Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rehab járadék utáni rokkan

bkzsuzsika
Létrehozva: 2010. február 26. 22:45

Segítséget szeretnék kérni.

Rehabilitációs járadék lejárta után ha újból leszázalékolnak valakit és a mostani 50-79%-régi 67 % ot kapja ,akkor mennyi lesz a nyugdíja. A rehab járadék a mostani rokk nyugdíj 120%, de közben emelik  mint a nyugdíjat. Ha lejár ezt a nyugdíjat kapja tovább, persze nem a 120%-ot , vagy mi lesz a számítás alapja, hisz a 3 év csak szolgálati idő, a kereset meg nem bér!

Valaki már jár ebben a cipőben, vagy tud pontos infót adni hol lehet ez megnézni?(mert én eddig sehol nem találom)

  1. 2010. október 24. 20:5275.

    Sziasztok!

     

    Rossz volt a gépem és mostanában nem is igen néztem ide, hisz aki írt az priviben tette....

    Örülök, ha néha írogattok ide, sorstársakként jó tudni mi vár ránk, hová kell fordulni.....  kinek hogy alakul a sorsa.

     Tehát nézzetek be máskor is, s tapasztalaitokat írjátok meg.

    Tono-val priviben megosztottam a tapasztalataimat.....

    Mint tudjátok, én a fellebezés után visszakaptam a rokkant nyugdíjat.

     2012. első felében kell majd mennem. 

    Nem tudom ,még nem találkoztam olyannal akinek a rehabja lejárt, azt tudom meghosszabbíthatják,össz 3 évre.

    S utána orvosi vizsg ami eldönti, hogy rokkantnyugdíj vagy meló.

     

    Titeket hamarabb visszahívnak, kérlek majd írjátok meg  mi, hogy alakul...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  2. 2010. október 14. 19:5774.

    Köszönöm szépen a válaszokat. Én sem számítok semmi jóra, mit tudnának vajon ajánlani egy beteg embernek, hiszen az egészségesek tömkelege is munkanélküli.

    Azért még várok másoktól is hozzászólásokat, véleményeket, megköszönöm ha a saját esetüket megosztják velünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (73)
    2010-10-13  22:07
  3. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. október 13. 22:0773.

    Szia!

    Bocsi,hogy belekotyogok,én is ebben a cipőben járok,néhány hónapja írogattam is itt...

    Én reheb. járasékos vagyok, áprilisban telik le a két évem.Nem sikerült munkát találni nekem, én ettől is félek,hogy lesz valami "megtorlás"Az orvosszakértő leírta,hogy milyen korlátozásokat kell figyelembe venni, a Munkaügyi kp ezt kiegészítette a diagnózisok alapján, próbálkoznak,de semmit sem találnak.Én 70-es vagyok,állítólag a korom miatt rokk.ny-ba nem tesznek, a rehab.járadék ugye magasabb,mint a rny.,remélem,nem minősítenek vissza.

    A Munkaügyi kp-ban együttműködőek,rendesek-de lehet,hogy ez ügyintézőn is múlik-de velem csak annyit tudnak tenni,hogy 3 havonta behívnak,beszélgetünk

    Ildi

    előzmény:
    tono60 (70)
    2010-10-13  21:50
  4. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2010. október 13. 22:0472.

    Szia Tono!

     

    Engem tavaly nyáron 11 év után raktak ki rehab.járadékosnak. 20 hónapra kaptam a járadékot. Fel kellett vennem a kapcsolatot a munkaügyi központtal, hátha találnak számomra munkát. Nem találtak. Közben 2 havonta tanácsadásra kell járnom, hogy vissza tudjak illeszkedni a társadalomba, mivel szerintük már túl régóta vagyok itthon.

    Nekem 2011 február végéig tart a rehab, de már szóltak, hogy decemberben meg kell kérvényeznem, hogy a maradék 16 hónapot is megkapjam. 2011 májusában kellene mennem felülvizsgálatra. 

     

    Épp ma beszéltem egy sortárssal, aki nemrég kérte a hosszabítást, és előre hozták neki az orvosi vizsgálatot.

     

    Ja, és én 59-es vagyok.

    előzmény:
    tono60 (70)
    2010-10-13  21:50
  5. 2010. október 13. 21:5371.
    Hű, ez először privi akart lenni.
    előzmény:
    tono60 (70)
    2010-10-13  21:50
  6. 2010. október 13. 21:5070.

    Kedves bkzsuzsika!

     

    Ne haragudj, hogy ismeretlenül is zavarlak.

    A topicodból próbáltam előzetesen tájékozódni, hogy mi is vár rám. 2 hete voltam még rokkantnyugdíjasként soros felülvizsgálatra a bizottsághoz, még nem kaptam meg a határozatot, de szinte biztos, hogy rehabilitációs járadékra tettek ki.

    Már csak az lesz a kérdés, hogy mennyi időre.

    9 éve rokkantsági nyugdíjas vagyok, többféle betegséggel.

    Azt szeretném kérdezni - mivel látom, hogy Te jártas lehetsz már ebben a témában - hogy mi lesz vajon, ha lejár a megszabott idő és nem fognak tudni munkát ajánlani? Vagy tudnak majd? El vagyok ám keseredve, 1960-as születésű vagyok, szívműtétem is volt már.

     

    Ha lehet, kérném szépen a válaszod, hogy Te most hol tartasz? Dolgozol-e, tudtak-e valamit ajánlani vagy képzésben kell résztvenni? 

     

    Ha gondolod, hogy inkább a fórumodra írjam be - és ott válaszolsz - akkor talán a fórumot is újra lehetne éleszteni, biztosan sokan mások is jönnének. A régiek megosztanák az eddig eltelt idő tapasztalatait. A sok új - ahogy hallom, most szinte minden rokkantnyugdíjas - pedig jöhetne gyűjteni egy kis tudást.

     

    Köszönöm ha időd engedi, és válaszolsz.

    Üdv!

    tono60

    előzmény:
    bkzsuzsika (1)
    2010-02-26  22:45
  7. 2010. március 9. 21:3669.

      Nem igaz ez a nclé!!!!

    Megírtam egy hsz, fontos adatokkal és csak úgy nem továbbítja, elszáll a ...z éterbe!

     A lényeg az volt, hogy ma 2010.03.09.-én 9.05 től a mr1,Kossuth rádióban a Napközben adásban a rokkant nyugdíjról rehab járadékról, és a csökkentlátók Észak Alföldi Régióban való rehabilitálásáról volt szó vagy másfél óra hosszat.

     http://www.hangtar.radio.hu/hangtar/  ra kattantok  az időpont szerint meghallgathatjátok.

     

    Jó tudni, igaz szerintem olyan túl sok újat nem mondtak....  

     

    Szép estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. március 8. 15:2868.
    Köszönöm a felköszöntést, nagyon jólesik, hogy gondoltatok rám ! Fogadjátok az  udvarocskánkon nyílt Erdélyi, székelyföldi hóvirágjaimat, szeretettel küldöm! Zsú
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. március 8. 06:5367.

    Akkor itt is még egyszer!

     

    kedves Topikdítónak szeretnék nagyon sok Boldog szülinapot kívánni. Remélem, drága Zsú éés Kedves Topiktársaid is megtaláljátok a probléma megoldását.

     

    Hiányzol, Drága Barátnőm, nagyon szeretnélkek már látni.

    előzmény:
    gamelady (66)
    2010-03-07  22:40
  10. 2010. március 7. 22:4066.

    Szia Zsú!

     

    Boldogságos születésnapot kívánok Neked szeretettel!

    Én pont 1 évvel és 1 hónappal "előztelek" meg .

     

     

    :Gizus

    előzmény:
    bkzsuzsika (65)
    2010-03-05  22:58
  11. 2010. március 5. 22:5865.

    Majd 12.- e után elválik, ugyanis az első határozattal, amit a dec eleji felülvizsgálat után kaptam, az volt benne, hogy márc-ig folyóítják. Aztán megfellebbeztem, , ferbr 25.-én voltam, de határozat csak márc legvégén lesz, vagy utána... . Ezért nem tudom,hogy s mint gondolják.

    Már csak egy hét...... s megtudom ....

    Szép estét....., puszika Zsú

    előzmény:
    gamelady (64)
    2010-03-05  21:57
  12. 2010. március 5. 21:5764.

    Szia Zsú!

     

    Nem fogsz ellátatlanul maradni... Nekem jan 1-től jár a rehab, de mivel nem volt még kiszámolva, megállapítva az összege, ezért jött rendesen a rokk. nyugdíj (pedig az már nem járt volna elvileg). De mondták is, hogy így lesz, majd amikor kiderül a pontos összeg a rehab-ra, akkor szoroznak, osztanak- visszaszámolnak stb. Ez most nálam úgy nézett ki, hogy jan. ban jött még a rendes rokk. nyugíj, febr. ban pedig megállapítottak egy ún. "becsültet", s abból levonták a a nyugdíj járulékot, meg a jan-i többletet. Tehát ez nincs már annyi, mint a rokk. volt, de majd helyre fog jönni, csak kérdés, mikorra. Amíg csak a "becsült" van, addig nyilván nem.

