Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segíts magyar gyerekeken!

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2010. január 21. 08:01
"Magyarországon a társadalmi leszakadás olyan, mint a harmadik világ országaiban.. Irtózatos szakadék van a gazdagok és a szegények között. Különösen vidéken, kistelepüléseken élő sokgyerekes családok, illetve a gyereküket egyedül nevelők vannak kritikus helyzetben. A 2 millió 56 ezer gyerekből 650 ezer él létminimum alatt, 460 ezer a nyugdíjminimum alatt él, 250 ezer pedig kifejezetten veszélyeztetett helyzetben van, éhezik.

...Ezért ahhoz, hogy segíteni tudjunk, azonnal létre kellett hoznunk a "Minden gyermek lakjon jól"

Alapítványt.

Kinek a segítségét várják?

Mindenkiét. Ezek a gyerekek ugyanis, mint minden egyes gyerek, aki ebben a kis országban születik, a mi gyerekeink, akiknek sorsáért minden egyes itt élő felnőtt felelős. Ez a kezdeményezés nem a jótékonyságról, hanem a társadalmi felelősségről szól.
  1. 2010. január 22. 17:2499.

    Kicsit "off" lesz,mert beleolvastam a véleményekbe és általánosságban reagálnék:

    a segítő szándékot senkinek nincs joga felülbírálni.Semmivel nem rosszabb az az ember,aki egy kihalófélben lévő állatfaj megmentéséért küzd,mint az,aki a szomszéd gyereknek ken egy szelet vajaskenyeret.Mindenkinek más az "érzékeny pontja",van,aki minden kóbor macskát megment,de a szomszédja felfordulhat tőle,van,aki éhező kisgyerekek jobb életéért harcol,de hidegen hagyják a hajléktalan felnőttek.Nincs egységes szabályrendszer,nem is lehet,mindenki saját értékrendje,normái,érzései alapján döntse el,hogy kiért,miért hajlandó tenni (vagy egyáltalán hajlandó-e........nemrégiben vitatkoztam itt egy fiatal korához képest meglehetősen kiábrándult leányzóval,aki állította,hogy a társadalom rothad,az emberek genyók,minden szar.Amikor megemlítettem neki,hogy a változást elsősorban önmagában tudja mindenki elkezdeni,tömör bölcselettel felelt:"Egy fecske nem csinál nyarat")

     

    Az eredti témához pedig:az alapítvánnyal kapcsolatban (is) nyilván mindenki ismeri Hegedűs Zsuzsa nevét,aki nagyszerű ember,és ha több hozzá hasonló lehetne az ország élén,végre méltán nevezhetnénk őket politikai "elit"-nek .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (1)
    2010-01-21  08:01
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 17:0498.
    Akkor azt is olvastad, hogy megkértem az illetőt, ne vitatkozzunk, mert teljesen elbeszélünk egymás mellett. Ennek ellenére csak fújta a magáét akkor is, ha nem válaszoltam. Most erre mit mondjak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-01-22  16:54
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 17:0097.
    Tévedésben vagy, nem kötözködtem senkivel. Elmondtam, hogy én máshogy gondolom, amikor a nyáj nekem esett. Pontosabban nem is én mondtam, hogy másképp gondolom, csak megkérdeztem, hogy miért bántják azt, aki másképp gondolja.
    A fórum azért van, hogy az emberek megosszák egymással a véleményüket, talán az sem főbenjáró bűn, ha nem ugyanaz. Amit nem értek, hogy miért kell falkában támadni valakire, akinek nem egyezik a véleménye a többségével.
    A liberális meg itt az nlc-n lassan ugyanolyan szitokszó, mint a k.anyád:) Amúgy te most miért kötöttél belém, téged ki bántott?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-01-22  16:49
  4. Torolt_felhasznalo_667442
    Torolt_felhasznalo_667442
    2010. január 22. 15:4596.

    "Egyébként van egy olyan érzésem, hogy a gazdag országok vezetése azért kampányol a segélyakciók mellett, hogy a társadalmi elitjük továbbra is járhasson oda üdülni."

