Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Montenegro, voltatok már?

nudlidundi
Létrehozva: 2010. január 23. 15:45

Idén Motenegró lenne az úti célunk nyáron.Érdekelne mi a véleménye azoknak akik már voltak arra.Melyik részt ajánljátok (vagy éppen nem) és miért.Esetleg szálloda ajánlást is szívesen fogadnék!

Eddig leginkább Horvát országban nyaraltunk, ami nagyon tetszett és remekül éreztük magunkat de most "tovább" szeretnénk menni. 

  1. 2010. január 26. 15:3116.

    Mi tavaly június végén voltunk és ez volt az egyik legszuperebb nyaralásunk!!!
    Szerbián keresztül mentünk (gyönyörű!!!)  az egyetlen nehézség, hogy ciril betűvel vannak kiírva a helységek és a GPS csak Szarajevót ismerte. De a helyiek nagyon kedvesek, segítőkészek. Abszolút nem lehúzósak és a benzin is korrekt árban van. Ugyanez áll a montenegrói szerbekre is. Viszont jó hosszú út, még felváltva vezetve is....

    A Kotori - öbölben laktunk, Kotor külvárosában. Interneten előzetesen leegyeztettük a szállást, de nem kellett semmi előleget fizetni - és nem is csalódtunk!

    Szinte az egész országot bejártuk autóval: olyan változatos, gyönyörű hegyek, tengerpartok, városkák! Az egyetlen negatívum, hogy az utak mellett sokszor találkozik az ember kidobott szeméttel... ezt muszáj megszokni sajnos. Ja, és mi hiába vittünk GPS-t nem ismert az ég-világon semmit arrafelé.

    Szóval én csak ajánlani tudom, sokkal olcsóbb mint Horv.o. és borzasztó kedvesek az emberek, és nincs olyan sok turista -még

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. január 24. 16:5015.

    Elhiszem, mondjuk én nem is mernék szerpentineken vezetni. Én arra gondoltam, hogy a rendőrök előszeretettel büntetik meg a külföldieket, főleg ha nem értik a nyelvet.

    Azóta megnéztem, és a Malévnek van Bp-Podgorica járata. 

    előzmény:
    delfin74 (14)
    2010-01-24  14:13
  3. 2010. január 24. 14:1314.
    Az nem eleg, hogy Te betartod a szabalyokat. Mi nagyon ovatosan vezettunk, megis tobbszor majdnem belenkjottek, mert ugy vezetnek, eloznek, hogy atjonnek a savodba. Rengetegen haltak mar meg ezen az uton. Szerpentines ut, belathatatlan kanyarokkal. Ezert irtam, hogy veszelyes.
    előzmény:
    persona grata (11)
    2010-01-23  17:54
  4. 2010. január 23. 19:0613.

    Kezdtük Vodicével majd tovább mentünk Makarska mellé Podgorára.Ez utóbbi lett a "törzshelyünk".

    www.podgora.hr

    Szerintem mi vagy Horvát o.-on keresztül megyünk egy-vagy két éjszakás megpihenéssel vagy Szabadkán vonatra rakjuk az autót és a végállomáson a tengernél levesszük. (Félnék a szerpentíneken vezetni! pedig biztos gyönyörü a táj!)

    előzmény:
    lovelybaby (8)
    2010-01-23  17:37
  5. 2010. január 23. 19:0112.

    Köszönöm a hozzászólásaitokat.Egyre nagyobb örömmel várom az utazást.

    Megnéztem mindent amit ajánlottatok.Rafailovici teszik mert a szüleimmel megyek akik 60 éven felüliek és  a nyugisabb éjszakai életet kedvelik.

    A csapvízröl olvastam,hogy nem iható.Igaz ez?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. január 23. 17:5411.

    Repülővel is megközelíthető , Podgoricáig van járat, azt hiszem, már Bp.-ről is de ez nem biztos.

    Olcsó, és nem piszkálnak a rendőrök.

    Egyébként nem gáz Szerbián keresztül utazni, csak minden közlekedési szabályt be kell tartani.

    előzmény:
    nudlidundi (1)
    2010-01-23  15:45
  7. 2010. január 23. 17:4710.

