Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tanulni mit érdemes?

tmelinda
Létrehozva: 2010. február 8. 09:58

HR vezetőktől, szakemberektől, munkaerőpiacban jártas fórumozóktól kérdezném, hogy mit érdemes mostanában (válságban és kilábalás után) tanulni?

Baromi jó állásom van (közalkalmazottként) még másfél évig, de ide úgy jöttem  hogy tudtam, hogy ez az állás csak 1.5 évig tart. Szeretnék valami olyat tanulni, amivel 2011 júliuástól is megállom a helyem, és netalántán még válallkozást vagy szolgáltatócéget is lehetne rá alapozni. Minden elképzelhető, akár maradnék a közszférában is, ha lenne rá mód. Egyet nem szeretnék, visszamenni egy olyan kisvállakozásba, ahol a nagyfőnök állatként kezeli az amúgy lelkes, alapos de güriző alkalmazottat (onnan jöttem). 

Van egy gazdasági informatikus OKJ-s bizim és egy informatikus-könyvtáros diplomám is kb fél év múlva. 

Szeretnék még mást is tanulni amit hasznosíthatok, hangsúlyozom, nem az állam pénzén, magam fizetem, de mégis mibe érdemes mostanában befektetni? 

Gondoltam már gyógymasszőrre és közbeszerzési referensre is, tehát széles a skála. Mérlegképesre nem kompetens a bizim, az kilőve. 

Várom a világmegváltó ötleteket :)

  1. 2010. február 12. 21:2315.
    Valaki véletlenül nem járt vagy jár kisgyermeknevelőire?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. február 8. 20:5014.

    Sziasztok!

    Hát nem vagytok valami optimisták. Nyelvet folyamatosan tanulok, de csak szimpla nyelvtudással szerintem nem megyek sokra. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2010. február 8. 12:2013.
    Nem magyar anyanyelvű, ami hatalmas előny. Indoeurópai anyanyelvvel sokkal könnyebb a másodikat, harmadikat, negyediket megtanulni. Bár, ő megtanult magyarul is, tőlem, itt élve.
    előzmény:
    csajos20 (11)
    2010-02-08  10:52
  4. Torolt_felhasznalo_147688
    Torolt_felhasznalo_147688
    2010. február 8. 11:2312.

    Sziasztok!

     

    Ez a téma engem is érdekel. Jelenleg épp itthon vagyok a pici gyermekeimmel, közben pedig levelezőn járok egyetemre. Viszont vannak még egyéb továbbtanulási terveim is.

     

    Milyen állásokra lenne esélyem egy közgazdász és egy igazságügyi-igazgatási diplomával? 

    Gondolkodtam még nyelvtanuláson is, pl. a lengyel érdekes lenne, hiszen nem a divatos nyelvek közé tartozik, viszont biztosan szükség van rá...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2010. február 8. 10:5211.

    Szia!

     

    én is "csak" szeretnék beszélni 1-2 nyelvet.......mit meg nem adnék érte.............A férjed hogyan tanulja a nyelveket???

    könyvből, tanári segítséggel vagy hogyan????

    előzmény:
    ardian (5)
    2010-02-08  10:31
  6. 2010. február 8. 10:4610.
    a masszázs manapság luxus, vagy olyan helyre, ahol unatkozó milliomos hölgyek kényeztetik magukat, tuti nehéz bekerülni...és egyébként az, hogy mit tanulj, vagy mibe vágd a fejszédet, attól is függ, hogy az ország mely részén élsz, hajlandó lennél-e elköltözni, saját lábra szeretnél állni, vagy alkalmazottként dolgozni valahol, stb. a nyelv fontos, jómagam is többet beszélek, de egyáltalán nem garancia, hogy minden kaput megnyit, akár felsőfokú végzettséggel együtt (sajnos tapasztalat)...
    előzmény:
    Hesperide (8)
    2010-02-08  10:43
  7. 2010. február 8. 10:439.
    szerintem meg nyiss kocsmát, vagy árulj dohányárut - ezekből meg még mindig jobban meg lehet élni, mint a nők közmetikázásából ;) egyébként szegeden van egy új, gyerekcipőben járó szak(ma), "stíluskommunikátor" elnevezéssel, keress rá, bár nem tudom, hogy mennyire lenne értelme elvégezni, mert ha valahová, hát ide, hogy ezzel elhelyezkedj, kőkemény protekcióra van szükség...pedig lehet, hogy érdekes, és még új...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2010. február 8. 10:438.