     

    Haitira soha nem járt az elit üdülni. A nem elit sem. Haiti nem turisztikai központ! Mélységesen szegény, elmaradott és veszélyes.

    előzmény:
    feleselek (80)
    2010-01-21  21:49
  5. 2010. január 22. 15:1195.
    szia. azt nem tudni. meg jo, hogy adtunk 135 millio dollart nekik.  ja egy masik cikk fotoval meg: ahogy kis csoportok  rabolnak   mindent. az ottani rendorseg  meg nem tud tenni semmit.  aze adok a kutyiknak. tegnap kuldtem 100 dollart floridaba egy nagy menhelynek.  szep napot.
    előzmény:
    goofy75 (93)
    2010-01-22  14:25
  6. 2010. január 22. 14:3294.
    Amúgy ez is megerősíti bennem azt a meggyőződést, hogy az ember először a saját háza táján tegyen rendet. MINDENKI. És ne a jó Istentől várjuk a segítséget. MINDIG. Esetleg néha, ha nagy bajba kerülünk
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-01-22  14:15
  7. 2010. január 22. 14:2593.
    Miért utasította vissza?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2010-01-22  14:15
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 12:4292.
    A "néhát" is harmadolni fogom:)
    előzmény:
    csutak51 (90)
    2010-01-22  12:38
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 12:4191.

    Nem sértett vagyok, csak kicsit jobb a rálátásom a témára.

     

     

    Egy gyerek nem azért éhezik, mert nem kap segélyt, hanem azért, mert nem kap enni. 

    Ha a szülei nem tesznek meg mindent azért, hogy legyen mit enniük, viszont isznak, mint a kefekötő, játékgépeznek, és nem osztják be a forrásaikat, ezek a gyerekek éhezni is fognak. Nincs annyi pénz az országban, amit ne tudna egy ilyen család (a szülők!!!) három nap alatt eltapsolni.

     

    Amikor dolgozó családoknak annyi jut ételre fejenként, mint a segélyből és családiból élő szájtátiknak, akkor senkinek nincs joga szemrehányást adni, hogy a jövedelmükből a saját gyerekeikre költenek, és nem a szomszéd 15. gyerekére, akit a családiért "vállaltak" a szüleik.

     

     

    Azt pedig igenis sérelmesnek és aggályosnak tartom, hogy iparág épült az országban arra, hogy lehet jóhiszemű emberek zsebéből különféle indokokkal kihúzni pénzt. 

    Ezért gondolom úgy, hogy nem kell semmilyen alapítvány zsebét tömni. Minden oviban és iskolában van olyan gyerek, aki rászoruló, és segítsen mindenki a saját közvetlen környezetében.  Rengeteg okos, ötletes lehetőség van erre is, de nem jelenik meg az újságban, és nem lehet róla ömlengeni topikokban, hogy de jó fej vagyok, küldtem egy tízezrest.

     

    Ha ezt sérelmezed, ugorj be a haitis topikba, és írd be, hogy utaltál nekik 15 ezret, senki az ég világon nem fogja tudni, hogy nem így volt, de villantottál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2010. január 22. 12:3890.
    A "néha" okos dolog!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (85)
    2010-01-22  11:11
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 12:3389.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (87)
    2010-01-22  11:47
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 12:3188.

    Ezek után miért akarsz te annyira a Jobbikra szavazni, ha ennyire támogatod, hogy azok kapjanak pénzt, akik a megkapott segélyeket és támogatásokat is kocsmába viszik, a pékség helyett?Akik falun nyomornak 10 gyerekkel, de arra se képesek, hogy kertet műveljenek, meg arra se, hogy a munka közelébe költözzenek?

    Nem vagy te látens SZDSZ-es véletlenül?

     

    Nem hiszek a politikában, az önnellátásban hiszek, és abban, hogy ha mi nem segítünk magunkon, és egymáson, senki sem fog. Nem táthatja senki a száját, hogy belerepül a sültgalamb, mindenki tegyen aktívan a családjáért, mert ez a dolga.

    A társadalmi felelősségvállalás nálam kimerül abban, hogy rendesen adózok, nem lopok, nem csalok, és nem potyogtatok számolatlanul gyerekeket, mert majd valaki úgyis segít rajtuk. 

     

    Ezért soha nem fogok könnyes szemmel olvasni olyan családokról, akik csak nyivákolni tudnak. 

    (A blikkben van most egy ilyen szánandó négygyerekes família, aki sérelmezi, hogy a felhalmozott tartozásaiknak csak egy részét fizette ki az önkormányzat, és nem lakhatnak végtelenségig a szükséglakásban, de hónapok alatt sem voltak képesek venni köbméter fát megy jancsikályhát.)

     

    Már annyira belebonyolódtál a saját mondókádba, hogy az elképesztő.

