Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kreatív nászajándék s.o.s.

eszterkov
Létrehozva: 2010. február 6. 19:56

Sziasztok!

Elsősorban olyan párokhoz szólna a kérdésem, akiknek volt már esküvőjük. Mi volt az az ajándék, ami igazán meglepetés volt, és legjobban örültek neki. Valami rendhagyó, egyedi!!!

A barátnőmnek szeretnék valami nagy meglepit. Nem feltétlenül drágára gondolok, hanem inkább valami emlékezetesre.

Egy ötlet már van. Szabadtéri esküvő lesz, és arra gondoltam, hogy az anyakönyvezetővel megbeszélném, hogy a szertartás után , vagy közben valahol, előjönne egy ismerősöm, aki zenész, és valami szép dalt előadna.

Csak úgy előbukkanna váratlanul....

Ő még nem biztos, hogy vállalná, de valami ilyesmire gondolok. Vagy az étteremben szertartás után.

De telesen más irányú ötlet is érdekel!!!! 

Nagyon várom az ötleteket! még van 2 hónapom 

  1. 2010. február 7. 08:3535.

    Köszönöm a jótanácsokat!!!!

     

    előzmény:
    eszterkov (1)
    2010-02-06  19:56
  2. 2010. február 6. 23:1534.

    Igen értem, a másik nem a Rómeó és Júliából van..

    Jó lenne tudni vállalnák-e 170km-re is.. És mennyiért. Ennek azért utánanézek!

    előzmény:
    sommoni (33)
    2010-02-06  23:08
  3. 2010. február 6. 23:0833.
    A szívből szeretni címűt adták elő :)
    előzmény:
    sommoni (32)
    2010-02-06  23:05
  4. 2010. február 6. 23:0532.

    Pont azt adták elő :)

    A Dóra terhes volt már amikor felléptek és nem egy előkelö helyre hívtuk őket,hanem a csepeli polgármesteri hivatalba.

    Aranyosak voltak,hoztak egy dedikált CD-t is ajándékba :)

    Az öszeget nem tudom mennyi volt a "gázsi"

    Szerintem jó ötlet.Egy igazi maradandó emlék.

    előzmény:
    eszterkov (27)
    2010-02-06  22:25
  5. 2010. február 6. 22:4831.

    A másik amit találtam, a "Szeret mind ki ismer"c. dal

     

    Nincs valahol egy olyan oldal, ahol megtalálhatók a "megrendelhető" sztárok? nem találok ilyesmit, pedig már hallottam róla

    Jó lenne egy lista és tarifa. Pláne hogy vidékre kellene.... 

    előzmény:
    sommoni (21)
    2010-02-06  21:07
  6. 2010. február 6. 22:3330.
    most nézem, hogy az "igaziakkal" is milyen meglepi voltbiztos nagyon jó lehetett, és nagyon örültek neki
    előzmény:
    sommoni (21)
    2010-02-06  21:07
  7. 2010. február 6. 22:3029.

    Én is gondoltam arra is, hogy én magam énekelek, de sajnos az másért lenne emlékezetes.... meg aztán hamar elbőgném magam......

    Amint látjátok, tényleg nagyon gondolkodom...

    Azzal tökéletesen egyetértek, hogy a legszebb ajándék nem pénzen múlik.. 

    előzmény:
    zuzu77 (24)
    2010-02-06  22:05
  8. 2010. február 6. 22:2528.
    Ez nagyon szép lehetett!
    előzmény:
    sommoni (21)
    2010-02-06  21:07
  9. 2010. február 6. 22:2527.

    Ha hiszed ha nem ma hallgattam a 'Szívből szeretni" című dalt a Rómeó és Jújiából, és épp erre gondoltam :)

    Vagy valaki elérhetőbb sztárvendére.. innen indult ma a gondolkodás....

    Ha ez megoldható lenne, az a legtutibb ajándék!

    Ők is imádják, kétszer megnézték színházban.. 

    előzmény:
    sommoni (21)
    2010-02-06  21:07
  10. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2010. február 6. 22:2326.

    szia!