    Tobb, mint 10 eve jartam ott. Maganszallason laktam. Nagyon klassz volt Tivat, Kotor. Emlekszem, hogy Tivatbol busszal elmentunk a Plavi Horizonti homokos tengerpartra. Lenyugozo volt. Budvaban hajokirandultam, Sveti Stefan mellett hajoztunk el, amit gyerekkoromban meg is neztem.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Sveti_Stefan

    A montenegroiaknak van a legszebb tengerpartjuk, igaz egyszer-ketszer szemetdomb mellett kellett napoznunk.  Masmilyen kultura. Ugy emlekszem augusztusban Kotorban van egy nagy hajobemutato, tuzijatek. Meg lehet maszni a Kotor melletti hegyet is. Kotor fele vezeto uton tobb helyen forras talalhato (sokan viszik innen a vizet). A hegyekben hatalmas karsztvizes barlangok vannak, de azt  hiszem nem latogathatoak.

    előzmény:
    nudlidundi (1)
    2010-01-23  15:45
  8. 2010. január 23. 17:389.
    "Iszonyuan veszelyes".

     

    Ne viccelj,az tény,hogy a magasabb helyeken levő látnivalóknál a fiatal sofőrök szinte kivétel nélkül lógatják az autójuk szélvédőjén a méretes kereszteket, de ez hit kérdése.Részemről néhány éve utaztam tömegközlekedéssel (oda vasúton mentem , az egy külön csoda) , semmi rossz tapasztalatom nem volt, ott is igénybe vettem a nem drága városközi autóbuszt. A kutya sem ugatott le.

     

    Az viszont tény,hogy a Kotor-i öbölbe kell menni, bár ott nemigen lehet fürdőzni, de ha valaki épp erre vágyik,elérhető.Kotor egy mini Dubrovnik, csodálatos. Szállást is-szvsz-ott érdemes foglalni,bár némi hasmenésekről hallotam.

     

    Szerintem érdemesebb vonattal utazni( asszem,Szegedről van leh

    etőség), de a hegyek lábának belógása a tengerbe tényleg egyedi.Csak biztatni tudlak a kirándulásra ,csodaszép.

    előzmény:
    delfin74 (4)
    2010-01-23  16:20
  9. 2010. január 23. 17:378.

    Szia!

     

    Én 2007-ben voltam Budva-ban. A szállásunk a Slovenka Plaza nevezetű hely volt. Ez egy eszméletlen nagy, szinte kisebb falunak mondható hely:D Nekem nagyon tetszett. Igazából minden volt ott. A part közel volt és a legjobban az ételekkel voltam megelégedve, mert nagy választék volt, bármennyit ehettél/ihattál. Az út nem egyénileg volt megszervezve, ezért árakat nemtudok, de akkor azt hiszem kb. 80 ezerre jött ki fejenként. A környéken tényleg sok lehetőség van mindenre. Habár mi szeptember végén voltunk igy is sokan voltak, ezért gondolom a nyár még nyüzsisebb. 

     

    Amit előttem is írtak... hát igen. Mi busszal mentünk és hát Szerbiában tényleg vannak érdekes részek. Volt  olyan szerpentin , ahol a busz fért csak el...na most ha jöttek szembe akkor gáz volt... Vannak naggggyon gyönyörű részek, viszontsajnos néhol annyira el van hanyagolva, mellette pedig ott éltek nemigazán megfelelő környezetben az emberek... 

     

    Itt egy link a szállásról. Valójában nem egy puccos hely, de olyan embernek aki nem sokat tölt a szállodában és nincsenek nagyon extra igényei, annak egy nyaralásra megfelel. Legalábbis nekem tetszett. Visszamennék.