    Eszméletlen régen szórakoztam ennyire jót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (84)
    2010-01-22  10:39
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 11:4787.
    Ez nem politikai topik. Ez a topik a média befolyásáról és az emberi korlátoltságról szól. Már annak, aki érti. Aki nem, az belemagyaráz ezt-azt, amit ő a saját szintjén leszűr belőle.
    Neked is szép napot.
    előzmény:
    Mosó-mari (86)
    2010-01-22  11:30
  14. 2010. január 22. 11:3086.

    Minden magyar gyereket szívesen támogatok. A Bagó Norbikát, a Szalai Pistikét és a Fehér Juditkát is.

     

    Ők mind magyar gyerekek, és ha éheznek, számíthatnak rám. Ugyan nem nyitok topikot, és borzolom a kedélyeket vele, hanem csak úgy csendben, a gyerekek örömére adom, amit.

     

    Te ebből is politikai topikot csináltál. Persze, mert a szegénység gazdasági kérdés, és akkor már politikai is. Ne csodálkozz, hogy sokaknak, köztük nekem is kinyílik a magyar gyerek szótól a bicska a zsebembe. Számomra gyerek létezik. Ráadásul, párhuzamot vonsz a haitin éhező gyerekekkel. Nem kellene odamenned némelyik származását megvizsgálni?

     

    Végezetül, aki adni akar, tud.

     

    Szép napot minden kedves fórumozónak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (1)
    2010-01-21  08:01
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 11:1185.
    Nem vitatkozom, ha megszólítottak, elmondtam, én hogy gondolom. Amint látod, Vanimelde vérszemet kapott, és most az összes valaha volt valós vagy vélt sérelmét rám olvassa:)
    Engem nem zavar különösebben,majd néha válaszolok neki:)
    előzmény:
    csutak51 (83)
    2010-01-22  10:22
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 10:3984.
    Eredetileg ez a topik arról akart szólni, hogy véltem némi hasonlóságot felfedezni haiti és a mi kisebbségünk között, (munkanélküliség, sokgyerekes család, bozótvágókéses rablások, eszméletlen mennyiségű pénzek beleölése az országba minden látszat nélkül stb.) amikor megkérdeztem a haitis topikban, hogy biztosak-e abban, hogy jó helyre megy a pénz, majdnem leharapták a fejemet. Egy véletlenszerűen kiválasztott magyarországi alapítvány újságban megjelent cikkét írtam indítónak, megint majdnem leharapták a fejem, hogy képzelem, hogy adjanak? Valaki beírt a Haitis topikba, hogy lesülne a képéről a bőr, ha nem adakozna Tahitinek.
    Megjegyeztem, h nem tahiti hanem haiti, még visszakérdez, hogy mit kekeckedek?:) Tényleg, végül is tök mindegy, hogy Haitinek, vagy Tahitinek küldünk egy kis adományt:) A fodrásznál vagy a műkörmösnél el lehet újságolni, Obama is, meg én is adakoztam:) Az, hogy haiti kb. ugyanolyan feneketlen kút mint itthon, senkinek nem jutott el a tudatáig. Aztán nagyon félrement ez a topik, volt itt már minden:)

    A másik dolog, hogy meggyőződésem, Magyarországon egyre többen vannak/lesznek olyan becsületes magyar emberek, akiknek megélhetési problémáik vannak/lesznek. Emlékszem,kb.15 éve még mindenki úgy volt vele, a munkanélküli biztos nem akar dolgozni, mert találna. Most nagyon sokan akarnának, de nem találnak munkát. Most a segélyezéssel vagyunk így, az emberek azt mondják, aki akar, meg tud élni, segélyért csak a cigók járnak. Ha egyszer ne adj isten, olyan helyzetbe kerülnék, hogy nem tudok rendes ételt adni a gyereknek, biztos félretenném a fene nagy önérzetemet, és kérnék segélyt, hogy ne zsíroskenyéren éljen, amíg nem találok megoldást. Azt, hogy a jelenlegi segélyezési rendszer rossz, mindenki tudja. Remélem lesz változás. Jut eszembe, van egy honfitársunk, aki elszántan harcol a bálnák megmentéséért:)
    előzmény:
    feleselek (80)
    2010-01-21  21:49
  17. 2010. január 22. 10:2283.

    Olvasgattam ezt a topikot, és bocsánat, de butaságokon vitáztok!

    Nem mindegy, hol, hány forint 1 kg liszt?

     

    Azt a kérdésedet, hogy senki se kérdezett semmit, nagyon egyszerűen meg lehet válaszolni!