     

    mi egy rajzot vittünk az ifjú párnak, róluk készítette a zuram fényképről.  

    nagy sikere volt. 

    előzmény:
    eszterkov (1)
    2010-02-06  19:56
  11. 2010. február 6. 22:0725.
    esküvői vendég vagy emlékkönyv tényleg nagyon jó ötlet, az nálunk is volt, nem is bírtuk mindet elolvasni bőgés nélkül. Viszont mindenki írjon bele! Nálunk az volt a hiba, hogy nem ment teljesen körbe, így többen is írhattak volna, e így is nagyon jó volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. február 6. 22:0524.

    mi mindenkitől pénzt kértünk, így nem volt ajándék. (új lakásunk van, mindent beszereztünk az esküvő előtt, nem akartunk 5 pirítót, 6 kávéfőzőt, stb)

     

    De a legszebb ajándék amit kaphattunk, az volt, hogy anyukám, barátnőim, meg pár női vendég az after partin délután (nálunk is szabadtéri-sátras volt saját helyszínen és szombat 15-től vasárnap késő estig tartott egyfolytában, így a vasárnapot after partynak neveztük, de a kemény mag jelen volt még, vagy visszajött, így ez is ahhoz tartozott). Szóval a csajok otthon külön-külön begyakorolták a Szívből szeretni c. dalt, és előadták nekünk. Még most is előjönnek a könnyeim, mikor eszembe jut. Őszinte leszek, nem egy tiszta dallam volt. Egyik sem gyönyörű hangú, de mindent beleadtak, és nekünk ez volt a legcsodálatosabb dal, ajándék, amit csak kaphattunk. Akik szeretnek minket, olyat adtak, amit pénzzel nem lehet megvenni. 

     

    Én nem vagyok híve a forgatókönyv átírásának. Mármint én személy szerint biztos nem örültem volna annak, ha a szertartást, amit sokáig "raktunk össze", valaki, még ha ajándékkal is, de átírná, de hát én ilyen vagyok. Az ötlet jó, de én inkább a bulira raknám. 

     

    Vagy vannak a kívánságlámpások, amit ajándékba is lehet adni, és nem vészes az ára, szabadtéren simán kivitelezhető. 

     

    A föld körüli utazásról: 

     

    Voltam egy esküvőn, ezt eljátszották. Őszintén szólva nem volt nagy poén. Ugyanis mi tudtuk, hogy van utazási irodánál dolgozó, nem is egy a csapatban. Mikor behozták a paprt, és felolvasták az utazásról szóló igazolást, mindenki elhitte. Az ifjú pár is simán bevette, hogy ezt kapja, mert volt sóla szó, hogy összedobnak nekik egy nagy utazást. Tök jól meg volt csinálva, de a pár nem volt elragadtatva. Mosolyogtak, a végén persze rájöttek, hogy poén, de annyira jól siekrült a szöveg, meg minden annyira hihető volt, hogy mégsem volt olyan nagyon jó, ahogy elsült. Persze mondhatjuk, hogy nehogymár ne örüljenek, hiszen ez egy poén, meg nem gondolhatják, hogy összedobnak nekik egy utat, stb stb de abban a hangulatban, egy esküvőn ez nem volt nagyon jó poén, ott valahogy másk az érzések az emberekben. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2010. február 6. 21:5923.

    szia

     

    nekünk a kissógornőm énekelt, gyönyörű hangja van. ez totál meglepi volt.

    kaptunk SK. hímzett párnát, most is itt van mellettem. :)

    mi is kaptunk teli dobozt, apróságokkal, az is jó volt.

    na meg az esküvői vendégkönyv is. :)

     

    és amit még használunk egy nász malacpár persely. :)

    előzmény:
    eszterkov (1)
    2010-02-06  19:56
  14. Torolt_felhasznalo_933435
    Torolt_felhasznalo_933435
    2010. február 6. 21:3622.

    LAGZIRA- csomagolós :-)

    Fejfájáscsillapitó :   ha a feleség nem akarja

     

    Tangabugyi  :        ha a férj nem akarja

     

    Cumi  :              a gólyára semmit ne bizzatok, mindent magatok csináljatok

     

    Kaparós sorsjegy:    amikor már csak a vakszerencsében bizhattok

     

    Madzag, ragasztó :     ha eltörik, ha elszakadt, talán még akkor is menthető

     

    Kulcs:        hogy mindig nyitva legyen a szivetek egymás előtt

     

     Nagyító :    hogy társatokat mindig nagyobbnak többnem lássátok önmagatoknál

     

    Mágnes :     hogy a vonzalom sose múljon el

     

    Teafilter:    sose legyetek fáradtak

     

    Iránytű :   hogy mindig megtaláljátok a helyes utat

     

     Gumióvszer: egy , ha még nem akartok gyereket, és még egy, tűvel átszúrt ha már nagyon akartok gyereket

     

    utolsó rekeszbe lehet pénzt tenni: állitólag nem boldogit, ha titeket se     küldjétek visza

     

    előzmény:
    eszterkov (1)
    2010-02-06  19:56
  15. 2010. február 6. 21:0721.

    Szia!

