Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A fogyis lányoknak

klecsi
Létrehozva: 2010. február 8. 12:49

 

Hárommilliós Norbi update cégének

A bírságot azért kapta, mert a forgalmazott péksüteményekről valótlanul azt állította, hogy azok fogyasztanak vagy épp szénhidrátmentes lisztből készültek.

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) amiatt indított vizsgálatot, hogy ellenőrizze: megfelelnek-e a valóságnak a Schobert Norbert tulajdonában álló Update Magyarország Zrt. péksüteményeinek hirdetései. A reklámokban ugyanis azt állították, hogy az Update péksüteményeknek testsúlycsökkentő- és megőrző hatásuk van, szénhidrátmentes lisztből készülnek vagy épp csökkentett szénhidráttartalmúak.

A GVH szerint akkor lehet mondani egy péksüteményre, hogy súlycsökkentő vagy megtartó hatású, ha energiatartalma legalább 30 százalékkal alacsonyabb, mint a hagyományos termékeké. Ezt a különbséget azonban nem sikerült bizonyítani. Csakúgy, mint a szénhidrátmentességet sem. A péksüteményekhez használt lisztkeverék fele ugyanis hagyományos liszt - tehát tartalmaz szénhidrátot - ráadásul a keverék másik felében is van szénhidrát.

A versenyhivatal vizsgálata arra is kiterjedt, hogy az Update Zrt. többször is feltűntette az "Egészség Világdíj 2009, Norbi Update" feliratot. Ez azt sugallja, hogy a "Norbi Update" módszer részesült a díjban. Ez viszont nem igaz, a díjat ugyanis személy szerint Schobert Norbert kapta, ráadásul a neve valójában DrNatura Egészség Világdíj.

A GVH mindezeket összevetve hárommillió forintos bírságot szabott ki. Súlyosbító körülményként értékelték, hogy az Update Zrt-t korábban hasonló okok miatt már elmarasztalták, illetve hogy a megtévesztő hirdetések a testsúlyproblémákkal küzdők széles köréhez jutottak el hónapokon keresztül. Azt viszont enyhítő körülménynek vették, hogy a vállalkozás nem vitatta a GVH álláspontját és beismerte, hogy kommunikációjában voltak hibák.

  1. 2010. március 18. 18:0954.
    Ja, nem Te vagy akire gondolok.. Mindegy, akkor se okoskodni akartam.
    előzmény:
    Timcccs (53)
    2010-03-18  18:06
  2. 2010. március 18. 18:0653.
    Ha kevesebbet viszel be mint amennyire szükséged van, szép lassan gallyra mész... De tényleg bocs az offért, mi már dumáltunk, és nem akarlak bántani, se senkit:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (51)
    2010-02-10  10:03
  3. 2010. március 18. 18:0552.
    OFF: Ha több kalóriát használsz fel, mint amennyit beviszel, akkor fogsz fogyni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741267 (51)
    2010-02-10  10:03
  4. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2010. február 10. 10:0351.

    100%-ig egyetértek.

    Teljesen egyszerű matematika.

     

    Ha kevesebb kalóriát viszel be, mint ammenyire szükséged van, fogyni fogsz.

    Ha kevesebb kalóriát viszel be ahoz képest, hogy addig halálra zabáltad magad fogyni fogsz.

     

    Bárki, aki ezt képes felismerni, belátni, és elfogadni, az képes lefogyni is.

    És ehez nem kell ugri - bugri,ex-rendőr, up-date Norbi.

    előzmény:
    Scarlett21 (50)
    2010-02-09  20:26
  5. 2010. február 9. 20:2650.
    egyértelmű hogy paraszt vakítás...norbi nem sz@rt spanyol viaszt....azt csinálta, hogy leírta hogy basszus hamár pacalt akarsz zabálni mertt semmi önkontrollod tedd azt reggel vagy délelőtt...utána meg fogd vissza magad...nagy tudomány hogy estére nem eszünk nehezet és hogy egyik tápanyagot sem lehet önmagában megvonni mert az káros...de ezek szerint sok embernek ez nem volt egyértelmű ezért lett az ápdét olyan sikeres...elég szomorú
    emellett lássuk be hogy valaki mindennap mindehez fehérkenyeret zabált és utána átáll akár egy picit is egészségesebb megoldásra nyilván fogy...ha nem érdekelne a súlyom megnézném mi lenne ha neki állnék ápdéteket zabálni...tuti híznék...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. február 9. 19:3549.