    Egyszerűen csak be kell írni az alapítvány nevét a gugliba, és előjön a honlapjuk, olvasható, kik alapították, miért, stb. Gondolom, akit érdekelt, megtette.

     

    A topikoddal semmi baj, betetted, látják, aki akar, ad, aki nem, mert nem akar, vagy nem tud, az nem.

     

    Minek ezen vitázni?? Nem értem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (74)
    2010-01-21  19:00
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 10:1582.

    Ez kb olyan, mint amikor a "szegény, nyomorgó családanya" leírta a könnyfakasztó történetét, hogy jött a jégeső, szétcsapta a tetőt, és ha nem tudják megcsináltatni, nem kapja vissza a három gyerekét.

    Micsoda véletlen: pont van egy csomó tetőcserepünk, ami nekünk nem kell, gondoltam felajánlom, csak kell valaki, aki elviszi, és már a hétvégére kész a felújítás. Akadt is valaki azonnal, aki felajánlott fóliát alá, mert neki az maradt.

    Kb. két percen belül kiderült, hogy a drága családanyának sokkal inkább a tetőcsere ára kéne (többszázezer forint alsóhangon, nagy családi háznál akár 2-3 millió is lehet), mint a cserép és az alapanyagok.

     

    Nem tudom, mit szólna egy-egy ilyen család, ha a tévéstáb vinne nekik egy kecskét, egy zsák vetőkrumplit, és egy szatyor vetőmagot, meg pár kiscsirkét, de szerintem egyből megtalálnák a kapát, és azzal ebrudalnák ki a stábot a házból, de még a faluból is.

     

    Akinek esetleg a rossz anyagi helyzetünk megtörte kis szívét, attól kisméretű befőttesüvegeket, kis ásványvizes és kubus üvegeket paradicsombefőzéshez korlátlan mennyiségben elfogadok. Ha akad otthon "elfekvőben" gyümölcsfa-csemete, az is jöhet. Meg torony óra lánccal, de akkor előtte egyeztessen velem, hogy milyen magas, milyen formában, és milyen színben, de izibe!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451894 (81)
    2010-01-22  10:07
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 22. 10:0781.

    Az égvilágon senkire nem haragszom, de pont azt mondom, hogy ezek után én nem fogom elhinni, hogy ebben az országban egy gyerek éhezik, ha azzal a szülei törődnek.

    Nem szorulok ingyenkajára, a gyermekétkeztetési alapítványra, semmi ilyenre, maradok az örök hitetlen Tamás.

     

    A pénzt nem lehet megenni. Egy lakatlan szigeten élő embernek is adhatsz 50 milliárd forintot, nem fog érte hálakönnyeket hullatni.

     

    Amiben hiszek, az az önnelálát. A kertben termő zöldségeket, a fán érő gyümölcsöt tudjuk megenni, megehetjük a tojást, a csirkét, a disznóhúst, megesszük a gombát (szigorúan az után, hogy papírral rendelkező, hivatásos szakértő bevizsgálta!),  de a pénzt nem tudjuk megenni, akár papírpénz, akár apró.

    Ezért  nem tudok hinni abban, hogy az a család, amelyik vernyákol a tévéknek, hogy éheznek, de arra nem képes, hogy napi fél órát töltsön a kertben, és megtermelje az ennivalót, az éhezik. Ennek a családnak csak pénzre van szüksége.

     

    Nem vagyok Stahl Juci, és nem is akarok az lenni, mint ahogy nem is lehet mindenki Stahl J. 

    Csak jókat röhögök a műsorán, ami betűről betűre Nigella falatozója, és azt is szó szerint átvette, hogy egy kis vaníliarúd mindig van otthon, meg egy kis akármi, ami nekem nem evidens, hogy mindig van otthon. Legfeljebb Nigellának.

    67 Ft-os lisztet, fájdalom, nem tudok mutatni, ha hozta a Zuram, ez most pont 79 ft, ebből 10 kg még mindig csak 790, egy ezresből lehet venni  12 kg-ot. Napi csaknem fél kiló liszt, amiből készülhet kalács, kenyér, tésztafélék, nokedli, sütemény (édes és sós), rántás, habarás, levesbetét, de még só-liszt gyurma is. 

    De baromira nem mindegy, hogy a rakott krumplihoz csak egy kolbit kell venni és egy kis tejfölt, vagy meg kell venni hozzá a krumplit és a tojást is, vagy egy jó kis bableveshez a bab, zöldség, répa, hagyma, zeller, petrezselyem megtermett a kertben, és csak egy kis víz kell hozzá, meg egy darab füstölt kolbász (és a 79 ft-os lisztből is lehet csinálni csipetkét :P)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (79)
    2010-01-21  21:15
  20. 2010. január 21. 21:4980.