    Nekem még nem volt esküvőm,de a barátnőmnek a kedvence a Rómeó és júlia darab volt.Amikor szervezték az esküvőt,megbeszélték,hogy a bevonuláskor az egyik számuk fog szólni.A barátnőm testvére meghívta a Szinetár Dórát és a férjét Bereczki Zoltánt,hogy élőben adják elő a számot.Természetesen ezt meglepetésnek szánta,így bevonolás elött közölték a menyasszonnyal,hogy nem indul el a Cd amit vittek a kiválasztott számmal.A barátnőmnek természetesen majd szét durrant az agya,de miután bevonultak és mindenki heylet foglalt megjelentek a színészek és előadták a barátnőm kedvenc számát.Hihetetlen meglepetés volt és nagyon megható.

    Ez viszonylag kivitelezhető,feltéve ha nem valami külföldi sztár a nagy kedvenc

    előzmény:
    eszterkov (1)
    2010-02-06  19:56
  16. 2010. február 6. 21:0120.

    ez nagyoooon jóóóóóóóóóóóóó!!!

     

    ezt én is elmentem :)

    előzmény:
    ezso (17)
    2010-02-06  20:52
  17. 2010. február 6. 20:5919.
    előzmény:
    ezso (17)
    2010-02-06  20:52
  18. 2010. február 6. 20:5618.
    Ez az emlékkönyv is nagyon szuper ötlet!! Köszönöm!! Szeretem a komoly kutatómunkát! Illik hozzám , nem felejenék el, hogy tőlem van...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335328 (16)
    2010-02-06  20:47
  19. 2010. február 6. 20:5217.

    Ezt itt találtam az nlc-n, nagyon szellemes szórakoztatónak tartottam, így elmentettem, még volt valami majd mindjárt megkeresem azt is

     

    "Rendezz neki egy Földkörüli utazást! Én is egy esküvőn láttam, szerintem nagyon jó poén és feldobja a hangulatot.Szóval kell hozzá 1 db talicska (nem tudom tudnátok-e valahonnan kölcsönözni) a talicskába párna, 2 db szalmakalap, 1 ü. pezsgő, 2 pezsgőspohár (ez pl. lehetne olyan, amibe a nevüket belegravíroztatjátok) és 1 földgömb. Beharangozzátok a nagy ajándékot, a földgömböt leteszitek középre, talicskába ifjú pár, fejükön szalmakalap, kezükben pezsgő és a párod (remélem erős férfiemben) néhányszor körbetolja a földgömb körül"

    előzmény:
    eszterkov (1)
    2010-02-06  19:56
  20. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2010. február 6. 20:4716.

    Egy emlékkönyv féle, benne minden jó barát, és rokon jó kívánsága az ifjú párnak. Bár ez komoly szervező munkát igényel.

     

    Esetleg ha tudjátok, hogy hová mennek nászúta az adott ország téképét felnagyítani és minden városhoz írni vmi kis borítékban pár látnivalót, vicces dolgokat oda tenni, esetleg feltekert pénzt( eurot) oda tenni. 

    Egyik baráti pár iylet kapott az esküvőjén, ők Rodoszra mentek nyaralni:) 

     

    A zenész nagyon jó ötlet

    előzmény:
    eszterkov (1)
    2010-02-06  19:56
  21. TCS
    TCS
    2010. február 6. 20:4015.
    Kicsit előbb, 8 év elteltével. Kerestem valamit és megtaláltam egy olyan fiókban, amit amúgy nemigen szoktunk nyitogatni - pont az ilyen esküvős guzmik vannak benne (kesztyűk, képeslapok, fejdíszem, ilyesmik). De így volt jó, pont azért raktuk oda, hogy egyszer majd megtaláljuk.
    előzmény:
    fórumozok (14)
    2010-02-06  20:36
  22. 2010. február 6. 20:3614.

    ez szuper ötlet

     

    csak a 10 év letelte után olvastad el ... vagy előbb történt meg az elolvasás? 

    előzmény:
    TCS (11)
    2010-02-06  20:30
  23. 2010. február 6. 20:3513.

    Fotókönyvre is gondoltam, amiben gyerekkori képeik is vannak ...

     

    ezt mindenki megcsinálja magának, ha ilyenre vágyik, nem hiszem, hogy esküvői ajándékként ilyenre vágyna

    előzmény:
    eszterkov (10)
    2010-02-06  20:25
  24. 2010. február 6. 20:3012.

    ezt szokták még teafilter tartó dobozba is tenni

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    (lassan már az elcsépelt kategória lesz)

    előzmény:
    vadmacs77 (4)
    2010-02-06  20:09

Címlap

top