    Nálam az volt egy kis ijedelem, hogy a mostanit egy héttel később hozta a postás, mint a nyugdíjas naptárom szerint kellett volna. De erre is azt mondták, hogy ezután úgy lesz, ahogy a rokk. nyugdíj volt. (Csak most az átállás miatt volt a csúszás.)

    Pussz: Gizus

    előzmény:
    bkzsuzsika (61)
    2010-03-05  17:57
  13. 2010. március 5. 18:1263.
    folytatása:

    Rokkantsági nyugdíjra az jogosult, akinek egészségkárosodása
    • 79 százalékot meghaladó mértékű, vagy
    • 50-79 százalékos mértékű, ezzel összefüggésben a jelenlegi vagy az egészségkárosodását megelőző munkakörében, illetve a képzettségének megfelelő más munkakörben való foglalkoztatásra a rehabilitáció nélkül nem alkalmas, azonban a rehabilitációs szakértői szerv szakvéleménye alapján rehabilitációja nem javasolt és
    • Életkorára előírt szolgálati idővel rendelkezik, és
    • Az egészségkárosodása következtében kereső tevékenységet nem folytat, vagy keresete, jövedelme legalább 30 százalékkal alacsonyabb az egészségkárosodást megelőző négy naptári hónapra vonatkozó keresete, jövedelme havi átlagánál, és
    • Táppénzben, baleseti táppénzben nem részesül.

    Rendszeres szociális járadékra az jogosult, akinek legalább 40 százalékos mértékű egészségkárosodása a keresőtevékenység folytatásának időtartama alatt – ideértve a keresőtevékenység megszűnését követően folyósított táppénz, baleseti táppénzt és a munkanélküli ellátás időtartamát is – keletkezett, és ezzel összefüggésben a jelenlegi vagy az egészségkárosodását megelőző munkakörében, illetve a képzettségének megfelelő más munkakörben való foglalkoztatásra rehabilitáció nélkül nem alkalmas, és
    • rendszeres szociális járadék megállapításának időpontjában
    o – a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt még nem töltötte be, és
    o -  rendelkezik a rokkantsági nyugdíjhoz életkora szerint szükséges szolgálati
        idő felével, és
    • saját jogú nyugellátásra nem jogosult, és
    • nem részesül rendszeres pénzellátásban, keresetkiegészítésben, átmeneti keresetkiegészítésben, jövedelemkiegészítésben, átmeneti jövedelemkiegészítésben, átmeneti járadékban, bányász dolgozók egészségkárosodási járadékában és
    • keresőtevékenységet nem folytat, vagy a rendszeres szociális járadékra való igény benyújtását megelőző négy naptári hónapra vonatkozó keresetének, jövedelmének havi átlaga nem haladja meg a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összegének 80 százalékát.

    A rendszeres szociális járadék keresettől függetlenül fix összegű ellátás, amelynek összege 2009. évben havi 27.000 forint.

    Mindegyik ellátás mellett különböző korlátozással lehetőség van kereső tevékenység folytatására.

    Valamennyi egészségkárosodott személy az ONYF 3515-270D nyomtatványon terjesztheti elő ellátási igényét a lakóhelye szerint illetékes regionális nyugdíjbiztosítási igazgatási szervnél. Ennek a kitöltött és aláírt nyomtatványnak a benyújtásával – az előírt mellékletek csatolásával – kezdeményezhető az előzőekben ismertetett egészségkárosodáson alapuló valamennyi ellátás megállapítása is. Konkrét ellátástípus „választására” az igénylő az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet szakvéleményének birtokában lesz jogosult.

    Az igénybejelentő lap mellett az igénylőnek ki kell töltenie, és mellékelnie kell az ONYF.3515-278.számú „Nyilatkozat” nyomtatványt, továbbá csatolnia kell

    • egészségi állapotára, gyógykezelésére, rehabilitációjára vonatkozó összefoglaló adatokat tartalmazó, háziorvostól, kezelőorvostól beszerezhető véleményt („Beutaló”)
    • az egészségügyi ellátásról szóló zárójelentés(eke)t, ha korábban ilyen ellátás(ok)ban részesült,
    • amennyiben az igény előterjesztésekor foglalkoztatott, a foglalkozás-egészségügyi alapszolgáltatás orvosának (üzemorvosnak) tájékoztatóját a munkaköri feladatairól, a munkavégzés körülményeiről, kockázati viszonyairól, arról, hogy egészségi állapota alapján jelenlegi munkakörében továbbfoglalkoztatható-e.

    Fontos, hogy az igény előterjesztésével egyidejűleg az előzőekben felsorolt mellékletek („Nyilatkozat”  és egészségügyi dokumentáció) csatolásra kerüljenek, ellenkező esetben az igénylő 15 napos határidő kitűzésével hiánypótlásra kerül felszólításra, amennyiben eredménytelenül, úgy az eljárást végzéssel meg kell szüntetni.

    előzmény:
    bkzsuzsika (62)
    2010-03-05  18:09
  14. 2010. március 5. 18:0962.

    Most olvastam az ADÓZÓNÁ-ban és bemásolom....hátha jó lesz valakinek még :

    Aki rehabilitálható lesz, az nem minősül rokkantnak, részére tehát – amennyiben rendelkezik az egyéb jogosultsági feltételekkel – rehabilitációs járadékot és nem rokkantsági nyugdíjat kell megállapítani. A rehabilitáció célja az, hogy arra alkalmas munkakörben a rehabilitált személy foglalkoztatható legyen, „visszavezethető a munkaerőpiacra”. Aki nem rehabilitálható és az előírt mértékű egészségkárosodása fennáll, az értelemszerűen rokkant, és ha rendelkezik az egyéb feltételekkel is, rokkantsági nyugdíjra szerezhet jogosultságot.

    Természetesen mindezeknek függvénye, hogy az egészségkárosodás legalább 50 százalékos mértéket elérje. Gyakran előfordul, hogy az egészségkárosodás mértéke az 50 százalékot nem, de legalább a 40 százalékot eléri, ebben az esetben rendszeres szociális járadékra való jogosultság állapítható meg.

    Rehabilitációs járadékra az jogosult, akinek
    • 50-79 százalékos mértékű egészségkárosodása és ezzel összefüggésben foglalkoztatásra rehabilitáció nélkül nem alkalmas és
    • Kereső tevékenységet nem folytat, vagy
    • Keresete, jövedelme legalább 30 százalékkal alacsonyabb az egészségkárosodás bekövetkezését megelőző négy naptári hónapra vonatkozó keresete, jövedelme havi átlagánál, továbbá
    • Rehabilitálható,
    • A rokkantsági nyugdíjhoz az életkora szerint szükséges szolgálati időt megszerezte és
    • Nem részesül egyéb társadalombiztosítási, pénzbeli egészségbiztosítási, nyugdíjszerű rendszeres, vagy munkanélküli ellátásban.

    További fontos tudnivaló, hogy a rehabilitációs járadékra jogosultnak az állami foglalkoztatási szervvel együtt kell működnie. A megállapodás elsősorban a munkaképesség helyreállításához szükséges szolgáltatásokra, vállalásokra épül, azaz rögzítik, hogy az ellátásban részesülő személynek mit kell megtennie azért, hogy ismét munkába tudjon állni, illetve, hogy ehhez milyen állami segítséget kap. A rehabilitációs járadék legfeljebb 3 évre állapítható meg, összege megegyezik a rokkantsági nyugdíj (III. rokkantsági csoport ) összegének 120 százalékával, amely nyugdíjjárulék köteles.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. március 5. 17:5761.

    Szia !

     

    Örölök, hogy benéztél !

    űNem tudom, de ....   ha közelben van a Munkaügyi Kp, akkor én helyedben a meglévő összes iagzolással tehát papírral bemennék, hogy vegyenek nyilvántatrásba.  Aztán, majd ha kijön az összegről is valami, azt is bevinném.

     

    Itt a Munkaügyi  Főnöke a jó ismerősöm, Ő mondta, és valószínű tudta miért !!!! hogyha a határozatom megjön, akkor ne várjak mást, minennel együtt menjek be, vegyenek nyilvántartásba, mert hivatalosan későre jön hozzájuk meg  minden.....

     

    Gondolom e hónap végére megjön a határozat, amit el is fogadok ! 

    Csak vajon mikortól kapom vagyis MILYEN DÁTUMMAL lesz megállapítva, hogy jár a rehabi járadék?????? majd akkor ha jelentkeztem, vagy attól az időponttól, hogy nem utálják a rokkantságit???? 

    Mert akkor megint csak mi járunk rosszul, mert és pl márc.1 től már nem kapom, küldtek róla papírt!