    "Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan!"

     

    Jómagam is ezt az elvet vallom, puccos és demagóg dolog pl. a környezetvédelem ürügyén a japán bálnavadászat ellen tiltakozni, mikor itt nincs se tenger, se bálnák. És bálnavadászok (most az élővilágot nem kizsákmányoló vállalkozókra gondolok elsősorban!) sincsenek, akiknek a megélhetésük függ ettől, és ha be lesz tiltva, akkor ezek az emberek és családjaik is koldusbotra jutnak.

     

    Csak hát mivel ezt ott nem látjuk, nem éljük meg (pl. nem a szomszédunk megy tönkre), vehemensen tiltakozunk - általánosságban - a bálnavadászat ellen.

     

    Ugyanez a mechanizmus érvényesül Haiti kapcsán. Egyébként van egy olyan érzésem, hogy a gazdag országok vezetése azért kampányol a segélyakciók mellett, hogy a társadalmi elitjük továbbra is járhasson oda üdülni. Le lennének a haitiak magasról ejtve, ha senkinek semmilyen érdeke nem fűződne a területükhöz.

     

    És igen, én is szívesebben adom oda a megmaradt, de még ehető kenyeremet, felvágottamat, stb. a metróaluljáróban élő csöveseknek, és szívesen adom oda a különböző ünnepekre kapott csokikat a gyermekkel együtt koldulóknak.  Hogy egyszer-kétszer az a gyerek is ehessen finom csokit!

     

    Egyszer tanúja voltam, hogy egy étteremből kijött az egyik pincér egy kicsit összenyomódott tortával a kezében és odaadta az éppen a buszmegállóban tanyázó hajléktalannak. Azt az örömet látni kellett volna! Én is vele együtt örültem, hogy most volt egy jó napja. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (39)
    2010-01-21  13:14
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 21. 21:1579.

    Majdnem annyi idős a nagyobbik gyerekem, mint te, hidd el tudom, milyen négytagú családra főzni, húsz éve ezt csinálom. Az emberek többsége nem túlélni akarja az életet, hanem élni. Azt pedig 500 Ft-ból két napra négy tagú családnak nem lehet. 67 Ft-os lisztet évek óta nem láttam. Nagyon szomorú, hogy ennyi jut négyőtökre, mert akkor jócskán a létminimum alatt éltek. Már értem a támadásaidat, meg a büszkeségedet, tipikus szegény-mentalitás. Nem akarok tovább vitatkozni veled, félremagyarázod a mondanivalómat, megsértődsz, támadsz. Én itt most befejeztem, te meg ne haragudj azokra (Stahl Judit) akik többre vitték nálad.

    Jó éjszakát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451894 (78)
    2010-01-21  20:53
  22. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 21. 20:5378.

    Először is: rossz helyen vásárolsz. Akinek nincs pénze, az talán nem a legdrágább üzleteket fogja végigjárni. Nálunk 67 ft most egy kiló liszt, gondoltam, egye fene, legyen egy százas, a legtöbb boltba nem közvetlenül a malomból viszik, de ezek szerint nem. Ja, egyébként teljes kiőrlésűt is írhattál volna, abból 250 egy kiló, a tönkölylisztből a legdrágább kb 360 a DM-ben. De gondoltam, ne ezt vegyük már alapul.

    Másodszor: négyünkre havi 40 ezer jut kajára, ruhára, és egyelőre megoldottuk, itt netezek, mert épp ráérek.

    Igaz, nem veri fel a gaz a kertet.

    Enyém az évszázad KÉT legjobb szakácskönyve, az egyik még a nagymamáé volt, Móra Ferencné írása, a másik Pelle Józsefné alkotása, aki egy egyszerű erdélyi parasztcsalád gyermeke. Talán nincs benne sok olyan flancos kép, mint Stahl Judit szakácskönyveiben. De igen hasznos.

     

    Azok a családok, ahol a gyerekek éheznek, nem a panelban élő kétkeresős, kétgyerekes átlagcsaládok, hanem a "vidéken, kistelepülésen élő sokgyerekes családok", akiknek elég sok minden jár ingyen.

    Vagy ha az átlag panelcsalád gyereke éhezik, milyen alapon utalgasson át másik ugyanilyen családnak párszáz forintot, ha őt sem támogatja senki?