    Nem pont rád gondoltam....

    Amúgy meg aki azt akarja hinni, hogy így vagy úgy, drága és hangzatos módszerekkel fog lefogyni, hát az ő dolga.Így nem fogsz senkit sem meggyőzni.Becsülöm, hogy fel akarjátok nyitni az emberek szemét, de....akinél működött, mert becsületesen és kitartóan végigcsinálta a diétát, azzal már nincs dolgod.Aki meg hinni akar benne, úgysem olvassa ezt a topicot.

    előzmény:
    klecsi (48)
    2010-02-08  18:43
  7. 2010. február 8. 18:4348.
    Neked komoly gondjaid vannak a szöveg értelmezéssel, én senkit nem szapultam! Nem is az volt a célom!miért kell így kiforgatni valamit? nem tanácsot akartam adni! csak felnyitni a szemeket egy óriási parasztvakításra.
    előzmény:
    ~Zsófi~ (46)
    2010-02-08  15:52
  8. 2010. február 8. 15:5547.

    Egyszer minden meseszekér felborul. Vagy mert összegányolták a karosszériát, vagy mert alátesznek 1-2 taposóaknát, vagy a fogathajtó esze egyszerűen elmegy a sikertől.

    Sajnos nagyon kevés a kivétel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_398641 (42)
    2010-02-08  15:02
  9. 2010. február 8. 15:5246.

    Hát igen, ez az igazi magyar mentalitás....szidjunk valakit közösen, attól jobban érezzük magunkat....

    Én már attól is jobban érezném magam, ha óvónőként nem a "menzakaját" kellene ennem,  amit emelt szénhidráttartalommal készítenek a gyerekeknek (ne kérdezzétek miért...).

    20 év alatt 20 kiklót híztam a stressz meg a sz@r kaja miatt, amit kénytelen vagyok kiadni a gyerekeknek is. Legszívesebben a Jamie Olivert vagy a Gordon Ramsayt hívnám , hogy megtanítsák ezekenek a szakácsoknak nevezett akárkiknek a konyhán, hogy lehet kevés pénzből egészséges, friss ételt készíteni.Persze senki sem szent, és mindenki abban hisz, amiben akar. De szerintem sem kellene kultuszt építeni a fogyókúra ürügyén.

    Ha tudtok jótanácsot adni menzakaja és kevés mozgás mellé, hogyan lehet lefogyni úgy, hogy minden este melegételt tálalsz a családnak, hát várom szerettel. Ha már fogyi, akkor ne szapulással, hanem értelmes  tanácsokkal segítsük egymást....

    előzmény:
    klecsi (1)
    2010-02-08  12:49
  10. 2010. február 8. 15:5045.

    Szíves figyelmedbe ajánlom a 37.sz. hsz-omat, annak is a lisztekre vonatkozó részét. Nem lesz/lett semmi baja a rokonodnak, nem kell a fölösleges hiszti és pánikkeltés.

    előzmény:
    Dolcee (43)
    2010-02-08  15:38
  11. 2010. február 8. 15:4144.

    "Egy vadidegenről közölni, hogy ő milyen,nem szép tulajdonság!"Ugye ?

    De szinten vadidegenekrol kozolni ,hogy... (idezem amit irtal )

     

    "Ezért téged minden -természetesen betegségtől- elhízott háziasszony, akik nem bíííííírnak lemondani a zabálásról és nincs idejük mozogni, de tvt bámulni azt igen, na, ezek mindannyian neked fognak esni. 

    Szórakoztató lesz látni, ki tartozik ebbe a kategóriába  "

    ......ez  szep tulajdonsag !

    De reszemrol nem is meltatom tovabb ezt a topicot . Mert en is tudnek olyat irni ,hogy de mindjart jonnek es irnak ide (vagy nyitjak sorra errol a temarol a topicokat )olyan emberek akiknek kapora jott ez a cikk ahhoz ,hogy meg se probaljanak lefogyni , mondvan minden fogyokuras dolog ugyis csak hazugsag !Es fikazhassak tovab azokat ,akik lealabb probalnak valamit tenni ....De nem teszem ,mert ez nem szep dolog !

    Tovabbi "szep "napot !

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    '

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (41)
    2010-02-08  15:02
  12. 2010. február 8. 15:3843.

    Én tudjátok mit tartók felháborítónak, hogy olvastam, hogy cukorbetegek is fogyaszthatják ezt a lisztet. van cukrobeteg rokon a családban én meg direkt miatta sütöttem norbis lisztből karácsonykor, hogy ő is nyugodtan ehessen egy kis sütit.