     

    http://www.utazzon.hu/nyaralas/montenegro /szallas-5269/index.php

     

    Ja, egyébként én akkor elmentem pár szervezett útra... pl Kotor-ba, ott nagyon szép a vár. Emellett átmentünk Horvátországba, Dubrovnik-ba. Budvától 3 óra buszút. Igazából a Budva-i tengerpart nemigazán horvátországi szint. Legalábbis már ősszel nem volt olyan szép. Nemtudom Te hol voltál Horvátországban eddig... hogy esetleg összehasonlítsam:)

     

    előzmény:
    nudlidundi (1)
    2010-01-23  15:45
  10. Torolt_felhasznalo_281592
    Torolt_felhasznalo_281592
    2010. január 23. 17:117.
    Én a Budvához 2 km-re fekvő Rafailovićit ajánlanám, jó a strand, és nem nagy hely, minden közel van a parthoz, éjszakánként elég csendes.Amikor bulira vágytok csak felültök  az úgynevezett kisvonatra ami egy nyitott jármű, és persze nem sínen, hanem az úton közlekedik kb 20 percenként, és bevisz benneteket 10 perc alatt Budvára ami joggal nevezhető nyáron Montenegró kulturális fővárosának, itt zajlk az élet esténként.Bazárosok, üzletecskék, vendéglők, koncertek, rendezvények,fesztiválok,óváros,  vidámpark stb. De... itt aludni szinte lehetetlen a hajnali órákig a hangzavar miatt, ezért ajánlottam a mellette lévő csendesebb helyet. Innen ellátogathattok a Plavi Horizonti nevű helyre is, ahol csodálatos, fehérhomokos öbölben úszkálgathattok.Gyerekkorom óta mindig Montenegróban nyaraltam, és szerintem ez a legjobb párosítás, mert ha csendre vágysz megvan, ha felhőtlen szórakozásra, azért sem kell messzire menni:-)))
    előzmény:
    nudlidundi (1)
    2010-01-23  15:45
  11. ann
    ann
    2010. január 23. 16:426.
    előzmény:
    nudlidundi (1)
    2010-01-23  15:45
  12. ann
    ann
    2010. január 23. 16:395.

    Hali!

     

    Index, fórumkereső, Montenegro, -ki mit tud róla-

    Ebbe olvasgass és okos leszel, ha visszajöttél, már tapasztalt is....

     

    Én voltam, kb 5 éve, gyerekekkel, szállást ott kerestem, gyönyörű a táj    időnként féltem kicsit, de bajunk nem esett.  Más vérmérséklet.

     

    Ann

    előzmény:
    nudlidundi (1)
    2010-01-23  15:45
  13. 2010. január 23. 16:204.
    Iszonyuan veszelyes. Az emberek ugy vezetnek , mint az orultek, 5-10 km-enkent kereszt viraggal, jelezve, hogy ott meghalt valaki. Gyerekkel nem ajanlanam, mi is nelkuluk mentunk, ezert is lett csak ossz - vissz 4 nap. Sokat vezettunk, sokat lattunk, hazafele meg elmentunk Mostarba is. A horvat autopalyan vezettunk haza, szuper volt, gyorsan tudtunk menni, de jo draga.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302685 (3)
    2010-01-23  16:06
  14. Torolt_felhasznalo_302685
    Torolt_felhasznalo_302685
    2010. január 23. 16:063.

    Sziasztok, mi is Kotori-öbölt néztük ki idén nyárra. :)

     

    Delfin, miért nem ajánlod a Szerbián keresztül utazást? Mi is úgy mennénk, másfél éves gyerekkel. Mi volt a gond? (persze sejtem, de azért írd már le légyszíves, hogy miért nem ajánlod, volt rossz tapasztalatotok?) 

    előzmény:
    delfin74 (2)
    2010-01-23  16:01
  15. 2010. január 23. 16:012.

    Szia,

    mi tavaly juliusban voltunk. Csodalatos, nekem a kotori obol tetszett a legjobban. Szerbian keresztul mentunk (nem ajanlom) es Horvatorszagon keresztul jottunk vissza. Szallast helyben foglaltunk, nem volt gond es olcso is volt. Baratsagosak a helyiek es sok szep latnivalo van. Erdemes elmenni.

    előzmény:
    nudlidundi (1)
    2010-01-23  15:45

Címlap

top