     

    Már azt se tudod mit írsz, csak kötözködni lehessen, és verhesd a melledet, hogy itt egyedül te gondolsz a magyar éhező gyerekekre?

    Vegyél egy nagy levegőt, fújd ki magad, és ha kell egy jó recept, mit lehet főzni 500 ft-ból négy embernek két napra, írj egy privit. 

    De vigyázz, mert úgy fogom kezdeni, hogy egy kis liszt, krumpli, szárazbab úgyis mindig van otthon.... (Mint Stahl Juci a vaníliarúddal és az aszaltgyümölccsel.)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (77)
    2010-01-21  19:50
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 21. 19:5077.
    Látom, régen voltál boltban:)

    1kg liszt olyan 140 Ft körül van, lencsét, babot nem tudom, tíz tojás 380 Ft, 1kg krumpli 120 Ft. Valószínűleg főzni sem tudsz, mert akkor nem írnál ilyen butaságot. Tiéd lehet az évszázad szakácskönyve, ha ennyi hozzávalóból ellátsz egy négytagú, kétgyermekes családot:) A "csak tej" 200 Ft egy liter, a "csak kenyér" közel 300. Vegyük a számodra elképzelhetetlent. Papa mama nem tróger, kétkezi munkás, kétszobás panelban, két kölökkel. Két minimálbér kb. 140 ezer + a családi 26. Ekkora jövedelemnél SEMMI segély, kedvezmény, ingyenkönyv, ingyenkaja nem jár, mert nem egy falka kölköd van, hanem csak kettő. Villany, víz, fűtés, közös költség kb. 60 rugó havonta, egyik kereset ugrott. Gyerekeknek menza, kb. 15 havonta,de inkább több, plusz 4 bérlet, mert szekéren mégis sokáig tartana...Gyakorlatilag marad 60 rugó, amiből enni, inni, ruházkodni,ne adj isten, könyvet venni, színházba menni kellene, plusz félretenni, mert ki tudja, lehet a fránya kölök egyetemre akar menni. Nem számoltuk a váratlan kiadásokat. Mind a két kölök beteg lesz egy hónapon belül? Plusz tízezer forint kiadás. Soron kívül elszakad a cipő? Sorolhatnám a végtelenségig...
    "magyar gyerek hogy éhezhet, ha kap annyi támogatást az államtól, hogy jóllakjon?" - ez már az MSZP választási kampánybeszédéből van? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451894 (76)
    2010-01-21  19:21
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 21. 19:2176.

    Nagyon nem érted, látom.

    Én most elárulok neked pár titkot, ha cserébe elárulod nekem, hogy -1200 Ft-ból hogyan tudok bárkinek bármit átutalni, mert jó lenne tudni nekem is.

     

    Az ÉN 200 Ft-omból se itt, ha Haitin, se a Holdon nem fog senki kapni, mert semmilyen számlaszámra nem utalok.

     

    Tíz kiló liszt 1000 ft, egy kiló lencse 500, egy kiló bab szintén, 30 kiló krumpli 1800 ft, 30 tojás 810 ft, ez összesen nincs 5000 ft, és két felnőtt-két gyerek elég jól elvan belőle, már csak tejet és kenyeret kell venni, plusz egy kis szalámit. A családi két gyerekre 26 ezer. Plusz a felnőttek jövedelme: vagy gyes, vagy segély, vagy (horrible dictu) munkabér.
    Bizonyos jövedelem alatt az étkezés a gyerekeknek ingyenes a közintézményekben.

    Nem hiszem el, hogy az a gyerek, akivel törődnek: éhezik.

    Ha a szülei annyira nem törődnek vele, hogy éhezik: nincs az a pénz, ami segítene.

     

     

    Te is mások orra alá dörgölted, ha nem tetszik, minek jöttek ide?

    Tudod, én sem tettem tiszteletem a Haitis topikban, mert le...om, ki ad és mennyit, én nem adok, és nem érdekel.

    Tehát a bőkezű adakozók között ne keress, ha ezen múlik, a pokolra fogok kerülni.

    Az viszont érdekel, hogy magyar gyerek hogy éhezhet, ha egyszer kap annyi támogatást az államtól, hogy jóllakjon.

    -> ha lesz fölös 200 ft-om, elmegyek a kocsmába, és játszok négy menet csocsót, mert így, meg úgy is a kocsmáros lesz belőle gazdagabb, de ebben az esetben jó szívvel adom oda neki.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_627628 (74)
    2010-01-21  19:00

Címlap

top