    Itt nem csak a fogyókúrázókról van szó...mert egy cukorbetegnek is nagyon meg kell nézni, hogy mennyi ch-t fogyaszt egy nap....hát ennyit erről....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 8. 15:0242.
    Lehet, hogy én jövőbelátó, meg nemtommi vagyok, de évek óta gondolom, hogy a norboid meseszekér csúnyán föl fog borulni répástul pár éven belül.
    előzmény:
    klecsi (1)
    2010-02-08  12:49
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 8. 15:0241.
    Tudod, mi "nem szép tulajdonság"? Egy vadidegenről közölni, hogy ő milyen. Nem ismersz 
    előzmény:
    HaManLiLa (38)
    2010-02-08  14:47
  15. 2010. február 8. 14:5340.

    .... és a végén a %-oknál lemaradt 2x a 6-os, szóval nem 5% hanem 65% :))

    Most megyek és 100x leírom: "Elolvasom a hsz-t mielőtt elküldöm." :)))

    előzmény:
    kisszifur (37)
    2010-02-08  14:47
  16. 2010. február 8. 14:4939.
    Bocs, kicsit furán másolta ki a pdf-ből, remélem azért érthető.
    előzmény:
    kisszifur (37)
    2010-02-08  14:47
  17. 2010. február 8. 14:4738.

    Vicram, ahogy olvasom a hozzászólásaidat a különböző topicokban, mindig alapból ellenséget látsz mindenkiben.

    Nem tudom miért.....

     

    itt is alig vártad, hogy legyen kin-min köszörülni a nyelved.

     

    nem szép tulajdonság!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (35)
    2010-02-08  14:19
  18. 2010. február 8. 14:4737.

    Nos én biztosan irtó naiv vagyok, de megvárnám hogy a GVH honlapjára felkerüljön a határozat (még nincs fenn), azt elolvasnám és utána "kinyilatkoztatnék".

     

    Csak érdekességképp, itt az update zrt.-vel szemben folytatott 2007-es eljárás határozata, már ha valakit komolyan érdekel:

    http://www.gvh.hu/domain2/files/modules/module2 5/26980B9AB648A44D.pdf

     

    Egyrészt megb@szarintották őket, mert az egyik könyvében azt írta hogy "tudományosan alátámasztott", a GVH pedig arra jutott hogy nem az, de azért az érvelése minimum vicces:

    "A Versenytanacs nem tartotta szuksegesnek annak vizsgalatat, hogy – amint azt a Norbi Update Worldwide Zrt. elıadta – az „Update” eletmodrendszer alapjat kepezıhat elvrendszer

    kulon-kulon tudomanyosan alatamasztott-e vagy sem, illetıeg az eletmodrendszerrel kapcsolatos erveket egyenkent mar megfelelın alatamasztottak-e tudomanyosan vagy sem, mivel a „udomanyosan alatamasztott” allitas az „pdate” mint egy sajatos, mas megoldasoktol eppen rendszerjellege, egesze altal eltero eletmodrendszer vonatkozasaban fogalmazodott meg –amely eseteben a Norbi Update Worldwide Zrt. altal is elismerten csak

    most dolgoznak azon, hogy osszessegeben bizonyitast nyerjen."

    (30. oldal)

     

    Fordítok: lehet, hogy az update elemei (csökkentett CH, időzónákra bontás, stb.) egyenként tudományosan frankók, de a GVH-nak nem volt szimpi hogy EGYÜTTESEN is frankónak mondták őket. Na ugye hogy vicces :)

     

    Másrészt, ami a péksütit illeti, itt a summázása a lisztjeinek:

    "A Versenytanacs a rendelkezesere allo, ele tart adatok alapjan egyetertett a vizsgalati jelentes azon megallapitasaval, amely szerint a KaFa-tex Kft. altal forgalmazott „Norbi lisztkeverek nokedlikhez es tesztakhoz”, „orbi lisztkeverek edes es sos sutemenyekhez” es „Norbi lisztkeverek palacsintakhoz” termekek, valamint a „orbi Update kenyerliszt” csomagolasan feltuntetett „5%-kal kevesebb szenhidrat”, „5%-kal kevesebb felszivodo szenhidratot tartalmaz, mint a hagyomanyos gabonalisztek”, illetve „90 % felszivodo szenhidrat!” kozlesek valos allitasok.