     

    Te ezzel hogy vagy???

    előzmény:
    gamelady (60)
    2010-03-04  23:50
  16. 2010. március 4. 23:5060.

    Szia Zsú, és többiek!

     

    Nem tűntem el végleg, csak emésztgetem az infókat. Ha bármi újdonságot megtudok én is, jövök és megosztom Veled, Veletek. Tegnap én is beszéltem megint a helyi TB-s nővel, ismét rákérdeztem, hogy nem kell-e mennem a Munkaügyisekhez - s majdnem rámförmedt, hogy értsem már meg, addig nem, amíg nincs megállapítva a rehabom összege, vagyis a végzés. (Emlékeztetőül: Okt-ben voltam OORSZI-nál) Minden megvan, a százalékom, a nyugd. igazolványom, az utazási kedvezményem, csak az a bizonyos valorizációs szorzó hiányzik - s ezért csúszik minden.

    Szóval kivárás van... tényleg, itt ember nincs, aki két-három évre előre bármit is meg tudna jósolni ezügyben.

     

    Pusszantás

    Jó egészséget Mindenkinek!

    előzmény:
    bkzsuzsika (59)
    2010-03-03  20:02
  17. 2010. március 3. 20:0259.

    Kukk, csak gondoltam megnézem, hátha keresett itt is valaki.....

    Mert levélben kérdezgettek, de itt is lehetne....

     

    Szép estét Mindnyájatoknak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. március 2. 21:0358.

    Szia!

    Áprilisban voltam a felülvizsgálaton,a sárga kiskönyvemet szeptemberben kaptam meg, de (vsz. a nyári szabadságolások miatt) nagy késéssel került a munkaügyi kp-ba a dossziém a TB-től.---mondták a Munkaügyiben.

    Ildi

    előzmény:
    gamelady (48)
    2010-02-28  23:09
  19. 2010. március 2. 20:2857.
    , ilyen voltam az előbb.....  és akkor mégegyszer légy üdvözölve körünkben! !!!!
    előzmény:
    zs39 (55)
    2010-03-02  16:40
  20. 2010. március 2. 20:2256.

    Szia, légy üdvözölve!!!!

    Pár sort írjál magadról, mit csinálsz, mióta vagy beteg, mikor kell menj felülvizsgálatra, vagy milyen tapasztalataid vannak !

     

    Igen, ma délután  megnyugodtam végre, hisz  annak idején mikor a rehab.járadékot kezdték bevezetni, egyszerűen nem érdekelt, sehol bele sem olvastam semmibe ezzel kapcsolatban. Mert tudtam, mire nekem ezt felajánlanák, már 52 évemet betöltöm és kész, maradok nyugdíjas.

    Arra is akkor rájöttem, hogy valami van benne, ami nem a mi érdekünkben van....   épp az utána következőkkel.

    És mikor Nyíregyházán a bizottság után meghallottam, hogy ezt "ítélték"nekem is, kétségbe estem.... és nem ugrott be akkor, hogy miért is nem jó ez .  Kis idő múlva bekattant, és azóta eddig sehol senki nem válaszolt érthetően, elmagyarázva, hogy s mint lehet. Ma is ahogy a "feléledés" kérdeztem csak akkor mondta, hogy van ilyen is...... DE VAN !!!

    Azóta, dec eleje óta meg esz a fene, a távolabbi jövőt illetően .... kockáztatva a fellebbezéssel azt is, hogy visszább is vehették volna a %-ot, igazságtalanul.... de joguk van hozzá ...sajnos!

     

    Szép estét! Zsú

    előzmény:
    zs39 (55)
    2010-03-02  16:40
  21. 2010. március 2. 16:4055.
    Akkorma jó napod van, vegyél egy lottót!
    előzmény:
    bkzsuzsika (54)
    2010-03-02  16:23
  22. 2010. március 2. 16:2354.

    Szervusztok, megjöttem....

     

    Ma a nyíregyházi Nyugdíjfolyósító Igazgatóságon kértemtelefonon azt az ügyintézőt aki a rehabilitációs járadékkal foglakozik ! Nem tudom a nevét, de TÜNEMÉNY volt!!! szépen elmagyarázott mindent, érthetően, türelmesen, és a mostani jogszabályoknak megfelelően! (hisz ki tudja mi lesz addig...és ez érthető is )
    Szóval, hogy Ti is ,akit érdekel ez, tudjátok, így is-úgy is kiszámolják a mostani  számítás szerint mennyi lenne a rokkant nyugdíjam, Ha ez kevesebb mint amit kapok, felemelik annyira.
    + év elteltével, vagy kinek mennyi időre adták, és ha ismét rokkant nyugdíjas lesz és jár neki a rokkant nyugdíj kiszámolják akkor is az épp akkor hatályos törvény szerint mennyi lenne a nyugdíja. Kiszámolják azt is,-hogyha 5 éven belül van-, hogyha felélesztik a régi rokkant nyugdíját, ahhoz az addigi emeléseket is hozzáadják és ami az ügyfélnek jobb anyagilag azt adják.
    Tehát végre választ kaptam kérdésemre...és 3 év múlva nem lesz kevesebb a nyugdíjam mint amennyi most, nyugodtan el lehet fogadni a rehab járadékot.
    Tudom nem ez a gondja a legtöbb ide írónak, de ha már annyit érdeklődtem, telefonáltam, és valaki érdemben válaszolt is !!! legalább tudjuk sorstársakként !

     Sajnálom, hogy nem mondta a nevét, mert CSAK köszönettel gondolhatok rá, nemúgy mint a Bp-i ugyanezzel foglalkozóra!

     

    Viszont van egy ötletem, és végül is régióközpont és az én ügyemet sem ők intézik, mert nem ide tartozom.

     

    Tehát 06 42 551500   és a ti ügyetek, ami épp van ügyintézőjét ha kéritek, hátha ugyanilyen kedves, rendes, emberi, és szaktanácsadást adóval találkoztok !!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. március 1. 21:0353.

    Sziasztok !

    Név nélkül bemásolok egy sorstársunk hozzám írt levelét. Sokban igaza van, de.......  viszont "meghívtam hozzánk,",hátha egymáson segíthetünk , és a CSAK olvasókon is.

     

    Tudod azon nem kell meglepődeni,hogy most senki sem tud semmit mondani!Hiszen választás előtt állunk!A jelenlegi számítás alapján kiszámolják a most járó nyugdíjad és annak a 120%-át kapod.Ebből vonják a 9,5%-ot.Én 2003-ban lettem rokkant,de ehhez viszonyítva több lett a nyugdíjam /emelkedtek a valorizációs szorzók/. De ha lehet hinni a nyufignak akkor ,van olyan is akinek most kevesebbre jön ki,ezért találták ki azt,hogy nem lehet kevesebb a jelenleg folyósítottnál!Azt pedig , hogy mi lesz ha lejár a rehab talán a „Jó Isten“ tudja csak megmondani.Ezen teljesen felesleges most agyalni.Lehet nyugdíj sem lesz.De a az sem biztos,hogy megkapjuk a rokkantosítás­t.Szóval ezzel most teljesen felesleges foglalkozni.Tudod nekem több ,mint fél évem ment el arra,hogy egyáltalán megkaphassam a rehab járadékot. Mivel özvegy vagyok és az kizárta a járadék folyósítását.Ú­gyhogy bőven foglalkoztam a témával,de az, hogy mi lesz ezek után az már tényleg a jövő titka.

     

    Köszönöm a válaszát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. március 1. 13:5952.

    Gizus, nyugodtan nézegessed.....

    Varrogatok amikor rámjön akkor le sem teszem.... és közben a Tv-hallgatom általában.

     

    Olyan foltvarrást én is megpróbálnék, rengeteg kézimunkás oldal van, ahol írnak róla. 

    Csak a fórumokon nem mindenki fogad szívesen....... tapasztalat

    De ha privit írsz annak aki szimpatikusabb lehet jobban segít.

     

     

    Az Iwiw-en is vannak képek,..... ha gondolod ?

    előzmény:
    gamelady (45)
    2010-02-28  22:44
  25. 2010. március 1. 13:5251.

    Aztán gondoltam Nyíregyházát is megpróbálom....de hiába van ügyfélfpgadás, technikai okok miatt sekit sem kapcsolnak...majd holnap !

     

    Várok egy levelemre is választ az "Adózóna"-tól,  ha egyáltalán válaszolnak. És meg van kötve az ember keze, mert ha az ügy ügyintézője nem ad vagy nem tud választ adni akkor menjek a "sóhivatalba" ??? mert ennyi erővel azt is mondhatják !

     

    És vajon itt mi lesz majd???ha Nektek ilyen tapasztalaitok vannak!

     

     

    Nana* jó sok bajod van Neked is.... lehet tényleg azok miatt kellett a kiskönyv, de érdemes "kiharcolni" Gizus Neked is, meg Nekem is. Ha lesz ilyen bizok a "dumaképességembe" és hátha ki tudok egyet könyörögni.....  

