rosszabb anyagokból vannak, a varrónők akik varrják sem a szakma legjobbjai ...  Másrészt  levarrnak 300-500 darab ruhát , mindegyik csak egy munkafázist csinál olyanok mint a robotok:( Az anyag nagy tételben olcsóbb, a kínai munkaerő olcsó ...

    És vannak olyan kölcsönzők is akik angliából hozzák be a ruhákat amiket 1* felvesznek az angolok aztán eladják fillérekért (ott nem divat a kölcsönzés) és onnan hozzák a szegény kelet európaiaknak:(

     

     

    Az egyedi tervezői darabok drágábbak mert általában minőségi  anyagból vannak, nem sokszáz készül belőlük,  akik készítik nagyrészt jó szakemberek. (Bár itthon vannak olyan tervezők akiknél koklerek dolgoznak:( ) 

    Aztán van olyan is hogy a márkát fizeted meg és nem a minőséget:) 

    Szerintem nem éri meg konfekcióért( Pl mindenféle olasz meg angol esküvői ruha) fizetni 150-300 ezret mikor vannak tervezők akik olcsóbban is elkészítenek egy egyedi darabot. Egyrészt méretre készül másrészt egyedi lesz  :) 

     

    Ez olyan mint a Rolls Royce és a sima autók :) A tömeggyártás mindig olc sóbb de silányabb minőség.

    előzmény:
    SAABina (26)
    2010-04-29  15:11
  6. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2010. Április 29. 17:5735.

    szerintem simán elmész egy jó varrónőhöz, aki fűzőt is tud varrni, megveszed az anyagot, amit szeretnél, és megcsináltatod.

     

    én is így voltam, hogy kell bele átlátszó, nem kell bele bélés, kell rá aranyszegély... áááá, varratni sokkal egyszerűbb volt. 

     

    a képen látható csipke, amit linkeltél viszont, ha viselhető is, szóval puha, tényleg testetrekövetős, akkor olyan 20e min métere... 

    amúgy annó én is néztem ezt a ruhát. csak nekem a mellrész nem lett vona jó, így inkább a lábaim mutogattam, mint a hasam

    előzmény:
    SAABina (31)
    2010-04-29  15:33
  7. 2010. Április 29. 15:5034.

    Köszönöm!

     

    Igazából még nem aktuális, na de sosem lehet tudni ugye:) Szóval évek óta keresek ilyen ruhát (na nem egyfolytában) csak, ha egyszer férjhez megyek ilyenben szeretném amit leírtam. Kapóra jött a topic, gondoltam hátha tud valaki segíteni...De lehet, hogy tényleg varratás lesz belőle...

     

     

    előzmény:
    párhuzam (33)
    2010-04-29  15:47
  8. 2010. Április 29. 15:4733.

    Nem volt túl egyértelmű, de lehet, hogy én olvastam félre.  Bocs

     

    http://www.eddyk.com/milano/milanomain.html

     

     Azt hittem, hogy sellő fazonon az "Á" vonalú ruhát érted. Bocsi.

     

    Miért akarod így neten megtalálni? Miért nem nézel szét a kölcsönzőkben? Vagy megvarratni akarod? Az szerintem nem fog menni. 

    előzmény:
    SAABina (31)
    2010-04-29  15:33
  9. 2010. Április 29. 15:4232.

    Én ezt a ruhát keresném esetleg vki nem látta kiárusítás közben? Elvileg ez egy 2008-as modell.

     

     

    Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. Április 29. 15:3331.
    Köszönöm a linkeket! :) De egyik sem felel meg azoknak amit leírtam ( elnézést, ha félreérthető voltam ), egyik sem sellőfazonú, nem is látszik át a hasrésznél, ami nagyon sexi és nekem úúúúúgy kell :) de azért köszönöm, hogy időt szántál rám!
    előzmény:
    párhuzam (28)
    2010-04-29  15:26
  11. 2010. Április 29. 15:3330.
  12. 2010. Április 29. 15:3229.