    OKJ-sat ne, felesleges. Közbeszerzési referens nagyon jó és keresett, de csak akkor ha van mellé egy igazgatásszervező vagy jogász, esetleg közgazdász diplomád. Gyógymasszőr biztos hogy keresett, mondjuk elég nagy váltás lenne, de ha érzel hozzá kedvet, és nem csak azért csinálnád mert keresett, akkor hajrá.

     

    Én mindenképpen tanulnék nyelvet a helyedben, és elkezdenék egy főiskolát vagy egyetemet (nem büfészakot), ma már szinte mindenhol van levelező képzés. Esetleg informatikai téren nem akarod továbbképezni magadat? Az is nagyon keresett szakma, ha magas szinten műveled.

    előzmény:
    tmelinda (1)
    2010-02-08  09:58
  9. 2010. február 8. 10:417.

    Gondolom nem a felsőkokú okj - s képzésekre gondoltál ?

    Mert azért azok nem feleslegesek !

    előzmény:
    lunalena (3)
    2010-02-08  10:19
  10. Torolt_felhasznalo_721578
    Torolt_felhasznalo_721578
    2010. február 8. 10:386.
    manikűkös, vagy kozmetikus, a nőkből mindíg mg lehet majd élni ha a szépségről van szó :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2010. február 8. 10:315.
    Én is nyelvtanulásra bíztatnálak, de nem kell feltétlenül külföldre menni vele. A férjem már a harmadik olyan cégnél dolgozik, ahol az volt a legfőbb előnye hogy X vagy Y nyelvet magas szinten beszéli. Első munkahelyén (egy multi cég) betanítás után olyanokat is felvettek IT callcenteres munkára, akiknek végzettségük sem volt, "csak" beszéltek 3-4 nyelvet.
    előzmény:
    tmelinda (1)
    2010-02-08  09:58
  12. 2010. február 8. 10:234.

    Szia!

     

    Szerintem semmit, mert a tanulást ma Ungarn országban nem becsülik semmire!!!Sehol nem kapsz állást, csak ha van protekciód vagy minimálbérért!!!!(ami jobb mint a semmi, de valljuk be nem biztos, hogy meg tudsz belőle élni, vagy csak nagyon nehezen!!)!!!

     

    Ha mégegyszer kezdeném, abban az esetben csak nyelvet tanulnék és kihúznék külföldre......

    Tudom, hogy ott sem kolbászból van a kerítés, de 12-14 óra munka végzéséért legalább megfizetik az embert!!!!Úgy, hogy él a fiatal és közben lakásra spórol, valamint tudja a hitelét a későbbiekben fizetni!!!!!

     

    előzmény:
    tmelinda (1)
    2010-02-08  09:58
  13. 2010. február 8. 10:193.

    csak azt amihez

    meg van az eszunk Ilyen OKJ-s szarokat meg felesleges.lassan Dunat lehet ilyenekkel rekeszteni. Komolytalanok es csak arra jok, hogy a tanfolyamvezetok zsebet tomjek.

    Valamire valo helyek ilyenekket el sem fogadnak.

    előzmény:
    tmelinda (1)
    2010-02-08  09:58
  14. 2010. február 8. 10:162.
    Mindent erdemes tanulni. Pontosabban csak azt ahez meg van az eszunk, kitartasunk es kepessegunk. Mast nem.
    előzmény:
    tmelinda (1)
    2010-02-08  09:58

Címlap

top