    Meg se gondolná az ember, hogy mennyi szemétség mindenütt,és hogy sehol egy olyan ügyintéző, vagy nagyon ritka, aki megpróbál segíteni....

    előzmény:
    bkzsuzsika (50)
    2010-03-01  13:41
  26. 2010. március 1. 13:4150.

    Folytatás!

    És most álljon fel a hajatok ! nem teszem idézőjelbe, mert nem tudom szó szertint, a lényeg: nem biztos, hogy megadják, hol van az még, újból is adhatnak még rehabilitációs járadékot, mert 56 éves leszek 3 év múlva. Mondom, oké, de ha mégis mennyi lesz a nyugdíjam. Honnan tudja ő azt, kiszámolják! Mi alapján ?- ami van addig ! ?  De én rosszul járnék mert rég rokkant vagyok, mert a mostani fele sem lenne s lám a rehab.j-ot is nem számolják, mert annyit adnak amennyi a nyugdíj.  Hát asszonyom akkor úgy jár,nem tehetek róla !  És kérdem-eszembe jutott a jogi fórumos amit írt, hogy feléledhet.....  Kérdem is , van olyan, hogy feléledhet a nyugdíj ?  hallgat aztán IGEN ! És az hogy van ?  5 évig ha újból kérem lehet úgy is számolni !. És ez mitől függ? Hát....ahogy jobban jár ? És ezt kérni kel, a felélesztést ? ??  Mit tudja ő, hogy lesz  akkor ! Jó de most hogy számolják????? Nem számolják sehogy ! de hét valakinek már járt-e le, annak hogy van???? Nem tudja és letette a telefont !

    Telefonszámot tudok adni, hátha Titeket is érdekel....és a hangoto szimpatikusabb lesz, és jobban válaszol !

    Olyan hang volt, bemutatkozás nélkül ! mintha a világ fájdalmaival küszködne, de legalább gyomorbajos lenne ! 

     

    Szóval hiába mondtam, hogy nekem nagyon pontosan kellene tudjam, mert döntenem kell.... b@hatod ! csak azt nerm mondták ! és hogy ne tudjanak válaszolni, még az se akinek EZ A FELADATKÖRE !! és biztos van 150-200.000 Ft fizetése! És fogalma sincs, hogy mit jelent, ha az ember félti a majdnem 50.000 Forintját, mert abból kell egy hónapig gyógyszerelje magát és megéljen!

    És mi az, hogy nem tudja ??? nincs még törvény??? oké lehet addigra más lesz, de MOST mi van??????

    előzmény:
    bkzsuzsika (49)
    2010-03-01  13:24
  27. 2010. március 1. 13:2449.

    Szervusztok !

     

    Tudom nem szép, hogy csak most köszönök, de a délelőttöm nagy része telefonálással telt el.Közben benéztem ide, örültem is, hogy írtatok. Gondoltam, na a beszélgetések után olyan okos leszek, lepipálok mindenkit....még az a jogi fórumos csajt is !!!! De jó, hogy nem fogadtam!!!!

    Írtó dühös vagyok, hogy sehol sem tudnak semmit. Budapesten sem, pedig mert mint íírtam, én hivatalosan oda tartozom, úgy továbbítanak mindent Nyíregyházára, majd hozzám.

    Na szóval,  4 szer elmondtam négy különböző illetőnek, hogy mi a kérdésem. Közben meg akartak győzni, hogy egyáltalán mennyi időre adták,  és hogy nem kapok rokkant nyugdíjat. Aztán tisztáztam, hogy hátha mágse lesznek gyógyíthatók a betegségeim, és újból rokkant nyugdíjas leszek, akkor mi van ???? "Újrszámolják, mert az egy teljesen új igény !!!!!mintha most vagyis akkor lennék beteg csak,előzményem nem is lenne ! "

    Következőkben is hasonló válasz, majd adtak másik telefonszámot...újból hívás stb. Végül egy olyan ügyintéző számát adták aki a rehabilitációs járadékosokkal foglalkozik !!!! de kérdésemre se mondta meg a nevét !.

    Itt megszakítom, nehogy túl hosszú legyen !mert a java ezután jön !

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  28. 2010. február 28. 23:0948.

    Szia Ildi!

     

    Jó, hogy Tőled is sok információt kapunk, köszi,  gyere máskor is! Azért ahogy írod, neked is több hónap eltelt, mire egyáltalán mentorod lett. Most az jutott eszembe, ha engem még hónapokig nem fognak ott nyilvántartani (Munkaerőszolg-nál), akkor addig nem lesz az a bizonyos kiskönyvem sem és nem fognak gyűlni bele az orvosi bejegyzések sem. Közben pedig telik az idő. Na mindegy, leleteket fogok kérni addig is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (47)
    2010-02-28  22:52
  29. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. február 28. 22:5247.

    Tényleg nem értek hozzá, a 7 pontos jó,hogy van...

    Bármi kérdésed van,megpróbálok válaszolni,de leginkább csak a saját "élményeimről" tudok írni.

    előzmény:
    gamelady (40)
    2010-02-28  18:12
  30. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. február 28. 22:4946.

    Szia!

    Tavaly áprilisban kaptam meg az 54% rokkantnyugdíjból 52% rehab. járadékot.A határozattal be kellett menni a Fiumei útra,onnan egy jó hónap múlva jött meg a határozat, a megállapított magasabb összeggel.A következő hónaptól már ezt az összeget kaptam.

    Benne volt,hogy 10 napon belül jelentkezzek a Munkaügyi központba-én ott voltam,de az anyagom még nem,így hazaküldtek,hogy majd jelentkeznek.3 hónap múlva (szept)hívtak,már izgultam, mert aláírtam az együttműködési szerződést,féltem,hogy kicsúszok.-vállaltam,3 havonta jelentkezem.

    Utána decemberben voltam,ekkor ismerkedtem meg a mentorommal,az orvosszakértő véleményét kiegészítettük néhány szigorítással és korlátozással-elég laza volt az orvosszakértő,ekkor hangzott el-,ha nem tud elhelyezni,visszaküld az ORSZI-hoz.

    Azt tényleg nem tudom,hogy ebben az esetben hogy állítják vissza a rokkantnyugdíjamat,az eredetihez hozzáadják a januári emelést?Esetleg újraszámolják a rehabos összeggel?

    Nekem kimondottan "előírták",hogy orvoshoz megyek,pecsételtessek,egy szintén rehabosnak viszont nem kell(ez lehet,hogy életkorfüggő?-40 éves vagyok.)

    Febr elején soron kívül dehívott a mentor, elvégeztetett egy 2 hetes tanfolyamot, a héten leadtam a bizonyítványt, májusra kaptam időpontot,de mondta, ha lesz munkalehetőség, azonnal hív.Januárban lett volna, de jan. 4-29-ig kórházban voltam,így ez elúszott.

    Márc. 8-17-ig megyek megint kórházba, majd március végén CT,ápr. elején szívsebész,hogy műtét, v. 6 hónap múlva újra kontroll, így április közepéig nincs realitása a munkába állításomnak.

    Remélem,érthetően írtam,nem olvasom vissza,késő van már.A helyesírási hibákért szintén bocsi.

    Ildi

    előzmény:
    bkzsuzsika (41)
    2010-02-28  18:26
  31. 2010. február 28. 22:4445.

    Igazad van Zsú, megigénylem azt is! Amíg lehet...

     

    Tegnap megnéztem én is a bemlapod, de csak futólag - még ha nem haragszol megfogom nézni figyelmesebben is. Kézimunkát varrsz ugye? Jó neked, ha még éles a látásod. Én már eléggé vaksi vagyok, nagyon elromlott a szemem a monitortól - titkárnő voltam korábban és állandóan táblázatokat, szövegket szerkesztettem, sokszor éjjel is itthon - és akkor még a régi szemrontó monitor volt, nem ezek az új fajták. 

    Régebben én is sokat varrtam - Burdából ruhákat a család részére. Nagyon jó hobbym volt, de már régóta nem varrok semmit - nincs is már hozzá türelmem, vagyis inkább átcsoportosítódtak a feladatok, inkább sütök-főzök helyette - ez is nagy sikerélményt nyújt.

     

    Mostanában viszont játszom a gondolattal, hogy készítek egy  patchwork technikájú párnát - aztán kitudja, hátha visszatér a kedvem újra a  varráshoz.

     

    Holnap is benézek ide, örülök, hogy megismerkedtünk!

     

    Jó éjt!

    Gizus

    előzmény:
    bkzsuzsika (44)
    2010-02-28  22:03
  32. 2010. február 28. 22:0344.

    ez a gép,vagy csak a ncl , nem tudom, de oly lassu és állandóan azt írja, hogy próbálja újra....  a hóvirágos képeket is alig akarta hagyni, hogy feltegyem.