    Sziasztok!

     

     

    Anno, mikor én férjhez mentem, én is a helyi szalonok felkutatásával kezdtem. Szép ruhákat láttam, néha horrorisztikus árakon. Igaz, nagy uszályos, királylányos ruhát kerestem, olyan igazi habos-babosat. 110 ezer alatt aligha találtam, plusz kiegészítők. És némelyik ruha annyira nehéz volt, hogy a vállfát két kézzel fogtam, hogy el ne ejtsem.  És akkor kezdett lelkiismeret furdalásom lenni, hogy pár óráért több, mint százezer forintot adjak ki. Aztán kimentünk a sláger Beregszászra és olyan szép ruhát találtam, ami tényleg megvalósította álmaimat. Itthon sehol nem találtam meg azt a ruhát ami számomra 4 az 1-ben, kint meg nem is kerestem és meglett. Igaz, akkor még ragasztották kint a strasszköveket, de hazahoztam és egy varrónő párezer forintért rávarrta az egészet, hogy tuti legyen a nagy napra. És ráadásul a ruha is pillekönnyű volt, ami azért nem hátrány ha egész nap azt viseled, egész éjfélig.

    Az itthoni szalonok ruháinak árában szerintem benne van a vállalkozás költsége, rezsiköltség, alkalmazottak bére, szalonbérlési költség és még nem is tudom mennyi minden. Megértem egyébként a szalonosokat mert nem könnyű egy vállalkozónak Mo-on. De én viszont 65 ezerből megúsztam a ruhakérdést és nem utolsó sorban most is itt lóg a szekrényemben. Vigyáztam rá nagyon, de nem aggódtam, hogy mi lesz, ha lesz rajta egy folt, mennyi kauciót kell majd fizetnem...

    Az ázsiás ruhákat én is megnéztem, szépek, bár nekem a fehérek nem voltak azok az igazán hófehérek.

    Katy! Keress minél több helyen, biztosan te is megtalálod A ruhát, nem drágán!

    Bocsi, h. hosszú lettem!

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  13. 2010. Április 29. 15:2327.

    Szerintem minden kolcsozoben vannak olcsobb ruhak, es habosbabos is, plane Bp-n domping lehet beloluk. Szanj ra 2 napot es jard vegig. megmondod mit szeretnel, probalsz felirod a nevet ami tetszik, alszol ra es dontesz, mielobb, mert ha szezonja van akar aznapra mar el si kelhet. Sok sikert!

    ja fugg attol, hogy ki a tervezoje, mennyire uj kollekcio, stb. De szerintem h nem szakadt rad a bank, nem erdemes tobbet adnod ra 50e-nel. 

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  14. 2010. Április 29. 15:1126.

    Sziasztok!

     

    Topicindító! Remélem nem haragszol meg, hogy személyes kérdéssel fordulok  topictársaink felé, de nem szeretnék ezért másik topicot nyitni...

     

    Hasonló ruhát keresek, mint a csatolt kép, CSak, van egy két dolog amit máshogy szeretnék.

    Legyen pánt nélküli, sellő fazonú, a mellalatti rész legyen ez fényes átlátszó anyag, csillámokkal, a mellrész az lehet ilyen fazon is ami a képen van, de az is legyen ez a fényesebb és rikítóbb fehér anyag ( nem tudom mi a neve pontosan ) és itt is legyenek csillámok, vagy flitterek, olyanok amik egy menyasszonyi ruhához illenek. Rengeteg képet néztem már, de egyik sem volt az igazi...esetleg találkozott már valaki ilyennek ,vagy hasonlóval?

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  15. 2010. Április 29. 15:0325.

    Ez most off, de a PET-palackokat sok formában látod újrahasznosítva.