     

    Ezek után repesve várom a friss határozatot, ha nem haragszotok, én az alapján ítélek, nem a Velvet cikke alapján :))

    Mindemellett SN fejét a nejéével együtt le tudnám rúgni az agresszív ... khmm... üzletpolitikájuk miatt, viszont hogy fogyok a norbikaják (és változó mennyiségű mozgás) mellett, az tény - nekem elég a saját tapasztalatom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2010. február 8. 14:3736.
    En tisztaban vagyok azzal ,hogy mit jelent ha valaki hamisat allit .Nem kell lefordittani ,koszi .  Nem is ezert irtam nektek.Hanem mert elkezdtetek "csamcsogni " a fogyokurazokon ,hogy ki miben hisz es mitol fogy le !Erre irtam amit irtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 8. 14:1935.

     Teszek én ide neked hajtépős szmájlit. SImán, miattad is.   A Gazdasági Versenyhivatal megbüntette, mert hamisat állított (ha úgy jobban érted, hazudott) termékösszetétel tekintetében, a világdíj címzettje tekintetében és a  tekintetben, hoyg fogyasztanake-e ezek a termékeke s mennyiben szénhidrátmentesek. 

     

    Ennek SEMMI KÖZE  ahhoz, hogy te mit gondolsz vagy ettél-e ápdétperecet a fogyókúrád során. Így érthető?  

     

     

    Ja és hidd el, hogy a GVH nem az alapján hozza a döntéseit és szankcionál, hogy az ott dolgozó szakembereknek vane- háj az alfelükön vagy nincs  

    előzmény:
    Karacsony (34)
    2010-02-08  14:08
  21. 2010. február 8. 14:0834.

    Akkor jovok ,hogy legyen valaki akit kibeszelhettek ...pont nem erdekel.

    Az viszont bosszant ,hogy sokatoknak fogalma sincs ,hogy mirol beszel ,mivel soha nem kostolta ezeket a termekeket.Megis annyira ,de annyira tisztaban van azzal ,hogy lehet-e tole fogyni ,hogy csak na!

    En ,12,5 kg-ot fogytam masfel honap alatt ,ugy ,hogy egy kicsit sem mozogtam ( tornaztam )es igen ,a Norbi fele kenyeret ,kalacsot ettem .Meghozza nem is keveset !Biztosan azert fogytam tole ,mert bebeszeltem magamnak ,hogy fogyaszt !Kar ,hogy nem teszi be a smile-kat, ide egy hajtepost tennek !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 8. 13:4433.

    Nem erről van szó. AZt állította, hogy fogyasztanak a sütemények, másrészt viszont nem az az összetételük, amit állított a cég. EZEK A TÉNYEK. Ezért büntetett a Versenyhivatal. Itt nincs olyan, hoyg "de közben lehet, hoyg arra gondolt hogy....." EZ nevesített tényállás a fogyasztók megtévesztése. 

     

    AZ, hogy a mozgás hasznos meg hogy ha kevesebbet eszel, lehet, hogy fogysz az nem tartozik ide.

    előzmény:
    vérmatska (28)
    2010-02-08  13:28
  23. 2010. február 8. 13:3932.

    Igazad lehet.

    A "szénhidrátmentes" meg konkrétan hazugság. 

     

    Egyébként nem is értem, miért él ilyenekkel, talán a felszínes embereken akar keresni?

    Mert egy kicsit is gondolkodó fogyókúrázó, aki ismeri az Update-módszer lényegét, tisztában van vele, hogy Norbi sem állítja, hogy Update-termékekből bármennyit lehet zabálni. 

    előzmény:
    klecsi (30)
    2010-02-08  13:34
  24. 2010. február 8. 13:3531.

    Én még mindig ott tartok, hogy "A GVH szerint akkor lehet mondani egy péksüteményre, hogy súlycsökkentő vagy megtartó hatású, ha energiatartalma legalább 30 százalékkal alacsonyabb, mint a hagyományos termékeké."

     

    Vagyis, ha a Norbi-termékek energiatartalma a hagyományosnál 30%-kal alacsonyabb lenne, akkor (a GVH szerint) nyugodtan ráírhatná a csomagolásukra, hogy súlycsökkentő ill súlymegtartó hatású.

     

    Pedig akkor sem a termék maga "fogyasztana direktben", hanem a csökkentett kalóriabevitel.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849449 (15)
    2010-02-08  13:13

Címlap

top