    Ja, meg utána is küldtem egy képet a baráti topikunkba, azt is legalább 4 szer küldtem el, míg végre nem szállt el !

     

    Gizus!, ne hagyjad azt a 7000 ft se. Jár, nem kell hozzá semmi, van egy nyomtatvány, aztán kereseti igazolás, de itt eddig kézzel, általunk kitöltött kellett, már a rokkantsági végleges ott van, tehát más semmi. És akkor postán küldik ki. 

    Ne hagyj ott semmit, más se nézi ,nem könyöradomány! S mégha az lenne, akkor is! Neked se nézik, hogy kevesebbet küldenek..... Olyan márc közepétől lehet a kérést kikérni a Polg.M-hivatalban.

    Ki tudja úgyis meddig adják, ha azt is az ORSZI fogja jóváhagyni, szerintem csak tolócsocsisoknak adják majd! ,tapasztalatunk szerint annak se nagyon

    Ha kapnál melót, és addig amíg lehet ezt igényelni, mert tudtommal határideje van ennek is... akkor kérhetnéd a 24.000 ft -ot.

     

    Na, holnap majd jövök, s várlak Téged is, s másokat is !!!!

     

    Varrtam eddig, hallgatom a tv-t közben igaz hoki van... Zsú

    előzmény:
    gamelady (43)
    2010-02-28  21:04
  33. 2010. február 28. 21:0443.

    Hellllóóóóóó  Zsú!

     

    Azért lassan "kiokosítjuk egymást" Ki ezt, ki azt tud, majdcsak összeáll a kép.

     

    Nekem meg van a 7. pontosom, ezért kaptam eddig a súlyadó kedvezményt.  Volt/van rokkantkártyám is, ez is a 7 pontos függvénye. Azt a 7.000,-Ft közlekedési támogatást én eddig nem igényeltem - asszem nem is fogom - örülök, ha továbbra is jár a súlyadó eltörlése. Persze, ha sikerülne mégis valami csoda folytán olyan állást kapnom, amit el is tudnék látni, akkor a 24.000,- Ft már jobban motiválna

     

    Zsuzsika, majd arra leszek kíváncsi, Neked is felfüggesztik-e a rehab.járadék összegének megállapítását  a szoftver-hiányra és korrekciós szorzó hiányára való hivatkozással?  Mert ez az egész nagyon furcsa és úgy néz ki, mintha időt akarnának nyerni - de miért????? Az üi.csaj azt mondta, hogy tavaly is április-május táján kapták meg a számításhoz szükséges adatokat s most még későbbre igérik, mert a Statisztikai Hivatal adatai, amik az irányadóak ezügyben - még váratnak magukra. 

     

    Jó lenne életben tartani a topikot - jövök szívesen beszélgetni Veled másról is - s hátha még sikerül begyűjtenünk pár infót.

     

    Puszi: Gizus

     

     

     

    előzmény:
    bkzsuzsika (42)
    2010-02-28  18:42
  34. 2010. február 28. 18:4242.

    Gizus, majd Erdélyről is szivesen levelezhetünk.....ha gondolod!

     

    Az tudom, hogy a nyugdíjasoknak járó utazási kedvezmény ezután is jár, emelni is fogják a rehab járadékot ugyanúgy mint a nyugdíjat,csak azt nem tudom, hogy pl az özvegyi nyugdíjat ugyanúgy adják-e annak,aki arra jogosult volt . (ne is tudjam meg !!!! )

    Te amiről írsz, az a súlyadó kedvezmény, ami a súlyos mozgáskorlátazottaknak jár. KÖZLEGEDÉSI TÁMOGATÁS !

      Ahhoz eddig az ORSZI-nak nem volt köze, azt egy idegsebész, ortopédus, reumatológus  által kitöltött nyomtatvány kellett, tán 7 pont kell ott. És a "végleges " állapotot karikázza be a doki !!! Azt évenként is adhatták, de ha állapotod végleges akkor azt nem kell minden évben kérni, csak a kérést beadni, hogy pl rokkantkártyád legyen,vagy  ha eljársz dolgozni közlekedési támogatásként 24.000 Ft-ot adtak. Ha nyugdíjas vagy 7000 Ft, olyan április körül kell beadni általában. Függ a jövedelmetektől ....De magas a plafon! DE évente TE KELL igénylejed!!!!

    A súlyadóhoz is ez a nyomtatvány kellett, ha végleges akkor nem kell évente utána járni, és a Polgármesteri Hivatal  Adóosztályától kell igényelni (vagy automatikusan már úgy adják ki az adófizetési "papírt"

    Tehát van időd még utána járni. És az autónak a Te neveden kell lenni, és csak egy autóra adják, (utánfutóra nem, arra adót vetnek ki . )

    Gondolom a tömegközlekedési járművekre a rokkant nyugdíja jegy , bérlet a jó, meg fürdőbe stb is !

    Puszi Zsú

    előzmény:
    gamelady (37)
    2010-02-28  17:30
  35. 2010. február 28. 18:2641.

    Szia  nana* !

    Köszi, hogy írtál ! és az infóidat is !

     Én már elindítottam a topikot, amikor valakinél megnéztem, hová írogat és ott láttam, hogy Ti is ezzel a témával foglalkoztok, igaz nekem az "az utáni" dolgok az érdekesek, hogy mejjek-e a döntőbírosághoz, vagy nyugodjak le, és fogadjam el ami van....végül is ez nem rosszabb, ha valami meló lenne, akkor az is jól jönne!

     

    Te gördülékenyen tudtad akkor intézni a Munkaügyiben a dolgaid??? Valami tanács esetleg, amit jó ha tudok, TUDUNK !!-hisz hátha van olyan is aki csak olvas, de a tanács mindenkinek jól jön!

     

    Az a kiskönyv meg szuper, látják a sok háziorvosnál való jelenést is, mikor úgy visz el férjem injekcióra.... mert eddig sehol sem volt látható nyoma.

     

    Nézz be máskor is !

    Puszillak Zsú

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (36)
    2010-02-28  17:14
  36. 2010. február 28. 18:1240.
    Köszi. Akkor elvileg lehet, hogy jár a súlyadó-kedvezmény is. Utazási kedvezményre küldték a szokásos "karikás" papírt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (39)
    2010-02-28  17:51
  37. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. február 28. 17:5139.

    Szia!

    Autóm nincs,így ebben az irányban nincs tapasztalatom, a BKV nyugdíjas bérlet továbbra is jár

    előzmény:
    gamelady (38)
    2010-02-28  17:40
  38. 2010. február 28. 17:4038.

    Szia!

     

    Ezek szerint, Te már "gyakorló" rehabos vagy. Azt szeretném kérdezni, hogy továbbra is jár a gépkocsi súlyadó kedvezmény ilyenkor? Mert az ORSZI határozata alapján nekem pl. az van írva, hogy már "nem rokkant" .

     

    Vajon, ezt az Önkormányzat által működtetett Okmányirodában is tudják és ki fogják vetni az adót, vagy nekem kell jelezni? Vagy ha nem szólok, akkor később kiderülhet és jól megbírságolhatnak?? Szóval ilyen mellékzöngék is lehetnek ebben a dologban.

     

    Mi erről a véleményetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695550 (36)
    2010-02-28  17:14
  39. 2010. február 28. 17:3037.

    Szia!

     

    Köszi a hóvirágokat - imádom őket, mint minden virágot! S hogy Erdélyből származnak - külön emel az ázsióján - csücske ez a vidék... egyelőre csak álmaimban, de remélem, az idén sikerül eljutnunk oda...

     

    Igen, szerintem is még nem nagyon vannak olyanok, akiknek már lejárt volna a rehabjuk. Neked hány év az összes munkaviszonyod? Nekem 30 és még van +1 év, amit nem számítottak be sajnos, mert már rokk. nyugdíjasként dolgoztam és nem vontak nyugdijjárulékot belőle. Az ügyintéző szerint így kellett lennie, nekem pedig hihetetlen, de nem tudok mit tenni utólag. Ha ez a mostani két év beszámítódik, úgy lesz 32 évem.

     

    Szép estét kívánok! 

     

    Gizus

     

     

     

     

    előzmény:
    bkzsuzsika (35)
    2010-02-28  16:57
  40. Torolt_felhasznalo_695550
    Torolt_felhasznalo_695550
    2010. február 28. 17:1436.

    Szia!

    Én írtam,hogy a mentor visszaküldhet...

    Az ambuláns lapokat mindig elrakom,viszont nekem a sárga kiskönyvembe ugyanúgy,mint a jelentkezéseket, az orvosi vizsgálatokat is igazoltatni kell..fogászat,háziorvos,ügyelet....

     

    dátum   pl.:kardiológia    pecsét,aláírás.

     

    Megkérdeztem,hogy kevesebb v. több pecsét legyen-e benne,azt mondta a mentor,hogy a valóság,mert azt is viszem a felülvizsgálatra.