     

    Pl. a polárpulcsik, polártakarók is újrahasznosított műanyagból vannak.  

    előzmény:
    Stella73 (23)
    2010-04-29  14:38
  16. 2010. Április 29. 14:4224.
    Erre jó a karikás alsószoknya, csak alulról meg lebegtetni, és bejön a friss levegő.
    előzmény:
    moncsika100 (17)
    2010-04-29  14:25
  17. 2010. Április 29. 14:3823.
    Lehet, hogy megkapom érte a leugatásokat, de több helyről hallottam, hogy a kínai ruhák mind 100 % műanyagból vannak. Állítólag a pillepalackokat alakítják át valahogy. Ez mondjuk lehet, hogy pár órára sem túl egészséges viselet.
    előzmény:
    katy27 (20)
    2010-04-29  14:32
  18. 2010. Április 29. 14:3822.

    Igazad van! Nagyon jól megfogalmaztad, amit én is szerettem volna:)))

     

     

    előzmény:
    párhuzam (18)
    2010-04-29  14:27
  19. 2010. Április 29. 14:3421.
    Ezt miből gondolod, hogy ki kell a ruhát használat után tisztítani? Én még ilyet nem hallottam.
    előzmény:
    etilany (6)
    2010-04-29  13:30
  20. 2010. Április 29. 14:3220.

    Lányok, nem győzöm megköszönni, tök jókat írtok! Nagy megkönnyebbülés, hogy nem irreális 50 ezer körül megfelelő ruhát találni. Engem nem érdekel, hogy ki tervezte, vagy tetszik, vagy nem, az utóbbi esetben nem tesz boldoggá egy Armani ruhacímke. 

    Ukrajna sajnos nem igazán jöhet szóba, nagyon messze van, és mivel még sosem jártam ott, nem mernék egy barátnőmmel kettesben nekivágni, a pasimat meg ugyebár mégse vihetem... Az ukrajnai ruhákat áruló pesti bolt címét viszont megköszönném.

    A kínából rendelés is izgalmasan hangzik, de nem mernék ilyesmit próba nélkül venni. Sőt, úgy általában semmit se, ennyire nem vagyok bevállalós.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. Április 29. 14:2919.
    Ment a privi!
    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  22. 2010. Április 29. 14:2718.

    A márkás ruhák, és a házilag varratott ruhák között óriási a különbség. Ezt viszont nem mindenki látja. (nem rosszindulat!) Én egyből megmondom,  egy ruháról, hogy az milyen minőség, de nagyon sokan egyszerűen nem tudnak különbséget tenni. A násznép általában el szokott ájulni mindentől.

     

    A kínai ruhákat nem ismerem, de az ukrajnában, és romániában varrt ruhák elég szépek, de elég "egyszerűek". Legalábbis én még nem láttam gazdagon gyöngyözött ruhát ami onnan lett volna.

     

    Én azt tanácsolom neked, hogy nézz meg ilyet is, és olyat is, és amelyik neked igazán megtetszik, azt válaszd! Hiába vennél fel egy 40ezreset, ha nem érzed benne magad olyannak, amilyennek elképzelted. (tapasztalat)

     

    Ne engedd, hogy befolyásoljanak, mert meg fogod bánni! (ez is tapasztalat)

     

    A vaterán én is láttam már szép ruhákat, de azért érdemes élőben megnézni. 

     

    És nem árt egy ügyes kezű varrónőt keresned, aki majd rád alakítja. Alsószoknya pedig kötelező!!!!!

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  23. 2010. Április 29. 14:2517.

    Egyetértek az első válaszolóval: az anyag és a varrás minősége adja a különbséget. 

    Az olcsó ruhák általában szar anyagból vannak: bélés selyemből, vagy 100% poliészterből, amibe részben beleizzadsz mert olyan lesz, mintha egy najlonzacskóban lennél, részben pedig pl. gyűrődik.

     

    Egyébként a fenti kitétel a normál, hétköznapi hordású ruhákra is vonatkozik.

    Csodák nincsenek: egy nemes anyag drága, a vacak utánzat olcsó. Nem igaz, hogy csak a hírnevet kell megfizetni. Azt is, de nem csak.  

     

    Szóval szerintem csak óvatosan.... 

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02

Címlap

top