    A határozatom szerint:

    Rehab. járadék foly.:2011április

    Felülvizsgálata 2011áprilisában.

    Szerintem az ORSZI automatikusan veszi elő az aktuálissá váló "dossziékat",a mentor-ha visszaküld, az egy állapotrosszabbodás miatti soron kivűli felülvizsgálatnak minősül,úgy kezelik, mint ha én adnám be a rosszabbodást,amíg nincs ott határozat, addig az előző állapot van érvényben,az aktuális ellátást kapod.

     

    50% voltam(2002-ben). 2003-ban beadtam az állapotrosszabbodást,megkaptam, a határozaton szereplő dátumtól kaptam rokkantnyugdíjat.

    A tavalyi rehab. járadéknál ugyanígy folyósították az emelt összeget.

    nana*

    előzmény:
    bkzsuzsika (33)
    2010-02-28  10:54
  41. 2010. február 28. 16:5735.

    Szia !

    Hogy legyen jobb kedved, küldök egy csokor hóvirágot, a picike udvarunkról. (a hagymái még Erdélyből vannak.... ) , fogadd szerettel.

     

    Én is kíváncsi vagyok, hogy holnap a Nyufigos ügyintézőmmel sikerü-e beszélni, és mit tud mondani... ( Budapest V. ker)  vagy valaki a nagy "törvénykönyvből " mondja meg mit csinálnak azokkal akinek leját a járadék. Vagy vajon igazából már járt le valakinek, hisz ha jól tudom 2009.01.01 től van, de kérhették visszamenőlegesen is 2008-től (ki volt olyan....????  ).

    Lehet azért nem tud konkrétumot írni senki, mert még törvény sincs.... 

     

    Hátha lesz olyan társunk aki a "dolgos hétköznapokon" jobban benéz hozzánk és tud valamit írni nekünk. 

    Szép délutánt Zsú
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  42. 2010. február 28. 16:3034.

    Szia Zsuzsika!

     

    Köszi, aranyos vagy, én is így fogom majd az biztos, viszek minden orvosi papírt kérés nélkül is az ügyintézőnek, amik közben keletkeznek.

     

    De, mint írtam, nekem még nem kell oda mennem - áll az ügy mindaddig, amíg nem tudják meghatározni a rehab.járadékom összegét. Erről van a kezemben dokumentum, mármint, hogy fel van függesztve a járadék megállapítása.  Valahogy, ez egymásra épülő folyamat, mert többszöri kérdésemre is azt mondták a TB-nél és Nyufig-nál is - addig nincs határozat- tehát nincs mivel mennem a Munakerőszolg.-hoz.  Megállapítani meg azért nem tudják, mert nincs valorizációs szorzó - tehát csak egy becsült összeget kaptam egyelőre. 

     

    Sajnos, arra nincs ötletem, hogy lehetne a háziorvosnál tett "látogatásokról" is papírokat kapni - szerintem sehogy. Én úgy szoktam, hogy kérek tőle beutalót ide-oda és megyek magamtól a szakrendelésekre, ahol aztán természetesen adnak. (reumatológia, idegsebészet stb. - ha privát úton megyek valahová, ott is kapok leletet.

     

    Ha majd lesz mentorom fogok figyelni az általad leírt dolgokra, mert nem szeretnék egy percig sem ellátatlanul maradni. Sajnos, még ezt is nagyon észrevesszük, hogy kevesebb lett, mint a rokk. nyugdíj volt. 

    előzmény:
    bkzsuzsika (33)
    2010-02-28  10:54
  43. 2010. február 28. 10:5433.

    Szia !

     

    Valahol úgy olvastam, már nem tudom melyik fórumban, hogy ha a mentoros úgy látja, hogy sokat vagy beteg, kórházban, kezelésen, tehát a későbbiekben se leszel rehabilitálható Ő !!! is kezdeményezheti az újboli rokkantosításodat. És légy erre figyelemme, hogyha lehet jó pár hónappal a lejárat előtt adja be a kérelmet, hogy mire a járadékod lejár, hívjanak be ! Igy gondolom csak kevés időt leszel ellátatlan!!!

    Erre figyelj és hogy mindig panaszkodj, mutogassad az orvosi papirjaidat, kéri, nem kéri !!! Mert az ő véleménye is számít a kérésed beadásakor!!

    Nem tudom a háziorvostól, vagy ügyelettől miként lehetne "ambuláns"-lapokat kérni, igy igazolni amit eddig senki sem vett figyelembe.

    Valami ötlet ?????

     

    Az a valaki írta, hogy az ügyintézője olyan nagyon ovatosan adta tudtára, ho, hogy megpróbálja így intézni....tehát lehet csak ha később adod be később kell pénzt fizessenek Neked...

    előzmény:
    gamelady (32)
    2010-02-27  21:42
  44. 2010. február 27. 21:4232.
    Két évre szól ez a rehabilitációs járadék nekem. Utána megszűnik. Vagy behívnak előtte Orvosszakértőire, vagy majd nekem kell kezdeményezni. Szerintem az utóbbi.  Ezt sem tudom pontosan.
    előzmény:
    ligetszepe (30)
    2010-02-27  17:26
  45. 2010. február 27. 17:5631.

    Sziasztok !!!

    Látom egy kicsit Nektek is jobb kedvetek lett !.

    Akkor azért mondta nekem is a munkaügyis, hogy ha bármilyen határozatot kapok azonnal keressem őket, bármi is van benne. Mert ők még nincsnek felkészülve igazából erre? 

     

    Én első fokon 3 évre kapta,. a mostanit ugy-e még nem tudom. Nekem csak az jár a fejembe, hogy mi lesz ?????  mennyi pénz lesz ezután, hisz abból nemcsak 3 évig kellene élni. Mert attól sajna nem kell tartanom, hogy valamilyen munkahelyet vissza kell utasítsak...netán választanom kellene 2 közt. Ha szerencsém mlenne s mégis, akkor ha nem is az első, de a második távollétem után búcsut intenének mint eddig. Igaz csak kiskönyvvel dolgoztam , néha még heteket is !!!!! és nemcsak napokat!! 15 év alatt ....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  46. 2010. február 27. 17:2630.
    Kéi év mulva vissza kell menned az OSZI-hoz?Mert akkor úgy,nem????
    előzmény:
    gamelady (28)
    2010-02-27  17:19
  47. 2010. február 27. 17:2329.

    Ja, ezt most olvastam el, így már jobban hangzik valamivel...

     

     

     

    előzmény:
    bkzsuzsika (26)
    2010-02-27  12:58
  48. 2010. február 27. 17:1928.
    Szia! Itt mifelénk sem tudok olyan munkahelyről, ami kifejezetten rehabosokat alkalmazna. Már az egészségeseknek sincs munkájuk, tényleg nem tudom, mit akarnak velünk. Vagyis azt tudtam meg, hogy ezt a rehab. járadékot az EU adja a Nyufignak, tehát más kasszából jön, nem a nyugdíj-alapot terheli. Ezért is elgondolkodtató, hogyan fogunk oda majd visszakerülni????? Én csak 2 évre kaptam meg ezt a státuszt.
    előzmény:
    ligetszepe (17)
    2010-02-27  07:30
  49. 2010. február 27. 17:0827.
    Szia, köszi valóban akkor kell majd menni a munkaerőszolg.-hoz. De az van most, hogy arról kaptam határozatot egyelőre, hogy szüneteltetik a rehab. járadék meghatározását amiatt, hogy nincs szoftverjük... Ezért becsült járadékot kapok most mindaddig. Tehát egy ördögi kör, hiányzik még az első láncszem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598836 (19)
    2010-02-27  09:56
  50. 2010. február 27. 12:5826.

    Egy jó hír, amit egy kedves jogi fórumozó írt :

    "

    zsu52

    A rokkantsági nyugdíj feléledése

    A rokkantsági nyugdíjra jogosultság a szolgálati idő tartamától függetlenül feléled, ha a jogosultság egyéb feltételei a nyugdíj megszüntetése után öt éven belül újra bekövetkeznek. A jogosultat a nyugdíj megszüntetését követő emelések, kiegészítések is megilletik.

    Feléledés helyett új igény

    Az, aki az öregségi nyugdíjra jogosító életkort – ide nem értve a korkedvezményre jogosultat – még nem töltötte be, feléledés helyett kérheti rokkantsági nyugdíjra jogosultságának új igénykénti elbírálását. Ebben az esetben a szolgálati idő kiszámításánál a korábbi nyugdíjazásnál figyelembe vett és a nyugdíjasként szerzett szolgálati időt számítják egybe.

    Gondolom rád (ránk) az utóbbi vonatkozik majd,ha addig nem lessz más határozat a NYUFIG-nál.
    Tehát nem feléled a rokkantsági nyugdíj,hanem új igényként kell majdan beadni,hiszen a rehab járadékban eltöltött idő már plusszként adódik hozzá.Nem csak „sima időnek“ minősúl mint a rokk.nyugdíj,hanem a „kereseti“ alapba számít bele.
    „Ebben az esetben a szolgálati idő kiszámításánál a korábbi nyugdíjazásnál figyelembe vett és a nyugdíjasként szerzett szolgálati időt számítják egybe.“

     

    Ebből már sokkal többet vélek tudni, igaz addig kormányok rendeletekkkel együtt mennek és jönnek, de jó tudni, hogy van egy ilyen is.  Valahol a "feléledés"-ről olvastam ,csak értelmezni a mi esetünkben nem nagyon tudtam.

    Ne erről kinek mi a tapasztalata????? hallorr valaki erről már?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2010. február 27. 12:5625.

    Szia!

     

    Én meg 98 október óta.

    előzmény:
    bkzsuzsika (24)
    2010-02-27  11:23
  52. 2010. február 27. 11:2324.

    Szia, Neked jobb lett így a számolás, de nekem sokkal rosszab lenne ha most újból száolnák, mert 95 óta vagyok rokkant nyugdíjas. Ezért van az, hogy törvény, kevesebbet nem kaphatsz mint a mostani rokkant nyugdijad!

     

    Az ügyintéző se tudhatja...hisz addig még ki tudja kik hoznak új törvényeket...csak azt tudnám már meg, hogy mi szerint adják majd az újbolli rokkant nyugdíjat ????

    Vajon a Nyufignál valaki tudja, mert a telefonos nem !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376505 (18)
    2010-02-27  07:30
  53. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2010. február 27. 11:2323.

    Kiskönyvet majd a munkaügyi központban adnak. Nálunk évente  kétszer kell megjelenni. Természetesen, ha találnak oyan munkaadót, akinek rám van szüksége az összes nyavalyámmal együtt, akkor értesítenek.

     

    Orvosi kiskönyv nincsen, amiben igazolnád, hogy te hetente vagy kétnaponta orvosnál vagy.

     

     

     

    előzmény:
    bkzsuzsika (20)
    2010-02-27  11:04
  54. 2010. február 27. 11:1722.
    Bocsi, elírás nem 11 csak 1 hónapig minimum nem kaopk ellátást !!
    előzmény:
    bkzsuzsika (20)
    2010-02-27  11:04
  55. 2010. február 27. 11:1321.

    Ha tényleg sokat kell a háziorvoshoz járnod, akkor nem is rossz az a kiskönyv...mert eddig sehol se lehetett arra hívatkozni, hogy hányszor soron kívül kellett mennem injekcióra stb. Igy legalább ezt is fehéren-feketén látják majd! (ha valaki kíváncsi lesz rá)  Mert ha a kórházi zárókat se nézik meg akkor gondolod ez sokat számít ???

     

    Ha lenne munkahely, ahol megértik, hogy ma beteg vagy, holnap 4 órát tudsz dolgozni, de holnapután munka közben haza kell vitessed magad...szóval ha lenne ebben  a világban olyan "dili" vállalkozó, akinek ez jó lenne, szóval igy repesve mennék dolgozni, elsősorban a pénz miatt, de azért is, hogy kimozdulsz itthonról, hogy valahol szükség van rád, a munkádra.  De ez ÁLOM, 50 éven felül meg pláne. Az állam csak kidobja a pénzt , kétszer annyit költ a legtöbbünkre !!! akkor nem egyszerübb lenne, csak a nyugdíat adni és kész. Aki eddid is csak elintézte valahol a r.nyugdíját, ezután is megteszi és vállalkozik, termel, reggeltől estig ül a traktorján stb.... 

    előzmény:
    ligetszepe (17)
    2010-02-27  07:30
  56. 2010. február 27. 11:0420.

    Sziasztok !

     

    A tegnap véletlenül összefutottam egy munkaügyissel és kérdeztem, hgyha a határozatom megjön jelentkezzek azonnak. Azt mondta, hogy Ők is megkapják a határozatot és ha (itt) valaki nem jelentkezne értesítik, nehogy kimaradjon a szolgáltatásból. De ha én magamtól felkeresem Őket az én papirjaim alapján megcsinálják amit kell (kicsi hely sok ismerős előnye ez ???nem tudom )

    Én febr végéig kapom a nyugdíjat, az elsőfouk után ezt közölték. Nem tudom azt, hogy már csak a járadékot kapom az után, hogy bejelentkeztem,mert ha így lesz, min 11 hóig semmit se fogok kapni....

     

    Nekem nem adtak semmi kiskönyvet,semmit se, csak felvilágosítást kaptam szóban, egyetlen hely ahol emberként viselkedtek velem !!!

     

    előzmény:
    gamelady (15)
    2010-02-27  00:30
  57. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 27. 09:5619.

    Szia!

     

    Ha megvan a rehab.járadék megállapító határozatod, ne várd meg, amíg a munkaügyiből szólnak, mert nem kell nekik: telefonálj be és kérj időpontot. Ha ne jelensz meg önként a határozat átvételétől számított 15 munkanapon belül, megszűnik a rehab. járadékod. A határozatod majd figyelmesen olvasd el.

     

     

    előzmény:
    gamelady (15)
    2010-02-27  00:30
  58. Torolt_felhasznalo_376505
    Torolt_felhasznalo_376505
    2010. február 27. 07:3018.

    Sziasztok!

     

    Hogy mi lesz 3 év után? Még azt sem tudják, hogy mi lesz 2011 feburárja után!

     

    Tavaly májusban voltam vizsgálaton, választási lehetőség nem volt, a vizsgálat után rögtön a rehabosokhoz küldtek. A nyugdíjigazgatóság bekérte a papírjaimat, és másfél hónap után megállapították, hogy jár  a rehab.járadék 2011. februárig. Elsőre tudtommal csak 18 hónapot adnak. Az orvosi bizottság elé 2011 májusában kell mennem.

     

    Szeptemberben voltam a munkaügyi központban, ahol aláírtam, hogy együtmüködök velük, utána decemberben voltam, hogy a kiskönyvbe pecsételjenek, legközelebb júniusba kell mennem.

     

     

    Megkérdeztem az ügyintézőt, hogy 2011-ben hogy is lesz nekem az a 3 hónap, és a választ kaptam, hogy azt még ők sem tudják, de mindenkinek így jön ki.

     

    A pénzem több lett, ugyanis most az utolsó 20 évet vették alapul, és még a levonások után is 9ezer Ft-tal többet kapok.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  59. 2010. február 27. 07:3017.

    Jó reggelt!

     

    Áprilisban megyek az OSZI-ba,meglátjuk....Lehet,hogy én is rehabilitálható leszek.....Tavaly juniusig 50%,aztán októberig 45%,azóta,de csak áprilisig

    /6 hónap/50%....Kiszámolták a nyugdíjat,eddig előleget kaptam,Márciustól kapom rendesen,de lehet,hogy áprilisban ujra változik!

    Ki tudja mit hoz a jövő???

    Ha tudnék dolgozni,már rég elmentem volna,de egyáltalán hova?Én is 52 leszek szeptemberben,10 éve vagyok itthon,kezdődött infarktussal,majd jött a többi...Nálunk nincs rehabilitációs munkahely,ahol 4 órában megpróbálhatnám,hogy mit birok,ismerősöm 300 km-re innen,olyan helyen dolgozik,ha nem jől van elmegy betegállományba,de így is biztos a munkája!Ha rehabilitálhatónak mondanak áprilisban,én hova mennék?

    Elgondolkoztam ezen ...Egy évig eltürnének valahol,mert kapnak utánam pénzt?Könyvbe kellene az orvossal pecsételtetnem?Hát,a háziorvost eddig nem tudtam igazolni,hányszor "látogatom"Arra egy megoldás a könyv...

    Őtven felett,már nem látom értelmét ennek a herce-hurcának!!!!!

    Nincs semmire pénze az államnak,de a nyugdíjakra legkevésbé.... 

    előzmény:
    gamelady (16)
    2010-02-27  00:48
  60. 2010. február 27. 00:4816.

    Neked is jó éjszakát, én is bízom benne, hogy lesz valaki, aki érdemben tud nyilatkozni.

    Pussssz! 

    előzmény:
    bkzsuzsika (14)
    2010-02-27  00:19
  61. 2010. február 27. 00:3015.

    Én októberben voltam OOSZI-n, akkor már nem lehetett választani, hogy rehab vagy rokk.nyugdíj - küldtek a rehabos szobába a vizsg. után. Aláíratták az együttműködési papírt, mármint, hogy működjek együtt a Munkaerőszolgálattal  - megtudtam, majd ott kiskönyvet adnak, amibe az orvosnál tett "látogatásokat" , kórházi befekvéseket be kell vezettetni. De nekem eddig senki nem szólt, hogy menjek a Munkaerőszolg-hoz! Kérdéseimre azt a választ adta a TB, hogy majd, ha ők hívnak, az pedig csak akkor lesz, ha már lesz határozat. De az ügy most szüneteltetés alatt van - erről kaptam dec. végén egy levelet. Ígyhát minden le van ülve - csak a bizonytalanság fokozódik.

    Képzeld el, szerdán kellett volna kapnom a nyugdíjat vagy rehabot  és NEM HOZTA a postás.  Pedig megírták, hogy ugyanazon a napokon fogom kapni, ami a nyugd. naptáramban eddig is volt. Erre hívtam fel őket telefonon, hogy mi az oka.  Össze-vissza hebegtek, hogy már feladták, majd megkapom valamikor. és ennek kapcsán tudtam meg ezeket, hogy újra fogják számolni, addig csak előleget kapok. Ebből is levonják a nyugdíjjárulékot, nem is keveset - tehát mondta a nő, hogy nem valószínű, hogy annyi lesz, mint amennyi eddig volt - hiába 120 %-ról beszélnek. Nekem az volt az érzésem, ők sincsenek képben igazán, vagy nem szabad elmondaniuk.

    előzmény:
    bkzsuzsika (13)
    2010-02-27  00:11
  62. 2010. február 27. 00:1914.

    Igen, engem is az UTÁNA ami aggaszt nagyon,hisz gyógyulni sajna nem fogok, sőt....

    ORSZI 2 fokon voltam csütörtökön, nem hivatalosan tudom, hogy 1 %-al többet javasoltak, mint Nyíregyházán...., így 53 %

    De mondták azt is, hogy tudnak olyan esetről, ahol a bíróság még kevesebbet adott mindenkinél . Ezért szállt inamba a bátorság, pedig betegebb vagyok sajnos! És ha nincs miért kockáztatni kinek hiányzik az az idegesség.... mert ugy-e a pénz az amiért harcolunk valójában! És a bírósági eljárás hosszadalmas nagyon, közben meg egy vasat se kapnak....jogi fórumozóktól tudom !

     

    Csak lenne valaki, aki már a saját bőrén tapasztalta...hogy mi van UTÁNA !

     

    Na, holnap hátha benéznek mások is !

    Jó éjt! Zsú

    előzmény:
    gamelady (12)
    2010-02-27  00:05
  63. 2010. február 27. 00:1113.

    Köszönöm, hogy írtál. Szertintem is nagyon sokan vagyunk, akiket a téma érdekel, mert az 50-79% osok szerintem 95% csak járadékot kap.

     

    És ha az ember nemcsak az a 2-3 évet nézi, hanem az azutánra is gondol, akkor bizony eléggé aggasztó, hogy konkrétan sehol sem térnek ki rá. Jó...leszenk változások is, mert ha engem 3 hónappal ezelőtt hívnak akkor még választhattam volna a járadék vagy nyugdíj közt...ma már nem !

     

    Úgy tájékozódtam, hogy amilyen az én esetem is, hogy 95 óta vagyok R ny-s, a miatt hozták azt a törvényt,mert mi még felét se kapnánk meg ha újból számolnák!  Az utoljára kapott rokkant nyugdíjadnál nem lehet kevesebb amit kapsz mint rehab járadék. Nem tudom újból számolják...és a többi könyöradomány vagy mi???.... de a foglalkoztatási szakember mondta, hogy ezt biztos megkapom, a 3 év az szolgálati időnek számít.... de nem kereset ...tehát szertintem ezt nem  ennek alapján fogják az újboli nyugdíjat sz&

    előzmény:
    gamelady (11)
    2010-02-26  23:56
  64. 2010. február 27. 00:0512.
    Én is fontolgattam a határozat után a Döntőbíróságot, kerestem  itt a fórumokban infókat és volt aki azt mesélte, hogy visszavágták még rosszabbra az OOSZI II. fokon. Nem mertem belevágni, mondták, hogy ne aggódjak, mert meglesz a régi összeg, de nem úgy fest most... Sőt, ami engem is nyugtalanít, hogy UTÁNA mi lesz majd, ha ez lejár.
    előzmény:
    bkzsuzsika (10)
    2010-02-26  23:37
  65. 2010. február 26. 23:5611.

    Szia!

    Engem is érdekel ez a téma, segítek fenntartani a topikot - hátha jön igazán hozzáértő.

     

    Az idén jan. 1-től vagyok rehabos - 2 évre kaptam meg. Azelőtt 67 %-os rokk. voltam 2003-tól. 

     

    Nekem jelenleg csak becsült ellátást adnak, vagyis kevesebb, mint volt a rokk. nyugdíjam. Azzal indokolták, hogy  mivel újra kell számolniuk az egészet az új szabályok alapján,  eltelik vagy 4-5 hónap amíg kiderül mennyi is lesz valójában. Éppen tegnap beszéltem a pesti Nyufig-gal és naggggyon nem tudnak semmit!!!!!!!!! Mondta a csaj, hogy még nincsenek meg az új valorizációs (rem.jól írtam) számok. Vagyis szorzók. Addig még szoftver sincs, tehát innentől lehet, hogy rosszabbul fogunk járni, ha azok a szorzók nem lesznek kedvezőek.

    előzmény:
    bkzsuzsika (7)
    2010-02-26  23:13
  66. 2010. február 26. 23:3710.

    Egy ingyen hívható számot már hívtam, de nem lettem okosabb.

    Most nézem amit utóbb küldtél, ezt még nem láttam eddig.Olvasok valami "feléledést"....csak nem akartalak válasz nélkül hagyni!

    Mert ettől a számoomra fontos dologtól függ, hogy megyek-e a Döntőbíróság elé vagy sem, tehát megéri-e a herce -húrcát, vagy valahol mindegy, nem szeretném elveszíteni ami eddig megvan ! 

    előzmény:
    csutak51 (9)
    2010-02-26  23:30
  67. 2010. február 26. 23:309.

    Azt hiszem, az addig munkában töltött éveid és az összes addigi keresetedből számolják, a számítás elég bonyolult.

     

    http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi?dbnum=1&docid=99700168.KOR

    előzmény:
    bkzsuzsika (1)
    2010-02-26  22:45
  68. 2010. február 26. 23:238.

    Azt, sajnos, nem tudom. De hátha jön ide hozzáértő.

     

    Vagy nézd meg még a tb-törvényt, amiben a nyugdíjakat írja.

     

    Vagy kérdezd meg személyesen a Hozzád legközelebbi nyugdíjfolyósítónál.

     

    Azt hiszem, a legutóbbi lesz a legbiztosabb, bár sok idődbe telik majd, gondolom.

    előzmény:
    bkzsuzsika (6)
    2010-02-26  23:09
  69. 2010. február 26. 23:137.

    Az ORSZI szerint "
    A nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv a felülvizsgálat során megkeresi a rehabilitációs szakértői szervet a komplex minősítés elvégzése céljából.
    Amennyiben a szakértői szerv szakvéleménye szerint a járadékos rehabilitációja nem javasolt, és rendelkezik az egyéb feltétekkel, részére a járadék helyett rokkantsági nyugdíjat lehet megállapítani."

     

    Most is az van, hogy számolják, de meg kell egyeznie a mostani rokkant nyugdíjjal......   mert mivel én nagyon rég vagyok r,ny-as ha újból számolnák nagyon pórul járnék. 

    előzmény:
    bkzsuzsika (6)
    2010-02-26  23:09
  70. 2010. február 26. 23:096.

    Köszi, nagyjából ma egész nap ezeket böngésztem, bár van itt új is.

    Ami emgem a legeslegjobban érdekel, hogy ha lejár a 3 év és maradok rokkant nyugdíjas, akkot mennyi lesz a nyugdíjam ??? MI ALAPJÁN SZÁMÍTJÁK KI ?????

    A mostani nyugdijamat  legalább megkapom, ami nem nagy ugyan, de több mint 27.000 Ft.....

    előzmény:
    csutak51 (5)
    2010-02-26  23:01
  71. 2010. február 26. 23:015.

    Ezekbe nézz bele! Rögtön az elsőben vannak infók, de ellenőrizd máshol is!

     http://www.google.hu/search?q=rehabilit%C3%A1ci%C3%B3 s+j%C3%A1rad%C3%A9k&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a

    előzmény:
    bkzsuzsika (1)
    2010-02-26  22:45
  72. 2010. február 26. 22:594.
    Nem tudom hány db hsz kell, hogy a topik megmaradjon.....
    előzmény:
    bkzsuzsika (3)
    2010-02-26  22:54
  73. 2010. február 26. 22:543.
    A lejárat előtt mennyi idővel lehet bedni az újboli rokkantsági kérelmet (mert sokat beteg és mert sokszor kezekik kórházban, és nem kapott ez idő alatt munkát sem )?
    előzmény:
    bkzsuzsika (2)
    2010-02-26  22:49
  74. 2010. február 26. 22:492.
    Valakinek járt már le a rehabilitációs járadéka?
    előzmény:
    bkzsuzsika (1)
    2010-02-26  22:45

Címlap

top